Şimdi Ara

ALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!! DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR... (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil3 Android
5 sn
426
Cevap
5
Favori
35.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
170 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tamam hocam yatırım değil. Fakat insanların TL olarak çalışıp kazandığı maaşı emeği birkaç hafta ayda 10kazanıp 10luk alacaksa 7-8e düşüyo. Yatırım değil de güvene almak da olabilir mesela diyorum. Nası bu insanlar 30 bin tl kazandı 6 ayda diyelim. Kenarı koydu. TL durduğu için değer kaybetti. İnsan emeğini güvenceye almak ister ama ülkemizde malesef :()  

• Böyle bir karar verilse bile bayağı bir vergi yükü olacaktır ve cazibesini kaybedecektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hk@n -- 2 Kasım 2020; 17:8:11 >
  • Birşeyin fiyatı artıyorsa aynısını ithal edip satalım mantığını hükümete kim önerip duruyorsa Allah akıl fikir versin.

Oy kaygısıyla maske denetimi yapıp ceza kesemeyenler, taksicileri karşısına alamayanlar galericileri ve al satçılarımı karşısına alacak?

• Sabah gazetesimi o? 

Adamlar cari acık azaltmak vergi toplamak için binbir element uretiyorlar,siz ucuza ithal kullanılmıs arabamı bekliyorsunuz? yazık buna inanalar var bide... İzin verirlermi milyar dolar/euroların yurtdısına cıkmasına.

Sıfır arac fiyatları kur dolayısıyla artmaya devam ettikce + inanılmaz yuksek otv durumu devam ettikce ikinci elde bu duzen boyle gider...

not:arac alıp satmıyorum!

• yurtdışından ikinci el araç getirerek yerli üretim yapan fabrikaları nasıl karşısına alacak peki ?

fabrikaların Türkiye'yi tercih etme sebeplerinden biride yurtdışından sıfır araçtan başkasının ülkeye girememesi.

hadi diyelim yasa izin neyse çıktı, araçlar geldi. sanıyor musunuz ki bu araçlardan vergi alınmayacak ?

avrupanın tenezzül etmediği araçlar bizim burda "avrupa araç" diyerek üstüne koyup yine değerli olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

İşte orada bir yapılaşma olursa mesela Almanya diyelim millet ikinci el toplayıp Türkiye'ye iteleyecek.

Bunun gibi bir mevzu start alırsa kesin Türk insanı yeteneklerini konuşturacaktır.

İşçilik maliyetlerinden ötürü yapamazlar. Yerinde alırsanız kazık yeme olasılığınız yoktur. Türk'ten de almak zorunda değilsiniz. Kimse de 500 Euro için o işlere girmez Avrupa'da.

Düşük km ile yüksek km arası taş çatlasın 500 Euro oynar. Asgari ücretin 1000 Euro olduğu ülkede kimse 500 Euro için dümen çevirip riske girmez.

Pertten toplama zaten mümkün değil. İşçilik maliyeti kurtarmıyor. O yüzden kafa rahat yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kaynağa inanacak kadar naifsen sana masallar anlatmak istiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Otomobilde kısır döngü vardı.

Bayi zaten ihraç eden şirketin malını kendi karını koyup satıyordu.

Bunu gören ikinci el ise fiyat yükseltiyordu, bayi bunu gördükçe zam sokuyordu.

E bu döngüyü de devlet kırabilirdi, fiyat artışı normal fakat piyasada araba bulunmayınca da fiyatlar aşırı yükseldi.

Yurtdışından araba ithal edilirse tabiki sorun bir nebze çözülecektir sizce de öyle değil mi?

Oradan üç beş bin euro'lara alırsın burada çok da makul fiyatlara satarsın. Ne bu ya sürekli sıfırndan pahalı araç mı alacak insanlar?

Eğer devletin vergi geliri düşerse yine keser ithalatı onu da söyliyim. Halk için devlet falan hikaye olur. Cumhurbaşkanı'nın filosuna vergi lazım çünkü.

Araç fiyatlarının artış sebebi kur artışı ve ötv artışı. Bayi durduk yeremi zam yapıyor.

• En son ötv düşecek deniyordu haber falan yapıldı ötv patladı..

