Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.849
Cevap
114
Favori
176.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Garanti mi? Kredi kartınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdogan.. E kullanıcısına yanıt
    Evet hocam garanti bankası bonus kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 18 Mayıs 2020; 8:21:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kredi kartınız euro hesabına açık olsun ve piyasadan euro alıp bankaya euro olarak yatırın en hesaplısı budur ancak taksitlendirirseniz bu durum degişir
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Hocam,
    Kredi kartı euro hesabına açık olsun derken, yurtdışı harcamalarına açık, euro,usd olarak da harcama yapabiliyorum. Başka neyi aktif etmem gerekiyor.
    Piyasadan euro alın bankaya euro olarak yatırın derken, kredi kartından bahsetmiyorsunuz sanırım. Ben aslında euro olarak amazon’a havale de yapabilirim ama bu seferde havale ücreti alacak banka benden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 18 Mayıs 2020; 8:36:30 >
  • Mayers! kullanıcısına yanıt
    Bence başka kartla alın. Garanti nedense komisyon alıyor.

Bende vakıf, enpara ve paraf var. Hiç biri komisyon almıyor.

Diğer bankalardan kart başvurusu yapsamda yeterli limit vermezler hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 18 Mayıs 2020; 8:23:5 >
    hocam;

1- bankanızı arayın, "bundan sonra kredi kartıma döviz ekstresi istiyorum" deyin... hemen ya da 1-2 gün içinde açılıyordu galiba?
    2- çarşamba günü (piyasalar açıkken) mesai saatlerinde internet şubesinden kendinize euro hesabı açın ve siparişinize yetecek kadar euro alın. dönem sonunda kredi kartınızı o aldığınız euro ile ödersiniz.
    3-son olarak; amazondan euro ile alışveriş yapın.

bunları yapmadığınız takdirde %5 civarı fazla ödersiniz. banka ayrı geçirir, amazon ayrı geçirir.
    Benim de kredi kartım garanti ama Euro ekstre açmadan önce de komisyon vs almıyordu. Dediğim gibi en fazla 2 kuruşluk fark gördüm. Misal benim ürünü aldığım anda Euro 5,00 ise karta 5,02’den çevirip TL olarak yansıtmıştı

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim hocam. Alım işlemi yapacağım zaman bu yolu izleyeceğim. Euro hesabı açıp ve döviz ekstresi tanımlayıp bu işi bu şekilde çözeceğim inşallah.

Tekrardan teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 18 Mayıs 2020; 8:24:39 >
    Kredi kartına Euro hesabı da eklemek şu şekilde oluyor.
    Misal o ay 4000 TL’lik bir harcamanız ve de 500 Euro’luk bir yurtdışı alışverişiniz oldu. Ay sonu ekseniz 4000 TL + 500 Euro olarak geliyor. Yani banka ürünün ücretinin kesildiği andaki kurdan TL’ye çevirip karta yansıtmıyor.

Bunun şöyle bir avantajı olabiliyor misal ürünün parasının kesildiği anda kur 7,50 ise ve kur sonraki günlerde düştüyse daha düşük bir kurdan Euro olarak ödeme yapıyorsunuz. Ama kur yükselirse de zarar ediyorsunuz :-)

Yani siz her halükarda Amazon’dan Euro ile alışveriş yapın. En kötü Amazon’a 30-40 kuruş fark vermek yerine bankanıza 3-5 kuruş fazla vermiş olursunuz

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam;

Ben amazon’dan kredi kartıyla euro bazında harcama yaptığım gün, aynı anda euro hesabıma aynı tutarda euro alıp yatıracağım. Aynı gün çekim işlemi ve aynı gün euro alım işlemi yaptım diyelim. Kredi kartı ekstresine de direk euro bazında borç yansıyacak zaten. Bende aynı gün aynı tutarda euro aldığım için kur değer kaybı yada artışı yaşamamış olacağım.

