Şimdi Ara

Almayı Düşündüğünüz Uydu Alıcıları | Teknik Özellikleri ile birlikte (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
8
Favori
58.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Orijinalden alıntı: k35

quote:

dreamboxların en önemli dezavantajı garantisi yok dedi. paylaşım özelliğini ilk kullanan cihaz olduğu için çok tutuldu dedi

Değişik bir bakış açısı kesinlikle saygı duyulmalı.

Paylaşım özelliğini ilk kullanan cihaz olduğu için tutulması mantıksız, bir teknolojiyi ilk kullanan onun en ilkel halini kullanır son kullanan ise en iyi halini. Şimdi bu apaçık gerçeğe rağmen dreambox tutuluyorsa sebebi her daim güncel kalabilmesi, en son hangi yazılım-emu varsa kullanabilmesi, kendisini sürekli yenileyebilmesidir.

Klasik bir felsefe sorunudur özdeşlikle ilgili. Diyelim baba yadigarı bir saatiniz var, yıllar içinde çeşitli kısımları arıza yapıyor camı çatlıyor değişiyor, mekanizması arızalanıyor tamir görüyor. En sonunda değişmemiş parçası kalmıyor. Şimdi o saat baba yadigarı saat midir yoksa başka bir saat mi olmuştur?

Dreambox'da da olay budur. Alırsınız içinde Gemini 3.60 vardır, yıllar içinde sürekli yazılımı değişir, menüleri değişir, emu dosyaları değişir, eklentileri değişir, yeni özellikler-eklentiler çıkar ve bir next veya başka linux olmayan paylaşımlı cihaz aldığınızda o cihaz aldığınız yerde kalır. Dreambox ve Vu+ gibi benzerleri ise zamanla aldığınız receiverdan çok farklı içeriksel artılara kavuşmuş olur. İlk aldığınız cihaz değildir, güncel bir cihazdır.

Bugün 2011 Next cihaz alanın 2 sene sonra elinde olan cihaz 2011 2 senelik Next olur, 2011 Dreambox alanın ise 2 sene sonra elindeki ürün işlevsel olarak 2013 model bir dreambox olacaktır.

Yatmaya gidiyordum yazıyı görünce dayanamadım giriş yaptım yine

Çok güzel ifade etmişsin,inan bunun üstüne söylenecek bir söz bulamıyorum.Açık kaynak kodlu cihazların ne olduğunu umarım bu yorumdan sonra anlar forumdaşlar.@serkanguzel usta'da defalarca bu noktaya değindi ama nedense art niyetli kişiler ve onlara inanan saf forumdaşlar bizim ustayı dreambox hissedarı ilan ettiler.Farklı bir forumdaştan gelen bu yorum çok isabetli oldu.Bravo elinize sağlık

• Merhabalar,

Evde şuanda kullandığımız uyduyu köye gönderme kararı aldığımızdan yeni bir uydu almak istiyoruz.

Benim tercihim dreambox tarzı bir cihaz ama yakın zamanda evleneceğimden ben gittikten sonra aktif olarak kullanacaklarını zannetmiyorum onun için sizden ricam klasik, uygun fiyata yaklaşık100-tl 120-tl civarında bir cihaz tavsiye etmeniz.

Bu ürünün Hepsiburada dan yorumlarına baktım alanlar gayet memnunlar birde bis şifresini kendisi çözüyormuş sanırım bu bizim için pozitif bir yön.
  • quote:

Paylaşım özelliğini ilk kullanan cihaz olduğu için tutulması mantıksız, bir teknolojiyi ilk kullanan onun en ilkel halini kullanır son kullanan ise en iyi halini. Şimdi bu apaçık gerçeğe rağmen dreambox tutuluyorsa sebebi her daim güncel kalabilmesi, en son hangi yazılım-emu varsa kullanabilmesi, kendisini sürekli yenileyebilmesidir.

Klasik bir felsefe sorunudur özdeşlikle ilgili. Diyelim baba yadigarı bir saatiniz var, yıllar içinde çeşitli kısımları arıza yapıyor camı çatlıyor değişiyor, mekanizması arızalanıyor tamir görüyor. En sonunda değişmemiş parçası kalmıyor. Şimdi o saat baba yadigarı saat midir yoksa başka bir saat mi olmuştur?

