Şimdi Ara

AM2 Sistem Toplamıştım - Yorumlarım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • o anakart onboard ekran kartlı. X300 serisi
    özellikleri gayet güzel oyun pek oynamam derseniz iyi kart. tavsiye edilir. ama oyun için derseniz başka kartlara bakın derim.
  • Özellikle oyun için.
    Yapacağım sisteme dx 10 olayı fos çıkarsa bir adet 1950pro yerleşecek. Onboard arada idare edebilir. Sanırım sorun çıkarmaz ne diyorsunuz?
  • epox un beş para etmedigini ben solemiştim boşuna prim vermeyin onlara cok pahalı zaten renksiz herifler
  • anakart iyidir oyun için ramleri 800Mhz ve 1GB olarak al
    sonra ram ve ekran kartı ilave edersin
  • işlemci çarpanını düşürmek, voltaj vermek, ram bölenini düşürmek voltajı düşürmek mi yada nasıl oluyor ?
  • birde ramlarde timinglerin değişmediğini okumuştım diğer topiclerde yada yanlis okudum ama bu degeri değiştirebiliyormuyuz ?
  • maalesef am2 de bende birçok anakart denedim ve yaklaşık sonuçlr aynı.ama Biostar ın Tforce serisi bayağı başarılı am2 için. bende tforce 6100 var sempron 3000+ ile 330 fsb stabil kullanıyorum.ve yurtdışı sitelerde de incelediğim kadarıyla epoxun sadece 6100 o/b vga lı modeli öneriliyordu o/c için.
  • İşte bu diyeceğimiz AM2 anakart gelmedi piyasaya. Epox zaten işin kolayında hala nforce4 lü anakartları satıyor. Diğerlerinde de çok fazla seçenek yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortuneteller

İşte bu diyeceğimiz AM2 anakart gelmedi piyasaya. Epox zaten işin kolayında hala nforce4 lü anakartları satıyor. Diğerlerinde de çok fazla seçenek yok.

abit K9N ultra,K9N sli, Msi K9N platinum, gigabyte m57sli-s4 ve asus m2n-slı deluxe...

bunların hepsi de am2 için gayet başarılı anakartlar ve abit in fiyatı da 115$ gibi gayet iyi bi fiyat.abit i kendim gördüm kullandım çok çok iyi bi anakart.
    msi ı da arkadaş aldı hiçbi şikayeti yok.gigbayte ve asus un da zaten testlerde başarılı olduğu biliniyo.

kaldı ki gene bu markaların nforce590 modelleride mevcut ama fiyat olarak 200$ seviyesine yaklaştıkları için pek cazip olmuyolar.

am2 anakart diyince maşallah herkesin aklına 6100-6150 ler gibi onboard yada nforce4 ün am2 revizyonu geliyo nedense ve bu anakartlardan da yüksek performans ve oc kabiliyeti bekleniyo.yanlış burda yapılıyo ne o anakartların böle bi iddası var ne de bu anakrtları üreten firmaların.

iyi performans ve oc için nvidia zaten 570-590 gibi çipsetler üretmiş.dediğim gibi onlardan da heryerde görüyorum ben.

dolayısı ile şu duruma bakıp piyasada am2 anakart yok demek çok doğru değil...

• quote:

Orjinalden alıntı: kryeck

Özellikle oyun için.
    Yapacağım sisteme dx 10 olayı fos çıkarsa bir adet 1950pro yerleşecek. Onboard arada idare edebilir. Sanırım sorun çıkarmaz ne diyorsunuz?

sakın bu kartı alma , yoksa benim gibi satacak yer ararsın.gigabyte GA-M55plus-S3G al nf6150 x300 kadar iyi değil ama oc potansiyeli sapphire göre süper , çok stabil ve firma desteği cabası.sapphire boardun en son biosu alet çıkarken gelmiş olan bios!Çıkalı 7 ay olmuş ve hala bir bios yok.rezalet anlayacağın , bence sakın winfast ve sapphire nin boardlarını almayın , beleş vermezlerse tabii.

abit kn9s nf550 am2 için süper bir karttır bu arada.fiyatı 90 dolar.

• quote:

Orjinalden alıntı: trulli
    abit K9N ultra,K9N sli, Msi K9N platinum, gigabyte m57sli-s4 ve asus m2n-slı deluxe...

bunların hepsi de am2 için gayet başarılı anakartlar ve abit in fiyatı da 115$ gibi gayet iyi bi fiyat.abit i kendim gördüm kullandım çok çok iyi bi anakart.
    msi ı da arkadaş aldı hiçbi şikayeti yok.gigbayte ve asus un da zaten testlerde başarılı olduğu biliniyo.

kaldı ki gene bu markaların nforce590 modelleride mevcut ama fiyat olarak 200$ seviyesine yaklaştıkları için pek cazip olmuyolar.

am2 anakart diyince maşallah herkesin aklına 6100-6150 ler gibi onboard yada nforce4 ün am2 revizyonu geliyo nedense ve bu anakartlardan da yüksek performans ve oc kabiliyeti bekleniyo.yanlış burda yapılıyo ne o anakartların böle bi iddası var ne de bu anakrtları üreten firmaların.

iyi performans ve oc için nvidia zaten 570-590 gibi çipsetler üretmiş.dediğim gibi onlardan da heryerde görüyorum ben.

dolayısı ile şu duruma bakıp piyasada am2 anakart yok demek çok doğru değil...

