Şimdi Ara

ALPİNE Swe-815 MONTAJ YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
1
Favori
16.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de sonradan fark ettim o şemanın olmadığını. Peki bu şekilde tekrar olayı ele alırsak;

Teypten deck çeviriciye çıkışları bağlıyorum. Amfi kitinden çıkan RCA kabloyu o kutuya bağlıyorum, ses kablolarını sağ taraftan, güç ve tetik kablolarını sol taraftan götürüyorum. Devirle orantılı cızırdama işini bu şekilde çözmüş oluyorum değil mi?
  • Sucuklu Pizza kullanıcısına yanıt
    Şemaya göre bağlanabilir,, ses devrelerinde olanak varken ek bir ara devre kullanmak önerilmez..

Mesela anfinizde hoparlör çıkışına bağlamak icin kablo seti var,, siz bunun haricinde aparat kullanınca o aparatın çalışırken mutlaka aracın çalışma sesi veya baska etkenler rca ya yansıtacaktir,,,

Onun için tercihim, anfi ses kablosunu aliminyum folyo bantlar var, onun içine dürüm yapıp teybe kadar gitmesi uygun fikir geldi bana, dış kablolardan gelen geçen parazitler alüminyum folyo sayesinde, emilmis olur,, tabi folyo iletken ise şaseye bağlanmalı,,

Size diger tavsiyem,, anfiden teybin şasesine eksi bolgesine kablo çekmeniz olur,, anfiden teybe rca kablosu şase taşır, kablo ve arabanın şasesi anfiyi teybe tam şaselemez ise hafif cızırtı gelebilir,, amfiden teybe eksi kablosu ve aküye eksi kablosu, gnd şase olayını tam tamamlar,,

Elektrik kablosunun , ses kablosuna uzak olması faydalıdir,, motor bobin ateşleme sesi ve şarj dinamosunun sesi anfiye yansıyabilir,,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar. Bu iş orijinal ünite ile olmaz dedim ve kendime Pioneer MVH-X195UI sipariş ettim. Arkasında RCA çıkış mevcut. "Rear or Subwoofer" olarak kullanılıyormuş. Ben şimdi teybin RCA çıkışlarından amfi kiti ile gelen RCA kabloyu bagaja kadar götüreceğim. Fakat merak ettiğim şey teypten subwoofer kısmını on mu yapacağım yoksa off mu? Sonuçta normal çıkışı çevirip kullanıyor bu sistem. Eğer ben zaten normal çıkışı çeviren bir sisteme bir de subwoofer on yaparsam bu sefer sıkıntı yaşar mıyım?

Şundan dolayı soruyorum. Subwoofer on yapıp kapı hoparlörlerindeki bass ayarını kısmayı düşünüyorum. Mid ve tiz seslerde patlatma yaşamadan kapılardan alıp, kalan bass ihtiyacını da Alpine ile karşılarım diyorum.
  • Sucuklu Pizza kullanıcısına yanıt
    Anladım,,

Arkadaki alpine cihaza , alpine woofer >> anfi..

Teybe ise teyp diyerek anlatacağım..

Sizinde dediğiniz gibi, teyp ayarı rear olsada subwofer olsada, arkadaki anfi bunu her ihtimalde, bass olarak süzecek, sonuç hine bass olacak,

Anfide frekans ayarı 50hz ye iniyorsa, teypte bu ayar woofer konumunda belki 40hz yapılıyorsa, teypten kesim ayarını 40 hz ye çekebildiginiz için, eger 40hz hoşunuza giderse, woofer olmasının size +sı olur,,

Teybin ses ayarlarinda, hoparlörler hpf ayarlanabiliyor,

Bu şekilde teybin dahili hoparlörleronden bass tonu süzülmüş ses alabilirsiniz ..

Belki de teypten rca ları sw yapinca, sw level ayarı ile, duruma göre bass seviyesini ayarlama şansınız olabilir..

Siparişler gelsin de, teybi bağladıktan sonra RCA kabloyu çektikten sonra gerisi kolay :) Teşekkür ediyorum şimdiden
  • oguzcalskan O kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Oğuz Bey, ben de Alpine swe 815 aldim kendim montaj yapacağım. Forumda

"Sorunu çözdüm çift kablo olmasının sebebi

+ kablosuna bağlantı yapıyorsunuz bu kadar" demişsiniz + kablosu nerede acaba? Oto teyibin arkasında mı?

Bir de ana ünite oto teyp mi oluyor yani rometo out çıkışı teyibin arkasında mı?

