Şimdi Ara

Altyazı yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Cowon S9 da altyazılı film izlerken altyazıdaki ifade sonraki ifade gelene kadar ekranda sabit kalıyor. Yani filmin sonuna kadar altyazı sürekli ekranın altında. Halbuki sahnedeki sözlerin altyazısı bittikten sonra altyazının da otomatik olarak ekrandan silinmesı gerekmez mi? Aynı filmin 3 farklı altyazısını denedim sonuç aynı. Bu düzeltilecek bir şeyse yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

• Çeviriyi hangi programla yapıyorsunuz?
  • Cowon JetAudio ile yapıyorum. Başka bir program kullanırsam sorun hallolur mu acaba,Yarbayım? Yardımcı olun lütfen Teşekkürler.
  • o filmi bilgisayarda izlerken de aynı sorunla karşılaşıyor musun? eğer karşılaşıyorsan sorunun açıklaması şöyle olabilir.

genelde altyazılar iki süre arasında gözükecek şekilde ayarlanır. mesela bir sahnede iki karakter konuşurken "karakter1" 5. ve 15. saniyeler arasında konuşuyor, sonra "karakter2" de 20. saniyede konuşmaya başlıyor diye varsayalım. bu durumda "karakter1" in konuşmasının altyazısı mantık olarak 5-15 saniyeler arası gözükmeli, sonra 5 saniye altyazı gözükmemeli ve ardından "karakter2" nin konuşmasının altyazısı gözükmeli.

ancak senin bahsettiğin altyazıda başlangıç ve bitiş süresini ayrı ayrı belirlemek yerine işin kolayına kaçıp sadece başlangıç süresini belirleyip bitiş süresini de diğer altyazı gözükene kadar(ya da filmin en son altyazısı ise filmin sonuna kadar) ayarlayarak yapmış olabilirler. sorunun kaynağı bence bu olabilir.

• Hocam sadece Cowon S9 da izlerken bu sorun oluyor. PC de izlediğimde yazılar bir süre sonra kayboluyor. Yani başlama ve bitme süreleri var. Herhalde bu Cowon S9 dan kaynaklanan bir şey. Program yardımıyla düzeltilebilir mi bilmiyorum. İlginiz için teşekkürler.
  • Altyazilari filmin icine gomerek halledebilirsiniz sorunu fakat biray zahmetli olur tabi.
  • cowon s9 un sorunlarından biri bu malesef henüz çözümü yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.