Şimdi Ara

Xiaomi Amazfit Bip Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.068
Cevap
77
Favori
171.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tunc@y

Saat güncellemeleri de Mi Fit uygulama güncellemeleriyle yayınlandığı için Mi Fit uygulamasını güncellemezseniz, saate gelen güncellemeleri de yükleyememiş olursunuz. Uygulama yada saate gelen güncellemelere rağmen TR fontta bir sorun olmadı. Aynı şekilde sorunsuz çalışıyor.

Cihaz GPS aktif olmasa bile mesafe ölçümü yapıyor. Tabi burada adım sayısı ve daha önemlisi adım mesafesini doğru tespit etmesi önemli. Ben sürekli koşu bandı kullandığım ve etkinlik sonunda cihazda görünen mesafeyi koşu bandı mesafesine göre değiştirdiğim için cihaz artık benim koşu bandı ve serbest yürüyüşte adım mesafemi 74-76 cm. aralığında hesaplıyor. GPS Açık yürüyüşlerde ise adım mesafem 66-68 cm. aralığında çıkıyor. Koşu bandı olabilir ama serbest yürüyüşte, GPS ölçümlü yürüyüş adım mesafesi değerlerinin ortalamasını alması gerekirken almıyor. Mesela benim örneklememde serbest yürüyüşte 10.000 adımda 700 metre gibi fazla mesafe ölçümü olabiliyor. Sonuçta evet GPS aktif değilken bir mesafe ölçümü yapıyor ama bunu yaklaşık bir bilgi değeri olarak görmek lazım. Net mesafe ölçümü lazımsa GPS gerekli.
    şu temayı türkçeleştire bilirmisiniz acaba ?
    https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=11903&utm_campaign

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam yardımınız için sağolun, acaba yeniden başlatma işlemi sadece 1 kez, fontu ilk kurunca mi yapılıyor? Yarın Cihaz gelince deniyecegim kısmetse.

Bu arada Emojilerin görüntülendigi Font da varmış diye gördüm, acaba hem Emoji hemde Tr Font bulunan bir dosya gördünüz mü?

Alıntıları Göster
    Sorun çıkarırsa yeniden başlatın. Emoji görüntülenen font bilmiyorum maalesef. Önce Türkçe font yükledim sonra kullandığım uygulama ile emojileri hallettim. Bu arada emojiler normalde gördüğünüz gibi renkli görünmüyor 8-bit şeklindeler.

Arkadaşlar sizlerin de telefonunda SoT süresinde düşüş oldu mu? Saati 3 gündür kullanıyorum uygulama ve bluetooth toplam %2 harcamış görünüyor ama önceleri 30 saat açık telefonda 7-7.5 saat ekran açık sürem oluyordu saati kullanmaya başladığımdan beri 6-6,5 saate düştü.

• quote:

Orijinalden alıntı: gacvokem

şu temayı türkçeleştire bilirmisiniz acaba ?
    https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=11903&utm_campaign

Alıntıları Göster
    Hocam bu arayüzü türkçeleştirmek için 45-46 adet resmi Türkçe düzenlemek gerekiyor. Benim elimde hazırda bu iş için resim falanda yok. Tek tek yapmam lazım. Ben zaten bu işlerle uğraşan biri de değilim. Sadece kendi kullandığım arayüz üzerinde kendimce değişiklikler, düzenlemeler yapıyorum. Ancak buna benzer bir Türkçe arayüz varsa onun resimleri ile bu arayüzün resimleri (Günler, aylar ve hava durumu) değiştirilip, kısa sürede yapılabilir.

Konuyu @rockerroll hocama paslayalım. Onun elinde bu işler için bol miktarda malzeme vardır diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 29 Kasım 2018; 23:43:3 >

• quote:

Saat güncellemeleri de Mi Fit uygulama güncellemeleriyle yayınlandığı için Mi Fit uygulamasını güncellemezseniz, saate gelen güncellemeleri de yükleyememiş olursunuz. Uygulama yada saate gelen güncellemelere rağmen TR fontta bir sorun olmadı. Aynı şekilde sorunsuz çalışıyor.