Dreambox'da da olay budur. Alırsınız içinde Gemini 3.60 vardır, yıllar içinde sürekli yazılımı değişir, menüleri değişir, emu dosyaları değişir, eklentileri değişir, yeni özellikler-eklentiler çıkar ve bir next veya başka linux olmayan paylaşımlı cihaz aldığınızda o cihaz aldığınız yerde kalır. Dreambox ve Vu+ gibi benzerleri ise zamanla aldığınız receiverdan çok farklı içeriksel artılara kavuşmuş olur. İlk aldığınız cihaz değildir, güncel bir cihazdır.

Bugün 2011 Next cihaz alanın 2 sene sonra elinde olan cihaz 2011 2 senelik Next olur, 2011 Dreambox alanın ise 2 sene sonra elindeki ürün işlevsel olarak 2013 model bir dreambox olacaktır.

linux tabanlı reciver almaya karar verdim

legal ligtv kartım var uyumu reciver olaak ne tavsiye edersin.

şu an düşüncem
    dreambox 500s veya 800HD (bir sürü ek özellik var 380 lira sanalpazar . com da 1.kaite klon)
    atlantalar nasıl

tavsiyelrinizi bekliyorum.
    açıklama için teşekkür ederm aydınlartıcı oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makgun64 -- 21 Mayıs 2011; 22:28:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muammerakgun

quote:

linux tabanlı reciver almaya karar verdim

legal ligtv kartım var uyumu reciver olaak ne tavsiye edersin.

şu an düşüncem
    dreambox 500s veya 800HD (bir sürü ek özellik var 380 lira sanalpazar . com da 1.kaite klon)
    atlantalar nasıl

tavsiyelrinizi bekliyorum.
    açıklama için teşekkür ederm aydınlartıcı oldu

Valla ne tavsiye edersin dersen forumlardaki sorun oranlarına bakarak orjinal cihaz tavsiye ederim. Bütçe uyuyorsa Vu+ Solo 680 lira civarı. Modül yuvası olması da artısı. HD'ye terfi edemedim hala ama ilk fırsatta ya M tunerlı Ferrari Dm800 HD ya da Vu+ Solo veya Vu+ Uno düşünüyorum. Vu+ Duo da düşünmek istiyorum ama çift tunerlı cihaz alacağıma o kadar para verip bir vu+ solo bir de dm800 alırım aynı paraya gelir diyerek vazgeçiyorum. Açıkçası HD'ye terfi öncesi ben de kararsızım ama bu kararsızlık Dm800 HD, DM 500 HD ve Vu+ Solo veya Uno arasında. Diğerlerini kaale bile almıyorum. 1000 kişi alıp 1000'i de iyi dese yine de kaale almam. Bütçeniz kısıtlıysa Dm800 HD veya biraz bekleyip yine klon bir 500 HD alınabilir ancak Vu+ aldığınızda modül yuvası avantajınız olacaktır, bu da canınız istediğinde senelik 180 lira verip modüllü d-smart abonesi olabilirsiniz gibi seçeneklerin önünüze açılması anlamına gelir. Yarın paylaşım biter başka bir şey gelir belki 1 sene sessizlik olur doğru dürüst emu ve çözüm gelmez o arada modüllü abonelikle bir şeyler izleme şansınızın olması güzel. Ha tabi çok farazi bir durum paylaşım Türkiye ayağı bitse de dünya Türkiye'den ibaret değil. Kolay kolay bitmez paylaşım işi.

Bir de ben sanal pazar falan nedir bilmem, girin gittigidiyor'a en uygun fiyatlı ürünü bulun sonra da ürün daha önce alanların yorumlarını okuyun, satıcının eksi puanlarını değerlendirin hoşlanmazsanız 2. en iyi fiyata geçin. Tabi yüz yüze bir satıcıdan Sim nosunun güncelliğini, tunerını içini açtırıp görerek almak daha uygun olur. 1. kalite klon laflarına inanmayın çok fazla, 1 kaliteliği size satan satıcının namusu kadardır. Türkiye'de hiç mi 2. kalite klon yok? Bir iki yerde denk geldim diye hayal meyal hatırlıyorum geri kalanların hepsi 1. kalite diyerek satıyor. Klon DM alacaksanız gidin 3'e 5'e bakmayın düzgün bir satıcıdan görerek alın, içini görmek isteyin. Çok fazla araştırmadım ama Ferrari makbul diye biliyorum bir de M tuner alıcıysanız iyice araştırın bilerek almaya gidin.