Yanılıyor muyum acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 18 Mayıs 2020; 8:33:7 >
  • Kartın euro hesabının açık olması yeterli olyor YKB World de , Ben $ veya € ile ödemelerimi world kart ile yapyorum . Sonra ekstre e mail ile geliyor ve piyasadan aldıgım $ veya € yu kredi kartına $ veya € olarak yatırıyorum . şimdiye kadar her hangi bir komiyson veya ek masraf ödemedim ,ancak taksitlebdirmede veya ödemeyi geciktirmede durum degişiyormuş ek vergi çıkıyormuş onun için peşin ödemeyi seçiyorum. Müşteri temsilcisiyle görüşüp $ veya € düzenlemesini yaparsanız ekstreleride ayrı olarak gelir ve ne hesap işletim ücreti nede komisyon olur.
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten taksitlendirme olayına hiç girmeyeceğim. O yönden sıkıntım yok. Müşteri temsilcisiyle durumu görüşeceğim. Bakalım onlar ne diyecekler.
    Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim

Hiç garanti ile alılveriş yapmadım. Ancak bir arkadaşım yapıyot ve komisyon kestiğini söylüyordu.

O yüzden yazdım

Demek ki komisyon işlemini doğru hatırlamışım hocam. Arkadaşların bazı tavsiyeleri oldu. O şekilde deneyeceğim. İnşallah durumu çözüme kavuşturacağım.

• Arkadaşlar mevcut sonus faber venere 1.5 hoparlörümü sonunda sattım. Amazon.de den klipsch rp 600m almak istiyorum. Hoparlörün fiyatı 579 eurdan 479 eura indi. Ancak covid 19 dan dolayı gönderim sadece amazon global priority var. Oda biraz pahalı. Sizce beklemelimiyim yoksa indirim varken alayımmı

• Magnat_HiFi M kullanıcısına yanıt
    Hocam son zamanlarda standart gönderim nedense daha pahalıydı.

En pahalı olması gereken gönderim daha ucuzdu.

Hatta bir kaç alışverişimi ben standart gönderimi seçmediğimi hayırlıyorum.

Bence o yüzden kargo ücreti çok abest bir şey çıkmıyorsa değerlenidirilebilir.

• Arkadaşlar indiana line Nota 250 hoparlörlerim var. Bunlar sizce ne kadara satilir, fikri olan varmıdır?

• Arkadaşlar selam,

Yaklaşık 2 hafta önce bir takım ürünlere ve en son 2 gün önce birçok ürünlere bir takım vergiler getirildi.

Amazon.de sitesinden denon X4500H avr alma niyetim var. Bu ürünün fiyatında, vergi açıklaması öncesi ve sonrasında herhangi bir artış olmadı.

Bahsedilen vergi, ürün yurt içine girdikten sonra gümrük tarafından benden talep edilecek mi ? Yoksa amazon.de sitesinde adı geçen “ ithalat ve depozito “ satırı dışında herhangi bir vergi ödemeyecek miyim ?

Edit: AVR’ler yeni gelen vergilere dahil mi ? Bununla ilgili bir yazı bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 22 Mayıs 2020; 11:23:19 >
    Ben de AVR-X1600H almayı düşünüyorum. Ürüne ödenecek vergiler sepete ekledikten sonra alışverişi tamamlama sayfasında belli oluyor. Ben 368 Euro AVR alacağım Amazon.de üzerinden. Alışverişi tamamla sayfasında fiyatı 309.24 Euro'ya düşüyor yani Almanyanın vergisi çıkarılıyor. 64,08 Euro kargo ücreti çıkıyor. Ve 141,86 Euro İthalat Ücreti Depozitosu çıkıyor yani vergi bildiğim kadarı ile. Bu vergi hesaplanırken yeni vergiler dahil mi bilmiyorum ama muhtemelen dahil ve başka bir ücret çıkmayacak.

Bizi etkileyen kısım 8518 ile başlayan numaralar. O numaraları gümrük.com.tr de aratınca AVR'lerin dahil olmadığını gördüm ama kendin de bir araştır. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/04/20200418-8.pdf

Bu arada standard kargonun açılmasını beklemek mantıklı olabilir ben bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.