Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.849
Cevap
114
Favori
176.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alphonsus

Ben de AVR-X1600H almayı düşünüyorum. Ürüne ödenecek vergiler sepete ekledikten sonra alışverişi tamamlama sayfasında belli oluyor. Ben 368 Euro AVR alacağım Amazon.de üzerinden. Alışverişi tamamla sayfasında fiyatı 309.24 Euro'ya düşüyor yani Almanyanın vergisi çıkarılıyor. 64,08 Euro kargo ücreti çıkıyor. Ve 141,86 Euro İthalat Ücreti Depozitosu çıkıyor yani vergi bildiğim kadarı ile. Bu vergi hesaplanırken yeni vergiler dahil mi bilmiyorum ama muhtemelen dahil ve başka bir ücret çıkmayacak.

Bizi etkileyen kısım 8518 ile başlayan numaralar. O numaraları gümrük.com.tr de aratınca AVR'lerin dahil olmadığını gördüm ama kendin de bir araştır. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/04/20200418-8.pdf

Bu arada standard kargonun açılmasını beklemek mantıklı olabilir ben bekliyorum.
    Aslına bakarsanız Amazon un aldığı vergileri şöyle düşünün, Amazon sizin yerinize ürünü ithal ediyor. İthal etmesi kaynaklı olarak belirlediği bedeli baştan sizden tahsil ediyor ve ürünün size kapı teslim olarak ulaşmasından sorumlu. Devlet bunun üzerinden bir daha vergi alması saçmalık olur. Orda gördüğünüz/ödediğiniz tutarın üzerine ben ek bir bedel çıkacağını sanmıyorum.

• Alphonsus kullanıcısına yanıt
    Avr’lerin yeni vergilere dahil olmaması sevindirici bir haber. Bende bu listeyi kontrol edeceğim. Umarım ekstra bir durumla karşılaşmayız. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

Edit: Listeyi dikkatlice kontrol ettim. AVR’ler yeni gelen vergilere dahil değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 22 Mayıs 2020; 12:30:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mayers! kullanıcısına yanıt
    Amazon’un belirttiği rakam nihai fiyattır. Başka ek masraf çıksa bile o masrafları kendi karşılar.

O yüzden bir şey almayı planlıyorsanız ek bir vergi Amazon’un hesaplamasına dahil olmadan bir an evvel alın derim.

Zaten sizden ek bir masraf talep edilmesi durumunda siparişten vazgeçip ürünü geri yollayabilirsiniz

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim üstadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 22 Mayıs 2020; 15:18:48 >
  • Alphonsus kullanıcısına yanıt
    Bence alacaksanız hemen alın bu tarz durumlardan sonra amazon hem vergi yükseltiyor ne kadar avr ler dahil olmasa da birde diğer kargo fiyatları çok ta mantıklı olmuyor.
    Benim size nacizane tavsiyem budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adoni -- 22 Mayıs 2020; 17:6:50 >
  • Arkadaşlar ,

Herkesin Mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum.

Hi-Fi cihazlarda eskisi gibi az vergisiz günlerde

Tüm sevdiklerimizle eskisi gibi birarada olacağımız sağlıklı bayramlara bir an önce kavuşabilmemiz dileğiyle iyi bayramlar...
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı bayramlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klipsch Reference R-51M Siyah (çift fiyatı)https://www.amazon.de/dp/B07GC8JTJK/ref=cm_sw_r_other_apa_i_2j8YEbCZD1NM5

300 euro civarına geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakalım
    siparişimi verdim
    umarım sorunsuz ulaşır
    https://www.amazon.de/gp/product/B07GDNJ2LF/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tristen -- 29 Mayıs 2020; 16:4:8 >
  • tristen kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, güzelmiş.
  • Teşekkürler
  • Hayırlı olsun, Gümüşteki indirim baya iyi . Gelince son fiat hakkında bilgi verirseniz arkadaşlar için çok faydalı olur selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

Hayırlı olsun, Gümüşteki indirim baya iyi . Gelince son fiat hakkında bilgi verirseniz arkadaşlar için çok faydalı olur selamlar.
    Silver aldım zaten. sanıyorum son ürünü ben almış oldum :)
    Toplam vergi ve kargo dahil 405€ ödedim
    Türkiyede en uygun bulduğum rakkam 3990 ve 4200TL.
    onlar da stok dışı
    1000TL az fark değil.

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar

• Arkdaşlar burada HİFİ konusu pek aktif değil, paylaşımlar az ve kısıtlı. Önerebileceğiniz başka forumlar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tristen

Silver aldım zaten. sanıyorum son ürünü ben almış oldum :)
    Toplam vergi ve kargo dahil 405€ ödedim
    Türkiyede en uygun bulduğum rakkam 3990 ve 4200TL.
    onlar da stok dışı
    1000TL az fark değil.

