Şimdi Ara

almanyalidoktor Deneme Önerileri ve Değerlendirmeleri (YENİ KONU)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
53
Cevap
70
Favori
5.110
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> almanyalidoktor Deneme Önerileri ve Değerlendirmeleri (YENİ KONU)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    160 Mesaj

Herkese merhaba. Umarım sağlıklısınızdır ve sevdikleriniz yanınızdadır. Uzun zamandır forumdayım buradan çok şey öğrendim, sınavla alakalı ne kadar tecrübem varsa çoğunu buradaki kişiler vasıtasıyla kazandım. Evet, forum eski zamanlarında değil yardımcı olmaya çalışanların değeri trollük yapanların değerinin altında kaldı. Bu yüzden yardımcı olmaya çalışanlar da birer birer ayrıldılar forumdan. Ben de artık pek sevilmiyorum bu forumda belki de bunu hak ediyorumdur bilmiyorum ama yine de burada sevdiğim birkaç insan ve şu zor zamanlarda çalışmaya çalışan ziyaretçiler için bu konuyu açıyorum. Neyse konuya gelelim bu bir deneme değerlendirme konusu sonuçta. Fakat sözlerimi şu alıntıyla bitirmek isterim: ‘’Eskilerden pek bir şey kalmadı zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık.’’

Şunları belirterek değerlendirmelerime başlamak istiyorum:
    1.Değerlendirmeler tamamen şahsıma aittir, bana kaliteli gelen deneme size çöp geliyor olabilir.
    2.Elimden geldiğince deneme sırasını kaliteliden kalitesize doğru yapmaya çalıştım fakat kalite ölçmenin bir birimi olmadığı için arada büyük nüanslar yok. En üstteki en az kalite, en alttaki en fazla kalite zaten bunu yayınlardan da anlayabilirsiniz
    3.Kaliteyi zorluk olarak görmedim. ÖSYM’ye ne kadar benzerlik varsa o kadar kaliteli ilkesini benimsedim.
    4.Mezun olduğum için bazı denemeler 2019’dan kalma. Sizde değişiklik gösteriyorsa affola.
    5.Aşağıda yazan her denemeyi tamamen çözmedim, bazılarının yarısı çözülüdür bazılarına daha kalem sürülmemiş gözle çözülerek yorum yapılmaya çalışılmıştır.

TYT TÜRKÇE
    Hız ve Renk: Hız kazanmak istiyorum fakat paragraflarda pek iyi değilim, dil bilgim paragrafıma göre biraz daha iyi, 40+ dakikada Türkçe’yi anca bitiyorum nasıl hızlanacağım diyorsan al. Hızına katkı sağlayacaktır. Zorluk olarak kolay diyebilirim. Paragraflar güncel hayattan da alınmış.
    Bilgi Sarmal: Hız ve Renk’in bir seviye üstü. Hızlanmak için iyi. Paragraf seviyesi Hız ve Renk ile aynı, dil bilgisi soruları biraz daha zor.
    3D: ÖSYM tipi kitapçık ciddi çözmede daha yardımcı oluyor orası kesin. Dil bilgisi soruları kolay ama uzatılmaya çalışılmış bu yönden 2019 YKS’ye benzettim ben. Paragraflar bana kolay gelmişti ama uzunluk olarak ideal.

Belirtmek isterim: Apotemi – Paraf – 345 üçlüsü gerçekten de kaliteli denemeler. Paraf ve 345 birkaç adım daha önde.

Apotemi: Paragraflarda deneme metinlerinden alınan metinler var orası kaliteyi biraz azaltmış. Günlük hayattan alınan metin sayısı ÖSYM’deki kadar fazla değil. Soru tipleri ve dağılımı ÖSYM’ye uygun. Dil bilgisi soruları denemenin en kaliteli soruları diyebilirim.
    Paraf: Paragraf soruları oldukça kaliteli ve geneli günlük hayattan alınmış. Dil bilgisi soruları paragraf sorularına göre biraz alt seviye kalıyor bunu zorluğu azaltmak için yapmış olabilirler. Sadece paragraflar için bile çözülür.
    345: Bence tartışmasız en kaliteli Türkçe denemesi. 345 ne denemesi yaparsa alırım kesinlikle. Adamlar analiz etmeyi çok iyi biliyorlar. Paragrafların uzunlukları, içerikleri, şıkları her şey mükemmel. Dil bilgisi sorularına çoğu kişi kasıntı diyor ama ÖSYM gitgide daha zor dil bilgisi sormaya başladı. Böyle bir dil bilgisi gelse çoğu kişiyi zaman yoluyla eler.

