Şimdi Ara

Amarok mu? Toyota Hilux mu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
26.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Amarok süslü bir bebekten başka bir şey değil arkadaşlar.

TRT ekibi şaft kesmişti bu araçla...

Bir de Toyota'ya bakın...

Selamlar

+1907 amarok gösteriş işi.
  • Piyasa yapmak için amarok alabilirsiniz; biz de bakınca direk bunun için aldığınızı anlarız. Amarok dediğiniz pick-up ın , hiluxun yanında A harfi bile okunmaz.
  • amorak trt zor yollarda perte çıkmıştı ama sonuçta sen o şekilde aracı hırpalamazsın. trt de ki adamlar memur arabanın parasını devlet veriyor. sanayiye girse defransiyel değişse devlet ödüyor. onun için o adamların şeyinde olmaz arabayı aşırı zorluyorlar. şehir içi kullanılacaksa amorakta olur. birde bu kamyonetlerin vergisi ne alemde? yakıt işi nedir?
  • Bu araçlar litre olarak ne kadar yakıt harcıyorlar? Kullanan ya da bilenler yazabilirler mi? Bir de yine bildiğiniz bir araçla karşılaştırır mısınız? Örneğin: 1,6 corollanın 8,5 lt yaktığı güzergahta hilux şu kadar litre yakıyor gibi..
  • Size arazi özellikleri çok gerekli olmayacak ise konfor özellikleri iyi olanı tercih etmenizde yarar var.
    Gerçi bu tür araçlarda konfor da aranmaz ya neyse

Ben diğer markaları da değerlendirmenizi öneririm. Sizin tercihlerinizin dışında L200, Navara, D-max ve bir de kasası en güncel olan Ranger var.
    Özellikle yeni Ranger'ın dış tasarımı gözüme hoş geldi. Çok heybetli bir yapısı var.

edit: D-max'in de yenilendiğini atlamışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4_1400 -- 29 Nisan 2013; 15:15:38 >
  • amarok,Antalya şehiriçi 9,5 litre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROTOVATÖR

amarok,Antalya şehiriçi 9,5 litre

Aracınız 4x2 mi 4x4 mü? Kullanıcısı olarak sizce artı ve eksileri neler? Önceki aracınız neydi, ona göre artıları ve eksileri neler? Piyasada o kadar arazi aracı varken neden amaroku tercih ettiniz? Cevap için teşekkürler bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Size arazi özellikleri çok gerekli olmayacak ise konfor özellikleri iyi olanı tercih etmenizde yarar var.
    Gerçi bu tür araçlarda konfor da aranmaz ya neyse

Ben diğer markaları da değerlendirmenizi öneririm. Sizin tercihlerinizin dışında L200, Navara, D-max ve bir de kasası en güncel olan Ranger var.
    Özellikle yeni Ranger'ın dış tasarımı gözüme hoş geldi. Çok heybetli bir yapısı var.

edit: D-max'in de yenilendiğini atlamışım.

Doğru, ford gerçekten çok güzel duruyor, galeridekinin içine bindiğimde etkilendim de ama yakıtının çok parçasının da pahalı oluğu söyleniyor.. Bu segmentte herkes hilux diyor başka bir şey demiyor. Ayrıca ranger donanım olarak çok fakir, alt donanımda hiçbirşey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maminci -- 29 Nisan 2013; 19:02:33 >

• Doğu Anadolu bu kış şartlarında hilux çok tercih ediliyor vardır bir bildikleri
  • bence amarok hiluxun denge sorunu var
    http://www.youtube.com/watch?v=aZF8N9NItHI
  • İkiside iyi gibi ama ben olsam japon dan şasmazdım.
  • Değerlendirmede Pickup Segmenti kadar zor bir segment yok. VW vergi yakıt ve konfora hitap ediyor. Toyota ise sağlamlığa hitap ediyor. Vergi yakıt tasarrufu güvenlik konfor umrunda değil ben senelerce sağlam kalırım kullananın parası kazalardan sağ çıkması yok asfaltta konforu umrumda değil der. Tercih tamamen size kalmış. Maden şirketleri, çeşitli yasadışı örgütlerin dağ kanadı, yine araziden çıkmayan ve para problemi olmayan kişiler Hilux kullanıyor. Bu normal çünkü onların dağlarda sorunsuz gezmesi gerekli. Araziyi sadece güzel havalarda piknik yaparken görenler, geliri kısıtlı ama arazi aracı sevdalıları, vergi yakıt yükleme kriterleri olanlarda Amarok'u tercih ediyor. Hilux kaba ve gereksiz geliyor. Şehir içinde binek otomobilleri özletiyor bu insanlara. Amarok seçimi normal çünkü 4x4 amarokun dahi MTV, muayne bakım masrafları 3.000 TL yi buluyor. Bu araçları karşılaştırmak çok yanlış. Kendini tanıyan hesabını bilen herkes ihtiyacı olan aracı alır.
    Maden şirketin yoksa (maddi durumun kısıtlı ise) zaten hilux,navara ve ranger'ı anca 1 sene kullanırsın. Paralar suyunu çeker. Örnekleri çok var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4x4_tutkunu -- 5 Şubat 2014; 20:31:26 >

• Bu tarz araçları çok seviyorum ama malum şehir trafiğinde sıkıntılar almak nasip olmuyor bunun dışında ;Hilux çıkana kadar bende Amarok derdim fakat yeni hilux baya heybetli ve güzel olmuş,ben olsam hilux seçerdim...