Alıntıları Göster
    30 W + 30 W (20 Hz-20 kHz, THD 0.4 %, 8 ohms, 2ch Driven)

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

30 W + 30 W (20 Hz-20 kHz, THD 0.4 %, 8 ohms, 2ch Driven)

Alıntıları Göster
    Benim için yeterli

Doğrusu bu
    Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar

• quote:

Benim için yeterli

Doğrusu bu

Alıntıları Göster
    Doğrusu helslootun verdiği değer. Min distorsiyon değerindeki wattır önemli olan. Hoparlörlerinizin yüksek hassasiyetli olması gerekir ama bazen o bile yeterli değildir 96db hassasiyetli klipschler düşük wattlarla çalıştığını iddia etselerde gücü verince hazineye ulaşıyorlar. İnşallah sizi memnun eder benzer özelliklerdeki onkyo 9150yi almayıp sırf bu yüzden marantz pm8006 aldım. Amazondaki yorumlarda alan çoğu kişi gücünün yetersizliğinden bahsetmişti. Watt demek sadece guc demek degildir sizin de bildiginiz gibi ama bu aldiginiz pioneer yilin amfisi secilmis eisa tarafindan bakalim tatmin edebilecek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Doğrusu helslootun verdiği değer. Min distorsiyon değerindeki wattır önemli olan. Hoparlörlerinizin yüksek hassasiyetli olması gerekir ama bazen o bile yeterli değildir 96db hassasiyetli klipschler düşük wattlarla çalıştığını iddia etselerde gücü verince hazineye ulaşıyorlar. İnşallah sizi memnun eder benzer özelliklerdeki onkyo 9150yi almayıp sırf bu yüzden marantz pm8006 aldım. Amazondaki yorumlarda alan çoğu kişi gücünün yetersizliğinden bahsetmişti. Watt demek sadece guc demek degildir sizin de bildiginiz gibi ama bu aldiginiz pioneer yilin amfisi secilmis eisa tarafindan bakalim tatmin edebilecek mi?

Alıntıları Göster
    Benim olayım çeyrek seste parlak bir ses alıyorsam, olmuş demektir.
    Odyofil arkadaşlar doğallıktan yanayken, ben eko ve subwoofer ile müzik dinlemeyi seviyorum. Tercih meselesi.
    Onlara göre müziği katlediyorum, bana göre de doğrusu benim yaptığım :)
    bu yaşıma kadar 50'ye yakın ampli/AVR kullanmışımdır. Aralarında Denon ve Marantz'da vardı.
    Hepimizin alışık olduğu bir tını var.
    Onkyo/Pioneer bana göre ses olarak benzer cihazlar.

A-9150 benim de aklımdan geçmedi değil.

Yine "bence" bir çok kişinin tercihi olan Denon ve Marantz kapalı/soğuk çalıyor.
    Mesela, şöyle bir karşılaştırma yapmışlar. https:// youtu.be/HDjPAgrl4jg

Tabi ki bu benim görüşüm. Çoğunluğun bu markaların cihazları sevdiği ortada.

A-40 ile alakalı karamsar değilim. Hoparlörlerimi süreceğine eminim. (JBL E-80 ve JBL LX 80)

• quote:

Benim olayım çeyrek seste parlak bir ses alıyorsam, olmuş demektir.
    Odyofil arkadaşlar doğallıktan yanayken, ben eko ve subwoofer ile müzik dinlemeyi seviyorum. Tercih meselesi.
    Onlara göre müziği katlediyorum, bana göre de doğrusu benim yaptığım :)
    bu yaşıma kadar 50'ye yakın ampli/AVR kullanmışımdır. Aralarında Denon ve Marantz'da vardı.
    Hepimizin alışık olduğu bir tını var.
    Onkyo/Pioneer bana göre ses olarak benzer cihazlar.

A-9150 benim de aklımdan geçmedi değil.

Yine "bence" bir çok kişinin tercihi olan Denon ve Marantz kapalı/soğuk çalıyor.
    Mesela, şöyle bir karşılaştırma yapmışlar. https:// youtu.be/HDjPAgrl4jg

Tabi ki bu benim görüşüm. Çoğunluğun bu markaların cihazları sevdiği ortada.

A-40 ile alakalı karamsar değilim. Hoparlörlerimi süreceğine eminim. (JBL E-80 ve JBL LX 80)

Alıntıları Göster
    İnşallah dediğim gibi istediğinizi alırsınız.
    Alt frekanslarda uzama yapmıyorsa sahne de problem yasatmiyorsa sürebiliyor dur.
    Ancak ekleme yapmak isterim marantz parlama yapmaz evet ama yeni nesil denonlar onlar istediginiz sesi verir öyle eski seriler değil kast ettiğim 1520ae sonrası daha üst segmentler gayet parlak calar. 1600ne de oyle. Linkte verdiğiniz 9050 benim söylediğim 9150 epey farklı amfiler 9050 üretilmiyor bir de insanlar parlak ses ile malesef detayı karıştırırlar parlak sesin detayı daha iyi verdiğini düşünürler ama durum çok farklıdır. En iyi ses ise sizin kulağınıza ne iyi geliyorsa o dur. Deep house dinlerken Yamaha amfim bana çok güzel gelir vokal dinlerken de marantz. Vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 31 Mayıs 2020; 21:36:38 >

• Bende onkyo 9150 bakınıyorum ki burda ikinizde degınmısınız. Vıdeo bende izledim ve onkyo sesini daha iyi buldugum ıcın arastırmadayım. Hatta 3750tl gördüm ama sehir dısında oldugum için teredutlerım var

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.