Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.849
Cevap
114
Favori
176.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sordum cevap bekliyorum. Sizin 1000 tl civarlarında tavsiye ettiğiniz 5.0 veya daha yüksek fiyatlı 5.1 hoparlör tavsiyeniz var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonanımcıAhmetD

Denon Avr X550 BT

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07DCS83X4/ref=ox_sc_saved_image_4?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Bu ürünü almayı düşünüyorum. Tavsiyesi fikri olan var mı ? Bu amfinin yanına 5.0 veya 5.1 hangi hoparlör takımını alabilirim ? Aklımda Pure Acoustics Super Nova 8 - 5.0 Hoparlör Seti var. Alternatiflere açığım.
    Amfi gayet yeterli ve fiyatı amazon.de de uygun,kendim x500 kullanmıştım ve x540 alıp satmıştım.Hoparlör seti olarakta pure acoustics supernova8 benimde takip ettiğim ve olumlu yorumları bulunan bir setti lakin 1 ocak itibarı ile zamlanmış 1085 lira fiyatı vardı.Bu fiyat civarı yanına yaklaşılacak başka set benim bildiğim yok.pioneer'ın ucuz setlerine falan sakın bulaşmayın.

https://urun.n11.com/5arti1-ev-sinema-sistemi/pure-acoustics-super-nova-8-50-hoparlor-seti-resmi-bayisinde-P223441424

(alternatif)seti kullanmadım herhangi bir fikrim yok

https://urun.n11.com/5arti1-ev-sinema-sistemi/sony-ss-cs310cr-ev-sinema-5-kanal-hoparlor-kiti-P124771206

(alternatif)kullanmadım ama kullananlar genel olarak memnun

https://urun.n11.com/5arti1-ev-sinema-sistemi/stok-bitirme-kampanyasi-magnat-monitor-supreme-50-hoparlor-takim-P299926725

• wilym@n W kullanıcısına yanıt
    3 4 gündür takip ediyorum aynı firmayı ve aynı ürünü. 1 Ocak itibariyle yaptıkları zam çok şaşırttı. Neden niçin sormak lazım. Teşekkür ettim güzel fikirlerin için

• Yamaha amfiye uyum sağlayacak, tizi ve midi bol bir hoparlör öneriniz olur mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Bu konuyu baştan sona okudum, bilgi ve fikir sahibi oldum. Emek veren forumdaşlara çok teşekkür ederim.

Sorularım var;
    1- Sipariş numarasını gizlemezsek bize zararı ne olur?
    2- Kablo önerilerinde daima 2x2,5m kesitli kablo önerilmiş. Ön ve merkez için 2x2,5mm kablom var. Arka için idareten 2x0,75mm kablo var onu kullansam veya onları birbirine bağlayıp 1x1,5mm yapıp kullansam olur mu ?
    3- Denon x2400'e HTPC ve PS 3' ü direkt bağlayacağım. D smart receiverımı ise HDMI ile TV' ye bağlayacağım. Ses için receiverdan optik ile AVR' yemi gireyim veya TV' den optik ses çıkışından AVR' yemi bağlayım?
  • 1 soru için detaylı açıklama yapmayacağım ama özel bilgilerin ele geçirilme riski oldugunu duymuştum.

Kablolar için eldeki 2x2.5 leri tabiki kullanın ama surround için 2x1.5 mm2 kablo kullanıyorum ve memnunum .kabloda ek sorun olur diye düşünürüm.

