Şimdi Ara

Almayı Düşündüğünüz Uydu Alıcıları | Teknik Özellikleri ile birlikte (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: silverside Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
342
Cevap
8
Favori
58.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki DM 800 HD PVR KLONlu olmasınının bir sıkıntı yapacağını düşünüyormusunuz. Klonlu 400 TL civarında Orginali 1000 Tl civarında Sizce Klonlu olanları bütceme uygun olması nedeni ile tercih etmem benim isteklerime cevap verebilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspava_83

Peki DM 800 HD PVR KLONlu olmasınının bir sıkıntı yapacağını düşünüyormusunuz. Klonlu 400 TL civarında Orginali 1000 Tl civarında Sizce Klonlu olanları bütceme uygun olması nedeni ile tercih etmem benim isteklerime cevap verebilirmi ?

Bu soruyu, bu forumda en az 100'ü aşkın, tekrar tekrar yanıt vermişimdir.

Sizin içinde bir kez daha yanıt vereyim. İsteklerinize cevap verir.
  • Teşekkür ederim yardımlarınız için
  • Birde yabancı kanallar için istediğiniz bir platformun orjinal kartını alabilirsiniz diye söylemşti sizce gereklimi gerekliyse ne marka almak gerekir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspava_83

Birde yabancı kanallar için istediğiniz bir platformun orjinal kartını alabilirsiniz diye söylemşti sizce gereklimi gerekliyse ne marka almak gerekir ?

İzlemek istediğiniz yabancı paltform varsa, alabilirsiniz.

İzlemek istediğiniz paltformların kanal içeriklerini ;www.lyngsat.com yadawww.flysat.com 'dan görebilirsiniz.
  • Teşekkür ederim.
  • güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilasarli

Selamlar;

Bir dreambox 500s kullanıcısıyım. artık hd ye geçmek istiyorum. 2-3 gündür forumlarda boğuluyorum. Durumum şu: Kendi cihazımdan memnunum. bir defasında arkadaşım 800HD getirdi. TV ye hdmi dan bağladık. Scarttan da 500s i . ikisinde de aynı kanalı açtık. 500 s daha kaliteliydi. Sonra 9/16 bir kanal açtık. HD kanal da açtık. Aynı anda aynı yayın SD ve Hd olarak yayındaydı. bir ona bir diğerine bakarak farkı inceledim. Baktın ki o sırada yayında olan görüntünün 720p ve mkv formatında açtım. İnanın ki HD yayınla 720 p görüntü arasında uçurum kadar fark vardı. işte o zaman 800 HD den vazgeçtim. Şimdi aradan 2 sene geçti artık HD de düzelmiştir. Yayınlar da HD olarak artmaya başladı. Ayrıca şu anda 500s imi almak isteyen de var. üzerine ekleyerek HD ye geçmek istiyorum. Araştırırken gigablue çıktı karşıma. Benim için görüntü kalitesi önemli. Zaplamayı seviyorum kanal geçişi de önemli. Mozaik ve motionblur da istemiyorum. Sırf bunu yaşamamak için o zaman ki en ideal olduğunu düşündüğüm LG LH 7000 aldım. klasik uydu alıcısıyla sorun yaşamadım. İlk dreambox aldığımda 2 defa değiştirttim. yani kullanmakta olduğum gayet keskin güzel görüntü veriyor. Alacağımdan daha kötüsünü beklemiyorum.

Dreambox se öneriliyor ama chipsetlerine - tunerlerine dikkat etmek gerek. yada tavsiye edilen biryerden almak gerek.(sim 2.01 önermişsiniz neden 3.0 değil?)kendimi zorlayacağımdan fiyat/perf. kısmında da ince dokuyorum. Artık 1 adım daha önde olmak istiyorum.

Forumda satanlara linkle yönlendirirseniz sevinirim.