Cihaz GPS aktif olmasa bile mesafe ölçümü yapıyor. Tabi burada adım sayısı ve daha önemlisi adım mesafesini doğru tespit etmesi önemli. Ben sürekli koşu bandı kullandığım ve etkinlik sonunda cihazda görünen mesafeyi koşu bandı mesafesine göre değiştirdiğim için cihaz artık benim koşu bandı ve serbest yürüyüşte adım mesafemi 74-76 cm. aralığında hesaplıyor. GPS Açık yürüyüşlerde ise adım mesafem 66-68 cm. aralığında çıkıyor. Koşu bandı olabilir ama serbest yürüyüşte, GPS ölçümlü yürüyüş adım mesafesi değerlerinin ortalamasını alması gerekirken almıyor. Mesela benim örneklememde serbest yürüyüşte 10.000 adımda 700 metre gibi fazla mesafe ölçümü olabiliyor. Sonuçta evet GPS aktif değilken bir mesafe ölçümü yapıyor ama bunu yaklaşık bir bilgi değeri olarak görmek lazım. Net mesafe ölçümü lazımsa GPS gerekli.
    Mi band i kullanmazdam güncellerim hocam o zaman sağolun. Benim merak ettiğim kısım, acaba yeni özellik eklendimi son güncellemelerle. Yoksa sadece hata düzeltmeleri mi içeriyor yani. Güncellemeye değer mi?

Ayrıntılı açıkladığıniz için sağolun hocam. Düzeltme yapılabildiğini bilmiyordum. Zaten benim beklentim de birebir ölcmesi değil. Afaki farklar olmadiktan sonra yaklaşık değer bulsun bana kafi Pace de hiç göstermiyor çünkü Gps acmazsaniz Bu özelliğin olmasına da sevindim sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yedaself

Sorun çıkarırsa yeniden başlatın. Emoji görüntülenen font bilmiyorum maalesef. Önce Türkçe font yükledim sonra kullandığım uygulama ile emojileri hallettim. Bu arada emojiler normalde gördüğünüz gibi renkli görünmüyor 8-bit şeklindeler.

Arkadaşlar sizlerin de telefonunda SoT süresinde düşüş oldu mu? Saati 3 gündür kullanıyorum uygulama ve bluetooth toplam %2 harcamış görünüyor ama önceleri 30 saat açık telefonda 7-7.5 saat ekran açık sürem oluyordu saati kullanmaya başladığımdan beri 6-6,5 saate düştü.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam Emoji için Font yerine Uygulama kullanıyorsunuz yani. Mi Fit uygulamasinin Emoji desteği bile verememesi veya cihaz içindeki fontu verememesi gayet ilginç. 8 bit bile olsa anlaşılması yeter yani. Keske Mi Fit kullanilarak halledilbilse Font şeklinde ama. Sanırım ya Dil olayından, ya da Emoji olayından birini seçmemiz gerekiyor Font işi ile çözmeye kalkarsak.

Mi6 kullanıyorum hocam bende, Yaklaşık 1 yıldır sürekli Bileklik bağlı şekilde kullanıyorum cihazi. Dediginiz şekilde ekran suresinde düşüş oluyor. Örneğin, Bluetooth kapalı bile olsa Mi Fit yüzünden sarj düşüşü oluyor. Bunu da Mi Fit i dondurmayı deneyerek anladım. Zaten şu anda Hem Amazfit Pace, Hemde Mi Band bağlı evde iken Mi6 ya, Şarj tüketimi 2 cihaz bağlı olduğunda 1 tik daha fazla oluyor hatta.