Dsmart digitürk gibi uydu alıcılarda veya merkezi sisteme baglı uydu alıcılarında lnb den gelen kablodan minimal kaçak akım sorunu yüzünden hdmı bordunda sorun yaşayan arkadaşlarımız oldu bu sebeble bu tip ortak anten kullanıldıgında veya digitürk cihazı kullanıldıgında uydu kablosunu akım korumalı bir regülatöre sokup çıkışıda uydu girişine yönlendirmekte fayda var .forumda bu sorunun özerinde bolca konuşuldu bu amaçla tumçmatik cihazlarını bende kullandım .bu şekilde hdmı ile baglanan avr de sorun riski azalıyor gibi. Ben uydu alıcı olarak vu solo2 kullanıyorum ve lnb ler merkezi sistemden degil .kablo direk uydu alıcıya giriş yapıyor ve hdmı ile marantz sr 6010 baglı 2 yıldır sorun yaşamadım .daha öncede marantz nr 1504 ile de 2 yıldan uzun süre böyle kullanmıştım sorunsuz.Şu anda Marantz 1504 merkezi sisteme baglı uydu alıcı ile kullanılıyor ama akım korumalı anahtara baglı uydu sinyali ve sorun yok.

Kablo için de amazon de den alınan 2x .2.5 uygun fiatlı kavalındansa çok memnunum selamlar
    https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01LFA7MHM/ref=sxbs_sxwds-stvp_2?ie=UTF8&qid=1547374046&sr=2&pf_rd_p=74a45333-2e61-4ae9-95e4-9165404071c7&pd_rd_wg=KYa6h&pf_rd_r=6JPEFWQSDHNAKHH9W2VW&pd_rd_i=B01LFA7MHM&pd_rd_w=nFQVO&pd_rd_r=467e643d-8981-44e2-9cc5-332fb99a22c7&pi=AC_SX236_SY340_QL65

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 13 Ocak 2019; 13:10:24 >

• emre3512ksk kullanıcısına yanıt
    D-Smart’ı Avr’ye hdmi ile bağlayacaksanız hunhun arkadaşın dediği gibi alttaki linkteki Tunçmatik korumalı prizi kullanın.

http://shop.tuncmatik.com/surgepro-enerji-koruma-prizi-2-li-576-joules-5

D-Smart’a gelen anten kablosunu bu prizin girişine takın. Daha sonra da başka bir kablo ile bu prizden D-smart kutusuna bağlantı yapın. Şunun gibi

https://www.hepsiburada.com/s-link-slx-590-rg6-u-2m-anten-kablosu-pm-bsuczlkpc1964

Bu sayede merkezi anten sisteminde kaçak olursa bu priz o kaçağı engelleyip avr’nin hdmi kartının bozulmasını engelleyecektir.

İlk avr’min 3 adet hdmi girişini bozan teledünya kutusunu bu prizle kullanmaya başladıktan sonra hiçbir sorun yaşamadım.

Bunun dışında D-smart’ı tv’ye hdmi ile bağladığınızda tv’de arc özelliği varsa tv zaten o sesi amfiye aktaracaktır. Ayrıca optik kablo ile bağlantı yapmanıza gerek yok.

En son olarak da arkalar için yeni kablo alacaksanız 2,5mm’lik alın derim. Arka kablolar uzun olduğu için kalınlık arttıkça direnç düşeceğinden daha doğru olur. Ha 1,5 da iş görmez mi görür ama ben olsam 2,5 alıp garantiye alırdım.

Bir de surround kabloların uzunluğunu eşit tutun. Atıyorum birine 7mt lazımken diğerine 10 mt yetiyorsa ikisine de 10 mt takın.

Ve de ev değişikliği vs gibi bir olasılık varsa birkaç mt daha uzun ayarlayın ve temizlik vs yapılırken sağa sola çekileceklerini de düşünerek 1mt ekstra pay verin.