Önerinizi bekliyorum.

saygılar

(edit: Ekleme)

Dreambox 800HD "SE" cihaz almak istiyorsanız, aşağıdaki link'e gözatabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_51094500/tm.htm

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Selamlar;

Bir dreambox 500s kullanıcısıyım. artık hd ye geçmek istiyorum. 2-3 gündür forumlarda boğuluyorum. Durumum şu: Kendi cihazımdan memnunum. bir defasında arkadaşım 800HD getirdi. TV ye hdmi dan bağladık. Scarttan da 500s i . ikisinde de aynı kanalı açtık. 500 s daha kaliteliydi. Sonra 9/16 bir kanal açtık. HD kanal da açtık. Aynı anda aynı yayın SD ve Hd olarak yayındaydı. bir ona bir diğerine bakarak farkı inceledim. Baktın ki o sırada yayında olan görüntünün 720p ve mkv formatında açtım. İnanın ki HD yayınla 720 p görüntü arasında uçurum kadar fark vardı. işte o zaman 800 HD den vazgeçtim. Şimdi aradan 2 sene geçti artık HD de düzelmiştir. Yayınlar da HD olarak artmaya başladı. Ayrıca şu anda 500s imi almak isteyen de var. üzerine ekleyerek HD ye geçmek istiyorum. Araştırırken gigablue çıktı karşıma. Benim için görüntü kalitesi önemli. Zaplamayı seviyorum kanal geçişi de önemli. Mozaik ve motionblur da istemiyorum. Sırf bunu yaşamamak için o zaman ki en ideal olduğunu düşündüğüm LG LH 7000 aldım. klasik uydu alıcısıyla sorun yaşamadım. İlk dreambox aldığımda 2 defa değiştirttim. yani kullanmakta olduğum gayet keskin güzel görüntü veriyor. Alacağımdan daha kötüsünü beklemiyorum.

Dreambox se öneriliyor ama chipsetlerine - tunerlerine dikkat etmek gerek. yada tavsiye edilen biryerden almak gerek.(sim 2.01 önermişsiniz neden 3.0 değil?)kendimi zorlayacağımdan fiyat/perf. kısmında da ince dokuyorum. Artık 1 adım daha önde olmak istiyorum.

Önerinizi bekliyorum.

saygılar

Dreambox 800HD "SE" cihaz almak istiyorsanız, aşağıdaki link'e gözatabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Niyetimde se var tabi. Aama karşılaştırmış birinin yorumu da beni rahatlatabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Selamlar;

Önerinizi bekliyorum.

saygılar

Kolay gelsin.

Niyetimde se var tabi. Aama karşılaştırmış birinin yorumu da beni rahatlatabilir.

Ben şu an kullanıyorum Dreambox 800HD "se" cihazı... Samsung 40m87 bdx LCD TV ile...

Görüntü kalitesinden ziyadesi ile memnunum. SD görüntü performansı, Dreambox 500s
    receivere göre biraz soft kalıyor. Yani Sharpness düşükte diyebiliriz. Ama kesinlikle flu ve
    sisli değil. Birazda sayısal aktarımdan dolayı bu şekilde olduğunu değerlendiriyorum.

HD performansı ise, bana göre çok iyi...

Yalnız unutmadan, sayısal aktarımdan dolayı çok az da olsa enterpolasyon(ghost etkisi,
    gölge gibi düşünebilirsiniz.) etkisi gözlemledim. Bu etkiyide ince ayar talimatı ile tamamiyle
    giderdim. Şunu da unutmadan, zamanında Next 2000 HD cihazı test ettiğimde
    enterpolasyon çok daha fazla idi... Dolayısı ile Dreambox 800HD "se" de, bu etki minimum
    boyutlarda diyebiliriz.

Ben herşeyini iyice yazayımda, alırsanız neler ile karşılaşağınızı bilirsiniz ve süpriz olmaz.

Kısaca benim açımdan son derece performanslı bir cihaz...

Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar;

Önerinizi bekliyorum.

saygılar

Kolay gelsin.

Ben şu an kullanıyorum Dreambox 800HD "se" cihazı... Samsung 40m87 bdx LCD TV ile...

Görüntü kalitesinden ziyadesi ile memnunum. SD görüntü performansı, Dreambox 500s
    receivere göre biraz soft kalıyor. Yani Sharpness düşükte diyebiliriz. Ama kesinlikle flu ve
    sisli değil. Birazda sayısal aktarımdan dolayı bu şekilde olduğunu değerlendiriyorum.

