Şimdi Ara

altın ve dolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • altın ve dolar tahminleriniz nedir 1-5 yıl arasında sizce neler olur?
    herkes benim gibi yükseleceğini mi düşünüyor düşer derseniz neden?
    mesela şuan gram altın 211 TL dolar 5,38
    benim tahminim 1 yıla dolar 7 altın da 260 olur
    5 yılı hiç düşünemiyorum
    ( konuyu insanların görüşlerini merak ettiğim için açtım en çok ta bilgisi olan arkadaşların )

• Altın fiyatları, 2019'a hızlı bir yükselişle başladı. Geçtiğimiz hafta gram altın 230 seviyelerinin üstüne çıktı. Uzun süredir sakindi. Bence 2019 yılı sonunda doların artışı ile beraber 250 seviyelerinde bitirir yılı. 5 yıllık süre sonucunda da 320-350 seviyelerinde olabilir.

Ben 2019'da doların ilk ve ikinci çeyrekte sakin kalacağını ve üçüncü çeyrekten sonra yükselişe geçeceğiniz düşünüyorum ve 2019'u 7 TL seviyelerinde kapatacağını düşünüyorum. Tabi ki bu dönemde gelişen olaylar ve özellikle FED kararları, etkili olacaktır. 5 yıllık süreçte ise Dolar ne olur dersek, 8-10 tl seviyeleri arasında konumlanacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macitseymen -- 3 Mart 2023; 13:56:7 >

• ilk birikim yapmaya başladığım dönemler açmışım bu konuyu 2018 den bu yana ne çok şey değişmiş...

• M4M00D kullanıcısına yanıt

dolar tahminin tutmuş da altın tahminin çok düşük seviyede kalmış. altın ve dolar  

Kasım 2018 de AFT fonunu alsaymışsın %343 kazanırmışsın.

Kazım 2018 de altın almışsan %206 kazandırmış.

Kasım 2018 de dolar alan ise %100 kazanmış.

21 kasım 2021 itibariyle

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

altına yatırım yaptığım halde uçacak kaçacak dememişim minimum tutmuşum tahminimi altın ve dolar  

o yıllarda sadece altın alıyordum başka bir şey yapmıyordum. şuan portföyümde aft var ancak bu yıl aldım elimde aşağıda attığım fonlar var daha farklı fonlar alıp ekleme yapsam mı yoksa aynı fonlara miktar arttırıp yatırım yapmaya devam mı etsem bilemiyorum altın ve dolar  

altın ve dolar

• M4M00D kullanıcısına yanıt

çok fon almışsın mesela 3 tane aynı tema fonu var.

teknoloji fonu 1 tane olsun.

2 tane sağlık sektörü fonu var. bu da fazla.

yarı iletken teknolojileri fonu,siber güvennlik fonu ve elektrikli araçlar fonu

yenilenebilir enerji fonu olmazsa olmazlardan.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Bana fazla gelmedi açıkçası daha farklı fonlar bile ekleyesim geliyor bazen

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba bu fonlara altın dolar gibimi para aktarılıyor süreç nasıl işliyor getirisi iyimidir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • **KAAN** * kullanıcısına yanıt

fonlar hakkında detayları bu linkten inceleyebilirsiniz. yatırım fon hesabı açıp fon alabiliyorsunuz bankalar üzerinden.

altın ve dolar www.tefas.gov.tr
    Takasbank TEFAS | Fon Bilgilendirme Platformu
    https://www.tefas.gov.tr/Default.aspx
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.