Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu hakikaten tiksinç bir şey.
    MSI iyice b.kunu çıkarttı.

Şöyle şeyleri görünce nasıl msi'ya para vereyim?
    Reklamın da, pazarlamanın da bir adabı, ayarı olur.
    İnsan bu kadar da gerizekalı yerine konmaz ki canım!
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam x470 anakartları çizmeniz çok abes olmuş bu kartlar içersinde tek kriter performansmı ki üzerleri çizildi?

Misal aorus gaming 7 üzerini çizmişsiniz performans farkı bırakın crosshair vii yi x570 çipset ile yüzde kaç?(Kaldı ki crosshair vii gaming 7 den pahalı!)

4.9ghz ten 5ghz e çıkmak performans kazanımıda değil kusura bakmayın.

Pcie 4.0 deseniz kaç kişi bu bant genişliğine ihtiyaç duyacak?(8K 144hz 12bit)

Kendi namı hesabıma vasat yada orta karar bir x570 kart satın alacağıma üst düzey bir x470 i yeğlerim ki öyle de yaptım.

Seçtiğim kartta eksik derseniz eksik yok fazla var;

Yüksek kaliteli vrm ve diğer bileşenler, sabre dac, rgb aydınlatma, 4000mhz ram desteği, ryzen 3 serisi tüm işlemcilere destek, dahili wifi liste uzar gider...

Kısaca üzerlerini çizerim gider demek doğru bir bakış açısı ve yaklaşım değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 29 Eylül 2019; 12:55:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

Hocam x470 anakartları çizmeniz çok abes olmuş bu kartlar içersinde tek kriter performansmı ki üzerleri çizildi?

Misal aorus gaming 7 üzerini çizmişsiniz performans farkı bırakın crosshair vii yi x570 çipset ile yüzde kaç?(Kaldı ki crosshair vii gaming 7 den pahalı!)

4.9ghz ten 5ghz e çıkmak performans kazanımıda değil kusura bakmayın.

Pcie 4.0 deseniz kaç kişi bu bant genişliğine ihtiyaç duyacak?(8K 144hz 12bit)

Kendi namı hesabıma vasat yada orta karar bir x570 kart satın alacağıma üst düzey bir x470 i yeğlerim ki öyle de yaptım.

Seçtiğim kartta eksik derseniz eksik yok fazla var;

Yüksek kaliteli vrm ve diğer bileşenler, sabre dac, rgb aydınlatma, 4000mhz ram desteği, ryzen 3 serisi tüm işlemcilere destek, dahili wifi liste uzar gider...

Kısaca üzerlerini çizerim gider demek doğru bir bakış açısı ve yaklaşım değil.
    Hangi kartı aldınız?
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    X470 aorus gaming 7 wifi, iki ay evvel 1550tl ye satın almıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

X470 aorus gaming 7 wifi, iki ay evvel 1550tl ye satın almıştım.
    O da güzel ancak yeni bir anakart alıp x570 almamak 1200 lira üstüne yanlış bir seçim oluyor bu sebeble çizmiş bazılarının üstünü çünkü fiyatları pahalı.Ben mesela 1600 liraya asus kampanyasıyla birlikte asus rog x570-E aldım.Yani bu bağlamda bakarsak üstünün çizilmesi kullanıcılar için fayda sağlar.Pci 4 oyunlarda en fazla 10-12 fps farkettirir ama oyunların dışında çok daha fazla etkisi var.Ve yani bugün oyunlara fazla etki etmiyor olmayışı yarın etmeyecek anlamı taşımaz.Ayrıca 1.5-2 sene sonra pci 5 çıktığında halen pci 3 de kalıcaksınız yeni ekran kartı aldığınızda pcie 5 destekli olacak ve devrin çok gerisinde kalmış oluyorsunuz yani demem o ki aynı fiyata alınabilecekken x570'e para vermek daha mantıklı o yüzden çizilmiş ve bence çok anlamayanlar için oldukça faydalı ve doğru bir tavsiye.x470 1000 lira altındaysa alınabilir ama bence alınacaksa b450 felan almak daha mantıklı olur bu durumda, 1000 liranın üstüne x470'e para verilmemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 29 Eylül 2019; 13:42:44 >
  • En ucuz X470 Gaming 7 1.834 TL'e satılıyor;https://fiyatseyir.com/index.php?sayfa=arama&islem=aramayap&k=&ara=X470+AORUS+GAMING+7

1834 TL'e daha üstün vrm ve düzeltilmiş biosa sahip X570 Aorus Pro veya STRIX-E(cashback) alınabiliyor bu durumda X470 Gaming 7 almanın bir mantığı kalmadı.

