Şimdi Ara

Altın fırsatları ( puan - çek - chip para v.s ile ) (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: DefuseHostage , DefuseHostage Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20.068
Cevap
1.361
Favori
2.119.436
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • asıl merak ettiğim külçeyi geri verirken sadece gram başı +1'den kaynaklı 20 lira mı kaybımız oluyor yoksa bir de günlük kurumuz 1000 saflık için geçerli sizdeki külçe 995 diye 1000'den 995'e çevirip ordan da mı zarar ediyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furion07

asıl merak ettiğim külçeyi geri verirken sadece gram başı +1'den kaynaklı 20 lira mı kaybımız oluyor yoksa bir de günlük kurumuz 1000 saflık için geçerli sizdeki külçe 995 diye 1000'den 995'e çevirip ordan da mı zarar ediyoruz?

geri verirken gram başına ödediğiniz +1 TL ler kadar ek maliyet binecek bunun dışında başka bir maliyet binmez,
    çünkü kuveyttürkün altın bozma kuru Altının brüt ağırlığı göre ayarlıdır ve Altının net ağırlığına göre kur belirleyen Garanti, Teb, Denizbanktan daha düşüktür.

Kısaca gişeden 1 TL ücretle aldığınız 0,995 saflıkta 1 gr külçe altını geri verirken,
    1 gr x KuveytTürk Altın Bozdurma kuru ile geri verebilirsiniz.

Fiziksel olarak alacaksanız benimde bildiğim en uygun yöntem budur.

• Cephaneciyi kontrol ettim. Cephanecideki fiyatlar direkt havale fiyatları. Yani kredi kartı çekim fiyatları sepete eklendikten sonra güncellenmektedir. Bizdeki fiyatlar direkt olarak kredi kartı tek çekim fiyatları. Ayrıca havale fiyatı da ürünün detaylarına girildiğinde görülmektedir. Fiziki altında Kuveyt uygun değil. Kuveyt'in bu konudaki tek avantajı şubelerden teslim edebilmesi. Bizden fiziki olarak teslim alacak olsanız direkt olarak 1003'e gelir. Yani altın 146 lira iken sertifikalı gram altını 146.44 fiyatından alabilirsiniz. Kuveytte ise aynı altını 146+1 TL'ye alıyorsunuz.
  • altun-gold kullanıcısına yanıt
    N11 VE gittigidiyora mağaza açarsan iyi sipariş alırsın.
    Sizden 1 gr altın havale şeklinde aldığımızda Garanti bankası hesabına 0.995 gr olarak mı 1 gr olarak mı geçiyor ?
  • Uacellat_62 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

1 gr. geçiyor.
    peki kuveyt türk ve teb hesabına göndermeye ne zaman başlarsınız
  • öztuareg kullanıcısına yanıt
    Kuveyt Türk altın hesabı açmıyor. Bizim işimizi kendileri yapmak istiyor sanırım. TEB konusunda en kısa sürede cevap vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uacellat_62

Arkadaşlar çoğu kişi altını yatırım için alıyor galiba. Genelde altında çek-kupon geçmez. Kredi kartı kampanyaları da altında çoğu zaman geçerli olmuyor. Yatırım amaçlı enpara, cepteteb altın hesapları alım-satım için daha avantajlı değil mi ? Bu sitelerden almanın farklı bir avantajı mı var ? Bankalarda altının gramı 147 TL, bu sitelerde gram altın 155-160 TL arasında dolaşıyor. Ne gibi farklar var ?
    altun-gold

merhaba öncelikle hayırlı olsun. havaleler sadece garanti hesaplarına mı yapılıyor halkbank var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugi136 -- 31 Mart 2017; 17:26:50 >
  • Merhaba,

Teşekkür ederiz. Halkbankası hesabından da göndereceğiz. Şuan için yalnızca Garanti Bankası var. TEB ve Halk Bankası henüz hazır değil.
    Dün akşam kredi kartıyla bi kaç kere denedim ama sipariş gecemedim ziraat posuna yönlendiriyor ama hata veriyor

• burasi bi firmanin reklam soru cevap yeri mi?

firmaya sorunuz varsa mail atin sorun ya da 1000 liraya 100 bonus verirse topic acsin

• quote:

Orijinalden alıntı: altun-gold

Cephaneciyi kontrol ettim. Cephanecideki fiyatlar direkt havale fiyatları. Yani kredi kartı çekim fiyatları sepete eklendikten sonra güncellenmektedir. Bizdeki fiyatlar direkt olarak kredi kartı tek çekim fiyatları. Ayrıca havale fiyatı da ürünün detaylarına girildiğinde görülmektedir. Fiziki altında Kuveyt uygun değil. Kuveyt'in bu konudaki tek avantajı şubelerden teslim edebilmesi. Bizden fiziki olarak teslim alacak olsanız direkt olarak 1003'e gelir. Yani altın 146 lira iken sertifikalı gram altını 146.44 fiyatından alabilirsiniz. Kuveytte ise aynı altını 146+1 TL'ye alıyorsunuz.

