Şimdi Ara

Almanyaya İltica Etmeyi Planlıyorum (%77 Kabul Oranı Videolu) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
2
Favori
59.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İltica ederken ne diyeceksin. Nasıl bir aşağılamaya maruz bırakacaksın kendi ülkeni.

İltica edeceğini söyleyebilen biri bunu da utanmadan söyleyebilmeli bence.
  • destinati0n kullanıcısına yanıt
    Pm atabilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: podkayfom

Sen daha burada yaşamayı becerememişsin (ki akıllı, zeki adam için çok kolay bir ülke) gidip multeci olarak nasıl yaşayacaksın

herşey burada iş güç sahibi olmak değil. hayat tarzını beğenmeyebilir,iftira üzerine aranıyor hakkını bulamıyor olabilir,her an tutuklanma hissi yaşıyor olabilir, ülkenin geleceğini iyi görmeyebilir. hemen aklınız fikriniz paraya çalışıyor. bi sen akıllın heralde bu ülkede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

İltica ederken ne diyeceksin. Nasıl bir aşağılamaya maruz bırakacaksın kendi ülkeni.

vaaayy reis naber eskiden atışıp dururduk eski günler aklıma geldi :) bende gitmeyi planlıyorum ama akademik yolla :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

quote:

İltica ederken ne diyeceksin. Nasıl bir aşağılamaya maruz bırakacaksın kendi ülkeni.

vaaayy reis naber eskiden atışıp dururduk eski günler aklıma geldi :) bende gitmeyi planlıyorum ama akademik yolla :)

İyisini edersin. Burada bürokrasi ve sorumluluk atma ilkesine dayalı devlet memurluğu anlayışı sağ olsun faydalı bir şey yapmaya kalkan adamı zorla kaçırtıyorlar.

İnsanlığa faydan olacaksa git çalışmaların için kaynak bulabileceğin bir yerde kendini geliştir daha iyidir.
  • quote:

valla kardeşim neyse onu söylerim biraz abartırım tabi oturum alabilmek için. bu memleketin çivisi çıkmış. başka bir ülke vatandaşlığına geçme imkanım olsa 1 saniye düşünmem. vatanla toprakla bir sorunum yok ama burdaki insanları bu düzeni sevmiyorum . orda burda bi dayın , belediye başkanı tanıdığın yoksa bi halt olmuyor bu ülkede. çalışmak istiyorsun oda lüks
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nervo

quote:

Orijinalden alıntı: Take That

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Neduun

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Take That

quote:

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

Hocam ben siyasi olarak herhangi bir ithamda bulunmuyorum lütfen yanlış anlaşılmasın.

Almanya'daki insanların refahının Türkiye'deki insanların refahından üstün olduğu açık net aşikar zaten.

Benim söylemek istediğim eğer gideceksen de kendi emeklerinle git, kendini ezdirme elin almanına.

Bak ilk mesajımda da söyledim, onlar diyecek ki 'bu Türkiye'de bi baltaya sap olamamış buraya gelmiş' derler diye, sen kendin söylüyorsun 1000 tane sınav var vs diye, sınavı geçememişsin demek ki gereken başarıyı gösterememişsin ki atanamamışsın. Hadi diyelim atandın, atanınca tüm sıkıntıların gidecek miydi ? Almanya'ya gitmek istemeyecek miydin ? Eğer öyleyse problemin çoğunluğu ülkede değil sende kusura bakma ama...

dostum başarıyı sınavlamı ölçüyorsun. üniversiteye girmişiz diplomamızı almışız bu başarı değilmi. yarın daha fazla işsiz oldumu kpss de yetmeyecek başka zorluklar getireceklerki şu an bile 3 aşamalı hale getirdiler sınavı. adama iş veremiyorsan kapat bölümü. ama yok kapatırmı öğrencide söğüşlenecek yolunacak kaz gibi görülüyor bu ülkede. olurda gider iltica edersem iş bulamadım parasızım demiycem elbette. hayati tehlikem var baskı var şu var bu var diycem. adamlar zaten bilmiyormu ne kadar rezil bi ülke olduğumuzu. hak hukuk olmayan bi ülkede hayatımı heba etmek istemiyorum. yarısı zaten çöpe gitti.

Resim bölümü okumuşsun 2 kalem çiziği atsam gireceğim bölüm. Zaten eğitim fakültesinde hocalar takır takır geçiriyor zorlamadan. Burda başarı edebiyatı yapma bi baltaya sap olamamışsın bizim burdaki suriyeliden hiçbir farkın kalmayarak kendini dilenci gibi aldırma peşindesin. Sanki bu ülkede başarılı insan kötü şartlarda yaşıyorda. En basitinden küçümsediğin sınavda Kpssden yüksek alan hiçbirşey den değil sadece 4 yıllık mezunu olmanın yeterli olduğu dhmi kurumunun memurluğuna atandığında 5000+ alıyor. Ama sen başarısızsın!

