Şimdi Ara

Amazon'dan PS4 - Satın Alma, Kargo, Gümrük vs(REHBER ILK SAYFADA) [ ANA KONU ] (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.489
Cevap
72
Favori
281.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende 20 sinde sipariş verenlerdenim. Az önce ups den dilek hanım ile irtibata geçtim yarın saat 10:30 da gümrükten çıkış yapacakmış be aynı gün teslim edeceklerini belirtti umarım doğrudur.

Ayrıca bence amazona şikayet edelim hatta ingilizcesi iyi olan biri bir taslak hazırlayıp gönderirse herkez aynı taslağı kopyalarak gönderir ve böylece daha çabuk sorunumuzu iletmiş oluruz diye düşünyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TaKo kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen yarın da çıkmaz çünkü yarın saat 12.00'a kadar mesai var. Bazılarının paketleri çoktan gümrükten çıktı, bizim paketler alt tarafta kaldı herhalde. Bir de bunun üstüne ps4 bozuk falan gelirse vallahi de billahi de kafayı yerim.
  • Link234 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hocam cuma sabah 9 da yetki belgesini gönderdim ama gümrüğe aksam 5 te bildirmişler adamlarda bugün işlemlere başlıyor ve 400 ps4 olduğunu söyledi gümrükteki arkadaş bugun bitmediği için en geç yarın 12 de ups teslim ederiz dediler.Ups 1 gün sonra sevkiyat yapıyormuş.Yılbaşı olduğu için 2 ocakta gelicek ürünler.21 aralıkta sipariş verenler olarak galiba biraz şansızız.almanyada 2 gün tatile denk geldik.C.tesi-pazar araya girdi ve son olarak yılbaşıda piyango oldu.
    UPS gercekten cok bastan savma calisiyor ama soyle de bi durum var burada isleri hizli hallolmus arkadaslar da var. Mesela ayni gun siparis verdigimiz adam konsolunu soz verilen tarihten 2 gun once teslim alirken, ben o adamdan 2 gun sonra ama Amazon'un soz verdigi tarihte aldim. Ama iste benden once alanlar oldugu icin haliyle sabirsizlaniyor insan :) yani UPS TR dengesiz calisiyor biraz, ozellikle gumruk islerinde cok yavaslar. Musteri hizmetleri ise cok laubali, hatta bi bayan kizip bagirmiyim diye benle resmen flörtleşti Bir baskasi da cumburbaskani olsan bisey degismez tarzi kahve agziyla konustu.. Enteresanlar yani!

• Hernan Cortes kullanıcısına yanıt
    18.30'a kadar bekle bu aksam, guncelleme gelir bence

• benimkide böyle :/

27.12.2013 17:01:00 GUMRUK ISLEMLERININ BITMESI BEKLENILIYOR TOPKAPI
    27.12.2013 17:00:00 GUMRUKTEN CEKIM TOPKAPI
    27.12.2013 16:00:00 YETKI BELGESI GEREKIYOR TOPKAPI
    27.12.2013 11:22:59 GUMRUKTE TOPKAPI
    27.12.2013 10:45:46 FİZİKSEL VARIŞ OKUNDU TOPKAPI
    27.12.2013 07:20:09 BİLGİSİ GELDİ TOPKAPI
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

quote:

Orijinalden alıntı: lazurat

Amazon sayesinde oynuyoruz. Burdaki ürün müdürüne kalsa şubatta bile stok sıkıntısı var. Bf4 ü 10 dolar hediye cekiyle yukselttim. Birde yanina amazondan 60 dolarlik usa psn kart alip fifa 14 aldim. Resogun da bi harika ve eğlenceli. Birde 5 liraya analog koruyuculardan aldim. Ikinci koluda amazondan alacam. Simdilik acelesi yok. Herkesin cihazi sagsalim ve sorunsuz çıkar inşallah.

Analog koruyucu nasil hocam memnun musun? Oynarken sıkıntı falan yaratiyor mu?