Aynen Cephanecide komisyon ve farklar son aşamada ekleniyor,
    şimdi kontrol ettim 1 gr havale için;
    cephaneci.com : 150,59 TL (son ödeme aşamasında tüm maliyetler binmiş şekilde)
    altungold.com : 151,59 TL

cephaneci geç gönderiyor biz daha hızlıyız diyebilirsiniz ama yatırım amaçlı alanlar için fiyat avantajı daha önemlidir.

Ayrıca yukarda birkaç arkadaş daha yazmış sizin sitenizde ödeme ile alakalı sorunlar var, yeni bankalarla anlaşın tabi ama mevcut sisteminizi stabil bir şekilde çalışır duruma getirecek yatırımı yapmanız daha önemli bence.

• ipara posundan türm kartlar ve ininal kartlar kullanıma açıktır sorunsuz şekilde sipariş veriliyor yarım saate kadar havale gerçekleştiriliyor
    Ziraat-maximum posunda ufak bir sorun oluşmuş düzeltilmek üzere henüz yeni kurulduğu için bu gibi ufak tefek aksaklıklar olmaktadır kusura bakmayınız arkadaşlar.
    Bankadan 146 TL ile alınan altın sizde 151,21 TL, Fiyatta indirim yapmanız gerekir.
  • Arkadaşlar,

Garanti Bankası bonus puanlar internet sitemizde geçerlidir. Bilgilerinize.
  • simdi siteye girdimde fiyatlar uygun bonus puanlari degelendirilebilir.Gramaltindan baya ucuz
  • quote:

Arkadaşlar,

Garanti Bankası bonus puanlar internet sitemizde geçerlidir. Bilgilerinize.

Fiyatları biraz düşürmeyi düşünüyor musunuz diğer sitelere göre biraz pahalı cephaneciden ağzım yandığını icin alışveriş yapmıyorum sizinde fiyatlar pahalı şuan bekleme deyim tek favorim gram altın şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: NeviSahsiMunhasir

quote:

Cephaneciyi kontrol ettim. Cephanecideki fiyatlar direkt havale fiyatları. Yani kredi kartı çekim fiyatları sepete eklendikten sonra güncellenmektedir. Bizdeki fiyatlar direkt olarak kredi kartı tek çekim fiyatları. Ayrıca havale fiyatı da ürünün detaylarına girildiğinde görülmektedir. Fiziki altında Kuveyt uygun değil. Kuveyt'in bu konudaki tek avantajı şubelerden teslim edebilmesi. Bizden fiziki olarak teslim alacak olsanız direkt olarak 1003'e gelir. Yani altın 146 lira iken sertifikalı gram altını 146.44 fiyatından alabilirsiniz. Kuveytte ise aynı altını 146+1 TL'ye alıyorsunuz.

Aynen Cephanecide komisyon ve farklar son aşamada ekleniyor,
    şimdi kontrol ettim 1 gr havale için;
    cephaneci.com : 150,59 TL (son ödeme aşamasında tüm maliyetler binmiş şekilde)
    altungold.com : 151,59 TL

cephaneci geç gönderiyor biz daha hızlıyız diyebilirsiniz ama yatırım amaçlı alanlar için fiyat avantajı daha önemlidir.

Ayrıca yukarda birkaç arkadaş daha yazmış sizin sitenizde ödeme ile alakalı sorunlar var, yeni bankalarla anlaşın tabi ama mevcut sisteminizi stabil bir şekilde çalışır duruma getirecek yatırımı yapmanız daha önemli bence.

Hocam havale için tekrar kontrol ettim havalede fiyat aynı gözüküyor. Bahsettiğim mevzuda hala ısrarcıyım. Şu an için 20 gr "nakit parayla peşin alınabilen fiziki külçe altın" cephanecide (148,12 x 20) toplam 2963,6 tl, Kuveyt Türk'te ise (147 x 20) + 20 tl işlem ücreti toplam 2960 tl. Bundan daha ucuz 20 gr 0.995 ayar iar sertifikalı külçeyi nakit para karşılığı kargo beklemeden veren bildiğim kadarıyla yok. Bozdururken de gr başı 1 lira zarardan 20 lira zararla tüm kuyumcu ve bankalarda bozdudulabilir.

• Arkadaşlar ağır ölücü sayılırım bu başlığı da uzun bir süredir takip ediyorum ama hala şunu anlamadım. bankada 145 civarı olan elektronik altın gittidşyor, n11 yada gramaltin.com gibi sitelerde 150-155 arası değişiyor. yani gr başına 5-10 tl fark var. altının geçerli olduğu en iyi kampanyada bile fark karşılanmıyor. Lütfen biri detaylı olarak açıklasın bu nasıl fırsat oluyor? cevap yada pm bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.