Şimdi Ara

Amazon'dan Satın Alınan Power Supply Priz Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.amazon.com/gp/product/B00M2UINT6/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bunun için priz dönüştürücü mü kullanmak mantıklı olur yoksa başka bir güç kablosu almak mı? Ya da mümkünse kendisinin Türkiye ile uyumlu orijinal güç kablosunu kullanmak mı? Nasıl temin edilir ki? Bunun için amazon.de'den sipariş verecektim ama teslim tarihi 2-5 ay!

Hangisi daha mantıklı? Bu seçeneklerden herhangi birisi zarar verir ya da performansını etkiler mi?

Input Voltage 100-240V yazıyor.

Ya da fiyat ve özellik olarak muadili Türkiye'de varsa tavsiyelere açığım, siparişi iptal edebilirim.

Teşekkürler.

• Dönüştürücü yerine "kaliteli" başka bir kablo kullan.
  • Dönüştürücü de kullanabilirsin, kabloyu da değiştirebilirsin. Güç kaynağı Türkiye'de satılan ile aynı. Emin olmamakla beraber içinden Avrupa cinsi kablo çıkar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çevirici yerine standart güç kaynağı kablosu kullanmak daha iyi olur.
    Ben de amazondan aldığım 2 tane evga güç kaynağı var, elimde eskiden kalan kablolar vardı onları kullanıyorum.
  • Bu kablonun aynısını 2015 senesinde Kadıköy Yazıcıoğlu pasajında 50 TL ye kitlemişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T A R I K

http://www.vatanbilgisayar.com/hm44219-guc-kablosu-pc-siyah-15m.html

Vay bak sen VATAN bilgisayara , yine kazigin kralini atmaya calisiyor :P

Neyse saka bir yana , daha ucuz modeller de mevcut .

http://www.hepsiburada.com/bilgisayar-guc-kablolari-c-105325

• Klasik psu soketi işte. Uygun kabloyu bir milyoncularda bile bulursun bu kadar dert edecek bir şey değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Input Voltage 100-240V yazıyorsa hiç sorun değil. Sadece prize takıtığınız kablo değişecek. Önemsiz bir detay.
    Prizden yüksek akım çekecek böyle bir cihaz için dönüştürücü aparat kullanmanız tavsiye edilmez. Ufak bir gevşemede ark yapma ve yangın çıkarma ihtimali çok yüksek olacaktır.
  • Çevirici ile kablo fiyatı hemen hemen aynı fiyata geliyor nerdeyse, dandik çevirici adam akıllı topraklama yapmazsa sıkıntı çekersiniz sonra.

Eğer paket yapılmadıysa ordan bi uluslararası kablo seçin pakete dahil ettirin.

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Ben de kabloya daha sicak bakiyorum acikcasi. Ama piyasalardaki tum kablolar ayni kalitede midir? 1000 wattlik psu oldugu icin daha kaliteli bir sey almayi tercih ederim.

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Ben de ondan endiseleniyorum, sonucta 1000W bir urun ve yuksek tasarruf sinifindan. O yuzden kablonun da ayni sekilde kaliteli olmasi gerekmez mi? Ne bileyim o da isinip yanabilir ince dandik bir sey olursa? Pek anlamiyorum bu elektrik isinden. Komik bir sey de soylemis olabilirim. Kusura bakmayin.

Dediginiz gibi yine de Amazon'a yazdim ama pek umitli degilim o konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 26 Ocak 2018; 22:35:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Ben de ondan endiseleniyorum, sonucta 1000W bir urun ve yuksek tasarruf sinifindan. O yuzden kablonun da ayni sekilde kaliteli olmasi gerekmez mi? Ne bileyim o da isinip yanabilir ince dandik bir sey olursa? Pek anlamiyorum bu elektrik isinden. Komik bir sey de soylemis olabilirim. Kusura bakmayin.

Dediginiz gibi yine de Amazon'a yazdim ama pek umitli degilim o konuda.

Kaliteye önem veren insan 5 liralık kablo da almaz, çevirici de.
    Paraya kıyıp biraz daha iyi almanız da 5liralık kablodan fazlasını yapar mı bilmiyorum.
    Sonuçta full yüke girse de kablonun dayanacağı yük bellidir, o yükün üzerine psu ile çıkılacağını sanmıyorum.
    Aslında 5 liralık(varsa tabi) kablo bile sıkıntısız kullanım sağlar bence.
    Yine de içim rahat olsun derseniz alın bir tane düzgün kablo.

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Aslinda sorun su biraz da.

5 liralik kabloyu almayip gidip 50 liralik olani alabilirsin ama o adamin 5 liralik urunu 50 liraya satma ihtimali de yuksektir. Yabanci sitelerde kablo capi filan yaziyor ama burada satilanlarda sadece kablo uzunlugu yaziyor. Marka model filan da yok. Kullanici yorumlari desen sacma sapan. "Daha kullanmadim ama harika" tarzinda. :) Neyse artik hic olmadi amazon.de'den alirim kafam rahat olur.

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    50 lira da vermeyin canım maks 20 liralık kablo işinizi görür, zaten 4 euro civarındadır kablolar.

Corsair Türkiye den ücret karşılığı talep ediyorsun daha önce kaybetmiştim cüzi bir miktar karşılığında kargo ücretini benim ödememle beraber yolladılar.
  • Bu kablolar zaten belirli standartlara göre üretildiğinden endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. Üzerinde TSE veya CE logusu varsa tamam standartlara uygun merdiven altı üretim olmayan bir kablo demektir.İşinizi görür.50 TLye psu kablosu olmaz.Bildiğimiz kablo nihayetinde.Gereksiz yere para vermeyin.
  • Sanırım en mantıklısı bu. Corsair Türkiye derken hangi site idi? Ben tam bir bilgiye ulaşamadım arama yapınca? Hangi firma distribütör acaba? Teşekkürler.
  • Vektron olması gerek.

http://www.hepsiburada.com/vcom-ce021-1-5mm2-3mt-3-1-5mm-power-elektrik-p-BDTKNKKABLOPOWER05 bence bunlarda yeterli kötü kablo değildir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.