Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.849
Cevap
114
Favori
176.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet fazla hesaplayabildiğini okumuştum. Ama o okuduklarımda 10-15 eur gibi bir fazlalıktan bahsediliyordu.

Benim dediğimde 200 euroya yakın fark var. O yüzden merak ettim.
  • Bende şubat ayını beklemeyip, acaba amazon.de den direk kendim mi alayım dedim ama fiyat acayip yükseliyor. Şimdi almanyadan gelecek olan arkadaşım bu avr yi yanında getirdiğinde gümrük vergisi çıkacak mı acaba. Havaalanında bir sıkıntı çıkar mı ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system electronıc -- 9 Aralık 2019; 13:48:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %20 vergi çıkan ürünleri tespit ettikçe buraya yazalım. Pioneer vsx 934 mesela öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdogan..

Şöyle bir şey yaptım.

336 euroya kullanılmış lx504

Gümrük vergisi hesaplama yaptığım zaman 63 euroya geliyor.

Yeni gibi tanımladıkları ikinci el.

Satıcı yüzden 100 pozitif diye değerlendirmiş.

Bu kadar riske değer mi sizce.

Gümrüjte takılırsa ne olur

Hocam umarım almadınız. Satıcıya mesaj attım, gelen cevap aynen şu şekilde;

(İngilizce bilmeyenler için kısaca : Biz spor giyim firmasıyız, Bawitech GMBH diye bir yerle alakamız yok, hesabımız hacklendi. Aldığınız yada almayı düşündüğünüz ürünün gerçek fiyatının bu olmadığına inanıyoruz vs..)

----------
    Hello,
    our account has been hacked. We are a sportswear store in Italy Quokka sport, not Bawitec GMBH.
    We do not sell this product and we are sure that this product you buy or you want to buy is not real at this price, please if You want to know more informations contact Amazon directly.
    We will cancel the order. We apologize for the inconvenience. Amazon hacking's department is trying to solve these problem.
    Kind regards
    Quokkasport team
    -----------

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    aldımdı. sonra iptal ettim

mantıksız geldi
  • Denon 8500 un ikinci el fiyati 715Euro dan vardi. bir ekleniyor bir gidiyor (an itibariyle yok). bir cakallik dondugu kesin.

ben de ay sonu almanyaya gidecegim. merak ettigim amazonun buraya gondermesi vs kendimiz almak arasinda bir fark olur mu?

eklenmis yine, ama saticilar hep farkli denkgeldim;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duff MC ® -- 10 Aralık 2019; 11:32:37 >
  • Anlaşılan o ki satıcısı Amazon olmayan hiçbir satıcıdan alım yapmamak gerek.
  • Arkadaşlar almanyadan yanında getirmek mantıklı mı, vergi çıkar mı, havaalanında sorun çıkar mı acaba.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Mantıklı ; kargo ödemiyorsunuz , dönerken tax refund alıyorsunuz. Ben agustos ayında getirdim herhangi bir vergi yada sorun çıkmadı. Yolcu beraberinde getirebileceğiniz ürünlerin rakamsal olarak bir limiti var . Fiyat olarak aşmadığınız sürece resmi olarak sıkıntı yok. Harici olarak ek bi kontrole falan da maruz kalmadım ben, direk geçtim gittim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraydin36

Mantıklı ; kargo ödemiyorsunuz , dönerken tax refund alıyorsunuz. Ben agustos ayında getirdim herhangi bir vergi yada sorun çıkmadı. Yolcu beraberinde getirebileceğiniz ürünlerin rakamsal olarak bir limiti var . Fiyat olarak aşmadığınız sürece resmi olarak sıkıntı yok. Harici olarak ek bi kontrole falan da maruz kalmadım ben, direk geçtim gittim.
    Peki fiyat limiti nedir hocam, dikkat etmem gereken birşey var mı?

http://ggm.gtb.gov.tr/data/51e93abf487c8e3dc0903f51/YOLCU%20REHBER%C4%B0%20(RES%C4%B0ML%C4%B0).pdf

430 euro.

• quote:

http://ggm.gtb.gov.tr/data/51e93abf487c8e3dc0903f51/YOLCU%20REHBER%C4%B0%20(RES%C4%B0ML%C4%B0).pdf

430 euro.
    Çok te?ekkür ederim hocam.

• quote:

Hocam bu vergi iadesi ne kadar oluyor acaba. 549 euro ya avr alacağım, ne kadar bir vergi iadesi alırım acaba.

Benim biraz farklı işledi o süreç.
    Amazon normalde iadeyi havaalanından yapacağınızı bildirir ama , temsilcisi ; bana evrakları şu adrese gönderin diye yanlış bilgilendirme yaptıkları için (yazışmalardan ispat edilmişti) direk bire bir vergiyi kendisi iade etti. Benim de işime geldi açıkçası. Kesintisiz iade almıştım.

Harici olarak %12 iade ediliyor diye okumuş yada duymuştum.

• quote:

Benim biraz farklı işledi o süreç.
    Amazon normalde iadeyi havaalanından yapacağınızı bildirir ama , temsilcisi ; bana evrakları şu adrese gönderin diye yanlış bilgilendirme yaptıkları için (yazışmalardan ispat edilmişti) direk bire bir vergiyi kendisi iade etti. Benim de işime geldi açıkçası. Kesintisiz iade almıştım.

Harici olarak %12 iade ediliyor diye okumuş yada duymuştum.
    Teşekkür ederim hocam.

Onkyo TX-NR686 hem aradığım tüm özellikleri eksiksiz karşılıyor, hem bütçeme uyuyor, sanırım onkyo TX-NR686 alacağım.

Umarım Sony den sonra pişman etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Teşekkür ederim hocam.

Onkyo TX-NR686 hem aradığım tüm özellikleri eksiksiz karşılıyor, hem bütçeme uyuyor, sanırım onkyo TX-NR686 alacağım.

Umarım Sony den sonra pişman etmez.

Alıntıları Göster
    hayırlısı olsun hocam...
    696, 461 € ve havalimanında %12 vergi iadesi alırsınız. Yalnız tax free belgesinin de yanında olması lazım

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07Q38QFT2/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

696, 461 € ve havalimanında %12 vergi iadesi alırsınız. Yalnız tax free belgesinin de yanında olması lazım

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07Q38QFT2/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1
    Hocam 968 ile 969 arasında ne fark var acaba, değer mi aradaki farka, nedir görüşünüz.

• quote:

hayırlısı olsun hocam...

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam.

696’da ön kanallar için pre out Çıkışı mevcut. Eğer ileride sisteme bir stereo amfi eklemek isterseniz bu front pre out çıkışları olmazsa olmaz bir özellik.
    Geri kalan detaylar ise görebildiğim kadarıyla aynı gibi ama detaylı da incelemedim.

Bu ürün Almanya’da bir adrese sevk olacağı için ek Kargo ve vergi olmayacağından fiyat 570 olmaz. Sitede görünen fiyat artı 5-10 € Kargo parasına mal olur.

Arkadaşınız da bu meblağ üzerinden %12 vergi iadesini havalimanında elden alır. Ama bunun için ürünün yanında tax free belgesinin de Amazon tarafından yollanması gerekli

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.