Kardes merak ettim sen nerde yasiyorsun +5000 maasi gelene veriyorlardı tabi degil mi belediye baskanlari vekiller salak tabi oraya akrabasini yerlestirmiyor bi sen biliyorsun o kuruma girip hayatini kurtarmayi.kpss dedigin sinavda 90 almadan atanmak cok zor.

Ben de 91 alıp atandım zaten. Çalışıp alınabilir ama merkezi yerleştirmede TORPİL YOK. Açıktan alımlarda mülakatlarda torpil var. Merkezi alımlarda alımlar az olsa bile +88 +90 gayette atanıyor ben bu sene atandım 91 ile

helal olsun kardeşim demekki kendine bir hedef koymuşsun ve bunu başarmışsın. herkesin hayattan beklentisi farklı. benim memur olmak gibi bir hayalim yoktu. ha 4000 5000 maaşlı işde çalışmayı herkes ister ama yapamaz. türkiye şartları belli. dediğim gibi bu ülkeyi sevmiyorum ve gitmek istiyorum olay bundan ibaret.

Hocam ben 3500 alıyorum ama. Diyarbakır da açılmıştı o maaşı veren DHMİ kadrosu Diyarbakır a gitmedim ön yargıdan terör vs vardır diye merkezi olmasına rağmen.

senin için hayırlısı olsun kardeşim. 3500 de türkiye şartlarında ortalama üstü bir para. inşallah daha iyi yerlere gelirsin istediğin hayatı yaşarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: KnoCKout

quote:

Orijinalden alıntı: podkayfom

Sen daha burada yaşamayı becerememişsin (ki akıllı, zeki adam için çok kolay bir ülke) gidip multeci olarak nasıl yaşayacaksın

herşey burada iş güç sahibi olmak değil. hayat tarzını beğenmeyebilir,iftira üzerine aranıyor hakkını bulamıyor olabilir,her an tutuklanma hissi yaşıyor olabilir, ülkenin geleceğini iyi görmeyebilir. hemen aklınız fikriniz paraya çalışıyor. bi sen akıllın heralde bu ülkede

aynen öyle 1 ay önce 2000 tl maaş ile bir işyerinde çalışıyordum. her sabah lanet ediyordum işe giderken. şu an işsizim zor bi durum ama düşünmek plan yapmak için daha çok zaman oluyor. bu ülkeden bana hayır yok sadece ben değil bi çok insan gelecek kaygısı yaşıyor. ülkenin nereye gittiği belli değil. kaçıp gitmek en iyisi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

quote:

İyisini edersin. Burada bürokrasi ve sorumluluk atma ilkesine dayalı devlet memurluğu anlayışı sağ olsun faydalı bir şey yapmaya kalkan adamı zorla kaçırtıyorlar.

İnsanlığa faydan olacaksa git çalışmaların için kaynak bulabileceğin bir yerde kendini geliştir daha iyidir.

Vaybe reis helal sana adam gibi adam olmuşsun görüşmeyeli

• Bildigim kadariyla iltica isleri o kadar kolay degil. Forumda kanada'ya iltica eden biri vardi. Cok gecerli bir sebep olmadigi muddetce kabul edilmiyor falan diyordu. Senin ise hic sebebin yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yolun açık olsun. Çok şanslısın ki aşağıdaki resimde sen de başrol oynarsın

Almanyaya İltica Etmeyi Planlıyorum (%77 Kabul Oranı Videolu)

• Almanya hükümeti ve halkı da zaten "keşke daha çok Türk gelse de oturma izni, vatandaşlık, iş, ev, sigorta, işsizlik parası ve çocuk parası versek" diyordu zaten. Suriyeliler'den şimdiden şikayet etmeye başladılar. Gaza gelip de öyle kaçak yollardan gitmeye çalışmak gibi saçma bir şey yapmayın, yolda kalma ihtimaliniz de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 5 Ocak 2018; 21:19:7 >
  • Take That kullanıcısına yanıt
    ev derken mülteci kampı demek istedin herhalde 5-6 ay burda zor şartlarda kalıp iade bile edilebilirsin otur oturduğun yerde
  • Hersey hayal kurmak plan yapmak degil.