TYT SOSYAL
    Şunu söylemek istiyorum: Hiçbir yayın tam olarak YKS 2018 ve 2019 Sosyal Bilimler testlerini anlayamamış. Salt bilgi soran çok soruyla karşılaştım. Eşit ağırlıkçı arkadaşlar bu denemelerde bir tık daha yüksek netler yapabilirler. Sayısalcı arkadaşlar kendilerini üzmesinler şimdiye kadar böyle sormadılar -tyt’de-
    Bilgi Sarmal: Arada detay bilgiler sorup afallatan çözülse de çözülmese de olacak garip bir deneme.
    Yanıt: Yine fazla bilgi sorduğunu düşündüğüm bir deneme. Tarih daha yoruma dayalı fakat coğrafya, felsefe ve dinde fazlaca bilgi soruyor. Bu kadar bilgi sorusu gelmiyor bir anlayamadı şu yayınevleri.
    3D: Sarmala göre daha başarılı bilgi sorusu sayısı azaltılmış. Ben beğendim felsefe ve din soruları bence gayet iyi. Tarih coğrafya idare eder diyebilirim.
    Paraf: Benim en başarılı bulduğum deneme. Tarih ve coğrafya sorularında bilgi az coğrafyada fazlaca harita sorusu var. Felsefe de iyi. Bir deneme çözeceğim ne çözeyim diyenler buyursun alsın.

TYT MATEMATİK
    Öncelikle şunu belirteyim tyt matematik benim 2019’da batırdığım noktadır. EA’da 3k’dan ilk bine gidecek olan sıralamamı baltalayan haindir. Yaramız büyük, iyi çalışın buraya sınavda iyi tokatlar çünkü. Alaman demedi demeyin sonra.

Hız ve Renk: 20 – 25 civarındayım biraz net katayım kendime diyorsanız öneririm. Yeşil maviler oldukça kolay geldi bana. Turuncu ve kırmızılar beni hafif yokladı.
    Bilgi Sarmal: Sorular birbirini tekrar ediyor evet ama ben soruları güzel bulmuştum. 25 civarından beni alıp 30+ ya çıkaran denemedir.
    Acil: Bendeki 2019 versiyonu öncelikle onu söyleyeyim. Bana biraz kasıntı geldi 65 dakikada 33 35 tane anca işaretleyebiliyorum. Geometrileri tyt için biraz fazla zor. İddialısına duyurulur.
    Metin: Ben bu denemeyi çok beğendim gerek dizgisi gerek soruları. Bence tyt tarzını iyi yakalamışlar sorular çok zor değil ortalama diyebilirim. Paragraf problemleri çoğu denemede yok bunda az olsa da yer verilmiş. Geometride her soru yeni nesil değil ama yeni nesil olmayanlar bile oldukça kaliteli.
    3D: Ben daha sadece yeşilleri çözdüm onlar baya kolay. Hatta ilkini 40 dakikada full yaptım. İlk ve tek full yaptığım deneme. İleriki denemeler şöyle bir göz attım geometri gittikçe zorlaşıyor gibi ama matematik bölümü bana pek zor gibi gözükmedi.
    345: Bendeki 2019 versiyonu öncelikle onu söyleyeyim. Geometri bölümü için konuşursak ben oldukça beğendim. Aralarından bir deneme TYT 2020 geometrisi olarak gelse şaşırmam. Fakat matematik bölümünde YGS tarzı dediğimiz sorulardan birkaç adet bulunmakta. Onun dışında matematik bölümü de kaliteli denilebilir.

