Şimdi Ara

AM3 Anakartım Bozuldu, AM4 Sisteme Geçmeli Miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bilgisayarı kardeşim direk priz anahtarın kapatması sebebiyle anakartı arızalandı. 2014 yılında toplamıştım Gigabyte AM3+ Anakart , AMD FX-8320 İşlemci, G-Skill 8 Gb DDR3 RAM ve RX570 ekran kartı var. İnternette AM3+ anakart bulamıyorum N11'de Asus'un bir modeli var ancak FX-8320 nin 95 TDP versiyonunu destekliyor benimki 125 W. Bilgisayarcıya sordum bir tane bulmuş ancak o da 1200-1300 tl arası diyor. İkinci el bakayım dedim ancak onu da hem bulması zor hemde 600-700 TL civarı. Durum böyleyken Anakart+İşlemci+Ram üçlüsünü yenilemek daha mantıklı geldi açıkcası (Kabaca baktım orta karar AM4 anakart+işlemci+ddr4 ram 1500-1600 TL civarı). Sizin fikriniz ne?

• Bence direkt geç anakart bahanen olsun.

Elindeki işlemci ram 500 falan eder heralde.

R5 1600 12NM + B450M S2H + 2X8 16GB Ram çiçek gibi olur.
  • https://www.sahibinden.com/bilgisayar?query_text_mf=970+anakart&query_text=970+anakart&sorting=price_asc

970 çipset anakartlar işinizi görür ama hiç masraf yapmayın. İşlemci ve ddr3 ram'i satın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

https://www.sahibinden.com/bilgisayar?query_text_mf=970+anakart&query_text=970+anakart&sorting=price_asc

970 çipset anakartlar işinizi görür ama hiç masraf yapmayın. İşlemci ve ddr3 ram'i satın.
    Sahibinden deki ilanların çoğunda GET yok, güven vermiyor. Birde ikinci el mantıklı gelmiyor sıfır olsa neyse hangi bileşeni çalışıyor hangisi çalışmıyor piyango gibi.

• Elinizdekileri satıp bence AM4 platformuna geçin. Her türlü farkı hissedeceksiniz bence. 12nm Ryzen 5 1600 tam sizlik işlemci bence. Yukarıda zaten ideal kombinasyon yazılmış. Ben de aynısını öneriyorum.
  • Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Sıfırına da o parayı vermek saçmalık olur. Yeni sistem toplayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 14 Nisan 2020; 19:28:2 >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Corsair 650 Watt PSU'm var bahsettiğiniz bileşenlere uygun mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Corsair 650 Watt PSU'm var bahsettiğiniz bileşenlere uygun mudur?
    sizin bileşenlerder çok daha az güç çekiyor önerdiklerim
  • bence hemen ddr4 siteme geç bende rx570 ekran kartı aldım. işlemcim fx 8320 ama darboğaz yaşıyorum.bende yukarıdaki sisteme geçmeyi planlamıştım yavaş yavaş toplayacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Elindeki işlemci ve ekran kartını satıp daha iyi bir am4 sisteme geçmelisin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.