Yalnız unutmadan, sayısal aktarımdan dolayı çok az da olsa enterpolasyon(ghost etkisi,
    gölge gibi düşünebilirsiniz.) etkisi gözlemledim. Bu etkiyide ince ayar talimatı ile tamamiyle
    enterpolasyon çok daha fazla idi... Dolayısı ile Dreambox 800HD "se" de, bu etki minimum
    boyutlarda diyebiliriz.

Ben herşeyini iyice yazayımda, alırsanız neler ile karşılaşağınızı bilirsiniz ve süpriz olmaz.

Kolay gelsin.

Anladığım kadarıyla "se" olmayan modellere göre yenisi HD ve SD görüntüde daha başarılı.

Bende daha önceleri Next 25000 vardı ve çok güzel SD görüntü alabiliyordum. Eve ilk 500s imi getirdiğimde aradaki farkı gördüm açıkçası beğenmedim. iade edip değiştirdim. Farklı bir model DB 500s aldım. Next kadar iyi görüntü vermese de öncekinden çok daha iyiydi. 800 HD denediğimde de memnun kalmadım. interpolasyon hikayesi abartılmıştı. işte artık o ne kadar iyileşti bilmiyorum ama biraz bile düzelse benim için kafidir.

yanıtlarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

boyutlarda diyebiliriz.

Kolay gelsin.

Anladığım kadarıyla "se" olmayan modellere göre yenisi HD ve SD görüntüde daha başarılı.

Bende daha önceleri Next 25000 vardı ve çok güzel SD görüntü alabiliyordum. Eve ilk 500s imi getirdiğimde aradaki farkı gördüm açıkçası beğenmedim. iade edip değiştirdim. Farklı bir model DB 500s aldım. Next kadar iyi görüntü vermese de öncekinden çok daha iyiydi. 800 HD denediğimde de memnun kalmadım. interpolasyon hikayesi abartılmıştı. işte artık o ne kadar iyileşti bilmiyorum ama biraz bile düzelse benim için kafidir.

yanıtlarınız için teşekkür ederim.

800HD "se"nin görüntü kalitesini 800HD'ye biraz daha başarılı buldum. Yani scaling ve
    deinterlacing biraz daha başarılı gibi... Çok azda olsa bu fark hissediliyor. Gerçi kullanılan
    image'a göre görüntü kalitesi değişebiliyor.

Örnek vermek gerekirse;

"se" de, nemesis image'da görüntü kalitesi Newnigma'ya göre biraz daha iyi...

Saygılar, sevgiler.

KONU İÇİ :
    Forumdaşları bilgilendirmek için enterpolayson ile ilgili bir ayrıntı !

Enterpolasyon sorunu digital aktarımların başlaması ile ortaya çıkmış bir sorundur. Geçmişi,
    digital aktarımlı DVD'ler v.s. cihazlar ile başlar. Yani uydu cihazlarına has bir aksaklık
    değildir.
  • Hocam yazılarınızı okuyorum ama hiç denk gelmedim sanırım,

dahili dvbs2 alıcıları nasıl buluyorsunuz? Dahili oldukları için bir avantajları mevcut mudur? gereksiz kablo yok veya Tvnin işlemcisini kullandıgı icin daha iyidir vs gibi?

tabi bunun dısında model bazında da degisiklik gosteriyor olabilirler.

Denediginiz örnek modeller var mıdır dahili hd recevierlardan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

Hocam yazılarınızı okuyorum ama hiç denk gelmedim sanırım,

dahili dvbs2 alıcıları nasıl buluyorsunuz? Dahili oldukları için bir avantajları mevcut mudur? gereksiz kablo yok veya Tvnin işlemcisini kullandıgı icin daha
    iyidir vs gibi?

tabi bunun dısında model bazında da degisiklik gosteriyor olabilirler.

Denediginiz örnek modeller var mıdır dahili hd recevierlardan?

Dahili uydu alıcılar her zaman dezavantajlıdır. Zira uydu alıcıları geçmişte, günümüzde ve gelecekte ihtisaslı alan olarak kalmaaya devam edecektir.

