Şimdi Ara

ALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!! DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
5
Favori
35.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
170 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yazıya bakarsanız ilk bölümü zaten içi boş bir iddiadan başka birşey sunmuyor geri kalan bölümleri ise yazıyı doldurmadan ibaret. üstelik bir de sabah ''gazetesi''...

• quote:

Orijinalden alıntı: Melikşah_38

Haber kaynağı çok güvenilir. Eminim devlet bu konuyu çözecek fiyatlar düşecek,bundan hiç şüpheniz olmasın, hükümet fiyatları düşürmek için uğraşıyor.

Zaten bu haberden sonra bu konu ile ilgili bir şey yapılmazsa hükümet için küçücük bir ihtimal bile kalmaz. Almanya bu işin olması için baskı yapıp duruyordu.

Muhtemelen vize serbestisi karşılığında kabul edilecek bu durum, Almanya’ya boyun eğeceğiz.

Tabi bu biz kullanıcılar için iyi bir durum.

Ayrıca toplum için de iyi, “araç” dediğimiz şey araç olmaktan çıkmış “amaç” haline gelmişti.

Araba almak bu kadar zor olmasa bu ülkenin ekonomisi kalkınır.

Arabadan başka hiçbir sektörde para dönmüyor.

Araba dediğimiz şey de Avrupada sadece sıfır olarak bayide satılırken değerli bir şey.

Bir makina, çamaşır makinasının az daha gelişmişi.

Koca ülke, ülkemiz, Türkiyemiz yemiyor içmiyor araba alıyor.

Durum böyleyken sağlıklı bir ekonomi olabilir mi ülkede.

Umarım Ötv geliri illizyonundan kurtulur yöneticiler ve ülkede araba almak kolaylaşır.

• Böyle birişeyin olmasına Avrupa izin vermez asıl. Oranında piyasasını bozarız ucuza ikinci el araç alamazlar bir daha ALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!!  DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR... 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ötv yi kaldırsınlar başka birşey istemez

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt

"bayi harici satılan sıfır araçlar kaynaklı ötv kaybı" bu nasıl oluyor?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt

Onların parası var, zaten parası olduğu için ikinci el değil gidip sıfır araba alıyor.

Biz burada 250 bine Polo alıyoruz, onlar orada 25 bine Polo alıyorlar.

Almanya bu konuda bize hatırlatma yapıyor ama biz kabul etmiyoruz.

Ucuza ikinci el almak gibi dertleri yok adamların, neden yok, çünkü ucuza sıfır alıyorlar.

• Hocam ben olsam bu başlığı Acaba böyle bir şeyin uygulanma oranı nedir diye açardım.Devlet masaya yumruğunu vurdu lafı gerçekten çok iddialı olmuş.Büyük bir ihtimalle fos çıkacak bu haberden sonra size bu başlık altında çok yazı yazarlar söyleyimALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!!  DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR... 

Açıkçası böyle bir şeyin olacağına samimi söyleyim;zerre ihtimal vermiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Hocam ben olsam bu başlığı Acaba böyle bir şeyin uygulanma oranı nedir diye açardım.Devlet masaya yumruğunu vurdu lafı gerçekten çok iddialı olmuş.Büyük bir ihtimalle fos çıkacak bu haberden sonra size bu başlık altında çok yazı yazarlar söyleyim 

Açıkçası böyle bir şeyin olacağına samimi söyleyim;zerre ihtimal vermiyorum.

Valla birader iddia bana ait degil, Sabah gazetesi yazari Ufuk Sandık beyefendiye ait. Ben sadece haberi buraya tasidim ve bu konu hakkindaki kendi goruslerimi belirttim. Bence kesinlikle uygulanmasi gerekir ve uygulanacaktir da.

Kisacasi laf soyleyecekler icin adres aşşağıda.

ALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!!  DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

1 euro olmuş 9,75 + vergiler var Al Sat yapan ne alakası var ?

çünkü bir malın değerini alıcı ve satıcılar belirler. bunu anlamayacak kadar ekonomi bilgisi kıt insanlarla dolu bu ülke.

• emekliye gelen otomatik enflasyon zamlarını müjde diye veren haberler gibi geldi bana

• Benim fikrim biraz farklı bu konuda
    Bence devlet malum site ile işbirliği yapmalı
    Yani ilan açmak fahiş fiyat olmalı
    Kabul edelim bu piyasada internetten ilan açmanın kolaylığı var

Adam ederinin net olarak 1.5 milyon üzerine 2.9 milyona ilan koyuyor internete şahit olduk
    Sen bu kişiye bedavadan ilan açma imkanı verirsen açar

İnternet kritik nokta

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayal aleminde yaşamak böyle birşey demek ki

• Sabah grubuna hic guvenmem ilk basta bunu belirteyim.