TYT FEN
    Palme: Fen’e yeni yeni alışıyorum beni pek yeni tarzla uğraştırma bilgilerim pekişsin diyorsanız alabilirsiniz. Fakat bazı kalkan konulardan kimyada sorular var onlar can sıkabilir. Zorluk olarak kolay değil kesinlikle orta diyebilirim.
    Hız ve Renk: Toplu denemeler değil fizik, kimya, biyoloji ayrı ayrı olanlardan bahsediyorum. Fiziği çözülür bence gayet iyi. Kimyası detay içeren, sazan avlayan sorulardan oluşuyor. Biyolojisi bana kolay geldi pek bilgi sorusu sormuyor, yorumlatmaya çalışıyor.
    Apotemi: Bundan hiç deneme çözmedim onu söyleyeyim. Zaten yeni aldım bugün geldi kargodan. Bana göre bu denemeler arasından en zor olanı bu. Fakat neydi zorluk kalite demek değildi. Sayısal arkadaşlar AYT’de TYT sorusu gelirse diye bunu çözebilirler fizik kısmı bana zor geldi. Kimya ve biyoloji daha kolay. Kimya’da kalkan konulardan da sormuşlar ona tam anlam veremedim.
    3D: Bu ve alttaki yakışıklı piyasanın nirvanası yine belirtiyorum zorluk olarak değil kalite olarak. Bu biraz daha yeni tipe sokmaya çalışmış özellikle fizikte. Kimya ve biyoloji güzel. Az zaman kaldı ne çözeceğimi bilemedim diyorsan öneririm.
    345: 345 fanıyım bu böyle biline. 345 TYT Fen denemeleri yeni çıktı biliyorsunuz direkt sipariş ettim aldım. Kargo paketini nazikçe yırtıp sayfaları kokladım bağrıma bastım :) Fizik soruları tam tytlik tam ösym tarzı. Her soru direkt tyt’de gelebilir. Güzel eleyici noktaları var. Kimya soruları detay bilgi içermiyor temel bilgileri biliyor musun bilmiyor musun diye hafifçe soruyor bu yönden tam 2019 tyt diyorum. Biyoloji bölümünün ayrı bir olayı yok. Normal kalitede olması gereken bir biyoloji.

Yakın zamanda TYT Genel denemeleri, AYT Matematik/Edebiyat/Sosyal/Eşit Ağırlık denemeleri değerlendirme ve önerilerini ekleyeceğim. Şimdiye kadar bana önerilerde bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler @savcınız ve @cafcafzee'ye ayrıca teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almanyalidoktor -- 3 Nisan 2020; 22:50:24 >

Bahsedilenler: cafcafzee , savcınız

Soft Rock ve Classic Rock Hayranları

• almanyalidoktor kalitesine yarasir bir baslik daha. cogu denemeden soz etmissiniz ama ben de su ana kadar cozmus oldugum ve halihazirda cozuyor oldugum birkac deneme hakkinda nacizane kelam etmek isterim:

TYT MATEMATIK:

Apotemi Deneme Konseptli Soru Bankasi: bu aslinda adi ustunde bir soru bankasi ama zorlugundan ve kalitesinden oturu bir 345 veya Acil gibi oturup hapur hupur cozulebilecek bir soru bankasi degil. en azindan ben oyle cozemedim, TYT matematik netlerimin de 30-35 bandinda oldugunu belirteyim. deneme konseptli bir kitap oldugu icin bence konu denemesi seklinde cozmeye cok musait bir kitap. icinde toplam 122 deneme var. her bir denemede ortalama 9-10 soru var. her gun iki deneme atsam 2 ayda biter hesabi bir kitap. sorulari cok kaliteli ve oldukca zor. genel olarak OSYM seviyesinin 2-3 gomlek ustunde ama sorular OSYM tipinde. cozerken sanki OSYM 2016 sinavinin (hatta daha zor) YKS versiyonunu yapmis da cikmis sorulari cozuyormussunuz hissiyati veriyor. ozellikle 27 mart aciklamasiyla birlikte TYT’nin onemi haliyle arttigi icin ilk 5 bini dusunen ogrencilerin cozmesi gerektigini dusunuyorum. 26 mart aciklamasi olmasaydi matematigi cok seven ve ufkunu acmak isteyen alsin cozsun yoksa gerek yok derdim.

Acil Ilk 12 Soru, Problemler-Sayisal Mantik, Geometri Denemeleri: cok cok guzel hazirlanmis, zor, cok kaliteli kitaplar. bence ilk 10 bin isteyen ogrenciler cozmeli. yalniz soyle bir sey var Ilk 12 Soru ve Problemler-Sayisal Mantik kitaplari bu seneki Acil soru bankalarina, geometri denemesinin bir kismi da 2020 denemelerine dagitildi. eger bu seneki Acil soru bankalarini cozmemisseniz bu denemeleri malum platformdan indirip cozmenizi tavsiye ederim. muhtemelen bazi Isler subelerinde de kiyida kosede hâlâ bulunuyordur. not: yaklasik 2 haftaya Acil’in yeni geometri denemeleri ciktiginda bu mesaji guncelleyecegim.

