Şimdi Ara

Amator Balikcilik Karti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar birkac ay once babama amator balikcilik karti cikarttim. Sebebine gelince bu kart olmadan balik tutmamiz cok riskli jandarma acimadan cezayi kesiyor(500 kusur lira cezasi var) karti cikartmak icin yapmaniz gerekenler;
    Bagli bulundugunuz tarim ve koy isleri bakanliginin ilcesine basvuracaksiniz istenen belgeler;
    1 resim
    Kimlik fotokopisi
    Basvuru dilekcesi(kurum veriyor)
    24 lira basvuru ucreti(kurumda yatiriyorsunuz)
    Tum islemler 15 dakikada hallediliyor karti aninda basip elinize veriyorlar 5 yil gecerli. babanizin ya da tanidik birinin yerine cikartabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgilendirme için teşekkürler

• Bu kart zorunlu değil, ceza kesilemez yok diye.
  • kardeşim istersen çıkartma ancak yazılacak cezaya hazır olmalısın. babamın arkadaşlarına ceza yazıldı.
  • Yasak yerde avlanıyorlarsa ceza yazılır. amatör balıkçı için böyle bir zorunluluk yok. Yine de çıkartmakta fayda var. Bende sarı kağıt var.
  • Bir ara 2 sefer üst üste amatör balıkçılık kartı çıkartmıştım, 4 sene boyunca bir Allah'ın kulu bir şey sormadı bende bir daha çıkartmadım.
  • Teşekkürler hocam bende çıkaracam ama nasıl yapıldığını bilmiyordum

@mehmetcankEğer kıyıdan açıkta avlanılıyorsa zorunlu hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.t001 -- 12 Eylül 2016; 21:43:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak.t001

Teşekkürler hocam bende çıkaracam ama nasıl yapıldığını bilmiyordum

@mehmetcankEğer kıyıdan açıkta avlanılıyorsa zorunlu hocam

O dediğin ne ile avlandığına bağlı, ticari bir araç ile açıkta avlanma yapıyorsan sarı kağıt yok ise amatör belgesi işlemez yersin. Ticari değil ise belgeye gene gerek yok. Aynı şekilde, yasak mevsim, yasak avlak vb. durumlarda ne belgen olur ise olsun özel yetki belgen yok ise yersin.
    AMATÖR BALIKÇI BELGESİNİN KANUNDA HERHANGİ BİR YERİ YOKTUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcank -- 20 Eylül 2016; 13:10:58 >
  • mehmetcank kullanıcısına yanıt
    Keske dedigin gibi olsaydi.Keske o kadar uzerinde durulsaydi da baliklar daha 1 kere bile yavru veremeden tutulmasaydi..keske

• gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı olacak isim değişti artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.