Şimdi Ara

Alttan Isıtmalı Evde Oturan Var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorması ayıp fiyatlar nedir? Normal doğalgazlı 800k ise alttan ısıtmalı ne kadar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alttan ısınma, ısınmak için en verimli yöntemdir. Zemin altından genelde bakır borular içinde sıcak su dolaşır, borular dediğim de öyle iki üç boru değil. Baya dip dibe komple zeminin borularla kaplandığını düşünün.

Isınan hava her zaman yükseleceği için çok iyi bir ısınmaya neden olur yerden ısıtma. Isınma süresi biraz uzundur, aynı şekilde ısınan alanın soğuması da yavaş olur.

Fakat yerden sürekli bir hava yükseldiği için yerde bulunan toz vs yukarıya doğru çıkar ve teneffüs etmenize neden olur o yüzden herkese çok önerilmez özellikle de alerjan bir durum varsa uzak durulmalıdır.

• Örneğin 3+1

• Aklı olan adam bu ülkede ev satın almaz.

• Şırnak,Hakkari o tarafta vardır.Diğer türlüsüne denk gelmedim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbulda 1 milyon aşağısında bulamazsın yerden ısıtmalı olan evler iyi ilçelerde oluyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Alttan ısıtmalı sistem bana pek mantıklı gelmiyor. Direkt havanın kendisini ısıtmak varken neden yer, yerden de hava ısıtılsın ki? Aşağı katı da ısıtmamak için alt tarafa sağlam bir izolasyon yapmak lazım öbür türlü. Odalarda petek olsun ama peteklere hat yere gömülü gitsin o daha mantıklı bence. En azından belli başlı bastığın yerler sıcak olur.

• Alttan ısıtmalı ev mi var ? Hiç duymadım ben sadece bazı camilerde gördüm

• Hocam alttan ısıtmalı ev kategorisine girer mi bilmem ama işte doğalgaz boruları parke altından geçiyor yerden bizim evde bana göre fiyata çok koymaz çünkü ekstra abartı bi masrafı yok mütahite ha senin dediğin sistem farklıdır onu bilmem

• cdevabınız için teşekkürler benim de pek bilgim yok hocam. Sanırım alttan ısıtmalı sistem daha farklı bir şey, bina, mahalleye kadar her şey önemli, mantık olarak düşünüyorum iyi bir şey gibi hem de doğalgaz parası falan da vermezsin ama diğer yandan da doğalgaz daha sağlıklıymış gibi geliyor :D alttan ısıtmalı evde oturan bir tanıdığım var kendisi ile pek muhabbetim olmadığı için bir şeyler soramıyorum ama bana en son çocuğunun astım olduğunu söylemişti, alttan ısıtmalı olduğu için yerden havaya toz mu ne kalkıyormuş.

• trkgncr kullanıcısına yanıt

Dediklerinize katılıyorum hocam

• en temizi petek demirdöküm kombi..

• Ben 6 senedir kullanmaktayım,bu arada alttan ısıtma da yerden geçen doğalgaz borusu değil sıcak sudur. Sıcaklığı veren budur aynı kombi gibi açıp kapatıyorsun. Daire fiyatını çok uçurmaz zaten dairelerde kâr bellidir. Bu arada alttan ısıtma bir saat yansın evin hamam gibi olur bu sana saatlerce yeter. Misal ben yatmadan önce yarım saat bir saat çalıştırır kapatırım,bu bana diğer geceye kadar yeter. Evin izolasyonunun ve cephesinin de iyi olması önemli.

• Bizimkisi yan taraftan ısıtıyo
    Töbe yarabbim

• Isınan havayla birlikte yerdeki toz vs. yükselir siz de solursunuz. Çok önerilmez

• Alttan ısınma, ısınmak için en verimli yöntemdir. Zemin altından genelde bakır borular içinde sıcak su dolaşır, borular dediğim de öyle iki üç boru değil. Baya dip dibe komple zeminin borularla kaplandığını düşünün.

Isınan hava her zaman yükseleceği için çok iyi bir ısınmaya neden olur yerden ısıtma. Isınma süresi biraz uzundur, aynı şekilde ısınan alanın soğuması da yavaş olur.

Fakat yerden sürekli bir hava yükseldiği için yerde bulunan toz vs yukarıya doğru çıkar ve teneffüs etmenize neden olur o yüzden herkese çok önerilmez özellikle de alerjan bir durum varsa uzak durulmalıdır.

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt

hangi sistemde borulardan dogal gaz geciyor  

• Var ama Hollandada

Burdaki cok bilmisler hic bu guzelligi tatmadiklari icin veya eve girerken hemen 3 corap veya terliklerini giydikleri icin bilmezler.

Zemin katin tamami fayans/mermer tasidir ve onun altinda her 30 santinda su borusu gecer. Isitmayi actigin an fayanslar isinir ve fayansin icindeki sicaklir kalir ( 1 gün sonrasina bile).

Fiyat versem isine gelnez Hollanda oldugu icin ama grup grup satiliyor. 55m2 5 grup takiyorlar mesela.

Alttan isinma evde kalan misafirlikte alttan isinma olmayan eve giderse ayaklari buz tutar .

Dezavantayi ise 30-45 dakika sonra anca salonumuzu isitmasidir

• olm konuda ne kadar cahil var lan. alttan ısıtmayı ilk kez duyan bile var. acaip yorumlar var. 15 yıldır kullanıyoruz.

• gavuroglan kullanıcısına yanıt

yav he he kira verek

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.