Acil 2020 Rejenerasyon: sevgili almanyalidoktor ustadim kendisinin 2019 denemelerini cozdugunu belirtmis ben de 2020 denemelerinden bahsedeyim o zaman. oncelikle 2019 versiyonuna gore kasintilik seviyesi ciddi azaltilmis ve bence OSYM seviyesinde bir deneme. cozerken baymiyor. geometrisi de daha insani, zaten geometrideki cogu soru gecen seneki geometri denemelerinden alinma. ayrica cogumuzun sevmedigi, yayinlarin daha hâlâ direttigi (ozellikle Paraf ve Bilgi Sarmal’in) sekilli sukullu soru olayi azaltilmis; uzun, yorum gucunu olcen paragraflara yer verilmis. “ceviri kitaplarin” buyuk sikintisi olan cumle dusuklukleri, anlatim bozukluklari da neredeyse yok kitapta. bircok kisi basitlestirildigi icin olumsuz yorumda bulunmustu bu deneme icin ama ben cok begendim ve kesinlikle cozulmesi gerektigini dusunuyorum.

345 2020: 2019’a gore yaklasik yarisi yenilenmis diyebiliriz. sorular standart 345 ayarinda, cok da bahsetmeye gerek yok bilen bilir yani.

Ari X-RAY Matematik: oncelikle belirteyim bendeki birkac ay once cikmis olan ve hatali sorularin da giderilmis oldugu, guncellenmis baski. sorular ne derece degisti bilmiyorum. bence oldukca zor bir deneme. Acil 2019’la rahat kapisir. TYT matematikteki her konudan konu denemeleri seklinde ilerleyip sonda da 9 adet 30 soruluk geometrisiz TYT matematik denemesi iceren bir kitap. sorular 345 kilikli sorular. zaten 345 Ari Yayincilik’a ait. beyin yakan sorular var, zor, kasinti, anlasilmasi guc (kanser) sorular var ve bolca sekilli sukullu soru var. bu aslinda benim hazzetmedigim bir sey ama sorular genel olarak cok kaliteli. yani sekilli sukullu soru cozeceksem bunu cozerim acikcasi. tam olarak OSYM tipini yakalayamamis olsa da ufuk acici sorular mevcut oldugu icin konu denemesi cozmek isteyenler ve yine ilk 10 bini hedefleyenler bu kitabi alabilirler. gerekli mi derseniz hayir, degil.

Sonuc Derece: cok kaliteli ve zor bir deneme. geometrisi ve problemleri mukemmel diyebilirim. icinde bazi YGS kilikli sorular var ama bence dert degil. cozulmesi gereken bir deneme oldugunu dusunuyorum.

Rhind: pek bilinmeyen, benim de gecen sene alip pek de cozmedigim bir deneme. baslangic icin cozulebilir. matematik sorulari oldukca kolay ama geometrisi beni zorladi yapamadigim cok soru oldu geometrisinde. matematik-geometri zorluk seviyesini tutturamamislar. tyt matematik brans denemelerine baslarken 15-20 net bandindaki arkadaslar cozebilirler ancak geometrisi zor demedi demeyin. ben bu sene sadece kalan denemelerdeki geometri sorularini cozdum.

Toprak: baslangic icin guzel bir deneme. seviyesi kolay-orta. geometrisi guzel, yeni nesil. baslangicta cozulebilecek guzel bir deneme.

Endemik: Toprak’tan sonra iyi gidiyor. seviyesi icin orta ve orta ust diyebilirim. geometrisi ve problemleri cok guzel. daha ust seviye denemelere gecilmeden once cozulmeli, cok guzel deneme.

Bilgi Sarmal Geometri Denemeleri: hos bir deneme olmus. orta ve orta ust bir seviyesi var genel olarak. TYT kismi iyi ancak AYT kismi biraz daha az yeni nesil olabilirmis. cozulebilir.

Orijinal 2019: bu seneki Orijinal Yayinlari’nin gecen sene Yayin Denizi’nden cikan denemeleri. bulasmayin, gerek yok. sacma. sevmiyorum Orijinal Yayinlari’ni.