Eğer dahili uydu alıcılarına yazılım desteği verilirse/verilebiliyorsa, alınabilir. Ancak yinede almamak daha ihtiyatlı yaklaşım olur.

Saygılar, sevgiler.
  • serkan hocam uydu alıcısı bakınmaya devam ediyorum bütcem 500 tl falan ama şu cihaz dikkatimi çekti

http://www.hepsidijital.com/CLARKE-TECH-ET-9100-HD-yeni-_226995.html#0

ne dersiniz buna 1000 değer mi.yada tavsiyeniz varmı 500 ü geçmeyecek
  • slm atlanta hdbox tam ıstedıgınız gb

full hd
    2 modul gırısı
    YASAL dsmart ve YASAL dıgıtrk modul takılabılır
    1 kart gırıslı
    hdmi cıkıs
    kanal gecıslerı 1 sn altı
    usb kayıt ts formatı kayıt ederken aynı tpdekı kanalı izlersiniz
    cccam ve newcam stabıl calısır
    **ıss yazılıma gomulu
    yuv çıkısı vardır 5+1 ses sıstemı baglarsınız
    optık cıkısı var
    merkezı sıstem,mdu1-2-4 lnb uyumlu ve motor dıseqc uyumu
    netten ve usbden kanal guncelleme
    netten ve usbden yazılım guncelleme
    2 sene fabrıka garantılı

7/24 teknık destek verıyoruz
    http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Hd-Box-T-Tuslu-Model+hdmi-Kablo-Hediye__isp1971539

SD Görüntü:

HD Görüntü:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 18 Kasım 2011; 17:53:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkursunat

serkan hocam uydu alıcısı bakınmaya devam ediyorum bütcem 500 tl falan ama şu cihaz dikkatimi çekti

http://www.hepsidijital.com/CLARKE-TECH-ET-9100-HD-yeni-_226995.html#0

ne dersiniz buna 1000 değer mi.yada tavsiyeniz varmı 500 ü geçmeyecek

Selamlar,

Aşağıda link'ini verdiğim başlıkta, son mesajımda belirttiğim cihazı tavsiye ederim. Tuner çeşitliliği size uygun ise !...
    http://resim.donanimhaber.com/m_51094500/mpage_13/tm.htm

Tuner çeşitliliği size uygun değil ve aynı tip tuner'den çift olanına ihtiyaç duyuyorsanız, belirttiğiniz cihaz yada klon Dreambox 8000HD cihaz edinmelisiniz.

Kolay gelsin.
  • Merhaba ben de yeni bir uydu alıcısı alacağım.
    Televizyonum HD uyumlu ancak ben normal tv yayınlarını (SD) izleyeceğim. İzleyeceğim hd yayın yok. Öyle şifreli kanallar da izlemeyeceğim (digitürk gibi ya da başka bir şey).

HD uyumlu bir cihazın sd yayınlara çok olumlu bir etkisi olmayacaksa HD uyumlu cihazlara o kdar para vermenin çok doğru bir iş olacağını düşünmüyorum.

FTA bir uydu alıcı yeterli olur galiba.
    Bana gerekenler:
    SD yayınları net izleme
    Arayüzü güzel,Kanal geçişleri hızlı olsun
    Uydu üzerinden güncellenebilsin.
    Boyutları küçük olsun.

Hepsi bu kadar. Bu tür bir cihaz önerecek arkadaşların önerilerini bekliyorum. Özellikle HD sd konusunda yorum yapılırsa daha memnun olurum.

Ekleme: Bir de ntv trt1 bu tip kanllar şifre giriyor. Benim şu anda kullandığım NETA 100S modelinde bu kanlların şifrelerini girebilyorum. Yeni alacağım alıcıda da bu özellik olursa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 16 Kasım 2011; 18:11:18 >
  • kalıtelı,evladıyelık cıhaz goldmaster 55000 modelı ısını gorur
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

kalıtelı,evladıyelık cıhaz goldmaster 55000 modelı ısını gorur

250-260 TL fiyatı var nette.. Bu kadar para verilecekse hdli bir cihaz almak daha mantıklı geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.