Şimdi Ara

Alt charla zindan sololamak artık imkansız !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş merhaha. Hepinize iyi forumlar ve güzel bir gün dilerim.

Bildiğiniz üzere dün yeni yama yayınlandı.

Level scaling diye bir olay geldi. Kısaca şöyle anlatayım; canavarlar artık sizin karakterinizin gücüne göre yükleniyor.

Atıyorum level 58 karakterle westfall'a bile gitseniz karşınıza çıkan canavarların gücü aynı oluyor.

Aynısı zindanlar için de geçerli olmuş.

Hal böyle olunca da artık level kasmak için heilroom itemleri çekip tek başımıza dungeon sololayarak level atlayamıyoruz.

Tabi ki oyunun mantığına ters bir durum olabilir bu. Ama ben öyle oynamayı çok seviyordum.

En basitinden kafam rahat oluyordu. Güvende oluyordum. Girmediğim zindanlara tek başıma girip ağır ağır, level atlaya atlaya ilerliyordum.

Sıra beklemeden istediğim yere kafama göre gidiyordum levelıma göre.

Artık bu imkansız. İlla sıra bekleyip milletle girmek gerekiyor.

Çünkü bütün zindanlar level 10 - 60 arası gibi bir şey olmuş.

Level 60'la dead mines da yapsanız level 20'le o ejderhalı yeri de yapsanız canavarlar dişinize göre geliyor.

Tabi ki bu oyun çok oyunculu ve çevrimiçi bir oyun ama alt char kasmak isteyenlerin de böyle bir seçeneği olması güzel oluyordu.

Git o zaman single player oyun oyna diyenler sonuna kadar haklı ama sevmiyorum işte sıra bekleyip milletle girmeyi.

O işi zaten mainlerle yapıyoruz. Bari alt charlarımızda dungeon sololayarak level atlayalım.

Zaten sıra bekleyip 5 kişi dungeona girince de kimse birbiriyle konuşmuyor ki artık. Allahına dalıyorlar.

Tek başıma girince çok rahat ediyordum, yemek geliyor ağır ağır onu yiyorum, çay demleyip geliyorum filan.

Şimdi bu kalkmış.

Baya bir moralim bozuldu bu duruma, sizinle de paylaşmak istedim.

Teşekkür eder güzel bir gün dilerim hepinize.

• Sosyalleşmenin vakti gelmiş demek ki.
  • Merdomable kullanıcısına yanıt
    Tabi ki.

Ama demek istediğim şu ki; sıra bekleyip 5 kişi zindana dalınca bile kimse birbiriyle konuşmuyor ki... Allahına dalıyorlar.

Ortada bir sosyalleşme yok yani.

Bana daha çok insanları 60 euro vermeye zorlamaları gibi geldi.

level 100 olmak çok kısa sürüyordu eskiden.

Artık öyle zorlaşmış ki, insanlar; "bununla mı uğraşacağım ?" diyip parayı basıp boost alacaklar.

Benim de oyunda en sevdiğim şey alt char açıp tek başıma kasmaktı...

Yazık oldu gerçekten...
  • Konuyla alakasız olacak ama bende kendimden bir örnek vereyim.
    20+ karakter sayısı 100+ lvl hesapta. Argent Dawn 110+ 7-8 tane karakter, sayısını bile unutmuşum, kasıp hiç oynamadığım o kadar çok karakterim var ki. Bunun oluşmasındaki en büyük etken;
    +Solo veya ona yakın arkadaş grubu.
    +Aç gözlülük.
    +End game içeriğine ulaşmadaki tatminsizlik.
    +End game içeriğini tatmin olacak şekilde bitirmek.
    +Kendinizi level atlamaya yönelik vermek.
    +Class kasma azminin hiç bitmemesi.
    Akabinde oyun bir döngüye giriyor, sadece class kasarken buluyorsunuz kendinizi sonra bir adet main olsun diyorsunuz hangisine karar vereceğim derken yine aynı döngü başlıyor yada koyduğunuz hedefe ulaşınca tekrar aynı kısır döngü yada aynı bu class keşke elf olsaydı yaa diyorsunuz tekrar aynı döngü, tek başınıza takılıyorsunuz doğal olarak end game içeriğine kısıtlı ulaşıyorsunuz yada tatmin olamıyorsunuz sonra tekrar aynı döngü.
    -------
    Legion da RDruid main oldu benim, sonra dedim ki ya diğer sup karakterler nasıl, bu adam bu HPS'i nasıl verdi benim eksiğim neydi de onun fazlası o oldu derken tüm sup karakterleri kastım hepsine tek tek kendim bizzat deneyimledim, deneyimleme derken gidipte hepsiyle mitik raid yapacak kadar psikopat değilim + mitik raid yapan bir oyuncu da olmadım. Kasarken classı öğreniyorum heroic sokup biraz gearlıyorum, sonrasında zaten hangi boss da hangi sup karakterinin potansiyelini az çok tahmin edebiliyorum.
    Tüm bunlar benim kişisel merakımdan kaynaklı + son seviyeye gelince ona yapacağım slut mogları hayal ederek kasıyorum.
    -------
    Çok uzattım pardon, kısaca çok karakter kasmanın tek faydası gold öteki türlü tamamen vakit kaybı. Çok karakter demek hiç karakter demektir. Bir karakterle her pakette oynayanlara imreniyorum ve tavsiye ediyorum.