Legal kartınıza gelince yakında değişir o kart, digitürk irdeto modüllü abonelik vermediği sürece izleyemezsiniz. Sanırım CW modülünüzde var, hiç newcamd okutucam cccam izliyeceğim diye kendinizi parçalamayın alın bir vu+ takın modül yuvasına modülünüzü izleyin. Bu arada o legal CW kartınız hiç bir HD digitürk kanalını açmaz. Legal kartınız irdeto ise zaten hiç şansınız yok modüllü abonelik olmadıkça veya yeni bir emu çıkmadıkça linux cihazda o kartı okutamazsınız. Okutmayı kafaya taksanız bir takım çakalların eline düşürseniz, server yapacaksınız diye bir sürü paranızı alırlar kartınızı belki çalıştırmayı başarırlar ama 2-3 ay sonra kartınız patlar. Dm800 veya 500HD şu an normal kullanıcı için seçenek dışı.

• şu an atlanta Hd box ağır gelmeye başladı. dreambox klon alacağıa atlanta orjinal daha iyi olacağını düşünüyorum.
  • arkadaşlar atlanta hd box mu?
    korax hd mi hangisini tavsiye edersiniz
  • degerli üstadlar
    yaklasık 3 yıldır DM 500 kullanıyorum server var ve kendı basıma backup ımage işlerını yapıyorum aletın kanal gecıs hızından cok memnunum
    2 gun once samy 40c650 aldım , yarın eve gelecek kurucam ınsallah,lcd yı aldıgım yerde hazır kurulu DM 800 vardı ve iılk defa kumandasını alıp deneme fırsatım oldu ancak kanal gecış hızını gorunce husrana ugradım DM 500 e gore resmen kagnı gıbıydı,

abartmıyorum belkı 3 sanıye sonra kanal degısıyor , benım gıbı bır zap manyagı ıcın cok yavas bı alet ,

tam DM 800 hd alacakken vazgectım, satıcı atlantanın ve DM 800 un işlemci hızlarını duşük oldugunu o yuzden boyle yavas oldugunu soyledı ,ayrıca medıalink panther dıye atlanta benzerı bır alet tavsıye ettı işlemcısı cok hızlı imiş (500 mhz)
    şimdi yarın eve gelecek lcd ye nasıl bır hd receıver alacagım bılemedım
    emregumaydın ustanın dedıgıne katılıyorum dreambox her zaman yenı bır alet 3 yılda 5 yılda gecse farketmez, ancak dm 800 hd nın hızı benı kararsız bıraktı .
    dıger dm 800 kullanıcıllarına sormak ıstıyorum sızın cıhazlarda kanal gecışi acısından yavas mı
    bu yavaslıga ben sahsen dayanamam dedıgım gıbı durmadan zap yapan bırisiyim

hadi bakalım banada bır tavsıyede bulunun , dm800 den atlantaya dogru fıkır degıstırıyorum :((

• bu kadar yavaşsa eğer bende almam.bütün hepsimi böyle yoksa senin baktığınmı bozuk falandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: necoban

degerli üstadlar
    yaklasık 3 yıldır DM 500 kullanıyorum server var ve kendı basıma backup ımage işlerını yapıyorum aletın kanal gecıs hızından cok memnunum
    2 gun once samy 40c650 aldım , yarın eve gelecek kurucam ınsallah,lcd yı aldıgım yerde hazır kurulu DM 800 vardı ve iılk defa kumandasını alıp deneme fırsatım oldu ancak kanal gecış hızını gorunce husrana ugradım DM 500 e gore resmen kagnı gıbıydı,

abartmıyorum belkı 3 sanıye sonra kanal degısıyor , benım gıbı bır zap manyagı ıcın cok yavas bı alet ,