Ayrıca sadece o ürünü kullanıyorsun diye üstünü çizme olayına bir insanın namusuna laf etmişim gibi tepki vermişsin, tamamen listeden kaldırabilirdimde ama 2. el ucuza bulabiliyorsanız hala alınabilir olduklarını belirtmişim. Benim bir anakarta alınır veya alınmaz demem, üstünü çizip çizmemem kanun hükmünde birşey değil, isteyen istediğini alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

En ucuz X470 Gaming 7 1.834 TL'e satılıyor;https://fiyatseyir.com/index.php?sayfa=arama&islem=aramayap&k=&ara=X470+AORUS+GAMING+7

1834 TL'e daha üstün vrm ve düzeltilmiş biosa sahip X570 Aorus Pro veya STRIX-E(cashback) alınabiliyor bu durumda X470 Gaming 7 almanın bir mantığı kalmadı.

Ayrıca sadece o ürünü kullanıyorsun diye üstünü çizme olayına bir insanın namusuna laf etmişim gibi tepki vermişsin, tamamen listeden kaldırabilirdimde ama 2. el ucuza bulabiliyorsanız hala alınabilir olduklarını belirtmişim. Benim bir anakarta alınır veya alınmaz demem, üstünü çizip çizmemem kanun hükmünde birşey değil, isteyen istediğini alır.
    O sizin görüşünüz sizi bağlar elbet kimse böyle konularda olayları şahsi mesele haline döndürmemeli tutumunuz bana göre yanlıştır. Polemiğe gerek yok ben bahsettiğiniz anakartı en ucuz 1903tl ye bulabildim ki o anakartta wifi yok bu önemli! Sabre dac yok bu daha da önemli!!!

Düzeltilmiş bios demişsiniz şuan kullandığım anakartın biosunda hatalı bir yan görmedim!

İsteyen istediğini alır elbet ama siz onu yazarım bunu çizerim mantığıyla artı ve eksilere detaylıca bakmadan bana göre hatalı veya eksik bir yönlendirme yapıyorsunuz buda benim görüşümdür saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 29 Eylül 2019; 20:5:55 >
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Şuan kullandığım anakart zaten pcie 4.0 destekli bunu gereksiz olduğunu belirtmek adına yazdım. Steam de halen 1080p %80 gibi ezici bir üstünlüğe sahip durumun değişmesi 10 yılı geçer İndirimlerden heran herşey değişebiliyor bunuda unutmamak gerek.

Güzel denk gelmiş sizde iyi bir anakart almışsınız iyi günlerde kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 29 Eylül 2019; 20:7:17 >
  • Sadece senin kullandığın anakartın üstü çizildi diye verdiğin tepkiye bak sonra bana olayı şahsi mesela haline dönüştürme diyorsun

Üstü çizilen ürünlerin fiyatına güncel daha iyi ürünler alınabildiği için üstü çizildi olay alt tarafı buydu.

Bu konunun bana faydası yok ben zaten neyin ne olduğunu biliyorum, insanlar parasını çöpe atmasın diye konuya zaman ve emek harcıyoruz üstüne bide uğraştımız işlere bak.