• quote:

Hocam bu arayüzü türkçeleştirmek için 45-46 adet resmi Türkçe düzenlemek gerekiyor. Benim elimde hazırda bu iş için resim falanda yok. Tek tek yapmam lazım. Ben zaten bu işlerle uğraşan biri de değilim. Sadece kendi kullandığım arayüz üzerinde kendimce değişiklikler, düzenlemeler yapıyorum. Ancak buna benzer bir Türkçe arayüz varsa onun resimleri ile bu arayüzün resimleri (Günler, aylar ve hava durumu) değiştirilip, kısa sürede yapılabilir.

Konuyu @rockerroll hocama paslayalım. Onun elinde bu işler için bol miktarda malzeme vardır diye tahmin ediyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam bu arada Xda da gezinirken böyle bir konu gördüm. Geliştirici hem birçok dildeki karakteri, hemde Emojileri Fonta entegre ettiğini belirtmis.

Link:https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-bip-cor-eu-support-font-pack-t3872210

Umarım Tek Font kurulumu ile herşey çözülüyordur.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Uygulamada custom firmware var onu yüklüyor emojiler için. Pek sağlıklı bir yöntem değil ama mecburen kullanıyorum.
  • quote:

Uygulamada custom firmware var onu yüklüyor emojiler için. Pek sağlıklı bir yöntem değil ama mecburen kullanıyorum.
    Anladım hocam. Paylaştığım linktede fontları paylaşan kişi söylemiş, Emoji için sanırım Custom Fw gerekiyor diye. Sanırım o sebeple fw kuruyor cihaz program. Acaba Custom fw kurduktan sonra, tekrar Mi Fit e dönulse, Mi Fit kendi Fw sini mi kuruyor ki hocam? Bilginiz varmı?

Birde hocam, Tr Font kurulumu ile ilgili 2 farklı anlatım ile karşılaştım. Bir tanesinde, Mi Fit ile cihaz ve Telefonu esleyin, sonra Bip için bulunabilirligi acin ve Gadgetbridge üzerinden Fontu u kurun diyor. 2. Anlatımda ise, yine Mi Fit üzerinden bulunabiligi acin, sonra Bip i Mi Fit üzerinden Unpair yapın, daha sonra Fontu Gadgetbridge üzerinden kurun diyor.

Acaba hangisi doğru? Font kuracak iken, Bip i Mi Fit üzerinden Unpair mi yapacağız, yoksa Mi Fit ile Bip in bağlantısını hiç kesmeden direk Gadgetbridge üzerinden mi fontu kuracağız?

Mi Fit'e tekrar bağlamadım bu uygulamadan sonra. Custom firmware kalacaksa MiFit kullanmanın anlamı yok diğer uygulama 3-4 kat daha fazla özellik sunuyor.

Ben pair unpair yaptım. En son gadgetbridge'ten fontu attıktan sonra oradan da unpair yapıp MiFit'e pair yaptım.

• iPhone da Amazfit Bip kullananlar Türkçe karakter yapmak için önce App Store’dan AmazTools isimli uygulamayı indirsin daha sonra aşağıdaki linke tıklayıp AmazTools ile aç desinler sonra install desinler font güncellenecek ve gelen bildirimlerdeki Türkçe karakterler görünür olacak

https://github.com/exorcist26/DENEME/raw/master/Mili_chaohu_uni.ft

• quote:

Mi Fit'e tekrar bağlamadım bu uygulamadan sonra. Custom firmware kalacaksa MiFit kullanmanın anlamı yok diğer uygulama 3-4 kat daha fazla özellik sunuyor.

Ben pair unpair yaptım. En son gadgetbridge'ten fontu attıktan sonra oradan da unpair yapıp MiFit'e pair yaptım.
    Akşam ürünü teslim aldım hocam, soylediginiz şekilde kurdum Güncel Paylaştığım Font dosyasını. Hatta geliştirici bugün de ayrı Font dosyası oluşturmuş, bazi kisiler Emojilerin de göründüğünü söylemiş ama henüz ben deneyemedim. Tr karakterlerde sorun yok, onu gördüm.

