Şimdi Ara

Almanyaya İltica Etmeyi Planlıyorum (%77 Kabul Oranı Videolu) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
284
Cevap
2
Favori
59.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okanclskn

Vasifsiz dili olmayan ustune kacak giren birine neden ev versinler, dil kursuna gondersinler. Kamplarda yasarsin en az 1 sene. Keske oyle kolay olsa.

3 4 ay felan bekletiyorlarmış kamplarda en fazla ondan sonra belirledikleri yerlere dağıtıyorlarmış.
  • Take That kullanıcısına yanıt
    AB dağılır hocam bu kesin. Kesin olmayan ne zaman olacağı. Çok kısa sürede gider bence.

Ayrıca istedikleri gibi deport da edebilirler. O an ki yönetim neye karar verirse o olur.

Neyse hocam bu işler kader kısmet. Hakkınızda hayırlısı olur umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkesindeki insanları bu hale getirenler utansın diyeceğim ama nerdeeee, şans yanınızda olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: PaNoZ

AB dağılır hocam bu kesin. Kesin olmayan ne zaman olacağı. Çok kısa sürede gider bence.

Ayrıca istedikleri gibi deport da edebilirler. O an ki yönetim neye karar verirse o olur.

Neyse hocam bu işler kader kısmet. Hakkınızda hayırlısı olur umarım.

bakalım dağılsada bize karşı muamele gene değişmez. saçmasapan bi ülkede yaşıyoruz. eyvallah kardeşim herkes için hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: impact_24

Ülkesindeki insanları bu hale getirenler utansın diyeceğim ama nerdeeee, şans yanınızda olsun.

eyvallah dostum. bizim büyüklerde utanma duygusu yok. ananıda al git derler. git demek kolayda nereye gidecen o mesele. vizeler kalksa kaç kişi kalır şu ülkede. suriyeliler afganlar bile beğenmiyor ülkemizi
  • Konu stand-up komedi gibi.
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Rahata etmekten kastiniz nedir?

• N'oldu, iltica edildi mi?
  • Ne oldu bir gelişme var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenixl -- 20 Mayıs 2018; 17:7:45 >
  • Aklıma çok fena bir kurgu geldi sizinle paylaşıyorum açıklarını beraber konuşalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenixl -- 20 Mayıs 2018; 17:7:15 >

• Evet arkadaşlar kurgum şöyle olacak...

İnternet'te satılan yada bir yerden silikon bebek alacağız (şişme bebek değil :) ) bunlar gerçek gibidir.

bir odayı çocuk odası gibi yapacağız sanki çocuk gerçekmiş gibi

ondan sonra evin her yerini dağıtacağız tabakları kıracağız her yere kıyafetleri atacağız

sonra üstün yeteneklerimizle çocuğu vurulmuş gibi göstericez üstüne biraz ketçap falan sıkın onuda ben

söylemiyeyim. :D ondan sonra telefonu alıp kameraya çekicez sonra bu videoyu güvenli bir yerde

saklıyacağız iltica için başvuru yaptığınızda sorcaklar niye geldin diye bizde videoyu gösterip hayatım tehlikede

karımla evli değildik ve onun ailesi namusunu temizlemek için beni arıyorlar her yerde eğer türkiyeye gidersem

benide öldürecekler diyicez karın nerde derseler onuda ne diyicez siz yazın :):):):)

Nasıl iyi mi kurgu? ajghdaghf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenixl -- 20 Mayıs 2018; 17:6:26 >

• RevesAtelier kullanıcısına yanıt
    Neden iltica yoluyla gelmeyin diyorsunuz? Sebeplerini ayrıntılı olarak paylasirsaniz istifade etmiş oluruz, vakit ayırıp cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler

• Take That kullanıcısına yanıt
    Bak seninkiler birkaç aydır kaçak gelmeyin, yollar imkansız en iyisi vize alıp gelin diyorlardı şimdi de vizeci arkadaşlarıyla hizmet vermeye başlamışlar... ücreti de öyle aman aman bişey değil, sadece 5.000 eurocuk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elturco78 -- 8 Haziran 2018; 12:48:2 >
  • İnsanda şeref olur. Biraz daha rahat yaşamak için bu yapılır mı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disenchantment -- 7 Haziran 2018; 16:38:29 >
  • Kafa yapın düşüncen aynı ben abi bende 3 yıl önce türkiyeden kaçıp almanyaya geldim bir şekilde şuan çokta güzel bir hayatım işim evim ve arabam var buraya geldiğim içinde hiç pişman değilim keşke daha önce gelseymişim sana tavsiyem tır ehliyeti yap avrupaya tır şöförü olupta gel iltica et en ucuz yol bu şuanda

• Konu sahibi kampta mı şuan acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E2A3DE6D

Çocukların hayalleri olur anlarız da siz harbi uçmuşsunuz. Geçen sene 1 aydan fazla zamanımı yurtdışında geçirdim, toplamda 13 ülke. Kaçak girince zaten sizi tutacaklardı... Paketleyip tekmeyi basacaklar, ki basıyorlar da. Almanya güçlü ama üretitği için güçlü. Hele bir sınır kapısına gelin. Hayatınızda yurtdışı görmemişsiniz, her şeyi süper sanıyorsunuz. Ha Türkiye'deki mülteci kampı ha oradaki mülteci kampı... Bir de kaçak girerseniz anında paketlenirsiniz. Resmi yollardan da gitmek için yeterli sebep göstermiyorsunuz.