• arkadaşım aklına gelecek her pickupı kullandım hem de arazide sırasıyla:
    l200
    navara (eski kasa)
    hilux
    mazda bt 50
    amarok
    -hepsinin artıları eksileri var,haa şu an hangisinin kullanıyorsun dersen tabi ki amarok (5 yıldır)
    l200 ün 2006 öncesi inanılmaz sağlamdır ama yeniler çok nazik,arazisi çok güsel yeni mvec motor 5 ileri olmasına rağmen yakıtı ve performansı iyi ama arka koltukta bardağa suyu katamassın çok rahatsız
    -eski navara tam bir arıza makinası çok fazla zorlanmaya gelmiyor aslında heybetli bir araba ama yakıt konusunda seni üzer
    -hiluxun yeni kasası çok şık yakıt normal (2,8motor)dar ,heleki arka koltuğa arazide sakın oturma için dışına çıkar,asfaltta virajlar biraz sıkıntılı,küçük bir çakıl taşının üstünden geçtiğini direksiyon titreyerek sana söylüyo,arazisi bir l 200 değil ama tabi ki çok başarılı
    -gelelim şu bizim memleket insanımızın binmeden denemeden yorum yaptığı amaroğa,5 senedir eşşek gibi biniyorum avcıyım zaten ,hiç bir zaman yolda bırakmadı,arazisi çok başarılı ama ben manuelini kullanıyorum,üzerinde de cooper stt lastiklerim var,yakıtı çok iyi genişlik ,konfor gerçekten mükemmel ve en önemlisi güvenliği çok iyi,savuracakmış kayacakmış derdin yok
    sonuç olarak hiluxun motoru 1 milyon km gidiyo diye o eziyeti çekmek yerine al bir amarok hem güvenle bin hem de konforun tadını çıkart,selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: huzozor

arkadaşım aklına gelecek her pickupı kullandım hem de arazide sırasıyla:
    l200
    navara (eski kasa)
    hilux
    mazda bt 50
    amarok
    -hepsinin artıları eksileri var,haa şu an hangisinin kullanıyorsun dersen tabi ki amarok (5 yıldır)
    l200 ün 2006 öncesi inanılmaz sağlamdır ama yeniler çok nazik,arazisi çok güsel yeni mvec motor 5 ileri olmasına rağmen yakıtı ve performansı iyi ama arka koltukta bardağa suyu katamassın çok rahatsız
    -eski navara tam bir arıza makinası çok fazla zorlanmaya gelmiyor aslında heybetli bir araba ama yakıt konusunda seni üzer
    -hiluxun yeni kasası çok şık yakıt normal (2,8motor)dar ,heleki arka koltuğa arazide sakın oturma için dışına çıkar,asfaltta virajlar biraz sıkıntılı,küçük bir çakıl taşının üstünden geçtiğini direksiyon titreyerek sana söylüyo,arazisi bir l 200 değil ama tabi ki çok başarılı
    -gelelim şu bizim memleket insanımızın binmeden denemeden yorum yaptığı amaroğa,5 senedir eşşek gibi biniyorum avcıyım zaten ,hiç bir zaman yolda bırakmadı,arazisi çok başarılı ama ben manuelini kullanıyorum,üzerinde de cooper stt lastiklerim var,yakıtı çok iyi genişlik ,konfor gerçekten mükemmel ve en önemlisi güvenliği çok iyi,savuracakmış kayacakmış derdin yok
    sonuç olarak hiluxun motoru 1 milyon km gidiyo diye o eziyeti çekmek yerine al bir amarok hem güvenle bin hem de konforun tadını çıkart,selamlar
    5 yıldır amarok kullanıcısı olarak yeni hilüxü ne kadar kullandın? Yazdıklarının çoğu saçma ve yanıltıcı. Bence sen takım tutar gibi marka tutuyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: huzozor

arkadaşım aklına gelecek her pickupı kullandım hem de arazide sırasıyla:
    l200
    navara (eski kasa)
    hilux
    mazda bt 50
    amarok
    6 senwlik konuyu hortlattiracak kadar amarok sevgisini nasil asiladiniz kendinize

• sinoplu kullanıcısına yanıt
    😂😂😂

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.