• valla ben memnunum çok gereksiz kolaydı herşey 1 shot gitmek çok sıkıcı. leveling zaten zaman almalı bu oyunu sadece bilenler oynamıyor bilen biri zaten bilmeyene göre daha şanslı ne nerede nasıl daha iyi biliyor. extra heirloom var zaten. bir karakteri az çok öğrenerek gitmek lazım. ben boost ile başlayıp adam gibi oynayan çok az kişi tanıyorum.
  • leveling çok zorlaştı malesef şuan bu sebeple. dungeonlarda bildiğin mekanik yapman gerekli halbuki 5 6 günde 90 oluruz diyoduk.

not: olamadı.

bir dungeon 1 saatte bitiyor hele hele kolsuzlar varsa wipe üstüne wipe yiyorsun. bildiğin işkence şuan leveling.

neyse 71 level oldum artık dayanıyaz 110 olana kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 19 Ocak 2018; 6:10:17 >
  • Blizzard'dan beklenmedik bir hareket, oyunu zorlaştırmak.

Oyuna 1 seneye yakındır girmiyorum, Vanilla oynuyorum.

Peki bu olay 110 level charla eski raidleri dungeonları solo farmlamayı etkiledi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet etkiledi,

ben de alt char kasan biriyim mitik raid sevmiyorum, devamlı aynı bossta gunlerce haftalarca wipe yemeyi. oyun o yonden iyi herkes baska sekilde eglenebiliyor kimisi pvp, kimisi hard core pve, kimi level, kimi para kasarak, kimi benim gibi 110 char yapıp gearlayarak. monk kasmıstık, bir dungeonda denk gelmisti bi multiboxer kendi karakterlerini boostluyordu ben de bıraktım aynı gun icinde 105 den 110 oldu sanırsam. bundan sonra boyle seyler olmayacak, ama oyun 110 da baslamıyor mu zaten. neden levelingi zorlastırıyorlar ki anlamadım.
  • patron995 kullanıcısına yanıt
    Tamam haklısın belki ama konuşmama olayı dungeonlara istenilen yerden ulaşılma muhabbeti çıktığı anda bitti zaten.

Eskiden summon summon diye ortada gezerdik şimdi öyle değil basıp giriyorsun, çok gerekli olmadığı haller dışında etkileşime girmeye de gerek yok.

Sosyalleşmekten kastım oyun içinde arkadaş grubu edinmek, wow solo olarak aşırı sıkıcı ve saçma bir oyun inanın çekilmiyor, classij çıktığı günden beri oynuyorum WOD ile bıraktım ama emin olun bırakma sebebim arkadaşlarımında bırakmasıydı.

Bende sizin gibi char kasmaktan aşırı zevk alan biriydim ve çok hızlı lvl kasılıyordu.Oyuncu kitlesi eskisi gibi değil, adamlar şehirden çıkmadan mistik raid farmlıyor, her şey el altında oyuncular o kadar rahata alıştı ki bu yaptırım bizlere zor geliyor.

Eskiden lvl atlamak aşırı zordu öyle tak tuk giremezdin her şeye, biraz zaman geçsin sizlerde alışacaksınız. Vanilla diye gezen arkadaşlar hiç şikayet etmeyecektir.