tam DM 800 hd alacakken vazgectım, satıcı atlantanın ve DM 800 un işlemci hızlarını duşük oldugunu o yuzden boyle yavas oldugunu soyledı ,ayrıca medıalink panther dıye atlanta benzerı bır alet tavsıye ettı işlemcısı cok hızlı imiş (500 mhz)
    şimdi yarın eve gelecek lcd ye nasıl bır hd receıver alacagım bılemedım
    emregumaydın ustanın dedıgıne katılıyorum dreambox her zaman yenı bır alet 3 yılda 5 yılda gecse farketmez, ancak dm 800 hd nın hızı benı kararsız bıraktı .
    dıger dm 800 kullanıcıllarına sormak ıstıyorum sızın cıhazlarda kanal gecışi acısından yavas mı
    bu yavaslıga ben sahsen dayanamam dedıgım gıbı durmadan zap yapan bırisiyim

hadi bakalım banada bır tavsıyede bulunun , dm800 den atlantaya dogru fıkır degıstırıyorum :((

Cihazın second stage sürümü ile üzerinde yüklü image eski olabilir. Yani sizin incelediğiniz
    cihazın 3 saniye civarında olmasının başka bir izahı yok.

Dreambox 800HD cihazın, Dreambox 500s kadar hızlı olmadığıda bir gerçektir. Cihaz iyi
    konfigüre edildiği takdirde; SD, HD kanal geçişleri, farklı trasponder'deki kanal seçimleri ile
    şifreli kanal geçişleri 1,5 - 2 saniye civarındadır. Transponder içi kanal geçişi ile yüksek
    sembol rate'li kanal geçişleri ise, 1 saniyenin biraz üzeridir. İşlemci hızı 300 Mhz.dir.

Bu açıklamalardan sonra;

800HD'nin kanal geçişini hala yavaş bulacağınızı biliyorum.

Kanal geçiş hızında bir kaç parametre vardır. Tuner, demodülatör uyumu çok önemlidir.
    Bahse konu Medialink'te sigmadesing 500 Mhz. işlemci var. Ancak kanal geçiş hızı
    Dreambox 800 HD ile aynıdır.

Daha hızlısını istiyorsanız, Dreambox 500HD almalısınız. İşlemci hızı 400 Mhz.dir.
    Tuner-demodülatör uyumu oldukça iyidir.

Kolay gelsin.

• Merhaba arkadaşlar yeniden aranızdayım
    Saygılar
  • Next YE-2000 CX SUPER Plus USB nasıldır?
  • merhaba arkadaşlar,

öncelikle bir bayan olarak evde uydu araştırıp alma işi bana kaldı.
    1 haftayı geçkin bir süredir hd uydu alıcılarına ve sizin yorumlarınıza bakıyorum.
    öncelikle fiyat aralığım 300-400 tl.
    kanal geçişleri hızlı, güncel yazılımda problem olmayan, genel anlamda sık problem yaratmayan
    ve teknik destek hizmeti iyi bir cihaz istiyorum.
    okuduklarımdan yola çıkarak DREMBOX iyi bir cihaz fakat pahalı.
    HIREMCO idare eder ama eksikleri ve farklı farklı problemleri var.
    ATLANTA sanki daha makul hem fiyat hem problem olmaması açısından.
    bana bu yazdıklarımı göz önünde bulundurursanız nasıl bir hd uydu alıcısı önerirsiniz?
    sizden bilgi bekliyorum. teşekkürler.
  • Merhaba,
    Tavsiyem bu fiyat aralığında görüntü ve fiyat açısından Atlanta HD Box olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: daphne35

merhaba arkadaşlar,

öncelikle bir bayan olarak evde uydu araştırıp alma işi bana kaldı.
    1 haftayı geçkin bir süredir hd uydu alıcılarına ve sizin yorumlarınıza bakıyorum.
    öncelikle fiyat aralığım 300-400 tl.
    kanal geçişleri hızlı, güncel yazılımda problem olmayan, genel anlamda sık problem yaratmayan
    ve teknik destek hizmeti iyi bir cihaz istiyorum.
    okuduklarımdan yola çıkarak DREMBOX iyi bir cihaz fakat pahalı.
    HIREMCO idare eder ama eksikleri ve farklı farklı problemleri var.
    ATLANTA sanki daha makul hem fiyat hem problem olmaması açısından.
    bana bu yazdıklarımı göz önünde bulundurursanız nasıl bir hd uydu alıcısı önerirsiniz?
    sizden bilgi bekliyorum. teşekkürler.