TURKCE:

Ari X-RAY Turkce: X-RAY matematik’in turkce versiyonu ama kasinti olmayani. bence cok kaliteli, cozulesi bir kitap. turkceden konu denemesi cozmek cok yararli oldu benim adima. kesinlikle tavsiye ederim. 345 kalitesinde.

Fides eco Dil Bilgisi Denemeleri: bu kitap tek kelimeyle muazzam. artik Ari Yayincilik’tan Reset Dil Bilgisi adiyla cikiyor ama icerigi biraz daha degisik. bunda konu anlatimi ve o konuyla ilgili bazi cikmis sorularin ornek cozumu ve ardindan denemeler var. denemeler 13x20. oldukca okkali bir deneme, dil bilginiz iyi degilse bulasmayin ama bu kitabi mutlaka cozun. siddetle tavsiyemdir beyler!

Limit Turkce: arada bir sacmaliyor ama cozulmeli. seviyesi zor. cogu zaman OSYM seviyesine yakin ama OSYM paragraflari boyle sorar mi orasi tartisilir.

3D Paragraf Denemeleri: bununla ilgili bir baslikta denemeden fotograflar atmistim. link birakiyorum onun icin. kaliteli hazirlanmis, genel olarak OSYM tipinde ve seviyesinde diyebilirim. her denemede 20 soru var. boyut olarak OSYM boyutlarinda ama tek sikintisi kitapcik seklinde kopartamiyorsunuz. oneririm, sabahlari iyi gidiyor. link:https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=142678039

TYT SOSYAL:

Aydin: bunu gecenlerde inceleyip aldim. kaliteli bir deneme. uzun paragrafli tarih ve felsefe sorulari var. oneririm.

Limit: Limit’in eski basimlari hep mavi tonlu tek renkti cansizdi denemeler, sosyal denemesinde de hep bilgi sorulari vardi. bunun yeni basimi guzel olmus ben inceleyip aldim kendime. oneririm. cografyasi oldukca guzel.

TYT FEN:

Bilgi Sarmal: bence tam ayarinda harika bir deneme olmus. fizikte zaten tek tuk yorum sorularini cozuyorum ama kimyasi ve biyolojisi cok guzel. tam sinav ayari ama sadece basit degil, dengeli. ozellikle esit agirlikcilara ve herkese kesinlikle tavsiye ederim hocalarim. bu arada Sarmal’in fizik sorularini Turfoz’u yazan hocalar hazirliyor, bilginize.

Biyotik: ben esit agirlikci oldugum icin TYT fen brans denemesi olarak sadece biyoloji denemesi aldim. bu deneme oldukca guzel, zor degil. her denemede hangi soru hangi konudan onu soyluyor. ozellikle esit agirlikcilara ve herkese kesinlikle oneririm. zaten 60’li deneme, bu biterse Bilgi Sarmal alirim o da cok iyi ama bu konu dagilimi verdigi icin bunu tercih ettim ben.

sevgiler...
  • Yarbay
    2464 Mesaj
    [03 Temmuz 2020 18:29:11 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Güzel konu. Herkes faydalanabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3638 Mesaj
    Elinize saglik ayt mati bekliyoruz.Kalitesizden kaliteliye dogru olmuş zannedersem siralama.

faydalı, elinize sağlık

|
    |
  • Çavuş
    73 Mesaj
    Kralsın reis. Çok yararlı bir içerik olmuş, teşekkür ederiz ;)

|
    |

Yukardaki denemelerin çoğunu çözdüm ve yorumlarınıza genel manada katıldığım için ekstra bir şey dememe gerek yok. Sadece eklemelerim olabilir. Her branşta en kaliteli bulduğum 3 denemeyi belirtmek isterim.

TYT TR : PRF-3D-Endemik

TYT MATEMATİK: 345-Endemik-Bilgi Sarmal

TYT SOSYAL: PRF-Toprak-3D

TYT FEN: 345-Bilgi Sarmal-Yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savcınız -- 3 Nisan 2020; 23:13:15 >
    |
    |
    Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar, yolda yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar. Evvela, bu yolu ben nasıl aşarım, korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki, yol zor da olsa bir müddet sonra aşılmış yürünmüş ve hedeflenen yere gidilmiştir. İşte o zaman, insanların yüreklerinde, aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar.
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 8 saat 40 dakika kadarı kaldı.

