Şimdi Ara

Amazon'dan PS4 - Satın Alma, Kargo, Gümrük vs(REHBER ILK SAYFADA) [ ANA KONU ] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.489
Cevap
72
Favori
281.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benden aksam parayida cekmisler ama yinede hala yollamadilar, özür mözür diliyorlar yollama parasini geri iade ettiler , ama neden hala ürünü yollamadiklarini anlamiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: corp8slave

bende aldım, 26 sinde ups ile teslim gözüküyor.
    gümrük için yanlış görmediysem 110 usd depozito almış
    %20 gümrük olacağı için 80 usd eder. daha önce alanlar bu 30 usdyi nasıl geri almış amazon direk iade mi etmiş?
    bunun cevabını bilen varsa ilk sayfaya eklensin bence, daha önceki alanlar filan bilir belki..

O aradaki 30USD fark büyük ihtimal UPS ve DHL gibi mal firmaların ordino ve evrak parasıdır.

Normal posta ile alırsan o parayı ödemiyorsun sanırım.
  • ben de aldım bi gazla. hadi hayırlısı
  • Erwin kullanıcısına yanıt
    şimdi almanyadan alanlar(amazon.de) konusunda baktım yazan arkadaş şöyle bir şey yazmış,

NOT: Ödeme yaparken TL değil EURO olarak ödeyin daha avantajlı. Amazon fazladan aldığı gümrük ücretini gümrük işlemleri bittikten sonra iade ediyor. Örneğin bundle paketi için €83,47 gümrük depoziti alıyor. Fakat gümrük ücreti normalde ürün fiyatının %18'i yani €75,47 tutuyor. Size €8 iade etmeli. Standart pakette ise €7 iade etmeli.

dolayısıyla işlemler bittikten sonra 30 usdyi amazon iade edecek sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter M.

quote:

Oyunları konsolla beraber alma çok fena giriyor.

Oyunları ayrı al. Ama 75$ sınırına dikkat. Bu yüzden digital code tavsiye ederim sana. Oyunlar yaklaşık 130 tlye falan gelir şu anda.undefined

Hocam biraz daha açıklayıcı yazar mısınız pek anlamadım da ? Birde sipariş iptal durumu yok değil mi ? Önödemeli kartta bu.

Şimdi şöyle diyeyim.

Ben de ilk başta senin gibi yapıyordum.

Sonra arkadaşlar burada yazınca ben şuna aldım ben buna aldım diye bir sorun olduğunu anladım.

Sadece konsolu alırsan siparişin toplam 535$ oluyor.

Ancak DS4Bundle+Killzone alırsan siparişin 720 $ oluyor.

Normalde DS ve Killzone alsan ikisi 120$ yapar. Yani aslında 655$ yerine 720$ ödemiş oluyorsun. Bu da 170-180 tl fark yapar. Parana yazık o paraya fazladan bir oyun alırsın.

Hocam saolasın çok soru soruyorum ama birde bende ön ödemeli kart var ona ne kadar yatırayım ve amazon adresimi kabul etmiyor adresimi nasıl yazmalıyım ? Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Oyunları ayrı al. Ama 75$ sınırına dikkat. Bu yüzden digital code tavsiye ederim sana. Oyunlar yaklaşık 130 tlye falan gelir şu anda.undefined

Hocam biraz daha açıklayıcı yazar mısınız pek anlamadım da ? Birde sipariş iptal durumu yok değil mi ? Önödemeli kartta bu.

Şimdi şöyle diyeyim.

Sonra arkadaşlar burada yazınca ben şuna aldım ben buna aldım diye bir sorun olduğunu anladım.

Normalde DS ve Killzone alsan ikisi 120$ yapar. Yani aslında 655$ yerine 720$ ödemiş oluyorsun. Bu da 170-180 tl fark yapar. Parana yazık o paraya fazladan bir oyun alırsın.

Hocam saolasın çok soru soruyorum ama birde bende ön ödemeli kart var ona ne kadar yatırayım ve amazon adresimi kabul etmiyor adresimi nasıl yazmalıyım ? Teşekkürler

535$ şu anda. 1120TL yapıyor. Ben olsam garanti olsun diye direkt 1200 atardım.

