Şimdi Ara

Alt komşuyu umursamamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tam sessiz olunması gereken saatlerde bile (gece 12-sabah 9 arası)

güm güm yürüyen insanın, empati yapamama olasılığı var mı sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 10 Ağustos 2021; 1:27:34 >

• Malesef bu işlerin çözümü yok hocam. Apartman denilen şey tımarhane. Müstakil evde oturma şansı yoksa her katta bir daire olan apartmanların en üst katı belki çözüm olabilir. Alt katta hayvan oturuyorsa yine çözüm değil. Benim üstte de hayvan oturuyor bir kapı kapatışı var sanırsın gavur öldürüyor, gecenin üçünde eşya çekiyor sürterek falan. Ne diyeceksin ki? Aslında sorun apartmanın kendisi. Daha da üst perspektiften, bizi betonarme kafeslerde yaşamaya mecbur eden sistem. Eşek olmaya devam.

Aynen ben de geceleri topuklarıma basmadan yürüyorum. Kapıları yavaşça kapatıyorum. Bazen düşünüyorum ne şanslı alt komşum var diye. Almanya'da bir saatten sonra sifon dahi çekmediklerini duydum ne derece doğru bilmiyorum ama yaşamak istemediğini başkalarına yaşatmayan bir toplum oldukları kesin.

• Malesef bu işlerin çözümü yok hocam. Apartman denilen şey tımarhane. Müstakil evde oturma şansı yoksa her katta bir daire olan apartmanların en üst katı belki çözüm olabilir. Alt katta hayvan oturuyorsa yine çözüm değil. Benim üstte de hayvan oturuyor bir kapı kapatışı var sanırsın gavur öldürüyor, gecenin üçünde eşya çekiyor sürterek falan. Ne diyeceksin ki? Aslında sorun apartmanın kendisi. Daha da üst perspektiften, bizi betonarme kafeslerde yaşamaya mecbur eden sistem. Eşek olmaya devam.

• Benim alt komşum, benim anama avradıma küfür etmesin diye sakince yürüyorum da,

neden aynı düşünceler bazılarının aklına gelmiyor anlamıyorum, ettiğim küfürleri bilseler vururlar beni herhalde.

• limbesh kullanıcısına yanıt

Aynen ben de geceleri topuklarıma basmadan yürüyorum. Kapıları yavaşça kapatıyorum. Bazen düşünüyorum ne şanslı alt komşum var diye. Almanya'da bir saatten sonra sifon dahi çekmediklerini duydum ne derece doğru bilmiyorum ama yaşamak istemediğini başkalarına yaşatmayan bir toplum oldukları kesin.

• Benim üst kat komşum dul ve yalnız bir kadın bu yüzden her gece hunharca zıplıyor.

• Yastığın üzerine oturup mu zıplıyor

• her sabahin koru ise okula giderken yere takir tukur biseyler koyuyolar,dusuruyolar. onlarla birlikte uyaniyorum. ben her işi dikkatli yapiyorum asagidakiler rahatsiz olmasin diye,hatta yukariya da ses gitmesin diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • limbesh kullanıcısına yanıt

Halının

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.