Şimdi Ara

Looking Glass DNS, Ping, Tracert, Nslookup, Whois Sorgulama ! Güncellendi ! Versiyon = 3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3. Versiyon Looking Glass sistemimiz ile merhaba
    lg.ahmetozer.org

Mikro servis ve Konteyner odakli bu guvenlik ve hizli kurulum on plandadir.

Frontend sitenizi sadece github uzerinde fork ederek kullanabilirsiniz. Dilerseniz rehberdeki hizli adimlari uygulayarak dahili web servisini kullanabilirsiniz.

Kurulum ve daha fazla bilgi icin https://github.com/ahmetozer/looking-glass

Looking Glass DNS, Ping, Tracert,  Nslookup, Whois Sorgulama ! Güncellendi ! Versiyon = 3

Looking Glass DNS, Ping, Tracert,  Nslookup, Whois Sorgulama ! Güncellendi ! Versiyon = 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTILIX -- 11 Ağustos 2020; 18:53:51 >

• Basarili. Basarilarinizin devamini dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eBRiHanceR kullanıcısına yanıt
    şimdi buradaki ref linkleri ile tıkladım çok güzel hata sayfası geldi :D düzeltim sorunu.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Dh nin sacma isleri iste. Sonuna dh kod ekledigi icin calismamisti silerek girdim bende

• Cs go'nun sunucu iplerini nasıl öğrendiniz hocam ?
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Araştırarak :)
    Rainbow six sunucularını da eklermisiniz?

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Tam bir liste internette göremedim . Oyunada sahip olmadığımdan test de yapamıyorum.
  • Hoşuma gitti, fakat her serverin yanında bir tuş olsa ve ona basıp o anda testi gerçekleştirip daha doğru sonuçlar elde edemez miyiz? Sonuçta sayfa yüklenirken bir sürü sunucuya ping yollanıyor burda ping artar gibime geldi ondan diyorum.

• runorunoruno kullanıcısına yanıt
    Sıralı yapılıyor işlemler. Sonuçlar doğru çıkıyor.

• Google a hız testi içinhttp://speedtest-google.ahmetozer.org/
  • Selamlar, öncelikle bu test uygulaması için eline sağlık, sizden cs:go'nun yanına FIFA 18 FUT sunucular için ping test ayarlama yapmasını isteyebilir miyim? FIFA 18 FUT aktif 2 sunucu adresi var. 1. utas.fut.ea.com 2. utas.s2.fut.ea.com
    Çok teşekkür ederim, çok işime yaradı. Ancak bu pingler oyunda gerçeği göstermiyor, oyunda iken 2 katı ping var, sanırım portlar yüzünden, deneyimli birisiniz diye soruyorum. Acaba port konusunda yardımcı olabilir misiniz? DMZ ayarını kullandığım bilgisayar için açtım, lakin port sitelerinde neden hiçbir port açık gözükmüyor? Eğer durum port kullanım sırasında aktif olarak açılıyorsa, FIFA 18 oyunu açıp oyuncu arama sırasında masaüstüne gelip CurrPorts program ile açık durum portları baktım ve tüm TCP portlar açık gösteriyor ama UDP portlar sanki kapalı gibi görünüyor. Bir diğer Simple Port Tester programı ile yaptım bu sefer aksine, tüm portların açık olduğunu söylüyor. Bu durumda neye inanacağımı şaşırdım. :D Umarım yardımcı olursunuz.

• tcp paketleri ağ üzerinde yol alırken icmp göre daha yavaş hareket eder.
    örneğin icmp ile 70 ms de erişim sağlanırken tcp de bu değer daha yüksek olabilir.
    Birde kullandığınız servis sağlayıcısının bölgeniz için seçtiği yurdışı çıkışı çok iyi olmayabilir. ben de daha düşük ping gözükürken sizde yüksek gözükebilir.
    Anladım hocam, forumda yurt dışı çıkış ilgili bir konu var ve en fazla 2 ay çalışma yapacaklarmış, oradan kaynaklanıyor sanırım. Bilgi için çok teşekkürler.
    Sitenin yazılımı iyi olmuş devamlı yenilemeside güzel Kocaeli/Gebze'den CS Sunucularına yeri geldi 28 ping yeri geldi 46 pingleri gördüğüm oldu acıbadem ile direk çıkış sağlandığı için çok az tepkime süreleri gerçekleşebiliyor.

Güzel işlerle uğraşıyorsunuz fakat sağlam bir forum açılsa gayet yararlı olabilir.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    https://www.dijitaller.com/akis/ var. Dijitaller.com üzerinde rehber yazmaktayım.
    Fark ettim fakat forum'da insanlar daha fazla soru sorup bilgi alır ayrıca bilgi paylaşımı yapılabilir.
  • hocam direk csgo olarak değilde valve'ın serverlarının durumunu gösterirseniz daha güzel olur. sanırım en yaygın olarak kullanılan vie.valve.net

bide diğer oyun sunucuları genelde avrupa için softlayer kullanıyorlar. ben sadece londra sunucularını biliyorum(oynadığım oyun orayı kullandığı için) speedtest.lon02.softlayer.com

edit:

speedtest.ams01.softlayer.com (Amsterdam, EU)
    speedtest.dal01.softlayer.com (Texas, US)
    speedtest.wdc01.softlayer.com (Washington, US)
    speedtest.sjc01.softlayer.com (California, US)
    speedtest.fra02.softlayer.com (Frankfurt, EU)
    speedtest.lon02.softlayer.com (London, UK)
    speedtest.mil01.softlayer.com (Milan, EU)
    speedtest.sao01.softlayer.com (Sao Paulo, BR)
    speedtest.mel01.softlayer.com (Australia)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fp -- 31 Ekim 2017; 12:2:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.