2015 Model BMW 3.16 150.000km de Almanyada arac buldum. Fiyati 10.000 euro = 97.000 TL(%50 otv dilimine giriyor?)

ÖTV+KDV Toplam fiyat = 171.000 TL ( Bu fiyata 2015 model Corolla satiliyor ulkede. Bu fiyata yedirirler mi hayir yedirmezler)

Devlete ödenen vergi: 74.000 TL

Peki sizce bu kadar basit mi. Tabi ki hayir

Telefon getirirken neredeys 2000 TL vergi oduyormuyuz evet oduyoruz. Peki bu araca ne kadar daha vergi odemeliyiz? Orasini size birakiyorum.

2 gun once İPAD 128gb 8.nesil aldim ogrenci indirimi ile 3800 e geldi. Almanyada 4600 TL. Neden ipad daha ucuz ve extra vergisiz. Cunku ulkemizde telefon kadar ragbet gormeyen bir urun.

İsin ozu halk ucuza araba binsin diye kimse dusunmez ve ayrica bi kanun vs cikarilmaz. Vergi kaynagi neresi cok ise orindan indirim umidini kesiniz. Yurtdisindan arac getirenlerin yasayacagi durum 10 TL den 9.99 TL indirim durumu olacaktir. Devlet arada ki farki vergi olarak yine alacaktir. Onceden 70.000 devlete oderken, yurdisindan gelen arac icin 100.000 TL vergi odeyeceksiniz. 2. Elcilerin kaybettigi para vergi olarak devlete gidecektir

• Hepsinde var mıdır bilmiyorum ama? bazı Avrupa ülkelerinde (marka ve model olarak yazamayacağım şimdi) atıyorum diyorlar ki euro 3 motorlar 2021 itibariyle artık trafiğe çıkamayacak yani hurdaya gidecek.Bizim ülkemizin de gerçekleri gözetilerek böyle bir uygulamaya geçilse keşke.Yani 2021 olmasın da 2030 desinler eski araç fiyatları da düşer böylece.Tabiki kıyas yapmıyorum ama Belçikada yaşayan bir tanıdığımın 1000 euroya satamadağı Audi marka aracı bizim ülkede 125 bin lira olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Tl nin deger kaybetmesinin ne anlama geldigini sorgulamayan insanlar mi?

Kardes senin karsinda 15 senelik iktisatci ve finans uzmani var beni bilen bilir... Ayrica da 3 yasindaki arabaya 0km fiyatini cekmenin tl nin deger kaybetmesiyle ne alakasi var acaba cidden cevabini acil bekliyorum zeki arkadasim haberin olsun.

Tl istedigi kadar deger kaybetsin, Eurotl isterse 20tl olsun, aracin liste fiyati 1 milyon tl yi devirsin yine farketmez... 2-3 yasindaki araca 0km fiyatini isteyemezsin.

Alıntıları Göster

3 yıllık olup sıfır fiyatı eden araba hangi marka merak ettim. Kardeşim de Ford vardı 2 yıllık 20.000 km de Hatasız çiziksiz liste fiyatının 60.000 altında 15 günde zor sattı.

• Sıfır araç fiyatlarını da mı al/satçılar artırıyor? Bilmediğimden soruyorum.

• BYRM81 kullanıcısına yanıt

O öyle bir şey değil. Clean Air area denilen yada green Zone denilen bölgeler var buralarda euro4 motorlu dizellerin misal girmesi yasak..

Türkiye de öyle bir şey olmaz millet kazan kaldırır.. Anadolu Güneydoğu, Karadeniz hala eski Renault 12 ler kartallar doğanlar ordaki yükü çekiyor ... Biz öyle Zengin bir ülke değiliz bütün Türkiye de İstanbul ,İzmir, Ankara dan oluşmuyor..

• Yine malum gazeteler kanallar ÖTV indirimi diye aylarca haber yaptı indirim diye bindirim geldi Allah belasını versin milletin umutlariyla oynayıp haber yapanların bunların yüzünden aylarca bekledim aptalca aracımı satıp 140 k ya almadigim araç şimdi Aynı model aynı km 320 bin olmuş sattugim araçta 65 binden 140 bin oldu bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizardil -- 1 Kasım 2020; 21:47:47 >
  • Bir gazete atti ortaya bir tas (yandas gazete bir de) 40 akilli da cikarmaya uğraşıyor. Arkadaslar siyaset denen sey bu zaten. Size gelecekle ilgili bir vaat verirler siz de oldu mu olur mu diye durup düşünüp umut eder beklersiniz, omrunuz gecer. Bakin açık net söylüyorum olmayacak böyle bir sey. 10 bin euroluk aractan, ureticisinden daha cok vergi alarak kâr yapıyor zaten hükümet. Buna ket vurup hem al satcilarin, galerilerin ve showroomlarin oyunu kaybedip hem de daha dusuk vergi oranina boyun eğmeyi kabul eder mi? Taksicilerin oyu elden gidecek diye adamlar uberi bitirdi siz kalkip bayiilere galerilere al satcilara ket vuracak diyorsunuz... Hukumet kendi ayagina sıkmaz, bırakın Allah aşkına...

• neyse bakalım devlet baba bu işin sonunu hayırlı getirecekmiALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!!  DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR... 

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.