pahalı dediğin dreambox 800hd modeli forumda sıfır ve 2 yıl garantili olarak 280tl ye satılıyor.bence atlantadan fiyat ve kalite olarak iyi

• @mehmetgs1111
    Hiremco Zapper işinizi görecektir.Fiyat olrak daha aşağıdır.Ayrıca Biss şifreli yayınları izlersiniz.Dreambox biraz uğraşmayı gerektirir
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: :SERKAN:

@mehmetgs1111
    Hiremco Zapper işinizi görecektir.Fiyat olrak daha aşağıdır.Ayrıca Biss şifreli yayınları izlersiniz.Dreambox biraz uğraşmayı gerektirir
    Saygılar

Hocam sanırım forumu okumadan tavsiyede bulunuyorsunuz arkadaş Ali çipsetli o cihazı alıp beğenmezse ne olacak .lütfen önce ürünle ilgili bilgi verin alma işi kişiye kalsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k35

quote:

Orijinalden alıntı: :SERKAN:

@mehmetgs1111
    Saygılar

Hocam sanırım forumu okumadan tavsiyede bulunuyorsunuz arkadaş Ali çipsetli o cihazı alıp beğenmezse ne olacak .lütfen önce ürünle ilgili bilgi verin alma işi kişiye kalsın.

Selamlar,

@k35 arkadaşımın uyarısına ilave olarak, önemli bir iki detay vereyim.

İsmi lazım değil forumun, ALI çipsetli cihazları gazlamak için yazıp çizdiğine de itibar
    etmemek gerekir. Zira ALI çipset'lerdeki resolution depth(çözünürlük derinliği) oranının çok
    düşük olduğunu, bu forumda ilgili başlıklarda değinmiştim.

ALI çipset'lilerin SD ve HD serisi çok geniş bir marka yelpazesi altında satıldığından,
    piyasada uygun fiyatla ve bolca bulunabilmekte... Zamanında bu seri cihazlardan değişik
    marka marka adı altında satılanlarından alıp, test ettim.

ALI çipset'lerde;

Temel görevlerden, scaling ve deinterlacing iyi düzeyde işlenemediği için üretilen video'da
    vasat kalmaktadır. Pikselleme, karelenme, SD yayında, HD 3602 çipsetin gerektiği gibi
    ölçekleyememe v.s. sorunları olduğu için, görüntü kaliteside vasat olmaktadır.

Herneyse...Geçmiş mesajlarında daha ayrıntılı tespitler yapmıştım. Yararlanmak isteyenler
    göz atabilir.

Saygılar, sevgiler.

• serkan bey

hiremco ile tüm yorumlarınızı okudum sanırım hiremco fx turbo hd ile ilgili son görüşlerinizi alabilirmiyim ayrıca kullannıcı diğer arkadaşlarında görüşleri benim için önemli iki adet fx turbo hd almak istiyorum ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: canciger

serkan bey

hiremco ile tüm yorumlarınızı okudum sanırım hiremco fx turbo hd ile ilgili son görüşlerinizi alabilirmiyim ayrıca kullannıcı diğer arkadaşlarında görüşleri benim için önemli iki adet fx turbo hd almak istiyorum ne dersiniz

Hocam Serkan bey zaten senin son mesajının hemen üstünde bu sorduğun soru ile ilgili açık ve net cevap vermiş .Kısaca söylemek gerekirse tavsiye etmiyor zaten dediğiniz üründe ali çipsetli.
  • 1. Nextstar YE-18000 FTA-USB
    2. Hiremco X2

Bu 2 cihazdan birini almayı düşünüyorum veya daha iyi bi tavsiyeniz olursa onu düşünebilirim. Fiyatları aşağı yukarı aynı bu 2 aletin. Hiremco X2 teknik özellikleri bakımından daha üstün duruyor ancak benim için ondan da önemli olan zaman müşteri hizmetleri ve yazılım güncellemelerinin sürekliliği. O konuda hiremco'ya ne kadar güvenebilirim? Next bu işi iyi yapıyor bildiğim kadarıyla. Bundan önce Redline bir cihazım vardı yazılım güncelleme bi vakitten sonra yalan oldu. Yardımlarınızı rica ediyorum arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.