570in SLI modeli olan var ama 570 ultra lı Abit dışında kart yok.
    MSI ın anakartlarını genelde bgenmiyorum. Ama en çok çeşit onlarda.
    Epox ve Asusun yeni ankartları bize hala gelmedi.

http://www.epox.com.tw/eng/products_main.php?main_cat=52
    http://www.asus.com.tw/products2.aspx?l1=3&l2=101

Piyasada AM2 anakart çok ama hala nforce5 li olan seçenekler çok az. AM2 platformu çıkalı da çok oldu.

• bizde arkadaşa ASUS M2NPV-VM (yada mx şimdi tam hatırlamıyorum)(nvidia 6150 çipsetli) bir sistem topladık...
    arkadaşın para sorunu vardı o yüzden a3000+ aldık, birazda oc ile toparlar dedim, ama 1 mhz bile arttıramıyorum meredi... başka kullanan varsa bu kartı deneyimlerini paylaşabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortuneteller

570in SLI modeli olan var ama 570 ultra lı Abit dışında kart yok.
    MSI ın anakartlarını genelde bgenmiyorum. Ama en çok çeşit onlarda.
    Epox ve Asusun yeni ankartları bize hala gelmedi.

http://www.epox.com.tw/eng/products_main.php?main_cat=52
    http://www.asus.com.tw/products2.aspx?l1=3&l2=101

Piyasada AM2 anakart çok ama hala nforce5 li olan seçenekler çok az. AM2 platformu çıkalı da çok oldu.

şu konuda haklısın, uygun fiyatlı 570 modelleri daha fazla olabilir, ultra dan nerdeyse 2 model var slı olanlarda birden 140$ seviyesine çıkıyo.

ama amd de durum intel gibi değil mesela yani çoğu 570 benzer performans veriyo, ram seçmiyo stabil çalışıyo, oc konusunda zaten am2 ler harikalar yaratmadığı için çok acaip oc olabilen bi anakrt aramak da gereksiz zaten.

sonuç itibariyle çok aşırı seçenek olmasınında bi faydası yok gibi görünüyo.

giriş seviyesinde msi ve abit in 550 leri,
    orta seviyede gene msi ve abit in 570 ultra ve sli modelleri var.gigabyte ı da buraya koyabiliriz.
    en üstte zaten dfi nin bile 590 ı geldi zaten de aynı asus un 590 ı gibi dünya para o da.

ben burda heryere de yazıyorum am2 ler için 570 almak en mantıklısı.onlar içinde de uygun fiyatlı 2 seçenek var zaten ki dediğim gibi birbirlerine yakın anakartlar.azıcık daha iyisini isteyen gigabyte yada asus un 570lı larını alır.

• bana ram-bios sorunu gibi geldi def speed de bile kullanamadığın bi ram ya sahte etiketlidir ya da uyuşmuodur mobo ile ki daha önce de epox da bu sorunu görmüştüm!!!!

oc konusunda üzücü bi durum epox un iddalı olduuu bi konuydu
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc_ersin

quote:

Orjinalden alıntı: kryeck

Özellikle oyun için

sakın bu kartı alma , yoksa benim gibi satacak yer ararsın.gigabyte GA-M55plus-S3G al nf6150 x300 kadar iyi değil ama oc potansiyeli sapphire göre süper , çok stabil ve firma desteği cabası.sapphire boardun en son biosu alet çıkarken gelmiş olan bios!Çıkalı 7 ay olmuş ve hala bir bios yok.rezalet anlayacağın , bence sakın winfast ve sapphire nin boardlarını almayın , beleş vermezlerse tabii.

abit kn9s nf550 am2 için süper bir karttır bu arada.fiyatı 90 dolar.

Teşekkürler, asus m2n aldım gayet sorunsuz ve performanslı. Core 2 duo demeyin 200 dolarlık f/p olmaz.
    Ramler kingston 667 sorunsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kryeck -- 14 Ocak 2007; 14:21:28 >

• Yıllardır AMD sistemlerde epox anakart kullandım. Epoxun çeşit azlıgı üzücü.
    Dfi ı geçersek o/c konusunda da en başarılı epox olmuştur. Epox a karşı beklentinin yüksek olması normal
  • benim Kanaatim senin ddr2 800 kullansan bi sorun yaşamiyacagin.
    bende am2 3500+ war
    225x10 ile çalistiriyorum 2250 mhz de ddr2 800 @450 =ddr2 900 performansi.
    2200 yerine 2250 çalistiriyorum. Anakartim nf410 chipsetli epox onboard 6100 ü bile war.
    ramleri overclock edince ekrankartıda hızlandı oblivion bile oynuyorum.
  • arkadaşlar bende amd 64 3000 am2 var msi k9n ultra(570 ultra) anakart bios v3.3 ve twinmos ddr2 667 ram var vga msi 7600gt.şu an voltaj vermeden işlemcim 273X9=2457mhz stabil çalışıyor yaklasık 1 aydır kullanıyorum.ram 700 mhz de çalışıyor.prime 95 tamamlıyor.3d mark 03,05,06 tamamlıyor.super pi 1M 36sn.super pi mod 1.5 xs yaptırdım sorunum yok.
  • Arkadaşlar onboard vga'lı ve raidli am2 anakart tavsiye edebilir misiniz ? Aşağıdaki nasıl mesela ?

http://www.sanalmarketim.com/asp/show_stock.asp?product=AA871ASU55
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.