• MURATKÜRŞATÇETİN M kullanıcısına yanıt
    ben sadece teknik yorum yapmak isterim ayrıntıları yine bağlantı hakkınnda yardımcı olurum,,,
    iki adet + olur,, birisi drek aküye gider güç kablosu,, diğerindede rem+ veya remote + veya autoant yazar,, bu çıkış ise anaünite teyp arkasındaki auto ant veya remote + çıkışına bağlanır, genelde rengi mavidir, yinede dikkat ediniz,,, amaç teybi açınca oradan 9-12v arası 500-800mA arası voltaj çıkar ve sistemi çalıştırır,,

Hoparlör bağlantı kablosu çiftli olur, hoparlör + ve eksiye bağlanır, hoparlör + ve eksi ses güçleri kablonun içindeki drenç ile sinyale düşürülüp anfiye girer, gerçek şase eksisini ise arabanın şasesinden alır veya akü eksiden alınması en uygunu olmakla birlikte pek mümkün değildir, araç şasesi zaten akü eksiye bağlıdır,
  • inputları arka kolonlardan paralel çekince arka hoparlörleri iptal mi edeceğiz? kullanmaya devam mı edecceğiz onu anlamadım.
  • molella M kullanıcısına yanıt
    İnut lar hoparlör çıkışına göre ayarlıdır,, hoparlörün 4-8 ohm omaji vardır,, bu belki in girişine etki eder sesi keser fakat hiçbir zararı yoktur,, durumu bağlayıp deneyiniz ,, hayırlı günler

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Mavi kabloyu, ana ünitenin (auto ant veya remote out) çıkışına bağlayacaksınız..

Sarı kablo, akünün + kutbundan gelen (+12v) kabloya...

Siyah topraklama kablosu, akünün eksisine veya teybin eksi şase girişine. yani o kablo eksi. aracın metal şaseyede bağlanabilir fakat, teypten ayrıca paralel eksi kablosu çekilmesi daha uygun olur.

Teybin çıkışı 4 çıkışlı ise yani bildiğimiz,, 2 ön 2 arka hoparlör çıkışlı ise...
    Mor kabloyu, ön veya arka hoparlörün birisine + ve eksiye dikkat ederek bağlayınız.
    Yeşil kabloyu, ön veya arka hoparlörün birisine + ve eksiye dikkat ederek bağlayınız.
    ön çift veya arka çiftlere, hangisini tercih ederseniz..

///ALPİNE ye bu kabloları yakıştıramadım
    Merhaba hocam teypten ayrıca paralel eksi kablosu çekilmesinin nasıl bir faydası var?

Ayrıca bu montaj için kablo almaya gerek var mı?Bu ürünle gelen kablolar iş görür mü hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfozcn67 -- 1 Mart 2020; 23:50:15 >

• mstfozcn67 kullanıcısına yanıt
    Ürünü görmedim, fakat içinden çıkan kablolar, standart araç boyuna göre ayarlanmıştir, ürün hoparlör kablolarına bağlantı yapıldığı için exradan RCA kablo falan gerektirmez,, hassas RCA bağlantı olmadığı için, akü de aracın şase sine bağlı olduğundan, şase de büyük sorun yok ise, teypten exradan eksi çekmeye gerek yoktur

Bugün sipariş verdim aldığım yer ile konuştum ek kabloya gerek yok dedi.Montajını kendim yapacağım inşallah başarabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yanlış bağlantı olmasın, tek tek sorun, çift çift yardımcı olalım

• quote:

Yanlış bağlantı olmasın, tek tek sorun, çift çift yardımcı olalım
    Daha önce bu ürünün montajını yaptınız mı?
  • Merhaba bağlantıyı resim üzerine yazı ekleyerek anlatmaya çalıştım umarım faydalı olur.ALPİNE Swe-815 MONTAJ YARDIM
    Yapmadım, sadece bilgim var bağlantı ile ilgili.

Resim paylaşan arkadaş sağolsun,,

Teyp sinyal remote veya autoAnt kablosunun açıklaması yanlış,,,

** Teyp kontağa bağlı ise, remote autoAnt kablosu,, varsa teypte autoAnt veya remote ucuna, yok ise kontağa bağlanır.

• quote:

Yapmadım, sadece bilgim var bağlantı ile ilgili.

Resim paylaşan arkadaş sağolsun,,

Teyp sinyal remote veya autoAnt kablosunun açıklaması yanlış,,,

** Teyp kontağa bağlı ise, remote autoAnt kablosu,, varsa teypte autoAnt veya remote ucuna, yok ise kontağa bağlanır.
    Teyp girişlerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor Benim kullandığım sistemde ant mevcut değil teybin 3 adet girişi mevcut 1. +12v 2. - şase 3. +12 b ve 5v sinyal (Kontak) açıklamamda bir sıkıntı görmüyorum. Aracımda multimedia ve ses sistemi mevcut sorunsuz kullanmaktayım. Eğer teypte sinyal kablosu girişi ant varsa oraya giriş yapılmalı yoksa bağlantı şekli budur.
  • hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam gayet açıklayıcı olmuş.Nasıl bir dönüştürücü almamız gerekiyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    Doğrudurda, resimdeki remote ucu açıklamasını doğru bulmuyorum.
    Resimde hepsini birbirine paralel bagla veya rem ucunu şu kabloya bağla sonra bu kabloya bağla gibi bir durum var, oysaki bağlanacak tek bir kablo var.

Resime göre bağlantı yapınca , teyp yanar.
    Kontak +5v sinyal gibi bir durum değil, direkt +12v gelir, teyp tüm gücü ordan alır, direk aküye bağlı olan kablo ise hafıza ucudur, Kontak kapanınca teyp sıfırlanmaması için.

Alipne anfideki mavi rem kablosunun bağlantısının 2 alternatifi vardır,, ya teypteki remote autoAnt çıkışına bağlanır, yada Kontakdan gelen +12 una bağlanır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.