Şu "benim kullandığım ürün en iyisidir, laf ettirmem" kafasını artık bir aşın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 29 Eylül 2019; 20:17:59 >
    Eyvallah, x470 aorus gaming 7 alarak paramı çöpe atmış oldum (iyiki)

Kullandığım ürün en iyisi değil lakin en kalitelilerden bir tanesidir senin söyleminle daha iyide olmaz daha kötü de ama işi bilmeyen için durum böyle değil malesef, onu demeden önce alttaki post a baksaydın keşke

Edit: "Üstü çizilen ürünlerin fiyatına güncel daha iyi ürünler alınabildiği için üstü çizildi olay alt tarafı buydu"

demişsinde x570 i daha iyi kılan nedir? Ryzen 3900x ile X570 cinebench puanı 3184, x470 ryzen 3900x puanı 3168 :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 29 Eylül 2019; 20:43:9 >
  • Dostum yanlış anlama ama olayı biraz yokuşa sürüyorsun. Kartının üzerinin çizilmesi artık bu kart kötü anlamında değil güncel fiyatı üzerinden x570'te iyi kartlar alınabilir demek. Bunu anlamak neden bu kadar zor?
  • Ben normalde X470 anakart alacaktım ikinci el. Ama MSI'nın sıvı soğutma kampanyasından dolayı Gaming Edge x570 aldım.

X570 Anakartlar da yazılım epey problemli. Biraz daha zaman ile problemler çözülecektir.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Hocam neyi yokuşa süreyim yanlış olan x570 güncel deyip aynı performansı verebilen x470 e güncel değil demek bunlar hep ticaret hileleri malesef bilgili olduğunu düşünenler dahi bu yanılgıya düşebiliyor. Yukarda da belirttiğim gibi sırf x570 çipset diyerek özelliksiz orta sınıf bir kart almak bana doğru gelmiyor bu işi yokuşa sürmekse varsın öyle olsun.

• Sen, benim bu yorumu yapma nedenim sadece X570 olduğu için daha iyi ürünler olduğu düşüncesine kapılmışsın. Halbuki ben orada onları kıyaslarken ne X570 nede PCI EXP 4.0 olduğu aklımın ucundan bile geçmedi. Zaten bırak X470'ü aynı AGESA'ya sahip B350 ve X570 arasında CPU performansı farkı olmaz. PCI EXP 4.0'da şu an dediğin gibi boş iş, he aynı fiyata olmasınında bir zararı yok.

"1834 TL'e daha üstün vrm ve düzeltilmiş biosa sahip X570 Aorus Pro veya STRIX-E(cashback) alınabiliyor bu durumda X470 Gaming 7 almanın bir mantığı kalmadı."

Bak burada neden daha iyi olduğunu açıklamışım yani 1850 TL'e satılan X470 gaming 7 yerine bunları önermemim ne X570 nede PCI EXP 4.0 olmasıyla bir alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 29 Eylül 2019; 22:49:24 >
    b450 ve b450m icin gozukmuyor gerimi cekildi acaba ?
    Bende sana cevaben düzeltilmiş bios dediğini ancak x470 aorus gaming 7 de bios kusuru zaten bulunmadığını ve bu sebeplede düzeltilmiş bir bios savının anlamsız olduğunu dile getirdim. Ek olarak bahsettiğin anakartta wifi ve sabre dac kullanılmamış tüm bunları görmeyip daha iyi bir kart demek bana pekte anlamlı gelmiyor kusura bakma...

Yani isteyen asus x470 crosshair vii alır isteyen x470 aorus gaming 7 alır bunlar tam donanımlı ve sağlam kartlar o sebeplede fiyatları x570 orta segment az özellikli kartlarına denk tüm bunları göz önünde bulundurarak kıymet biçmek gerek umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır selametle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Ben işlemci alacağım ama Kasım ayını felan bekliyorum bir indirim olursa alacağım.3700x bakıyorum 2200 liraya vardı almadım 2000 'e kadar inebilir, belki daha da inebilir ozmn alacağım.

Alıntıları Göster
    Geri ödemeler başlamış.Şimdiden gerekli işlemleri yapın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

Geri ödemeler başlamış.Şimdiden gerekli işlemleri yapın derim.

Alıntıları Göster
    Bende yaptım daha demin bakalım asus yan çizmez umarım küçük bahanelerle.
  • AM4 Anakartlar Konusu
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.