Yo yaratmiyor. En azindan deforme olma riskini ortadan kaldiriyor. Ben memleketten buldum. Bi tane rafta tozlanmisti. Adam 5 liraya verdi. Internette kargo ile 20 tl ye geliyor. Aslinda 3 dolarlik bisey. Birde böyle tami tamina oturmasada biraz zorlayinca oturuyor. Oyun oynarken bi fenaligini gormedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazurat -- 30 Aralık 2013; 17:40:17 >

• Benimki de aynı durumda malesef.
  • quote:

UPS gercekten cok bastan savma calisiyor ama soyle de bi durum var burada isleri hizli hallolmus arkadaslar da var. Mesela ayni gun siparis verdigimiz adam konsolunu soz verilen tarihten 2 gun once teslim alirken, ben o adamdan 2 gun sonra ama Amazon'un soz verdigi tarihte aldim. Ama iste benden once alanlar oldugu icin haliyle sabirsizlaniyor insan :) yani UPS TR dengesiz calisiyor biraz, ozellikle gumruk islerinde cok yavaslar. Musteri hizmetleri ise cok laubali, hatta bi bayan kizip bagirmiyim diye benle resmen flörtleşti Bir baskasi da cumburbaskani olsan bisey degismez tarzi kahve agziyla konustu.. Enteresanlar yani!

Aynen. Ama ben stok açılır açılmaz 20'sinde sipariş edenlerdenim, amazonun verdiği tarihi geçeli 6 gün oldu zaten ama ben ondan çoktan vazgeçtim. UPS ise bugün sözde teslim etmesi gerekiyordu. Şimdi en erken Perşembe Cuma falan ulaşır bana diyorlar. Yok Xmax arayi girdi, haftasonu gümrük çalışmıyor, e yılbaşı tatili geldi şimdi bana bu bahaneleri sayıyor. E kardeşim, bu xmax, yılbaşi falan bu sene icat olmadı ya. Baştan ona göre takvimini ayarlasana. Ben ona göre programı mi yapıyorum belki. Ayrıca kimsenin hakkını yemeden bu işi sırayla yaparsın geç kalırsa herkesin kalır belli bir oranda.

Ama buradan şöyle bir geyiğe bağlarım; Gümrükte Cuma günü gelen kargolardan ilk uçaktan gelenler yere koyuluyor geldikçe üstüne yığıyorlar en altta kalanları da tezgah diye kullanıyorlar herhalde (benimki oluyor) Gelen gidiyor bizimki vazifede :)

Dediğim gibi olay PS4 oynamaktan çıktı. Ortada bir müşteri takmama olayı var ona bozuluyorum.

• quote:

quote:

quote:

Amazon sayesinde oynuyoruz. Burdaki ürün müdürüne kalsa şubatta bile stok sıkıntısı var. Bf4 ü 10 dolar hediye cekiyle yukselttim. Birde yanina amazondan 60 dolarlik usa psn kart alip fifa 14 aldim. Resogun da bi harika ve eğlenceli. Birde 5 liraya analog koruyuculardan aldim. Ikinci koluda amazondan alacam. Simdilik acelesi yok. Herkesin cihazi sagsalim ve sorunsuz çıkar inşallah.

Analog koruyucu nasil hocam memnun musun? Oynarken sıkıntı falan yaratiyor mu?

Yo yaratmiyor. En azindan deforme olma riskini ortadan kaldiriyor. Ben memleketten buldum. Bi tane rafta tozlanmisti. Adam 5 liraya verdi. Internette kargo ile 20 tl ye geliyor. Aslinda 3 dolarlik bisey. Birde böyle tami tamina oturmasada biraz zorlayinca oturuyor. Oyun oynarken bi fenaligini gormedim.

aletin resmi linki olsa daha iyi olurdu...

Ooo ayin 20'sinde aldiginizi bilmiyordum. O halde ne derseniz ne yaparsaniz hakkinizdir!