Bu arada, Cihaza Watch Face kurunca, Bip i koluma takip kolumu kaldirdigimda bazen ekran ışığı yanmıyor Mi Fit de iken. Fakat Gadgetbridge de Font kurulumu için bağladığımda daha iyi çalışıyor sanki bu özellik, ona anlam veremedim.

Bu arada gelistiricinin paylaştığı Son güncellenmiş Font dosyası. (İçerisindeki Ft uzantili dosya Gadgetbridge ile yüklenecek).

Font Link:https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4655629&d=1543613387

Takip için Konu Linki:https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-bip-cor-eu-support-font-pack-t3872210/post78267479#post78267479

Hayırlı olsun. Custom firmware olmadan emojileri görmenin bir yolu olursa geçerim şimdilik böyle kullanmaya devam edeceğim.
  • quote:

Hayırlı olsun. Custom firmware olmadan emojileri görmenin bir yolu olursa geçerim şimdilik böyle kullanmaya devam edeceğim.
    Sağolun hocam. Bugün deneyebildim, Emojiler gorunmuyor hala. Custom fw olmadan şuan için zor gibi hocam gördüğüm kadarıyla, siz bence sorun yaşamadıktan sonra hiç değiştirmeyin kullandıklarınızi.

• Arkadaşlar tavsiye edeceğiniz şarjı götürmeyen arayüz var mı?

• Bugün hepsiburadadan siyah rengini sipariş ederek aranıza katıldım arkadaşlar:)

• Selamlar arkadaşlar ürünü 11.11 de aldım. 4 gün önce Türkiye'ye girdi ama hala tık yok. Gümrükte yoğunluk felan mı var acaba bilen var mı ?

• Herkese selam

Benim bir sorum olucaktı

Bunu çocuğumun yerini belirlemek için kullanma şansım var mı?

Yani telefon üzerinden GPS koordinatlarını gösteren program yada kendi programı?

• Karaber kullanıcısına yanıt
    Onun için saatte sim kart vb. sinyal verecek bir parça olması gerekiyor diye biliyorum. Saatte sadece GPS uydu sinyallerini alma özelliği var. Yani navigasyon cihazları ile aynı mantıkla çalışıyor. Sinyali alıp, çoğrafi konumlandırma yapıyor. Ancak bu konumu paylaşma özelliği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 3 Aralık 2018; 17:52:52 >
  • quote:

Onun için saatte sim kart vb. sinyal verecek bir parça olması gerekiyor diye biliyorum. Saatte sadece GPS uydu sinyallerini alma özelliği var. Yani navigasyon cihazları ile aynı mantıkla çalışıyor. Sinyali alıp, çoğrafi konumlandırma yapıyor. Ancak bu konumu paylaşma özelliği yok.
    Hocam Çok sağolun, sizin paylastiginiz Watch Face i kullanıyorum Cihaz geldiğinden bu yana. Birçok arayüz denedim, ekran ufak olunca hiçbirinde adım, km gibi degerleri rahatça görmek mümkün olmuyor. Sizinde neden büyük boyutlu Font kullandığınızı anlamış oldum, ekran ufak olduğu için ancak bu büyüklükte olursa okunabiliyormus

Paylastiginiz için tekrar sağolun hocam Bu arada Paylastiginiz görselde o anki mevcut sıcaklıkta gorunutor, fakat bende anlık sıcaklık gorunmuyor. Sadece o günkü maksimum - minimum sıcaklık görünüyor. Acaba bu durum normal mi?

Anlık sıcaklık Mi Fit uygulaması ile saati senkronize ettiğiniz zaman görünür. Ancak belli bir süre sonra kaybolur. Sürekli görünmesi için saat ve uygulamanın otomatik senkronize olması lazım. Mi Fit uygulaması arka planda açık kalsa olur mu? Denemek lazım. Ben pek eksikliğini hissetmediğim için üzerinde durmadım. Zaten bu arayüz pili yeterince sömürüyor. Anlık sıcaklıkta sürekli aktif olmayı versin
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.