Şimdi Ara

Altay Tankı 24 aydan kısa süre içinde ordunun kullanımına sunulacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
5.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektrik Dağıtım Şirketleri özelleştirilmedi. Belirli sene için işletim hakkı özel şirketlere verildi. Süresi dolduğunda tüm mal varliği arazileri devlete (TEDAŞ'a) geri verilecek. Devlet bunun karşılığında para kazandı. Halk ne kazandı?
    Halk hizmet aldı. Diyelim elektriğiniz kesildi Kırşehirin bir köyünde. Eskiden Tedaş yönetiyorken elektrik sabah 6da kesildiyse akşam 8de tamir ediliyordu. Çünkü teknisyenler akşam fazla mesai ücreti aldığından arızayı akşam onarırdı. Şimdi özel sektör yönetiyor. Elektrik kesilirse elektrik satamam diye hemen tamir ediliyor. Hizmet kalitesi yönetmeliği var artık. Kesintiler belli limitleri aşarsa aboneye tazminat ödüyor şirket.
    Keşke Türk Telekom Özal zamanında özelleşseydi Türkiyenin 20 milyar dolar karı olur, hizmeti (Telefon-internet..) çok daha erken dönemde alıyor olurduk.

• Tank palet fabrikası CHP bir sürü tank yaptı orda adamlar haklı kılıçdaroğlu orda 1 günde 100 tank çıkarıyordu ?? bu iş iyi olmadi ama hayırlısı olsun inşallah

• Altay tankı bende bir tutku haline geldi, 2016'da seri üretime geçecek diye ne kadar heyecanlıydım anlatamam. Ama tabi üstünden geçen yıllar tankın üretimine olan inancımı kaybetmeme neden oldu. Şu haber her ne kadar hiç inanmasam da yine de heyecanlanmama neden oluyor. İnşaAllah beni yanıltırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fantomasds

Elektrik Dağıtım Şirketleri özelleştirilmedi. Belirli sene için işletim hakkı özel şirketlere verildi. Süresi dolduğunda tüm mal varliği arazileri devlete (TEDAŞ'a) geri verilecek. Devlet bunun karşılığında para kazandı. Halk ne kazandı?
    Halk hizmet aldı. Diyelim elektriğiniz kesildi Kırşehirin bir köyünde. Eskiden Tedaş yönetiyorken elektrik sabah 6da kesildiyse akşam 8de tamir ediliyordu. Çünkü teknisyenler akşam fazla mesai ücreti aldığından arızayı akşam onarırdı. Şimdi özel sektör yönetiyor. Elektrik kesilirse elektrik satamam diye hemen tamir ediliyor. Hizmet kalitesi yönetmeliği var artık. Kesintiler belli limitleri aşarsa aboneye tazminat ödüyor şirket.
    Keşke Türk Telekom Özal zamanında özelleşseydi Türkiyenin 20 milyar dolar karı olur, hizmeti (Telefon-internet..) çok daha erken dönemde alıyor olurduk.
    Tedaş mı? O kurumun adı TEK'ti. O dediğin hizmet kalitesi lafta var.
    Elektrik özelleşeli çok zaman geçti her halde devlette bile olsa birşeyler değişirdi. 1990'ların devlet düzeni hiçbir yerde yok.
    Elektrik satamam diye birşey yok. Zaten almama lüksün yok. İstersen alma elektrik kullanamazsın.
    Telekom ise özelleştirilir ama böyle özelleştirilmez. Tekel halindeki kurum yine tekel olacak özele verilirse vatandaşı soyar. Özelleşti denen telekom devletin yaptığı altyapıyı kullanıyor. Devletteyken yıllar önce 1 mbit kullanıyorduk.

• Senin kafan neyi alıyormuş? Bizden daha mı akıllı olduğunuzu iddia ediyorsunuz? Kahvedeki dayılarla tartış senin seviyen ancak odur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • altay tankına kılıçdaroğlunun koç sevdası yüzünden gereğinden fazla anlam yükleniyor.
  • Otokar fabrika kurdu hersey hazırdı, TMSF el koyup teslim ettiği BMC yi alan etem sancak yandaşlığını kullanarak ihaleyi aldı. Fakat üretecek fabrikası deneyimi bilgisi olmadığı icin tank palet fabrikasına da çöktü...

