Şimdi Ara

AM2 Sistem Toplamıştım - Yorumlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anakart Epox MF4 Ultra - 3 :
    237 fps üzerine çıkmıyor, bu değerde de stabilite sağlanmıyor, işlemci çarpanını düşürmek, voltaj vermek, ram bölenini düşürmek fayda sağlamıyor.. tam yük altında bir süre çalıştıktan sonra resetliyor... 209 fps de bile tutunamıyor... (dfi ultra-d yi çok arıyorum)

bu sorun cpu dan da kaynaklanıyo olabilir, cpu athlon64 3500+

Ram Twinmos ddr2 667

ramler bu değerde çalışmıyor, 630 mhz gösteriyor timing 5-5-5-15 ancak bu değerde tam yük altında bir süre sonra resetliyor, voltaj vermek işe yaramıyor(diğer değerler default)
    ddr2 533 e ayarlıyorum, 490 mhz olarak çalışabiliyor timing 4-4-4-12 bu hızda sorun yok daha üstünü görmüyor, timingi yükseltmek işe yaramıyor...

kesinlikle önerilmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seasoul -- 8 Ekim 2006; 5:53:50 >

• Aynı sistem bende de var, ben o/c en düşük derecede bile yapmama rağmem makinam restlart ediyor, sadece fabrika ayarlarında kullanabiliyorum. Bunun ben ram'den kaynaklandığını düşünmüştüm, bu sence Anakarttan mı?
  • Şaşırdım gerçekten, Epox un kartlarında böyle şeyler olmazdı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: seasoul

Sistem İmzadaki gibi..

237 fps üzerine çıkmıyor, bu değerde de stabilite sağlanmıyor, işlemci çarpanını düşürmek, voltaj vermek, ram bölenini düşürmek fayda sağlamıyor.. tam yük altında bir süre çalıştıktan sonra resetliyor... 209 fps de bile tutunamıyor... (dfi ultra-d yi çok arıyorum)

Ram Twinmos ddr2 667

ramler bu değerde çalışmıyor, 630 mhz gösteriyor timing 5-5-5-15 ancak bu değerde tam yük altında bir süre sonra resetliyor, voltaj vermek işe yaramıyor(diğer değerler default)
    ddr2 533 e ayarlıyorum, 490 mhz olarak çalışabiliyor timing 4-4-4-12 bu hızda sorun yok daha üstünü görmüyor, timingi yükseltmek işe yaramıyor...

kesinlikle önerilmez...

anakart mı önerilmez işlemci mi hangisi bu aralar bende am2 toplamayı düşünüyorum fakat inteli öneriyolar. nedir gözlemlerin? ben overlock falan filan yapmıycam. amd çift işlemci mi yoksa intel çift işlemci mi alsam?

• Çift çekirdekte coreler açık ara önde
    tek çekirdekte Am2 ler f/p fark atıyor
  • Arkadaşın durumunda anakartiyi değil. Ama sen yine de E6300 topla
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortuneteller

Arkadaşın durumunda anakartiyi değil. Ama sen yine de E6300 topla

MSI - P965 NEO-F anakart tercihim bu olcak 108$+kdv.

bu kartın şu özellikleri dikkatimi çekti.

SPEEDSTER ( MAKSİMUM OVERCLOCKING )
    POWERPRO ( GÜÇ TASARRUFU )
    LIFEPRO ( ISI KONTROLÜ )
    BUZZFREE ( GÜRÜLTÜ KONTROL )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lasguard -- 8 Ekim 2006; 12:44:24 >
  • arkadaşın başlıgında konuyu değiştirdik. Ayıp oldu
  • Nforce 5 serisi şu anda en iyi platform tabi ati rs600 e kadar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo

Aynı sistem bende de var, ben o/c en düşük derecede bile yapmama rağmem makinam restlart ediyor, sadece fabrika ayarlarında kullanabiliyorum. Bunun ben ram'den kaynaklandığını düşünmüştüm, bu sence Anakarttan mı?
    sen yine iisin fabrika ayarlarında kullanabiliyosun.. ben ramleri daha aşağı çekmek zorunda kaldım
    bence anakart sorunlu çünkü cpu çarpanını düşürerek de denedim downclock ettim yani bişey değişmedi..
    ve ilaveten bu anakart en basit anakartların bile desteklediği güç yönetiminde s3 (suspend to ram) bile desteklemiyor.. epox tan kesinlikle beklemezdim böyle bişeyi

• quote:

Orjinalden alıntı: lasguard

quote:

Orjinalden alıntı: seasoul

Sistem İmzadaki gibi..