Adres olarak Türkçe karakter kullanmadan posta kodu falan doğru yazarsan sorun olmaması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: corp8slave

şimdi almanyadan alanlar(amazon.de) konusunda baktım yazan arkadaş şöyle bir şey yazmış,

NOT: Ödeme yaparken TL değil EURO olarak ödeyin daha avantajlı. Amazon fazladan aldığı gümrük ücretini gümrük işlemleri bittikten sonra iade ediyor. Örneğin bundle paketi için €83,47 gümrük depoziti alıyor. Fakat gümrük ücreti normalde ürün fiyatının %18'i yani €75,47 tutuyor. Size €8 iade etmeli. Standart pakette ise €7 iade etmeli.

dolayısıyla işlemler bittikten sonra 30 usdyi amazon iade edecek sanırım.

Olabilir doğrudur. Benim ilk gümrüklü alışverişim olduğu için ve gümrük işlerinden anladığım için o konuda sadece tahmin yürütüyordum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi şöyle diyeyim.

535$ şu anda. 1120TL yapıyor. Ben olsam garanti olsun diye direkt 1200 atardım.

Adres olarak Türkçe karakter kullanmadan posta kodu falan doğru yazarsan sorun olmaması lazım.

AmazonGlobal Priority Shipping --get it Friday, Dec. 27

Son sorum .Bu yukarıdaki seçenek değil mi ve 1189 TL diyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexter M. -- 21 Aralık 2013; 11:32:40 >

• Evet aynen öyle. En son dolar tutarını merkez bankası kuruyla çarp ne kadar tuttuğunu anlarsın. Üzerine bir miktar para ekle ve öyle at hesaba. Sıkıntı çıkmasın sonra.
  • benide ekleyin bende amazondan aldım
  • Beyler ben kartın numarasını girdim ama içinde para yoktu sipariş kabul oldu nasıl oluyor ?
  • quote:

Beyler ben kartın numarasını girdim ama içinde para yoktu sipariş kabul oldu nasıl oluyor ?

Sipariş alındı ve gönderildi çok farklı şeyler.

Amazon parayı çekmeye çalışacak ve çekemeyince ödeme yönteminizi gözden geçirin diyecek.
  • Bende aldım gece 1de teslimat 27si gözüküyor. 535 dolar.
    Parayıda çekmiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi So say we all -- 21 Aralık 2013; 11:39:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Beyler ben kartın numarasını girdim ama içinde para yoktu sipariş kabul oldu nasıl oluyor ?

Amazon parayı çekmeye çalışacak ve çekemeyince ödeme yönteminizi gözden geçirin diyecek.

Hadi ya bedavaya getirseydik güzel olurdu .1189 TL tuttu 1200 atıyorum hocam doğrumudur ?

• quote:

quote:

quote:

Hadi ya bedavaya getirseydik güzel olurdu .1189 TL tuttu 1200 atıyorum hocam doğrumudur ?

Evet aynen öyle yap.

• 1659 liraya ikinci DS4, NBA 2K14, FIFA 14 ile aldım PS4'ü, elim ayağım titredi valla. ne dersiniz oyunları ve ikinci kolu almakla hata mı ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hernan Cortes -- 21 Aralık 2013; 11:46:38 >
  • winterice kullanıcısına yanıt
    hocam bankanız kur farkı koyuyor.
    siz birşeyi 100 USD'ye aldınız ama kredi kartı ekstrenizde o 100 USD olarak gözükmüyor, işlem yapıldıgı günün kurundan TL'ye çeviriyor ardından banka komisyonu ekleniyor ve o biraz daha farklı bir tutar çıkıyor ortaya.
    en fazla kur farkı koyanlardan biri yapı kredidir mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hernan Cortes

1659 liraya ikinci DS4, NBA 2K14, FIFA 14 ile aldım PS4'ü, elim ayağım titredi valla.

Vergi işi nasıl olucak hocam?Amazon vergi için olan ücreti peşin kestimi yoksa gümrüğe girerken mi vereceksiniz?
  • Arkadaşlar karta kaç taksit yaptığını siparişi vermeden görme imkanımız yok mu? Kartım Vakıfbank World kart ve YTAKSİT yazıp mesaj attım..Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

quote:

quote:

Kardeşlik olayına girin..Ben arkadaşla öyle yaptım, BF4 aldık, adam başı 60 tl ye maloldu

US PSN den alıyorsun..PSN kodları amazon.com dan alıyorsun..Yani 1 oyun parasına 2 oyun alıyoruz her zaman..O nedenle bundle ların hiçbir avantajı yok şu etapta

kardeşlik zor sanırsam 2 kişi aynı anda oynayamıyor?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.