Şimdi Ara

Altınları yastık altından çıkarmak ve ekonomiye kazandırmak vatandaşlık görevimizdir..(Edit Geldi) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
2
Favori
4.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam İspanya 50000 euro'dan fazladır yoksa çok giden olurdu.
  • Türkiyede vergi yükü %100 rahatladınızmı?

Oecd ülkeleriyle beraber karşılıklı yapılan çalısmayı yazıyorum vergi muhasebecileri çalışma yapmış

Hala yok öyle değildir demenin anlamımı var?

Biride çıkmış en az %80 diyor

Mantıklı konusmaya ne oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Hocam İspanya 50000 euro'dan fazladır yoksa çok giden olurdu.

haklısın portekiz ve ispanyada 500binmş romanyada 50bin kıbrısta ve en önemlisi malta ve man adasında kaç bilmiyorum https://www.hurriyetemlak.com/ikinci-vatandaslik-almak-icin-50-bin-euro-yeterli/emlak-yasam-sektorden-haberler/DpUqIWAgPwg=

man adası ve maltadaki rakamı bilen olup yazarsa çok sevinirim bizim devlet büyüklerinin işlerin takip etmek istiyorum oralarda :)

EK: Malta 650bin istiyormuş çok pahalı, bizim kodamanları görmek çok pahalıya mal olacak demekki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 20 Mart 2018; 19:02:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alvr Recoba

quote:

Orijinalden alıntı: uykuadam

şu an dolar kuru 3,90
    dolar alan birisi ben para kazandım demesi için seneye aynı gün dolar kuru 4446 yı geçmesi lazım
    4500 olursa çok az para kazanmış olur
    dahada ilerlemesi lazımki
    bırak ilerlemeyi geri gitme riski bile var

ÇÜNKÜ şu an bankalarda mevduat faizi %14,50
    dolar alıp risk alacağına mevduata yatır garanti işe bak

yok arkadaş sen haksızsın diyen birisi varsa buyursun gelsin
    halep ordaysa arşın burda

Dolar alıp risk alınıyormuş bak hele.

Dolar her zaman daha fazla kazandırır.

2013 yılından bu yana doların ivmesine bakarsan risk alıp almadığını kestirebilirsin. Bu ekonominin dolar karşısında her zaman değer kaybetmesi %100 gibi birşey

Geri gitme ihtimali bile var

2002 den beri seyrini yazdım tcmb verileriyle

Kafandan yazarsan yazdıkların havada kalır

• Equris kullanıcısına yanıt
    Hani faiz haramdı ? Ülkemizi yöneten devlet büyükleri neden tasarruf etmiyor ? Hepsi lüks içinde yaşıyor! Neymiş maaşları yetmiyormuş neymiş ağzındaki 8 implant 12'ye çıkarılmış, Milletde hastanelerde diş tedavisi için aylarca beklesin vs vs millete birşey verme herşeyi vur milletin sırtına sonra gelin ekonomiye katkıda bulunun yokya oldu canım. Döviz almış başını yürümüş benzin 6 liraya dayanmış sen gelmiş burda hikaye anlatıyorsun.
  • Gündüz gördüm konuyu ne yazacağımı şaşırdım ben kur yükseliyor, bu hükümetten kurtulma ümidi doğdu derken @Equris can simidi olmaya karar vermiş.

Bunca zaman karşı olduğum politikaları gerçekleştirip eğitimde gerici müfredatı hayata geçiren, parayı betona döken, ülkenin yüzünü Avrupa'dan Ortadoğu'ya çevirip memleketi Suriyeli mülteci ile dolduran hükümetin ekonomisine altın ile kan verip düze çıkaracağım ha ?

Hmmm bence Nasrettin hocanın fıkrası gibi bu durum, siz Suriyelilerden de döviz kurundan da memnunsunuz biraz daha istiyorsunuz.
  • Yıllardır paramı dolara çevirip bırıktırıyorum. O zamanlar dolar 2 tl bile degıldı, ailem sağolsun her zaman paranı dolara çevır dıye uıyarmıştı o gun bugundur hep paramı dolara cevırıp bırıktırıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şu an dolar kuru 3,90
    dolar alan birisi ben para kazandım demesi için seneye aynı gün dolar kuru 4446 yı geçmesi lazım
    4500 olursa çok az para kazanmış olur
    dahada ilerlemesi lazımki
    bırak ilerlemeyi geri gitme riski bile var

ÇÜNKÜ şu an bankalarda mevduat faizi %14,50
    dolar alıp risk alacağına mevduata yatır garanti işe bak

yok arkadaş sen haksızsın diyen birisi varsa buyursun gelsin
    halep ordaysa arşın burda

Dolar alıp risk alınıyormuş bak hele.

Dolar her zaman daha fazla kazandırır.