Aloooo ülke ödeyemeyeceği borcun altında , kıçıkırık playstation gibi cihazdan %100 e varan vergi aliyor da yok satan arabalardan aldığı vergiden mi vazgeçecek saniyorsunuz..

Bu haber grubu zaten yalan yanlış haber yapıyor, yazıyorum buraya.. bunlar boyle haber yaptığına gore araba fiyatları daha da uçacak..

Not: ama keske hakli ciksalar da yuksek segment rahat arabalara binsek ama hic umidim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 2 Kasım 2020; 18:20:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miu

Hükümet yandaş medya üstünden algı yapıyor, piyasanın bu hale gelmesinin nedeni sanki fırsatçılarmış gibi yapıp birde kurtarıcı olacakmış...yersen..herşeyin sorumlusu hükümet zaten, ekonomiyi batıran da, vergileri arttıran da bizzat kendileri..indir kademeli olarak ötv yi, düzelsin piyasa..al sana çözüm...tek emin olduğum devlet parasından vaz geçmez, hatta arttırır vergileri, imkanı olan alsın geçsin, önümüzdeki dönemde vatandaş için iyi bir gelişme olmayacak.

Ve bu konuda çok başarılı oldular. Şu an herkes arabaların pahalı olmasının tek sebebi olarak Al-satçıları ve galerileri görüyor.

• Yırmığı hisseden olursa ses etsin banada

• 2. el araçlara ötv gelir konu kapanır 😀

• Aslında sizin dediğiniz sabit kar payları varsa doğru. Ben buna inanmadığım için öyle yazdım.. Sürekli bir şey kazanmıyorlar diyorlar fakat

Araçların da fiyatları maaşallah logaritmik artıyor.

İkinci elde arz yetersiz bunu herkesin gördüğünü zannediyorum, doğru düzgün arz olmayınca bayiler de rahat rahat araç satıyor. Olması

gerekenden az indirim yaptıklarını, gelen araçlara koyulan zamların da olması gerekenden fazla olduğu görüşündeyim. Tabi gelişi kimse bilemiyor, bilen de söylemiyor.

Umarım çok yanlış düşünmüyorumdur. İkinci elde hareketlilik olsa, temiz araçlar olsa otomobil firmaları kur ve ötv gibi kriterleri hesaba katsa bile

fiyatları hunharca arttırmazlar görüşündeyim. Bilen bir satış uzmanı yazarsa ben de en doğrusunu öğrenmiş olurum.

Sağda solda epey şey okuyoruz ama bana inandırıcı gelmiyor. Kur'un yatay seyrettiği, ötv düzenlemesinden önceki zamanda bile paso zam geliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 2 Kasım 2020; 18:47:7 >

• Yapılırsa altıma derhal 2008 Fiesta ST150 veya 2012 e93 çekerim. Tabi nerdee...

• quote:

Orijinalden alıntı: mwwo3.3

Birde şu emlak piyasasına el atsalar da vatandaş bir rahatlasa artık . Bu konuda ev ve araba konusunda kim adam akıllı çalışma yapıp , millete faydası dokunursa Allah ondan razı olsun.
    Hocam ne diyorsun, aman devlet el mel atmasın, piyasanın bu hale gelmesinin baş sorumlusu kendileri, bütün ekonomistler aynısını söylüyor! Temmuz da el attılar, kamu bankalarından düşük faizli kredileri millete verdiler, emlak fiyatlarını 200 bin artı zıplattılar, arabaları 50 bin arttırdılar. Paralar emlakçılar ve galericilere cukkalandı, millet 20 sene borç ödeyecek, tabii ödeyebilirse!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamivural kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle doğru söylüyorsun hocam . Faiz düşürduler %150 arttı eski fiyatlarına nazaran. Ülkemde birşey de vatandasa yarasın şaşarım zaten . 3-5 çakal zengin olacak diye olan milyonlara oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • STND kullanıcısına yanıt
    Onu karşısına almayacak bunu karşısına alamayacak olan vatandaşa olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunlara hala inanıyor musunuz? 

Forumda her gün galericiler, al satçılar ölüp bitiyor. Adamlar yiyeceğini yemiştir merak etmeyin.

• Hahahah akp denen örgütün vatandaşın hayrına bir iş yapacağına inanmak

• Ben ümidimi kestim yakinda en ucuz 0 araba 1 milyon tl olur bu gidisle.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.