1)Yabancı dil ögren

2)Ordan gelen bir Turist ile Evlen

3)Es sayesinde oturum izni 5 sene sonra vatandaslik sahip ol.

Hayat okadar kolay degil.Begenmiyorum gidiyorum demek..

*Multeci demek en kötü muaamele görmek demek.

Adamlar zaten Türklerden nefrer ediyor..
    hele dil bilmiyorsan-meslek yoksa bu is imkansiz.

Kimse sen oo kardesim hos geldin
    Kurs+Harclik+Multeci kampinda guzel kulube vermez
    git kendini yola arabanın altına at daha iyi ciddiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 5 Ocak 2018; 23:1:9 >
  • Yorumum birilerini rahatsiz etmis galiba!!

Bende Ekonomisi cok cok iyi olan ufak bir ulkeye gitmek isterdim.

Lihtestayn-Avusturya-Belcika-Luxemburg-isvicre gibi.

Ama istemekle-Hayal kurmak ile olmuyor.

*Kendini gelistir

*Yabancı dil ogren

Her ulkede yabanciları sevmiyen cok sayıda insan var.

Almanya diyorsun Ankara veya Ardahan degil.!!

Birilerinin gazına gelip yasadısı veya yasal baska ulkeye "Sıgınmacı-Multeci-Köle" gitme.

Varsa yabancı dil veya meslek önce normal vize ile gider daha sonra is davet mektubu ile calismak icin gidersin.

Normal Calısan olmak-Multeci/sıgınmacı olmaktan iyidir

1 kere degil 3 kere düşün

• vize alıp girersen geri postlarlar cok büyük hayatını tehdit edicek bir sebep ya da siyasi bi sucun yoksa.
    kaçak girersen sansın daha çok
  • Vize ile gidip sonrasinda siginma talep edebilirsin. Reddedilip itiraz ede ede sureci birkac yila cikartabilirsin. Bir sure sonra sinirdisi edilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 6 Ocak 2018; 7:58:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

Bir eve yerleşene kadar, vatandaş ile aynı konuma gelene kadar yaşayacaklarınla ilgili bilgin olsun;

hepsine baktım murat özün almanyada yaşam diğer kanallar almanya le alakalı. halada izliyorum sürekli fikir edinebilmek açısından. kampların burda anlatıldığı kadar kötü olmadığını söylüyor iltica edenler ve orda yaşayanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

Yorumum birilerini rahatsiz etmis galiba!!

Bende Ekonomisi cok cok iyi olan ufak bir ulkeye gitmek isterdim.

Lihtestayn-Avusturya-Belcika-Luxemburg-isvicre gibi.

Ama istemekle-Hayal kurmak ile olmuyor.

*Kendini gelistir

*Yabancı dil ogren

Her ulkede yabanciları sevmiyen cok sayıda insan var.

Almanya diyorsun Ankara veya Ardahan degil.!!

Birilerinin gazına gelip yasadısı veya yasal baska ulkeye "Sıgınmacı-Multeci-Köle" gitme.

Varsa yabancı dil veya meslek önce normal vize ile gider daha sonra is davet mektubu ile calismak icin gidersin.

Normal Calısan olmak-Multeci/sıgınmacı olmaktan iyidir

1 kere degil 3 kere düşün

kardeşim yaş 35 bu dediklerini yapsamda bişey değişmez bu saatten sonra. Meslek var grafik tasarımcıyım ama oralarda geçerli bir meslek değil bu. bu saatten sonrada yeni bir meslek öğrenemem en azından türkiyede. mülteci olursan zaten aynı haklara sahip oluyorsun işe girebiliyorsun oturum alıyorsun. burda köle olmaktansa orda olurum daha iyi. 3 kere değil 300 kere düşündüm halada düşünüyorum. şimdi iltica için kendime sebeler yaratmaya ve bunları nasıl belgeleyebilirim onu düşünüyorum. gerisi kolay. yukarda arkadaşın dediği gibi önce hristiyan olucam kiliseden vaftiz belgesi alıcam. 2. side hpd ye üye olup kart çıkartıcam. normalde ateistim ve siyaset ile hiç alakam yok. ama bişeyler yapmam lazım ki ikna edeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: marxx

Vize ile gidip sonrasinda siginma talep edebilirsin. Reddedilip itiraz ede ede sureci birkac yila cikartabilirsin. Bir sure sonra sinirdisi edilirsin.

valla red alanlar çok azmış onlarda eğer çalışıyorlarsa kolay kolay göndermiyorlarmış. o süreçte hasta bakıcılığı kursuna felan giden olursa red alsa bile oturum alıyorlarmış daha sonra. anlatanların yalancısıyım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.