Her telden çaldım postumda gidiyorum ben

• Dün druid açtım 19 lvl yaptım. Evet yavaşlamış. Full heirloom ile quest kasarken moblar tek yemiyor genelde 3 skille yatıyor. 15'ten sonra full dung girdim tank olarak. Tabi bu level pek ölçüt olmaz ama sadece olayı uzatmışlar. Dung içinde zor bir şey şuan için yok. Sadece süre olarak uzun sürüyor.

Bence saçma olmuş. Oyunu zorlaştırmak değil takoz koymak bu.

İlerleyen levellarda zorluk görürsem yazarım ama dm, rfc, wc için kayda değer bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 19 Ocak 2018; 12:20:17 >
  • Benim düşüncem level boost satışlarını arttırmak.

Token olayından sonra game time satışları gerçek anlamda bir düşüş yaşadı.

Bu açığı kapamak içinde böyle bir uygulama yaptılar.

Bot üreten firmalara açtıkları davaları da bununla bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CAFE96FA5 -- 19 Ocak 2018; 15:45:27 >
  • Yaw arkadaş Blizzard hangi birinizin dediğini yapacak?

Birisi diyor Alt Zone lar ölü

Birisi diyor solo yapılamıyor

Kim haklı burada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Yaw arkadaş Blizzard hangi birinizin dediğini yapacak?

Kim haklı burada?

Level scaling açılıp kapanabilen bir şey olsun bence, bu konuyu görmeden de aklıma gelmişti. İsteyen eskisi gibi levelına göre haritalarda kassın isteyen scalingi açıp istediği yerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Kim haklı burada?

Level scaling açılıp kapanabilen bir şey olsun bence, bu konuyu görmeden de aklıma gelmişti. İsteyen eskisi gibi levelına göre haritalarda kassın isteyen scalingi açıp istediği yerde.

Diyelim'ki bu şekilde yapılamıyor sen hangisini seçerdin tek şansın olsaydı?
  • Sıvama kısmına geçtiler. En çok yaptığım ve sevdiğim şey eski raidleri dungeonları farmlamaktı. Achi, mog ve gold için.

Bu olay WoW'un doğasına aykırı. Zaten girmiyordum artık retail Vanilla çıkana kadar girmeyeceğim kesinleşti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Kim haklı burada?

Diyelim'ki bu şekilde yapılamıyor sen hangisini seçerdin tek şansın olsaydı?

Ben scaling olmamasını seçerdim. Çünkü hem alt karakter kasmıyorum, yıllardır aynı druid ile oynuyorum ve dolayısıyla sürekli aynı yerlerde level kasmak gibi bir şikayetim olmadı, hem de eski sistem oyunun doğasına daha uygun geliyordu.

• Bunun seçenek olması daha iyi olurdu.

Kaç senedir oynuyoruz, kaç tane 110 yapmışız ben daha neyi deneyimleyip neyi keşfetcem de işi uzatıyorsun. Millet 110 olmanın derdinde gözünün önüne baktığı bile yok.

Yapacaklarsa ilk charını kasanlara çaksınlar sistemi. Ağır ağır oynasın öğrensin.
  • Merdomable kullanıcısına yanıt
    Selam. Günlerdir 100e yakın post yazdım bu konu hakkında Blizzard forumlarına. Umarım işe yarar.

Oyun gerçekten birer işkence haline gelmiş.

2 tane dungeon yapalım dedik, İkisi de hemen hemen 2 saat sürdü ve adam gibi xp alamadık.

Oyun zor olmamış, sadece mob öldürmenin çok uzun zaman aldığı saçma sapan bir hal almış.

Heirloom itemlere 1000lerce altın harcadıktan sonra level 100 olana kadar dungeon sololama hakkımın olduğuna inanıyordum ama bu elimden alınmış...

Ben şimdi dungeon yapmak istesem en az 30 dakka sıra bekleyip 2.5 saatte içeride uğraşmam gerekecek.

Karşılığında alınan xp ise Westfall'a gidip 100 domuz kesmekle aynı ki, 100 domuz kesmek max 10 dakka alır.

En sevdiğim şeydi tek başıma dungeon sololamak ve level atlamak.

E bu gittiğine göre sanırım oyuna artık para ödememin de anlamı kalmamış

• Adamlar resmen classic wow için alıştırıyor milleti
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.