Şimdi Ara

Amazon'dan PS4 - Satın Alma, Kargo, Gümrük vs(REHBER ILK SAYFADA) [ ANA KONU ] (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.489
Cevap
72
Favori
281.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim son güncelleme 27 Aralık saat 3'te belge eksik diye. Belgeyi göndermeme rağmen bir gelişme olmadı. Ne iğrenç bir yerde yaşıyoruz ya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar an itibari ile elime 1 adet ps4 ulaşmıştır
    uzun bir takip meşakat ve tatillere rağmen 21 aralık cumartesi siparişini verdiğim amazon ürünü artık ellerimde
    beklemek mi yoksa kutuyu açmakmı daha heyacanlandırdı derseniz bilmiyorum
    bekleyenlere sabır dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: E93 M3

quote:

Orijinalden alıntı: Link234

20 aralık cuma akşamı sipariş verenlerdenim. UPS ile kaplumbağa hızıyla cuma günü sabah 7'de Istanbul gümrüğe gelebildi.
    Sabah erkenden yetki faksını çektim' akşama kadar tüm aşamaları ekranda gördüm ve akşam 5 olduğunda ''GUMRUK ISLEMLERININ BITMESI BEKLENILIYOR'' yazıyordu.

Oh dedim Pazartesi elimde olur herhalde. Az önce ikinci kez Gümrük firmasını aradım. Dedim böyle böyle kimilerinin çıktı evlerine vardı bile. Benimkinin işlemleri bugün başlamış ve yarın bitse. Perşembe Cuma elimde olacakmış cevbını aldım.

E bu UPS ne diye cuma günü boyunca tüm aşamaları yazdı durdu ekranda işlem yürüyormuş gibi. Mantık yok bu işte. Yeminle sıkıldım soğudum bu işten. Cihazı eve getirtebilmek cihazla oyun oynamanın önüne geçti. Bir oyun keyfimiz vardı içine etti UPS.

Ayrıca niye aradığımda bana gümrük firmasının numarasını veriyorsun kardeşim. O firma mı taahüt etti bana teslim tarihini. UPS TR hakkında merkeze ve Amazon'a şikayet yazısı yazacağım. Bundan sonra DHL ile göndermelerini rica edeceğim.

Birebir ayni durumdayiz.Bende 20sinde siparis vermistim.Selim bey 12 gibi gelip alabilirsiniz dedi ama simdi kargoyu falan kaybederler bu ups teki salaklar nolur nolmaz.Ben gelmesini beklicem heralde

Ben yarın bir ararım eğer orada tutacaklarını garanti ederlerse gider alırım. Size nereye gelin dedi unsped'e mi yoksa gümrüğe mi ? bunu sormayı unuttum.
    Şuraya bak işi bitirmesi gereken UPS ama biz gümrükten unsped'ten falan bahsediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Clint Eastwood

Benim son güncelleme 27 Aralık saat 3'te belge eksik diye. Belgeyi göndermeme rağmen bir gelişme olmadı. Ne iğrenç bir yerde yaşıyoruz ya.

Hocam hiç sormayin cihazdan sogudum yahu yarin gidip kendim alicam baska yolu yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeraltofRivia -- 30 Aralık 2013; 16:25:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeraltofRivia

quote:

Orijinalden alıntı: Clint Eastwood

Benim son güncelleme 27 Aralık saat 3'te belge eksik diye. Belgeyi göndermeme rağmen bir gelişme olmadı. Ne iğrenç bir yerde yaşıyoruz ya.

Hocam hiç sormayin cihazdan sogudum yahu yarin gidip kendim alicam baska yolu yok gibi.

Benim de aynı durumda arkadaşlar... Sanırım önümüzdeki haftasonundan önce elimize geçmeyecek... Teşekkürler UPS... Yaptığın ve yapmadığın herşey için !!!
  • Amazon sayesinde oynuyoruz. Burdaki ürün müdürüne kalsa şubatta bile stok sıkıntısı var. Bf4 ü 10 dolar hediye cekiyle yukselttim. Birde yanina amazondan 60 dolarlik usa psn kart alip fifa 14 aldim. Resogun da bi harika ve eğlenceli. Birde 5 liraya analog koruyuculardan aldim. Ikinci koluda amazondan alacam. Simdilik acelesi yok. Herkesin cihazi sagsalim ve sorunsuz çıkar inşallah.

• selam arkadaşlar
    ps4 ünü teslim alan bir arkadaş yardım edebilirmi
    amazon faturayı nereye koyuyor
    orjinal ps4 kutusunun içindenmi çıktı yoksa
    kargo ya vermek için koydukları kutudanmı çıkıyor
  • Arkadaşlar selim bey i aradik 100-200 lira gümrük masraflari odenmesi gerekiyor diyor neyin kafasi bu?

