Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ASUS TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) almayı düşünüyorum. Desteklenen, uyumlu DDR markalarını nerede bulabilirim?
    CPU: Ryzen7 3700X.

Teşekkürler
  • Mohawknife M kullanıcısına yanıt
    Uyumlu RAM diye birşey yok tüm DDR4 ramleri kullanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

Bana da sadece kayıt yaptıktan sonra mail geldi. Başka bir bildirim gelmedi
    9 nda aldım şimdi elime ulaştı hemen kayıt yaptım.

mail geldi. Application ID filan yazıyor.

225 TL alacağım var. Hadi bakalım beklemedeyiz.

20 iş günü sürebilirmiş.

iban yazarken boşluk bıraktım kabul etti, sorun olmaz sanırım.

bide bic swift kodu istemiş bankanın kullandığı onuda girdim. Kartın serial no girdim

Başvurumuz onaylanır onaylanmaz bize bir onay e-postası gönderilecekmiş, sonrasında sanırım para aktarımı yaşanacak

ayrıca kutudanhttps://store.cablemod.com/configurator/ a girip kablolar için kupon kodu verilmiş ama biz bu kodu değerlendirebilir miyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 11 Ekim 2019; 16:33:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mob411

9 nda aldım şimdi elime ulaştı hemen kayıt yaptım.

mail geldi. Application ID filan yazıyor.

225 TL alacağım var. Hadi bakalım beklemedeyiz.

20 iş günü sürebilirmiş.

iban yazarken boşluk bıraktım kabul etti, sorun olmaz sanırım.

bide bic swift kodu istemiş bankanın kullandığı onuda girdim. Kartın serial no girdim

Başvurumuz onaylanır onaylanmaz bize bir onay e-postası gönderilecekmiş, sonrasında sanırım para aktarımı yaşanacak

ayrıca kutudanhttps://store.cablemod.com/configurator/ a girip kablolar için kupon kodu verilmiş ama biz bu kodu değerlendirebilir miyiz ?

Alıntıları Göster
    Evet dostum herkesde durum şuan aynı ben 30 Eylül de kaydını yaptım aynı dakika içerisinden mail geldi bakacağız edeceğiz 20 gün içinde döneceğiz diye.Ama yani şirketler çok acımasız ve adaletsiz devlet de vatandaşını milletini korumuyor.Yani bunu bu asus kampanyasının sözleşmesini okuduğum için söylüyorum.Öyle bir sözleşme yapmışlar ki seni koruyan hiç birşey yok sadece asus lehine hazırlanmış bir sözleşme ve bir bahane ile olmadı, gitmedi deseler sözleşmeye göre itiraz hakkın yok çünkü başvuru yaparken sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş oluyorsun.

Kablo modlamak istiyorsan eğer bu kablo kuponu indirim için dostum ama bende bilmiyorum türkiyeye sevkiyat olmayabilir.

"Formun kişisel bilgiler, satıcının geçerli faturası (promosyon ürününün satın alındığı yerden), ASUS ürününün seri numarası ve geçerli banka hesabı detaylarıyla birlikte düzgün ve tam olarak doldurulması gerekmektedir.

Ayrıca, katılımcının geçerli bir faturayı yüklemesi de gerekir. Kişisel fatura bilgileri (isim, adres), girilen kullanım bilgileriyle aynı olmalıdır.

Katılım için kullanıcının resmi ASUS VIP Hesabı’na kayıt yaptırması gereklidir. Kayıt formunu bu adresten bulabilirsiniz: /signin.aspx

Başvurunun incelenmesi ve onaylanmasının ardından, ASUS katılımcının ödülünü müşteri tarafından belirtilen banka hesabına aktaracaktır. Bu işlem 90 iş gününe kadar sürebilir. ASUS veya görevlendirilen ajansların para aktarım denemesi başarısız olursa ASUS yeniden deneme yapmak zorunda değildir.

Katılımcının ulusal veya uluslararası kanunlar ya da finansal hizmet sağlayıcılarının veya ASUS’un ve yetkili ajanslarının finansal hizmet sağlayıcılarının kısıtlamaları nedeniyle para transferini kabul etme izni yoksa, katılımcı promosyonun dışında kalır. ASUS veya yetkili ajansları müşteriyi bilgilendirmek zorunda değildir. Para ancak katılımcının kendine ait bir banka hesabına aktarılacaktır.

Katılımcı promosyon ürününü iade ettiyse promosyonla ilgili hakları iptal edilir. Ödemesi yapılan haklar, ek 75,00 € işlem ücretiyle birlikte ASUS’a geri ödenmelidir. Buna ek olarak, ASUS dolandırıcılık veya istismar teşebbüslerine karşı hukuki adımlar atacaktır.
    "
    Yani asus kısacası kendisini koruyor ama kendisi bir bahane ile eğer size parayı göndermez ise sizi koruyan birşey yok.Kendisi ürün iade edilirse ekstra 75€ işlem ücreti alıyor ve dolandırıcılık sebebi ile hukuki işlem başlatırız diyor ödenen para için ama eğer bu para size ödenmez ise bana kampanya kapsamında tekrar uğraşmayız diyor.Süpermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 11 Ekim 2019; 17:48:3 >

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    Ben gönderdim size gelmemiş diyip işin içinden çıkabilir yani. Gercekten musteriyi koruyan bir yanı yok.