• Merkezi sisteme baglı lnb de bende aynı akım korumalı prizi kullanıyorum ve sorun yok . Özellikle HDMI a uydu alıcı bağlayan arkadaşlara tavsiye ederim .
  • Pioneer SX-N30AE-S Multiroomfähiger Netzwerk Stereo-Receiver mit integriertem WiFi, Chromecast, tuneIN Internet Radio, Kanal, 135W silberhttps://www.amazon.de/dp/B075RFR1R6/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_qZYoCb0MCC3CZ

Dip dip fiyat. Uzun zamandır takip ettiğim bir cihaz. Performansını pek araştırmamıştım

Bu fiyata ilk defa düştü. İhtiyacı olan değerlendirebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdogan.. -- 13 Ocak 2019; 16:53:46 >
  • Arkadaşlar, amazon.de satılan heco victa prime 702, tekli adet fiyatı mı yoksa çift mi??

HECO Victa Prime 702 | 3 Wege Heimkino- und Stereo-Standlautsprecher | 1 Stück - schwarzhttps://www.amazon.de/dp/B00BO1Z8IS/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_YkZoCbA3AD5VK

• quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

1 soru için detaylı açıklama yapmayacağım ama özel bilgilerin ele geçirilme riski oldugunu duymuştum.

Kablolar için eldeki 2x2.5 leri tabiki kullanın ama surround için 2x1.5 mm2 kablo kullanıyorum ve memnunum .kabloda ek sorun olur diye düşünürüm.

Dsmart digitürk gibi uydu alıcılarda veya merkezi sisteme baglı uydu alıcılarında lnb den gelen kablodan minimal kaçak akım sorunu yüzünden hdmı bordunda sorun yaşayan arkadaşlarımız oldu bu sebeble bu tip ortak anten kullanıldıgında veya digitürk cihazı kullanıldıgında uydu kablosunu akım korumalı bir regülatöre sokup çıkışıda uydu girişine yönlendirmekte fayda var .forumda bu sorunun özerinde bolca konuşuldu bu amaçla tumçmatik cihazlarını bende kullandım .bu şekilde hdmı ile baglanan avr de sorun riski azalıyor gibi. Ben uydu alıcı olarak vu solo2 kullanıyorum ve lnb ler merkezi sistemden degil .kablo direk uydu alıcıya giriş yapıyor ve hdmı ile marantz sr 6010 baglı 2 yıldır sorun yaşamadım .daha öncede marantz nr 1504 ile de 2 yıldan uzun süre böyle kullanmıştım sorunsuz.Şu anda Marantz 1504 merkezi sisteme baglı uydu alıcı ile kullanılıyor ama akım korumalı anahtara baglı uydu sinyali ve sorun yok.

Kablo için de amazon de den alınan 2x .2.5 uygun fiatlı kavalındansa çok memnunum selamlar
    https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01LFA7MHM/ref=sxbs_sxwds-stvp_2?ie=UTF8&qid=1547374046&sr=2&pf_rd_p=74a45333-2e61-4ae9-95e4-9165404071c7&pd_rd_wg=KYa6h&pf_rd_r=6JPEFWQSDHNAKHH9W2VW&pd_rd_i=B01LFA7MHM&pd_rd_w=nFQVO&pd_rd_r=467e643d-8981-44e2-9cc5-332fb99a22c7&pi=AC_SX236_SY340_QL65
    Kılıflı yassı kablodan elimde 4 tane yeterli uzunlukta var. İsraf etmek istemiyorum. Ekleme yapmayacağım. Resimdeki gibi iki tane 0.75 mm kabloyu paralel bağlayıp kullansam 1.5 mm kablo kesitim olur, amfiye herhangi bir zararı olur mu acaba ?

Akım korumalı priz olarakta resimdeki Belkın marka üründen 2 tane var. Jule değeri yüksek olduğu için tercih etmiştim fakat dijital receiver bağlantısı yok eski tip analog bağlantı ve sabit telefon için RJ 11 soketleri var. Bu prize Önerdiğiniz üründen alıp taksam sıkıntı olmaz sanırım.

Önerdiğiniz kabloyu listeme ekledim. Hoparlör değişikliğine başlayınca ilk olarak onları alacağım.