• quote:

Orijinalden alıntı: Link234

Bu arada unsped'ten aradılar az önce tekrardan detaylı bilgi verdiler, bugün kesin yalan oldu. Selim bey çok yoruldum bugün bu PS4'çüler yüzünden diyor :) Şunu sordum ben de: Yarın bir ihtimal öğlen çıkarsa yerlerine gidip alma durumu olabilirmiş bi telefon açın dedi.

Basıp gitsek mi hakikaten ???

Hocam yarın 11 gibi konusalım dedi bana seval hanım.. Gelip alabilirsiniz derse basıp giderim.. Getirmelerini beklersek daha bekleriz.. Ne saçma iş anlamadım. Bizden sonra alanlar teslim aldı makineyi.. Yarın siz de gelirseniz haberleşelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scarface6 -- 30 Aralık 2013; 18:03:12 >
  • Amazon'da benim teslimat 2 Ocak görünüyor. Bu tarihten sonra teslim alırsam Amazon kargo ücretini iade edecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

Amazon'da benim teslimat 2 Ocak görünüyor. Bu tarihten sonra teslim alırsam Amazon kargo ücretini iade edecek mi?

Talep ederseniz ediyor hocam. Bende 27 Aralık gözüküyordu 28i oldu talep ettim geri yatırdılar kargo ücretini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ds1990

quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

Amazon'da benim teslimat 2 Ocak görünüyor. Bu tarihten sonra teslim alırsam Amazon kargo ücretini iade edecek mi?

Talep ederseniz ediyor hocam. Bende 27 Aralık gözüküyordu 28i oldu talep ettim geri yatırdılar kargo ücretini.

Teşekkürler hocam bilgi için. Burada aslında akıllı geçinen bazı kurnazlar gümrüklemeyi 1-2 gün geciktirerek bedavadan kargo parasını iade alabilirler. Umarım Amazon bunun önüne geçmek için çeşitli önlemler almıştır. sendit.com vakası gibi olsun istemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scarface6

quote:

Bu arada unsped'ten aradılar az önce tekrardan detaylı bilgi verdiler, bugün kesin yalan oldu. Selim bey çok yoruldum bugün bu PS4'çüler yüzünden diyor :) Şunu sordum ben de: Yarın bir ihtimal öğlen çıkarsa yerlerine gidip alma durumu olabilirmiş bi telefon açın dedi.

Hocam yarın 11 gibi konusalım dedi bana seval hanım.. Gelip alabilirsiniz derse basıp giderim.. Getirmelerini beklersek daha bekleriz.. Ne saçma iş anlamadım. Bizden sonra alanlar teslim aldı makineyi.. Yarın siz de gelirseniz haberleşelim.

Bana da Unsped'ten Selim bey gelirsiniz size teslim ederiz dedi. Şimdi UPS'ye mi Unsped'e mi gitmek lazım bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Link234 -- 30 Aralık 2013; 18:29:38 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scarface6

quote:

Bana da Unsped'ten Selim bey gelirsiniz size teslim ederiz dedi. Şimdi UPS'ye mi Unsped'e mi gitmek lazım bu durumda?

Unsped dediği zaten ups in açılımı diye biliyorum yanlışmıdır? UPS: Unsped Paket Servisi(Unsped packet service)

• scarface6 S kullanıcısına yanıt
    O da doğru. Yarın telefon açıp onu da soralım. Vallahi kesin bekletiriz paketi derlerse yola çıkarım.
  • Eşi, dostu, tanıdığı olan bir şekilde önceliklendiriyor ve alıyor benim anladığım.
    Şu işleri niye adaletli yapmazlar bu ülkede.
    İstanbul'da olsam ben de yarın gider alırdım ama mecburen bekleyeceğiz şimdi.
    Bari yarın çıksa da perşembe günü alsak bizde.
  • cinematic kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam fırsatcılıga izin verilmemeli
    Benim an itibariyle hala shipping now ve tahmini 2-3 ocak teslim diyor hala eğer bu sürede gümrüğe gelirse helal olsun istemiycem iade falan ama geciken hergün ups türkiyeyi şikayet ederim heryerde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.