Dil yok, geçerli meslek yok, önceden çalıştığı düzgün referanslı iş yok ama adamlar sizi alacak, besleyecek ha? Hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Hem de pasaportu yırtıp iltica ederim diyorsunuz. Siz başka ülkeden önce bir doktora görünün. Halüsinasyon görüyorsunuz resmen. Avrupa devletleri boş adamı şutladıkları için gelişiyor. Bizim gibi önüne gelen mülteciyi almadığı için güçlü kalıyor.
    Hocam bırak veletler gidip tekme yiyip dönsünler.Bütün hayatı forumda geçen işsiz herifleri Almanya niye alsın? Sanıyolarki Türkiyede hayat cehennem orası cennet.Daha gelişmiş bir ülke onu kabul ediyorum ama her gidende mükemmel yaşamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2AE10949E

Hocam bırak veletler gidip tekme yiyip dönsünler.Bütün hayatı forumda geçen işsiz herifleri Almanya niye alsın? Sanıyolarki Türkiyede hayat cehennem orası cennet.Daha gelişmiş bir ülke onu kabul ediyorum ama her gidende mükemmel yaşamıyor.

Alıntıları Göster
    kaçak gireni paketlemezler adam iltica ederse paşa paşa alıp mahkeme sırasını beklemek üzere kampa yerleştirirler.Mahkemeye kadar dünyanın her tarafından ipini koparmış eğitimsiz insanlarla muhattap olur.Tabi ilticayı gerçekten mecbur kaldığı için yapanları ayırıyorum.Genelde boş adamlar eder , kampta köpek gibi muamele görür.Ama bu çilenin sonunda mahkemesi olumlu sonuçlanırsa adam gibi dil öğrenirse kişiyi bekleyen hayat güzel olabilir.Gayet iş bulabilirse aldığı maaş ile geçinebilir.Avrupa'da satın alma gücü var bir kere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 26 Haziran 2018; 11:55:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: riaz

kaçak gireni paketlemezler adam iltica ederse paşa paşa alıp mahkeme sırasını beklemek üzere kampa yerleştirirler.Mahkemeye kadar dünyanın her tarafından ipini koparmış eğitimsiz insanlarla muhattap olur.Tabi ilticayı gerçekten mecbur kaldığı için yapanları ayırıyorum.Genelde boş adamlar eder , kampta köpek gibi muamele görür.Ama bu çilenin sonunda mahkemesi olumlu sonuçlanırsa adam gibi dil öğrenirse kişiyi bekleyen hayat güzel olabilir.Gayet iş bulabilirse aldığı maaş ile geçinebilir.Avrupa'da satın alma gücü var bir kere.

Alıntıları Göster
    Çok merak ettim dostum sen çalıştığın iş yerinde ne maaş alıyorsun ve köpek gibi muamelede görmüyomusun sen orda işyerinde şefine istediğin kadar yalakalıkta yapsan bi tarafınıda öptürsen burda ilticacının aldığı işsizlik ve yemek parası 350 € yani senin bütün aylığından fazla ha bide sen kira elektirik su doğalgaz parasıda ödüyosun burda ilticacı onuda ödemiyo devlet ödüyo asıl köpek gibi muamele gören birileri var ise oda sizsiniz türkiyede asgari ücretle çalışıp eti 40 tl ye alanlarsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Avente

Çok merak ettim dostum sen çalıştığın iş yerinde ne maaş alıyorsun ve köpek gibi muamelede görmüyomusun sen orda işyerinde şefine istediğin kadar yalakalıkta yapsan bi tarafınıda öptürsen burda ilticacının aldığı işsizlik ve yemek parası 350 € yani senin bütün aylığından fazla ha bide sen kira elektirik su doğalgaz parasıda ödüyosun burda ilticacı onuda ödemiyo devlet ödüyo asıl köpek gibi muamele gören birileri var ise oda sizsiniz türkiyede asgari ücretle çalışıp eti 40 tl ye alanlarsınız

Alıntıları Göster
    1 Asgari ücret almıyorum
    2 kurumsal bir yerde çalışıyorum (alnımın teriyle kazanıyorum yatarak kazanmıyorum )
    3 köpek gibi muamele görmüyorum (iltica şartlarını bildiğin için daha iyi bilirsin nası köpek yerine bile konulmadığını)

sen ve senin gibiler bir baltaya sap olamadıkları için anca gider iltica eder.Türkiye'nin durumunu savunmuyorum okuman varsa orada gayet iyi hayat kurulabileceğini yazmışım.Kimse kusra bakmasın iltica kamplarında sürünmek köpek gibi muamele görmeyi hiçbir zaman tercih etmedim inşallah etmemde.Senin gitmek için süründüğün ülkelere elimi kolumu sallayarak gittim gezdim.İltica neymiş hakları nelermiş gittim immigration office ile konuştum haklarımı öğrendim.Senin gibi işkembeden sallamıyorum anlıyacağın.Utanmadan birde devlet ödüyor diyorsun sen yat devlet ödesin gidip 4 tane de çocuk yaparsın ordan da para gelir ohhh ne ala memleket değil mi ?Köpeklemende başarılar dostum insanda gurur olmalı.

not : sözüm gerçekten iltica etmek zorunda olanlara değildir.Yaşı genç olup amacı yan gelip yatmak ve Türkiye'nin durumunu bahane eden boş insanlaradır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 26 Haziran 2018; 19:34:33 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.