Kablo ihtiyaci yok zaten yabanci site gumrukte takilir vs ugraş dur gerek yok

Hayirlisi o zaman , 20 iş gunu kesin bekletirler bide mail gelir onaylandi vs (tabi insallah). Ondan sonra hesabiniza 90 iş gununde gecebilir bekleyin derlerse tamam bekle de bekle :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Uyumlu RAM diye birşey yok tüm DDR4 ramleri kullanabilirsin.
    Bazı anakartlar ram seçer ya o yüzden sordum. Cevap için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mohawknife

Bazı anakartlar ram seçer ya o yüzden sordum. Cevap için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    https://www.asus.com/Motherboards/TUF-GAMING-X570-PLUS-WI-FI/HelpDesk_QVL/
    Dostum buradan " Memory_QVL_3rd_Gen_AMD_Ryzen_Processors_X570 " indirip bakabilirsin.Ama denildiği gibi genellikle problem olmaz ama benim başıma geldi ddr3 de anakart listesinde yoktu çalışmadı ramler ve başka bilgsayarda çalışıyordu.Yani biraz istisnai durumlar olabiliyor sen yine de anakart uyum listesinden seçip alabilirsin rami.Veya bulduğun rami listede arattır kontrol et.

• Şunu aldım 2623 TL ye bu gün tekmiş sanırım: aldıktan sonra satıştan kalktı

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-crosshair-viii-hero-amd-x570-4600mhz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-p-HBV00000LKQI1?magaza=Hepsiburada

imzamdaki öncek kartı ve işlemciyi satıyorum : henüz fiyat ve ilan yok
  • Tüketici sözleşmelerinde tüketicinin bunu kabul etmesinden başka çaresi olmadığı için olası bir anlaşmazlıkta, tüketici aleyhine durum oluşursa sözleşmeler geçersiz sayılabiliyor. Yani genelde hukuk tüketicilerin yanında oluyor.
  • x570 lerde 1. jenerasyon ryzen işlmciler çalışmaz mı anakartı aldım ama işlemci henüz almadım: 1800x var elimde

edit: biri çalıştırmış

https://www.techquila.co.in/1st-gen-ryzen-7-1800x-x570-motherboard/
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=332&v=o_YcL8k0w_w

şu linke göre desteklemiyorhttps://www.reddit.com/r/Amd/comments/bths8m/x570_and_ryzen_backwards_compatibility/

riskli sanırım
    https://forums.whirlpool.net.au/archive/9znjlk59

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 11 Ekim 2019; 23:55:36 >

• Arkadaşlar selam,

Msi b450 Tomahawk Max anakart aldım. Şimdilik 3200G kullanacağım. Fakat ram desteğine baktığımda aşağıdaki gibi görünüyor. 3200G'yi tıklıyorum. Yada Memory By A-Series'e mi tıklayıp bakacağım.

Şu Rami almayı düşünüyorum 3200G sonrada 3700x ile kullanacağım. Sizce uyumlu mudur ?

Ram

Teşekkürler.

AM4 Anakartlar Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beatbox92 -- 12 Ekim 2019; 3:37:13 >

• 1200gs kullanıcısına yanıt
    X570 ile 1. Nesil çalıştıramazsın.

Attığın videoda ki bios mühendislik örneği, nihai bioslarda kaldırıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 12 Ekim 2019; 17:19:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatbox92

Arkadaşlar selam,

Msi b450 Tomahawk Max anakart aldım. Şimdilik 3200G kullanacağım. Fakat ram desteğine baktığımda aşağıdaki gibi görünüyor. 3200G'yi tıklıyorum. Yada Memory By A-Series'e mi tıklayıp bakacağım.

Şu Rami almayı düşünüyorum 3200G sonrada 3700x ile kullanacağım. Sizce uyumlu mudur ?

Ram

Teşekkürler.

Uyumludur hocam hiç tereddütte kalmayın. Bellek uyum sorunu bir önceki nesilde fazla görünüyordu ama 3. nesil anakartlarda bu sorun yok.

• Hrt_c kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, peki bu ram iyimidir sizce bütcem max 600
  • Amazon.com'da C6H 90 dolara düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Amazon.com'da C6H 90 dolara düştü.
    Bi yanlışlık olmalı. Keepa ile kontrol ettiğimde satışa başladığından itibaren en düşük 189dolar görmüş amazon satışında.
  • Arkadaşım x570 tuf plus anakart ile ryzen 3600 aldı kurulumunu yaptı fakat cpu 4.2 ghz çıkmıyor 4.1 de falan kalıyor bunun sebebi nedir ? Son bios versiyonu yüklü abba olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Şunu aldım 2623 TL ye bu gün tekmiş sanırım: aldıktan sonra satıştan kalktı

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-crosshair-viii-hero-amd-x570-4600mhz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-p-HBV00000LKQI1?magaza=Hepsiburada

imzamdaki öncek kartı ve işlemciyi satıyorum : henüz fiyat ve ilan yok
    nzxt kraken x62 olur mu bu karta : ch6 ya oluyordu

• asus x570 pro kullanan arkadaşlara bir sorum olucak?

m2 nvme kullananlar m2-v1 slota mı yoksa, m2-v2 pasif soğutmalı slot a mı koydular?

amd 3000 ler için v1 demiş

v2 için bişi dememiş.

v2 de pasif soğutma var. v1 de yok.
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.