Ram Twinmos ddr2 667

kesinlikle önerilmez...

anakart mı önerilmez işlemci mi hangisi bu aralar bende am2 toplamayı düşünüyorum fakat inteli öneriyolar. nedir gözlemlerin? ben overlock falan filan yapmıycam. amd çift işlemci mi yoksa intel çift işlemci mi alsam?
    Yukarıda yazdığım gibi sorunun anakartta olduğu anlaşılıyor
    anakartı ve twinmos ramleri önermiyorum (satmak istediğimde başımı ağrıyacak galiba bu kadar ifşadan sonra)

• quote:

Orjinalden alıntı: FONO.

Nforce 5 serisi şu anda en iyi platform tabi ati rs600 e kadar..
    nforc5 denemedim ama sanırım s939 daha iyi (dfi ultra-d ve athlon 3000+ ile ne coşuyorduk)
  • quote:

Orjinalden alıntı: lasguard

MSI - P965 NEO-F anakart tercihim bu olcak 108$+kdv.

bu anakartı alırsan conroe ne yazık etmiş olursun, en az asus p5b... 135 dolar, farka değer
  • son olarak smart fan özelliğinin düzgün çalışmadığını tespit etmiş bulunuyoruz....
  • geçmiş olsun kötü bi durum gerçekten.mükemmel bi anakarttan sonra bunları yaşamak gıcık bi durum cidden...

açıkcası burada hep am2 ler için en iyi ve en güncel çipset nforce5 dir onu tercih edin diyordum, paranız nforce550 bile yetse onu alın diyordum.
    demekki oc konusunda nforce4 den bozma mf4 pek yetenekli değil.
    öle yada böle epox a pek yakışmamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: trulli
    açıkcası burada hep am2 ler için en iyi ve en güncel çipset nforce5 dir onu tercih edin diyordum, paranız nforce550 bile yetse onu alın diyordum.

haklısınız.. am2 alacaklar nforce 5xx chipsetli anakart tercih etsinler..

ayrıca bu anakartı kullananlar harddiskle ilgili bir tuhaflıkla karşılaşırsa nedeni bios altındaki power management altındaki max saving özlleiğidir.. windows çalışırken harddiski kapatıyor
  • imzamdaki anakartla twinmos 667 mhz ramleri kullanıyorum hiç restart yemedim. sen guncel biosları bi kontrol et derim belki düzeltmişlerdir. s3 (suspend to ram) bu özellik nedir açıklayabilirmisin......
  • quote:

Orjinalden alıntı: odrin34

imzamdaki anakartla twinmos 667 mhz ramleri kullanıyorum hiç restart yemedim. sen guncel biosları bi kontrol et derim belki düzeltmişlerdir. s3 (suspend to ram) bu özellik nedir açıklayabilirmisin......

güncel bios yok maalesef..
    suspend to ram... sistem bekleme konumuna alındığında(bunun içi klavyedeki sleep tuşuna basmak yeterli) ram dışındaki tüm sistem parçalarından gücün kesilmesidir. bu şekilde power tuşuna bastığınızda sistem bir kaç sanıiye içinde kaldığı yerden açılır. gelişmiş bir güç yönetimidir. 9npa+ultayı kullanırken alışmıştık bu özelliğe
  • Arkadaşım gerçekten üzücü bir durum.
    Ben MSI K9 NeoF 3500+ Veritech 2x512/800 ram ile Clock gen ile Fsb 220 de çok stabil kullanıyorum.
    Ama S939 3000+Venice K8N SLI 2x512/400 Twinmos ile 215 fsb de bile resetten kurtulamıyorum.
    Sendeki sorun tamen anakartla ilgili.
  • Bilgim dahilin de olması iyi oldu teşekkürler.
    Bana bu anakartı önerebilirmisiniz?
    http://www.markomshop.com/asp/show_stock.asp?product=AA875SAP05
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.