Asıl amaçları otokar batırıp yatırımına da çökmekti ama olmadı...

• tankın motoru ithal olacakmış olsun bence aston martin bile motorları mercedesten alıyor volvo bile çinlilere satıldı daimler grubun en büyük hissederları bile çinli herşey satılıyor dünyada

• ahmet haberlere başladı yakında seçimmi var ??? cmng mii..

• quote:

Orijinalden alıntı: xAdli

Bu mesaj silindi.

• onuray89 O kullanıcısına yanıt
    Sen öyle san boş insan alayınız o yazıdan korktu havlamadı daha doğrusu havlayamadı CİMERİ duyunca.. Şimdiye kadar yorum yağmuru olması lazım dı hani nerde olumsuz yorumlar KORKAKSINIZ

• quote:

Orijinalden alıntı: xAdli

Bu mesaj silindi.
    Heykel sizin işiniz gördük angara da 340 milyonlara heykel yapmalar falan

• Altay Tankı 24 aydan kısa süre içinde ordunun kullanımına sunulacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 18 Aralık 2019; 14:7:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Heykel sizin işiniz gördük angara da 340 milyonlara heykel yapmalar falan

Alıntıları Göster
    Dinazor yaparlar ankarapark rezaleti var bir tane 2.5 Milyar tl batık.Ayrıca 2.5 Milyon tlde ödenmemiş elektrik borcu varmış.
  • 2012 aralık ayında ankara etimesgut tankçı birliğinde acemi askerlik yapıyordum, orada bize anlattılar altay tankı 1-2 seneye hazır diye, yıl oldu 2019 neredeyse 2020 hala 1-2 sene deniyor
    İnşallah bu sefer ortaya birşey konuşursa ülkenin faydasına olur, bu kadar gecikme ile insanların ister istemez güveni kalmıyor söylenen sözlere...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Dinazor yaparlar ankarapark rezaleti var bir tane 2.5 Milyar tl batık.Ayrıca 2.5 Milyon tlde ödenmemiş elektrik borcu varmış.

Alıntıları Göster
    seseha borçlarını da unutma
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

seseha borçlarını da unutma

Alıntıları Göster
    https://www.turizmgunlugu.com/2019/12/18/kilit-global-thy-kasim-2019-vergi-harc-istisnalari/

• Hala Koç diyen var ya. Kardeşim Koç tank için 7 milyar dolar istemiş BMC 3.5 milyar dolara üretirim demiş. Hala ben Koç'un alması taraftarıydım diyorlar. Siz başta olsanız zaten prototipi Koç üretmiş deyip 7 milyar dolara ihalesiz Koç'a verip boş yere para ödetirdiniz o belli zaten ona şüphe yok ama en azından ihaleye çıkıp fiyatı yarı yarıya düşürtenlere laf söylemeyin.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Şüpheyi daha da arttırmak lazım. Türkiye tarihinde kaç tane ingiliz firması satın almış? Kimin kimi satın aldığı en sonda belli olur ama o sonu izleyip görüp beklersen de sonun gelebilir. Bu devirde kimin Türk olduğu belli mi? Hangi Türk? Bir de Türk Telekom vardı başında ise Paul Doany vardı. Mesela Ford koç.. bize aracı kaça satıyor? yurtdışına kaça satıyor? 100$ karla satıyormuş koskoca aracı. Öyle ise bu araçta hangi ülkenin demiri kullanılıyor? Demirlerimiz cevher madenleri dolaylı yoldan alıp başka ülkeye götürüyorlar diye bile bakabiliriz.Hem başkası bundan ucuzdan kendi milletimiz ise ötv uygulanarak alıyor. Madenin sahibisin ama o demir yığını sana pahalı kendi ülkende sömürülmek. işbirlikleri ile ülkelere sızılıyor... sonra kendi vatandaşına kazık dışarya ucuz işgücü ile araç üretim ve satış. Daha detaylı bakmak lazım daha öncede bu konuda bir şeyler yazmıştım (3-5yıl önce fln olmalı) şuan pek vakit yok...

• Tankınız batsın inşaaallah millet evde et yiyemiyor !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.