• beyler bu süreçte sıkıntı yaratan ups i topluca şikayet edelim amazon a böylece kullanmazlar artık
  • GeraltofRivia kullanıcısına yanıt
    Onların gümrüğe ödeyeceği rakam o sanırım. Bana da gümrüğü siz mi ödeyeceksiniz yoksa önceden ödemeli mi diye sordu ben evet dedim önceden ödemeli geldi. Dikkatli bakmamış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Link234 -- 30 Aralık 2013; 16:59:46 >
  • Tarih Durumu İşlem Yeri
    27.12.2013 17:01:00 GUMRUK ISLEMLERININ BITMESI BEKLENILIYOR TOPKAPI
    27.12.2013 17:00:00 GUMRUKTEN CEKIM TOPKAPI
    27.12.2013 13:40:00 YETKI BELGESI GEREKIYOR TOPKAPI
    27.12.2013 10:32:57 GUMRUKTE TOPKAPI
    27.12.2013 09:36:36 FİZİKSEL VARIŞ OKUNDU TOPKAPI
    27.12.2013 07:22:41 BİLGİSİ GELDİ TOPKAPI

Benim üründe bugün hiçbir güncelleme olmadı maalesef.
  • Yılbaşından önce alırız diye hayal ediyordum ama 2 veya 3 ocakta gelicek anlaşılan.amazonla iletişime geçenler upsi şikayet etsin çok ağırlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazurat

Amazon sayesinde oynuyoruz. Burdaki ürün müdürüne kalsa şubatta bile stok sıkıntısı var. Bf4 ü 10 dolar hediye cekiyle yukselttim. Birde yanina amazondan 60 dolarlik usa psn kart alip fifa 14 aldim. Resogun da bi harika ve eğlenceli. Birde 5 liraya analog koruyuculardan aldim. Ikinci koluda amazondan alacam. Simdilik acelesi yok. Herkesin cihazi sagsalim ve sorunsuz çıkar inşallah.

Analog koruyucu nasil hocam memnun musun? Oynarken sıkıntı falan yaratiyor mu?

• Arkadaşlar herkes ürününü alsın da ondan sonra buraya ortak bir yazı koyarız ingilizce olarak dileyen bu şikayet yazısını UPS USA'ya ve Amazon'a gönderir.

Burada anladığım kadarıyla tamamen UPS TR'nin savsaklığı söz konusu. Ne Amazonun ne de gümrük firmasının kabahati yok. Sen taşıyıcı firma olarak işini sıkı tutmazsan bunlar olur işte. Burası Türkiye, 27'sinde sipariş edilen ürün 20'sinde edilenden önce geliyor. Bugün gümrüge giren aynı kargo, benim Cumadan beri gümrükte bekleyen kargomdan daha hızlı çıkıyor (ki hala benimki çıkamadı bugün) Nasıl oluyor bu iş anlayamadım. Şuan Amerika'da olsa gider o UPS sorumlusunu kıpkırmızı ederdim (yapmışlığım var). Ama bu memlekette kimi muhattap bulacaksın da konuşacaksın. adam başından atmak için gümrük firmasının numarasını verdi var mı böyle birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hernan Cortes

Tarih Durumu İşlem Yeri

Beyler benim durumumu yaşayanlar var mı? Ayın üçünden önce elimize geçmeyecek bu kargo galiba.
  • quote:

quote:

Tarih Durumu İşlem Yeri

Beyler benim durumumu yaşayanlar var mı? Ayın üçünden önce elimize geçmeyecek bu kargo galiba.

Ayni durumdayiz malesef yrn gelir diyorduk yalan oldu

• Link234 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum size. Mail atıyorum durum sormak için bana takip numarasında yazan şeyi söylüyorlar. Ee zaten ben orada güncelleme olmadığı için mail atmışım. Amazon gibi bir firmanın böyle rezilliklere izin vermemesi lazım, yılbaşından sonraya kalırsa kesinlikle amazonda bu işin peşini bırakmayacağım sonuna kadar, , olabildiği kadar şikayet edeceğim.

• quote:

quote:

Tarih Durumu İşlem Yeri

Bu akşam veya yarin calisiyolarsa yarin gumrukten cikar. Bu sure normal, benim de 2-3 gun beklemisti.

• Benim paket yola çıkmış "30.12.2013 16:46:19 KARAYOLU (34UH8259) İLE MAHMUTBEY HUB ŞUBEYE GÖNDERİLDİ TOPKAPI" yazıyor. Yarın Bursa'da olur. Teslim alırım.
  • Benimki de aynı durumda malesef.
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.