Şimdi Ara

Altın fırsatları ( puan - çek - chip para v.s ile ) (612. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lga775 , lga775 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20.061
Cevap
1.359
Favori
2.117.382
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    trendyol gittigidiyor n11 hepsiburadadan da satış yapsanız keşke banka kampanyaları buralarda cok oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

neden öyle hesaplıyorlar bilginiz var mı ? 3ünde de 0.995 saflık yazmasına rağmen aynı fiyattan almıyorlar mı ?

Alıntıları Göster
    Ankara'da Garanti Bankası'nda yaşadığım tecrübeyi aktarayım.
    Bankaya altın eksperi gelmektedir. Anladım ki, bu sebeple altın günleri vardır. Eğer bankanın kendi personeli yapsaydı, her gün altın alırlardı. Benim gittiğim şubeye Nadir Gold, İstanbul'dan eksper gelmişti.

Eksper, nasıl altın olursa olsun, öncelikle terazide tartıyor. Örneğin, gram altınların plastiğini açıp tartıyor. Hatta, şüphelenirse diye yanında kimyasallar da vardı, sanırım gerçekliğini kontrol etmek için. Anlayacağınız, üzerinde 1 gr yazan altın tam 1 gr olmuyor. Ziynet altın için de aynısını yapıyor.

Daha sonra, 24 ayar için net gramı hesaplıyor. Normalde, tarttığı gramı 0.995 ile çarpması gerekmektedir. Ancak, benimkilerin çoğu İAR altınıydı. Bunları daha düşük katsayıyla çarptı. İAR'ın ayarına güven olmuyormuş. Eğer, Nadir Gold olsaydı direk 0.995 ile çarpacakmış. Ben eksperin yalancısıyım; kendi firmasını kayırmak için mi bu şekilde söyledi bilmiyorum. Çok önceleri, kuyumcuda da gram altın boz durmuşluğum vardı. Plastiği hiç açıp tartmadılar, bunların sertifikası var dediler.

En sonunda, eksper imzalı bir kağıt veriyor, gidip bununla gişede hesaplanan kadar gramı altın hesabınıza yatırıyorlar. Bundan sonrasında, isterseniz bankanın geçerli kuruyla bozdurabilirsiniz.

Yalnız, eksperin İAR ile söylediklerinden sonra, gram altın alırken fiyatlara daha dikkatli bakacağım. Belki de, bazı satıcıların fiyatlarının daha düşük olması bu sebepledir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM kullanıcısına yanıt
    Bende maximum yapacagım tugrula soracagım bakalım bekleriz ay sonuna kadar gelecek mi gelmeyecek mi iar. haremden bi kere alışverişim oldu adamlara msj attım 3 4 tane iar göndermeyecekseniz iptal edin diye hep muallak cevap verdiler ilanda öyle yazıyor siparişi ona göre verdin falan filan sonuçta iar geldi ama gg olumsuz puan verdim. Telefonla aradılar yalan yorum yaptım diye onlara göre tehdit etmişlerdi dava açabiliriz gibisinden sonra gg aradı durumu anlattım ilan şartları üstte farklı açıklama farklı ilan resmi farklı vs sonuç harem ilanını düzeltmek zorunda kaldı ama bakıyorum gene aynı ilan resmi iar açıklama stok varsa iar yoksa başka marka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KARACABEYY K kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun.
    Bir şekilde rayına oturacak herşey. Yapacak birşey yok. Bizim yapacağımız banka hesabına altın transferinde bir ek maliyet ile karşılaşmaz isek haliyle fiyatlar aynı kalır. Ama dediğim gibi fiziki Altın için fiyatları gayet makul tutup bazı geliştirmeler yapacagız.

Herkese hayırlı bayramlar hayırlı aksamlar...

• Hocam %10 puan 100 tl e kadar ben yaklaşık 15 bin civari almayı düşünüyorum, dediginiz gibi düşük miktarda komisyon farkını eritiyor ama 15 binde pek artışı kalmıyor o yüzden en düşük komisyonla tl/altın-altın/tl işlemini nerde yapabilirim diye sormak istemiştim. Cevabınız için ayrıca teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: keskin76

Ankara'da Garanti Bankası'nda yaşadığım tecrübeyi aktarayım.
    Bankaya altın eksperi gelmektedir. Anladım ki, bu sebeple altın günleri vardır. Eğer bankanın kendi personeli yapsaydı, her gün altın alırlardı. Benim gittiğim şubeye Nadir Gold, İstanbul'dan eksper gelmişti.

Eksper, nasıl altın olursa olsun, öncelikle terazide tartıyor. Örneğin, gram altınların plastiğini açıp tartıyor. Hatta, şüphelenirse diye yanında kimyasallar da vardı, sanırım gerçekliğini kontrol etmek için. Anlayacağınız, üzerinde 1 gr yazan altın tam 1 gr olmuyor. Ziynet altın için de aynısını yapıyor.