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre3512ksk -- 13 Ocak 2019; 17:1:23 >

• Heco victa 702 nin fiatı teki için gibi görünüyor bu tip hoplar ın teki 23-24 kilo ve tek paketlenip tek satılıyor.
  • "iki tane 0.75 mm kabloyu paralel bağlayıp kullansam 1.5 mm kablo kesitim olur, amfiye herhangi bir zararı olur mu " bu konuyu ancak daha önce deneyim yaşamış arkadaşlar ile tartışmakta fayda var .

belkın de telefon için akım koruma var ama uydu girişi ni göremedim , AVR ve diger elektronik cihazların elektrik girişleri için rahatlıkla kullanırsımız ama uydu kablosu , digitürk ve dsmart receiver larda sorun yaratıyor diye biliyorum .O açıdan dikkatli olmanızda fayda var , tunmatik akım korumalı piriz oldukça ucuz ve verimli bir cihaz
  • Forumda kablo seçimi ile ilgili özel konu görmüştüm sanki. Detaylı araştırma yapıp bilgi sahibi olayım.
    Önerdiğiniz akım koruyucu prizi alacağım. Prizi prize taksam sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre3512ksk -- 13 Ocak 2019; 17:19:10 >
    Bu sekilde bir baglantı yanlis bir sekilde baglanti yapilmayacaksa kullanilabilir . Ama tek kabloya gore hissedilir bir dark olurmu ? Duymak lazım . Elektrik akımı her zaman bulduğu en kolay yoldan gider .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ladex kullanıcısına yanıt
    Tekli

• 47LX6500 Full Hd 3d televizyonum var. ARC özelliği yok. 2011 yılında almıştım maşallahı var her yönden memnunuz.

Ps3' ü yeni aldığımda 3d aktarım yapmak için mediamarkt' tan yüksek bir fiyata hama marka kaliteli bir kablo almıştım. Fazla kullanılmamasına rağmen garanti bittikten kısa süre sonra durduk yerde bozuldu. Belkin marka kablo ve cihazlardan hiç sorun yaşamadım.

HTPC ve Ps3 için Belkin kablodan 2 tane, AVR den TV' ye bağlantı için Paugge' den 1 tane aldım. İki modelinde 4K taşıma kapasitesi ve aralarında ciddi fiyat farkı var. Ben mevcut cihazlarımdaki eski versiyon 1.3 ve 1.4 portlarından veri aktarımı yapacağım için benim sistemimde ne kadar etki edeceğini merak ettim açıkçası.

Optik kablonunda fiyatı hoşuma gitti. O marka aux kablosunu yıllardır aracımda kullanıyorum. Çok kaliteli ve uzun ömürlü. Uyduyu da amfiye HDMI ile bağlarsam gerek kalmayacak ama olsun.

İndirim kuponumda var diye hoparlör standıda aldım. Arka hoparlörlerim yerde duruyordu faydası olur herhalde.

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Montaj öncesi renk kodlaması yapacağım. Montajdan sonra deneme yapayım o zaman.

• Selamlar,

10.01.2019 Perşembe gecesi kredi kartımı euro alışverişine açtırıp euro fiyatıyla 03:00' de sipariş verdim. DHL ile çift koli yaparak göndermişler, 18.01.2019 Cuma günü 14:00' de yaşadığım ilçeye yurtiçi kargo ile ulaştı. Gümrükten çekim için belge istemediler. Telefonda Tc numaram ve koli içinde ne olduğunu söyledim hallettiler sağolsunlar. Denon AvrX 2400H aldım. Bana bu alışveriş konusunda yardımcı olan @turuncu55 ve @hunhun34' e teşekkür ederim. Euro ile satın alıp kur açılınca döviz alarak 90 lira kar ettim. Alışveriş komisyonu vs gibi masrafta çıkmadı. Sipariş ile ilgili resim koyuyorum, vergiden ilave olunca onuda koyarım.

Saygılar.

Güle güle kullanın

Umarım memnun kalırsınız

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.