Şimdi Ara

Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Yaklaşık 6 yıldır oturduğum evde türk Telekom internetini kullanıyorum. 30 ay önce bu bilgiler gitti ve oturduğum site dairesinde altyapı yok uyarısı alıyorum. Fakat interneti mi aksamadan kullanmaya devam ediyorum.


  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.


  Başka servis sağlayıcıya geçmek için başvurduğumda bana diyorlar ki binanızda altyapı yok. Bu garip sorun yüzünden türk Telekom dışında hiç bir servis sağlayıcıya geçiş yapamıyorum.


  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.

  Altyapı sorgulamasında aldığım sonuçlar.


  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.
  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.
  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.
  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.

  Türk Telekom müşteri hizmetlerine böyle bir hata alıyorum diye başvuruyorum. Baba servis sağlayıcı mı değiştireceksiniz 1300 TL cayma bedeliniz var diyorlar.


  Ne yapabilirim artık aklım ermiyor. İnternet altyapısı olan bir sitede 10'larca daire aynı sorunla başbaşa.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzeydebiryer -- 7 Ekim 2021; 20:48:24 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • son 5-6 aydır bende de böyle düzeltmiyorlar da

 • https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-dilekce-ornegi-ornekleri-ve-altyapi-port-fiber-talepleri--140072962

  quote:

  madde 2
  XXX TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ (BAĞLI OLDUĞUNUZ) ERİŞİM PLANLAMA BİRİMİNE;
  X X ADRESİNDE İKAMET ETMEKTEYİM/ETMEKTEYİZ. X X X NUMARALI HATTIN YASAL SAHİBİYİM/SAHİBİYİZ. SAHA KODUMUZDA/DOLABIMIZDA YETERLİ PORT OLMADIĞINDAN HİZMET ALAMAMAKTAYIM/ALAMAMAKTAYIZ. BU DURUMLA İLGİLİ GEREKLİ İŞLEMLERİN SAĞLANMASINI ARZ EDERİM/ARZ EDERİZ.

  (üstteki (madde1) gibi muhatap bilgileri (daire sakinleri) eklenir)


  Bu konuya bakınız.

  Ben de Kocaeli'nde oturuyorum. Haziranda bizim burada VDSL hat dönüşümü yapmışlardı, o zamandan beridir bizim adreste port yok görünüyordu. Fakat TTNET MH'ni aradığımda hipernet var diyordu. Btk'ya şikayet bıraktım ama adresinizde VDSL desteği yok cevabı geldi.

  1 ekim cuma bağlı olduğum Gölcük Telekom müdürlüğüne gittim. Altyapı birimine uğradım. Durumu anlattım, dilekçe bile vermedim. 4 ekim pazartesi halloldu. Şuan gıbırnete geçiş yaptım, aktif olmasını bekliyorum.
  Benim ev müstakil olduğu ve sokakta tek benim evde sorun gözüktüğüden tek gittim. Site içerisindeyseniz imza toplayıp ortak başvuru yapabilirsiniz.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • a-f-h a kullanıcısına yanıt

  O zaman bende Gebze Telekom altyapı birimine gideyim. Şikayetimi ileteyim.

  Bu arada Gibirnet altyapı sorgulama yaptım. İlk defa bir sonuç gördüm. Çok şaşırdım. Acaba Gibirnet taşıma işlemini yapar mı?


  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • kuzeydebiryer kullanıcısına yanıt

  Bende aynen bu şekil ama 74 yerine 14 Mbpse kadar yazıyordu. Gıbırın WhatsApp hattından ulaştım bana önerdikleri 16 Mbps ADSL veririz oldu. Bilmiyorum size ne önerirler.

  Sonra Telekom hatayı düzeltince 35 Mbps başvurusu yaptım. Dün sesli onay için aradılar. Yarın açılır herhalde.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bildiğim kadarı ile Crunch yapınca portunuzu değiştirmeden hizmetinizi taşımış oluyorsunuz. Yani alt yapınız hızınız filan ilk başta aynen geçiyor. Yanlışmı biliyorum?

 • geçiş başvurusu yaparsanız olur, adresi hiç karıştırmadan direk abone veya telefon numaranız ile başvurmanız lazım

 • Çok teşekkür ederim. Abone numarası ile başvurabileceğimi yeni öğrendim. Taahhüt sonunu bekleyeceğim. Şu anda 4 haneli ceza çıkartıyorlar. Cayma bedeli neden bu kadar yüksek olur şaşılacak şey.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Aynı şekilde internette çok fazla mağdur olduğunu öğrendim. Türk Telekom bunu müşteriler başka firmalara geçiş yapmasın diye yapıyormuş. Birisi Türk Telekomu şikayet etse haksız rekabet ortamı oluşturmaktan çok ağır ceza yer.

 • Türk Telekomu BTK'ya şikayet etmiştim. TTNET'ten cevap geldi. Adresinizde internet altyapısı yok diye. Altyapı yoksa ben bu interneti nasıl kullanıyorum. Apartmanda herkeste farklı firmadan internet var. Şikayeti bile okumuyorlar, dalga geçer gibi kopyala-yapıştır cevap atıyorlar. Bir de cevapta reklam yapmışlar, 4,5 G Mobil internetimiz var, satış için şuralardan başvurabilirsiniz filan yazıyor. Rezillik. BTK'ya Türk Telekom'u şikayet ediyorum, cevabı Türk Telekom veriyor, şaka gibi, üstelik şikayeti bile okumuyorlar. Cevaba itiraz ettim, yine kopyala-yapıştır bir cevapla adresinizde altyapı yoktur, 4,5 G Mobil intertimiz var falan filan hikaye. Sistem berbat. Bu altyapı sorgulama sistemi tam olarak nasıl çalışıyor, sorunun kaynağına inmek lazım. İşte o kaynağa ulaşıcak olan BTK ama işte devlet işi salla başı al maaşı.

 • İtiraz üzerine bu sefer BTK cevap verdi. Şikayeti bile okumamışlar, hazır şablon cevabı kopyala-yapıştır yapmışlar. Gelen cevabın benim yazdığım şikayetle alakası yok. Boşuna BTK'ya şikayet edip vakit kaybetmeyin, şikayeti okumuyorlar bile.


  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.  Ondan sonra altyapı sorgulama hizmetini kim veriyor diye, CİMER'e bilgi edinme talebi yazdım. Gelen cevapta bu. İşsiz bir zamanımda Türk Telekomu CİMER'e şikayet edicem. Hatta Türk Telekom hakkında suç duyurusunda bulunmak lazım. Başka türlü akıllanmayacaklar.


  Altyapı yok uyarısı yüzünden internetimi taşıyamıyorum.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 12 Kasım 2022; 18:51:7 >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.