Daha sonra, 24 ayar için net gramı hesaplıyor. Normalde, tarttığı gramı 0.995 ile çarpması gerekmektedir. Ancak, benimkilerin çoğu İAR altınıydı. Bunları daha düşük katsayıyla çarptı. İAR'ın ayarına güven olmuyormuş. Eğer, Nadir Gold olsaydı direk 0.995 ile çarpacakmış. Ben eksperin yalancısıyım; kendi firmasını kayırmak için mi bu şekilde söyledi bilmiyorum. Çok önceleri, kuyumcuda da gram altın boz durmuşluğum vardı. Plastiği hiç açıp tartmadılar, bunların sertifikası var dediler.

En sonunda, eksper imzalı bir kağıt veriyor, gidip bununla gişede hesaplanan kadar gramı altın hesabınıza yatırıyorlar. Bundan sonrasında, isterseniz bankanın geçerli kuruyla bozdurabilirsiniz.

Yalnız, eksperin İAR ile söylediklerinden sonra, gram altın alırken fiyatlara daha dikkatli bakacağım. Belki de, bazı satıcıların fiyatlarının daha düşük olması bu sebepledir.

Alıntıları Göster
    bana inandırıcı gelmedi hocam. Kuveyttürk atmsinden aldığım 1gramlık iar altınlar vardı. Geçen sene Kapalıçarşıya gittim. Alırken markasını sordu, iar dedim, tamam dedi. Bi tanesini açıp baktı. Alış kurundan bozdu direkt.

• altına bsmv geldiği nerde yazıyor? bir kaç banka denedim şimdi hiç birinde bsmv almadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: merkep

altına bsmv geldiği nerde yazıyor? bir kaç banka denedim şimdi hiç birinde bsmv almadı
    sadece satışı sırasında alınıyormuş....
  • Arkadaşlar internetten altin alım konusunda pek tecrübem yok, geçende ilk defa maximum kampanyasından faydalanamam için n11 uzerinden tugruldan 24 ayar 2 gram aldim.

Benim anlamadığım bu nadirmetal,iar,ahlatcı rafineri var bunlardan herhangi biri sarraf götürdüğümüzde 24 ayar 1 gr min fiyatı neyse ordan bozmuyor mu? Birde rafineri farkı mi oluyor

• Snn64 S kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde maximum ,axcess için alışverişlerde güzel puanlar var .Fakat 1 Gr altın 450 lira seviyesinde çok pahalı değil mi.?Banka kampanyaları nasıl yol uygulamamız gerekiyor.

• Altunpuanlarla fiziksel altın alabilsek çok daha iyi olacak aslında.
  • werrol kullanıcısına yanıt
    Alınamıyor mu?

• Artık sarıkız alım satım da yapılmaz kazandırmaz satış farkı yüksek birde %1 vergi eklenince hiçbir karı kalmıyor.

• yazilimsever kullanıcısına yanıt
    Kuveyt cok düşükten bozuyor dediğiniz rakamlar olduğunu düşünürsek kuveytte 397-398.5 falan olur

• Snn64 S kullanıcısına yanıt
    Hocam bundan nasıl kâriniz olacak acaba 24 ayar altini 438 e satıyorlar.İsbankasi 100 lira puan veriyor ama kurtarmıyor ki

•  Altın fırsatları ( puan - çek - chip para v.s ile )
    Şuan en uygunu burda sanırım.Birde arkadaşlar iar ile normal 24 ayar külçe arasında ne fark var.Kuyumcuya satışta bir fark oluyor mu fiyat konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: 14092012

Şuan en uygunu burda sanırım.Birde arkadaşlar iar ile normal 24 ayar külçe arasında ne fark var.Kuyumcuya satışta bir fark oluyor mu fiyat konusunda.
    max kampanyasında 5gram da kar edemezsin. 2.5gramlara bakmak lazım
  • youtubeda kıdemli analist 2hafta içinde gram altın 342 ye düşecek demiş bakalım tutacak mı

• 14092012 kullanıcısına yanıt
    Hocam bütün sitelere bak mesela trendyolda 2.5 gr 24 ayar olan 1003 tl yani yaklaşık 400 tl ye geliyor gramı. Sarrafa satsan bile şuan 370 civari aliyor. benim fikrim bu sekilde Çok tecrübeli değilim ilk defa araştırdım aldim. Karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: Snn64

Hocam bütün sitelere bak mesela trendyolda 2.5 gr 24 ayar olan 1003 tl yani yaklaşık 400 tl ye geliyor gramı. Sarrafa satsan bile şuan 370 civari aliyor. benim fikrim bu sekilde Çok tecrübeli değilim ilk defa araştırdım aldim. Karar sizin
    378.3 suanda gram 377 den alinir her turlu 1.5 den fazla dusuge aliyorlarsa kazikliyorlardir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.