2013 yılından bu yana doların ivmesine bakarsan risk alıp almadığını kestirebilirsin. Bu ekonominin dolar karşısında her zaman değer kaybetmesi %100 gibi birşey

Geri gitme ihtimali bile var

2002 den beri seyrini yazdım tcmb verileriyle

Kafandan yazarsan yazdıkların havada kalır

He geri gitme ihtimali var. Uyumaya devam

Tcmb dolar kurlarını bakabilirsin

Saçma sapan yazacağına

Veya benim eski iletilerime bakabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Yıllardır paramı dolara çevirip bırıktırıyorum. O zamanlar dolar 2 tl bile degıldı, ailem sağolsun her zaman paranı dolara çevır dıye uıyarmıştı o gun bugundur hep paramı dolara cevırıp bırıktırıyorum.

2011-12'den sonra dolar daha avantajlı olmaya başladı, öncesinde altın bence daha iyiydi. Birikim miktarı ve ne sürat ile nakite çevirme ihtiyacı ile alakalı bir durum fakat en karlısı aslında gayrimenkul, illa ev olması şart değil arsa da inanılmaz prim yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Yıllardır paramı dolara çevirip bırıktırıyorum. O zamanlar dolar 2 tl bile degıldı, ailem sağolsun her zaman paranı dolara çevır dıye uıyarmıştı o gun bugundur hep paramı dolara cevırıp bırıktırıyorum.

2011-12'den sonra dolar daha avantajlı olmaya başladı, öncesinde altın bence daha iyiydi. Birikim miktarı ve ne sürat ile nakite çevirme ihtiyacı ile alakalı bir durum fakat en karlısı aslında gayrimenkul, illa ev olması şart değil arsa da inanılmaz prim yapıyor.

Ev fazla değilde arsa baya değerleniyor. 4 sene önce 28 bin tlye aldığım arsa 300+ bin tl değerine ulaştı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ev fazla değilde arsa baya değerleniyor. 4 sene önce 28 bin tlye aldığım arsa 300+ bin tl değerine ulaştı.

Ev alsan başa bela. Düzgün kiracı yok. Adam kirayı, elektriği takıp gitse paranı alamazsın. Ayrıca devlet aldığın kiradan kesilen vergiyi arttırdı. Önceden %25 götürü gider vardı şimdi %15'e düşürmüşler kira geliri elde eden millete kol gibi giriyor.

• Tüm ak partilileri altın ve dolar bozmaya davet ediyorum

1 gram bile bozmayacaklar biliyorum, ama bir umut işte

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

quote:

Orijinalden alıntı: mrslimshady

Tam tersi şu 1 nisanda işleme konulacağı söylenen yasa tasarısı kabul edilirse, bankadaki tüm paramı çekip altın yaparım

Nedir hocam o yasa?

her havale işlemine vergi numarası istenecek, alıcıdan da göndericiden de. yani üniversitede okuyan çocuğuna para gönderecek ahmet amcamız vergi numarası alacak, üniversitede okuyan mehmet kardeşimiz de vergi numarası alacak. hem de seve seve
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

Konuları silinince böyle konu açmış arkadaş sanırım. Tv'lerdeki en heyecanlı film arasında kamu spotu girdiği gibi, kamu spotu gibi bir konu olmuş...

bu denileni AKPliler yapıyor zaten muhalefetteki kimseler ise devlet paramı el koyar diye farklı davranıyor...

Ayrıca Türkiye cari açıkta dünyada 4. ülke olduğu için dövizin artması Türkiye'nin zararına olmaz bilakis yararına olur fakat AKPnin zararına olur

Hocam ben AKP'nin yaptıkları ile dalga geçerim. Tayyib'i tiye alırım ama asla ülkemin zararına olacak birşey söylemem. Ben vatansever biriyim yani AKP'nin yaptıklarını eleştirirken sırf onları yermek için ülkeme zarar verici birşey asla söylemem.

Ama yalan dolan haber döndüren çok grup var. Türkiye gibi bir ülkede tamam çok geri kaldığımız yanlış yaptığımız şeyler oldu ama devletin paraya el koyacağını sanmıyorum.

Para sistemde iken işe yarar. Evde durcağına bankada faizde dursun en güzeli bence.

Devlet isterse parana el koyuyor kardes..

Onlarca sirkete coktuler fetocu diye. Khk ile ihrac olanlarin bir kisminin tum malvarligina el koydular.

Parasi olup da turkiye'de tutan enayidir. Ki cogu milyoner de parasini cikartiyor. Dolar 4 olduysa asil sebebi de bu. Hukuka guven sifir. Parana cokseler kime sikayet edeceksin?

