Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.849
Cevap
114
Favori
176.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Brkblk10

Beyler bir şey soracağım, acil cevap vermeniz çok önemli. Amazon'un satıcısı olduğu ürünü aldım, ithalat depozitosu kesildi, ürün Türkiye'ye ulaşmış. UPS kargo beni aradı, dorm doldurmamı istiyorlar, muhtemelen vergi ödemem gerekecek. Amazon benden kestiği ithalat depozitosunu ile gümrükk vergisini ödemiyor muydu? Yoksa o tutarı bana iade mi edecekler? Lütfen yardım.

Hiçbir şey ödemeyeceksiniz sadece upsin gönderdiği yetki formunu doldurup mail atın, işleme alınıyor diye mail dönerler. Ödeyecek olsa idiniz ups belirtirdi. Amazon zaten tahsil etmiş sizden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, uzman arkadaslarin bu konudaki yazilarini uzun zamandir takip ediyorum. Evin salonuna yeni bir set almayi dusunuyorum fakat ben bu konunun uzmani degilim, cok da detayli bilmiyorum.

Simdi 25 metrekare bir salon var. 5+1 istemiyorum dogrusu onceden kullandim, kablo ve hoparlorler sorun oluyor ne yazik ki evde o yuzden daha sade secenekleri dusunuyorum.

Amacim muzik ve film izlerken tvden daha iyi bir sonuc almak, yuksek ses beklentim hic yok. Spotify fln yeterli pikap da henuz baglamayi dusunmuyorum.

Acaba klipsch sound barlar benim icin yeterli midir? Butce olarak cok abarti bir para harcamak istemiyorum, 2-3 bin tl gibi yeter sanirim.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01LR8Y1TO/ref=psdcmw_3237803011_t1_B00N3RW64K

En son kaldigim otelde geneve marka radyo vardi ve sesi cok etkileyici geldi tek hoparlor olmasina ragmen, acaba bu sound barlar nasildir? Ya da bana yine klipsch benzer urun onerebilir misiniz?

Amacim kisaca cok yer kaplamadan olabildigince temiz ve net bir ses alabilmek...

Tabi uzman sizlersiniz yorumlarinizi yonlendirmenizi bekliyorum dogrusu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• realburaq R kullanıcısına yanıt
    Soundbar düşünüyorsanız lg las950m bulabilirseniz onu öneririm kablo olayı Yok ve sonos üretimi olduğundan sesi de diğerlerine nazaran gayet tatmin edicidir .

• quatrros kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler oneri icin , inceledim guzel urunmus. Peki sizce soundbar mi almaliyim yoksa hifi sistem kurmak istesem ufak bisey, min ne kadar butce harcarim? 2 hoparlör ve bir amfi gibi bir hifi sistem de dusunebilir miyim?

Dedigim gibi amacim cok yer kaplamadan bir cozum ve iyi bir sonuc almak.

• realburaq R kullanıcısına yanıt
    Hocam sizden once ayni mantikla bir arakadas ayni soruyu sordu.

Set kurmayi tercih etti 5500 tl gibi bir para harcadi

• Subwoofer kablolarım geldi amazon dan...

Hop kablosu ve onkyo nr555 avr yurtiçi kargoda , yarın sabah elden alacağım.

Son 2 Adet surroundlar kaldı dhl den onları bekliyorum.

TV standı da yarın geliyor.

TV koltuğu 1 Hafta sonra teslim :(

Sonra voltran ı oluşturacağım :)

Kablo çekme işi ile ilgili tavsiyeleriniz çok makbule geçer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 16 Mayıs 2017; 15:42:39 >
  • ocean72 kullanıcısına yanıt
    hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Benimde klipshler geldi. Persembe gunu evde sistemi sterio olarak kuracagim.

Resmini atarim

Urunleriniz tekrar hayirli olsun.

Ben simdilik kiraciyim. Ancak kendi evim olunca allah nasip ederse tabi

https://eldecoshop.com/kablo-kanall-pvc-supurgelik-r.mese.html

Bunun gibi bir sey yapmayi dusunuyorum.

Tabi cesitleri vardir cok incdlemedim.

Tavandan alcipan icin olanlarida var ama pek onlara aklim yatmadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdogan.. -- 16 Mayıs 2017; 18:35:25 >
  • Klipsch R 15 M hoplarım bu gün teslim edildi hızlan bağladım ama ayarlarını mikrofonla tekrar yapacağım ve sizlerle paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevresahibi

Hocam sizden once ayni mantikla bir arakadas ayni soruyu sordu.

