Şimdi Ara

ALT+TAB KOMBİNASYONUNDA PC DONUYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, tam ekran oyunlar ve yine tam ekran dizi izlerken bile Alt+Tab yaptğımda bilgisayar donuyor. Oyun veya dizi sesleri gelmeye devam ediyor. Driverlar güncel.

Sistem gerekliyse
    İ7-4702Q 2.20GHz
    12 GB RAM
    Nvidia gt740 2 GB ekran kartı

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, Şimdiden teşekkürler.

• Oyun ekran görüntüsü çözünürlüğü ve masaüstü ekran çözünürlüğü farklı olduğu zaman böyle sorunlar olabiliyor.
  • Windows 10 kullanıyorsanız, bilgisayarınızı güncellemenizi tavsiye ederim. Bu durum Windows 10 da mevcut şuan için.

Diğer yandan 10 değilde başka bir sürüm kullanıyor iseniz, ekran kartınızın Driver'ını güncelleyin. Onboard ve Harici her ikisi mevcutsa, 2sini de güncelleyin.
    Sorun düzelmezse, tekrar yazın başka çözümler sunalım.
  • wolnir W kullanıcısına yanıt
    Çözünürlük ayarları aynı. Yapabileceğim başka bir şey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Windows 10 kullanıyorsanız, bilgisayarınızı güncellemenizi tavsiye ederim. Bu durum Windows 10 da mevcut şuan için.

Diğer yandan 10 değilde başka bir sürüm kullanıyor iseniz, ekran kartınızın Driver'ını güncelleyin. Onboard ve Harici her ikisi mevcutsa, 2sini de güncelleyin.

Win 10 kullanıyorum, Ekran kartı dahil bütün sürücüler güncel durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaranGenez

quote:

Windows 10 kullanıyorsanız, bilgisayarınızı güncellemenizi tavsiye ederim. Bu durum Windows 10 da mevcut şuan için.

Merhaba,

Neye göre güncel? Kontrol ettiniz mi, ekran kartı markanız nedir.
    Mevcut güncel windows sürümünüz?
    Creaator Updates yaptınız mı?

?
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Neye göre güncel? Kontrol ettiniz mi, ekran kartı markanız nedir.
    Mevcut güncel windows sürümünüz?
    Creaator Updates yaptınız mı?

?

Tabiki zaten ilk sorunla karşılaştığımda yaptığım şey ekran kartı ve windows güncellemelerine bakmak olmuştu.
    Windows sürümü home single 1703
    Creaator Uptades sanırım son gelen büyük güncelleme, evet onuda yaptım.

Açıkcası sorunla karşılaştıktan sonra bildiğim kadarıyla her şeyi kontrol ettim. Zaten C diskim de neredeyse %80 lerde dolu olduğu için format atmaya bahane arıyordum en güncel iso dosyasını indirip kurdum. Ancak sorun yine düzelmedi. Belki soracak olabilirsiniz temiz kurulum yaptım.
  • BaranGenez B kullanıcısına yanıt
    Ayarlar kısmında ki Oyun bölümünün içinde bulunan Oyun DVR ve Oyun modu ayarlarınız ne durumda?

Oyun modunuz kapalı ise, açıp deneyin.
    Açık ise, kapatıp deneyin.
    Game monitor açık ise kapatın
    Oyun Çubuğu ayarını kapatın.

Bunları denediniz mi=?
  • quote:

Ayarlar kısmında ki Oyun bölümünün içinde bulunan Oyun DVR ve Oyun modu ayarlarınız ne durumda?

Bunları denediniz mi=?

Oyun modu açık ve kapalı ikisinide denedim formattan önce açık durumdaydı şuanda kapalı durumda.
    Oyun çubuğu ve game monitor de kapalı hocam.

Onlara da baktım ama dediğiniz gibi açık kapalı denememiştim. Belki bir fark olur ama anlamam zaman alıcak zira demin denedim alt+tab geçisinde sorun olmuyor şuanlık. Arada bir yapıyor, önerebileceğiniz başka bir şey var mı? Yok ise de teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için :)
  • quote:

quote:

Bunları denediniz mi=?

Oyun modu açık ve kapalı ikisinide denedim formattan önce açık durumdaydı şuanda kapalı durumda.
    Oyun çubuğu ve game monitor de kapalı hocam.

Onlara da baktım ama dediğiniz gibi açık kapalı denememiştim. Belki bir fark olur ama anlamam zaman alıcak zira demin denedim alt+tab geçisinde sorun olmuyor şuanlık. Arada bir yapıyor, önerebileceğiniz başka bir şey var mı? Yok ise de teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için :)

Estağfurullah, yardımcı olabilsem keşke.

Sorun olduğu vakit tekrar konuya cevap yazarsınız, duruma göre farklı kombinasyonlarda deneriz.
    İyi günler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.