Bir sabah kalkarsin mevduatina gunluk çekme limiti koymuslar. Ekrandaki sifirlara ekmek banarsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr_aKReP

Hani faiz haramdı ? Ülkemizi yöneten devlet büyükleri neden tasarruf etmiyor ? Hepsi lüks içinde yaşıyor! Neymiş maaşları yetmiyormuş neymiş ağzındaki 8 implant 12'ye çıkarılmış, Milletde hastanelerde diş tedavisi için aylarca beklesin vs vs millete birşey verme herşeyi vur milletin sırtına sonra gelin ekonomiye katkıda bulunun yokya oldu canım. Döviz almış başını yürümüş benzin 6 liraya dayanmış sen gelmiş burda hikaye anlatıyorsun.

Neden tasarruf etsinler hocam? Cumhurbaşkanı "İtibarda tasarruf olmaz." demiş mesajı vermiş adamlar keriz mi?

Hocam yastık altındakiler de ekonomiye girsin onlarla da birşey yapamasınlar sonra zaten ekonomi bitecek.

Ülkenin geleceğini vatandaşın yastık altındaki altınana bağladıysak komple vay halimize zaten:)

• quote:

Gündüz gördüm konuyu ne yazacağımı şaşırdım ben kur yükseliyor, bu hükümetten kurtulma ümidi doğdu derken @Equris can simidi olmaya karar vermiş.

Bunca zaman karşı olduğum politikaları gerçekleştirip eğitimde gerici müfredatı hayata geçiren, parayı betona döken, ülkenin yüzünü Avrupa'dan Ortadoğu'ya çevirip memleketi Suriyeli mülteci ile dolduran hükümetin ekonomisine altın ile kan verip düze çıkaracağım ha ?

Hmmm bence Nasrettin hocanın fıkrası gibi bu durum, siz Suriyelilerden de döviz kurundan da memnunsunuz biraz daha istiyorsunuz.

Hocam benim AKP'ye can simidi olma gibi bir derdimin olmayacağını en iyi bilenlerden biri siz olmalısınız bu forumda. Ben sadece ekonomik açıdan doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yazdım.

• quote:

Hocam yaya kalmayın dikkat edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: prestige07

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

Konuları silinince böyle konu açmış arkadaş sanırım. Tv'lerdeki en heyecanlı film arasında kamu spotu girdiği gibi, kamu spotu gibi bir konu olmuş...

bu denileni AKPliler yapıyor zaten muhalefetteki kimseler ise devlet paramı el koyar diye farklı davranıyor...

Ayrıca Türkiye cari açıkta dünyada 4. ülke olduğu için dövizin artması Türkiye'nin zararına olmaz bilakis yararına olur fakat AKPnin zararına olur

Hocam ben AKP'nin yaptıkları ile dalga geçerim. Tayyib'i tiye alırım ama asla ülkemin zararına olacak birşey söylemem. Ben vatansever biriyim yani AKP'nin yaptıklarını eleştirirken sırf onları yermek için ülkeme zarar verici birşey asla söylemem.

Ama yalan dolan haber döndüren çok grup var. Türkiye gibi bir ülkede tamam çok geri kaldığımız yanlış yaptığımız şeyler oldu ama devletin paraya el koyacağını sanmıyorum.

Para sistemde iken işe yarar. Evde durcağına bankada faizde dursun en güzeli bence.

Devlet isterse parana el koyuyor kardes..

Onlarca sirkete coktuler fetocu diye. Khk ile ihrac olanlarin bir kisminin tum malvarligina el koydular.

Parasi olup da turkiye'de tutan enayidir. Ki cogu milyoner de parasini cikartiyor. Dolar 4 olduysa asil sebebi de bu. Hukuka guven sifir. Parana cokseler kime sikayet edeceksin?

Bir sabah kalkarsin mevduatina gunluk çekme limiti koymuslar. Ekrandaki sifirlara ekmek banarsin

Bunu yapmaları biraz zor hocam:)

• quote:

Orijinalden alıntı: tomshardware

Tüm ak partilileri altın ve dolar bozmaya davet ediyorum

1 gram bile bozmayacaklar biliyorum, ama bir umut işte

Hocam AKP'lilerden konuyu öne çıkarın diye ricada bulundum kimse dokunmamış butona akldjalksjdalksjd

Adamların canını iste ama parasını isteme
  • quote:

Orijinalden alıntı: upsewen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrslimshady

Tam tersi şu 1 nisanda işleme konulacağı söylenen yasa tasarısı kabul edilirse, bankadaki tüm paramı çekip altın yaparım

Nedir hocam o yasa?

her havale işlemine vergi numarası istenecek, alıcıdan da göndericiden de. yani üniversitede okuyan çocuğuna para gönderecek ahmet amcamız vergi numarası alacak, üniversitede okuyan mehmet kardeşimiz de vergi numarası alacak. hem de seve seve

Bunun mantığını anlamadım zaten kayıt olan işlemlere niye vergi numarası? Zaten adamın tc'si belli niye yani? Saçma sapan işlerle uğraşıyorlar yine..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.