Set kurmayi tercih etti 5500 tl gibi bir para harcadi

Bakayim hocam gozden kacirmisim sanirim. Takipteyim paylasimlariniz cok iyi, bol bol yorum yazin bu sayfaya okuyup ogrenelim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

Klipsch R 15 M hoplarım bu gün teslim edildi hızlan bağladım ama ayarlarını mikrofonla tekrar yapacağım ve sizlerle paylaşacağım.

Merakla bekliyorum Canton mu Klipsch mi gidip geliyorum

• Frontlarda Canton GLE 490 veya üstü model , stereo müzikte süper filimlerdede çok başarılı, Centerda Klipsch RP serisi ,dialoglarda çok başarılı tüm dialoglar çok temiz ve anlaşılır crystal clear ses , sürround olarak klipsch R 15 M kullanıyorum , aslında bu serinin fiat / performans hopu ve sesi çok güzel ve güçlü ben bu setten şu anda çok memnunum ,subwooferda Magmnat 302 var ama şimdilik degiştirmeyi planlamıyorum , bir süre bu setle devam selamlar
  • Samsung 65JU7500 4K TV mi AVR ye bağlayacağım.

TV nin ARC tanımlı hdmi portundan, avr ye HDMI bağlantı yapacağım.

TV de ses ayarlarında "HDMI ses biçimi" sekmesi için " veri akış" ve " PCM" olarak 2 seçenek var.

Ses biçimi diye 2 . Bir seçenek daha var.

Bu 2 sekmede hangileri seçilmeli?

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Samsung 65JU7500 4K TV mi AVR ye bağlayacağım.

TV nin ARC tanımlı hdmi portundan, avr ye HDMI bağlantı yapacağım.

TV de ses ayarlarında "HDMI ses biçimi" sekmesi için " veri akış" ve " PCM" olarak 2 seçenek var.

Ses biçimi diye 2 . Bir seçenek daha var.

Bu 2 sekmede hangileri seçilmeli?

Pcm seçili kalsın avr kendi işini yapsın
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

İkisini de pcm yaptım. Bu saf & sıkıştırılmamış ses tipi.oluyor sanırım...

• Harmon Kardon HKTS 65 nasil bi seridir bilginiz var mi ? Hkts 16 ile ne farki var ?

600 euro bandinda baska set onerir misiniz amazondan

• Harman Kordon başlıgında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz selamlar
  • %60 kurulum bitti. kablo çekme ve surroundlar kaldı.

Aklıma birşey takıldı.Avr den gelen tek hdmi kabloyu tv.de Arc özelliği olan bir hdmi ye takacaktım ama bu neden acaba?

hdmi cec açık zaten her ikisinde de.

Bu arc tanımlı hdmi portu ne işe yarıyor? Diğer portlara taksam eksik bir avantaj mı olır?

• Arc tanımlı HDMI portu TV ye hem görüntü ve ses aktarır hemde TV deki sesi AVR ye aktarır. yeni smart tv lerde uydu reciver var, TV deki sesi avr ye aktararak avr özelliklerini kullanabilirsiniz şbu konuda epeyce detaylı bilgi ilğili başlıklarda tartışılmıştı selamlar
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir konuya baktım ama 1 e1 sorumun karşılığını alamadım.

samsung 65ju7500 led tv sahibiyim . 4 Hdmi portu var.

4. HDMI portu ARC özellikli.

Yeni bir AVR aldım. Onkyo marka. Bunda da 6 HDMI giriş ve 1 Çıkış var.

Sahip olduğum tüm cihazları direkt olarak onkyo avr deki hdmi portlarına bağladım. hdmi çıkış portundan da TV deki hdmi arc olan 4. porta.

TV de başka bir hdmi bağlantısı yok. Tüm girişler avr de smylediğim gibi.

Bu şartlarda tv nin avr li olan hdmi portunu mu kullanmalıyım yine, yoksa herhangi bir hdmi portu kullanabilir miyim ?

Arc li hdmi portuna bağlı iken ekrana bazen görüntü gelmiyor.

Apple TV izlerken, birden tv yazıyor onkyo da ( sanki bir sinyal gelmiş gibi) ve görüntü gidiyor ve sinyal yok ekranı kalıyor tv de..

Arc özellikli olmayan birine bağladığında ise bu olay olmuyor.

Birşeyi yanlış mi yapıyorum acaba?

Akşam Son durum fotosu da paylaşacağım :)

Tüm cevaplarınız, yorumlariniz ve destekleriniz için teşekkürler.

Teşekkürler.

• Günaydın.

Arc hususunu çözemedim. TV ilk açılışta birkaç sn sonra tv.den aldığı sinyalden olmalı, kendiliğinden TV moduna geçiyor. Başka moda almakta zorlanıyorum.Arc i iptal edip tv avr yi ilave optik ile bağlayacağım sanırım...Manıelleri biraz daha okuyayım.

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.