Hocam sizin de paraf tr netleriniz normalden düşük geliyor mu? Benimki fena düştü

|
    |
    savcınız kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    108 Mesaj

Hayır, en dengesiz net yaptığım Türkçe branş denemesi 345 oldu.
    |
    |
    Levotiron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam ben paraftan önceki denemelerimde yüksek yapıyordum. Tg denemelerin neredeyse hepsinde 35+ yaptım. Aylar sonra ilk defa 30 altına düştüm. Ya gerçekten çok zor ya da ben psikolojik olarak kafama kodladığım için yapamıyorum. 345 aldım. Bakalım 2-3hafta sonra ona başlayacağı. İnşallah düzelir bu durum. Cevap verdiğiniz için teşekkürler.

|
    |
    savcınız kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    108 Mesaj

Bence de hiç kolay değil hocam PRF TR Denemeleri. Ama diğer dediğiniz daha mantıklı psikolojik olabilir. Çünkü 35+ sabit yapan biri zaten zoru da çözebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savcınız -- 3 Nisan 2020; 23:42:45 >
    |
    |
    Levotiron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    |
    |
    345 tyt fen paraf sosyal
    |
    |
    almanyalidoktor kalitesine yarasir bir baslik daha. cogu denemeden soz etmissiniz ama ben de su ana kadar cozmus oldugum ve halihazirda cozuyor oldugum birkac deneme hakkinda nacizane kelam etmek isterim:

TYT MATEMATIK:

Apotemi Deneme Konseptli Soru Bankasi: bu aslinda adi ustunde bir soru bankasi ama zorlugundan ve kalitesinden oturu bir 345 veya Acil gibi oturup hapur hupur cozulebilecek bir soru bankasi degil. en azindan ben oyle cozemedim, TYT matematik netlerimin de 30-35 bandinda oldugunu belirteyim. deneme konseptli bir kitap oldugu icin bence konu denemesi seklinde cozmeye cok musait bir kitap. icinde toplam 122 deneme var. her bir denemede ortalama 9-10 soru var. her gun iki deneme atsam 2 ayda biter hesabi bir kitap. sorulari cok kaliteli ve oldukca zor. genel olarak OSYM seviyesinin 2-3 gomlek ustunde ama sorular OSYM tipinde. cozerken sanki OSYM 2016 sinavinin (hatta daha zor) YKS versiyonunu yapmis da cikmis sorulari cozuyormussunuz hissiyati veriyor. ozellikle 27 mart aciklamasiyla birlikte TYT’nin onemi haliyle arttigi icin ilk 5 bini dusunen ogrencilerin cozmesi gerektigini dusunuyorum. 26 mart aciklamasi olmasaydi matematigi cok seven ve ufkunu acmak isteyen alsin cozsun yoksa gerek yok derdim.

Acil Ilk 12 Soru, Problemler-Sayisal Mantik, Geometri Denemeleri: cok cok guzel hazirlanmis, zor, cok kaliteli kitaplar. bence ilk 10 bin isteyen ogrenciler cozmeli. yalniz soyle bir sey var Ilk 12 Soru ve Problemler-Sayisal Mantik kitaplari bu seneki Acil soru bankalarina, geometri denemesinin bir kismi da 2020 denemelerine dagitildi. eger bu seneki Acil soru bankalarini cozmemisseniz bu denemeleri malum platformdan indirip cozmenizi tavsiye ederim. muhtemelen bazi Isler subelerinde de kiyida kosede hâlâ bulunuyordur. not: yaklasik 2 haftaya Acil’in yeni geometri denemeleri ciktiginda bu mesaji guncelleyecegim.

Acil 2020 Rejenerasyon: sevgili almanyalidoktor ustadim kendisinin 2019 denemelerini cozdugunu belirtmis ben de 2020 denemelerinden bahsedeyim o zaman. oncelikle 2019 versiyonuna gore kasintilik seviyesi ciddi azaltilmis ve bence OSYM seviyesinde bir deneme. cozerken baymiyor. geometrisi de daha insani, zaten geometrideki cogu soru gecen seneki geometri denemelerinden alinma. ayrica cogumuzun sevmedigi, yayinlarin daha hâlâ direttigi (ozellikle Paraf ve Bilgi Sarmal’in) sekilli sukullu soru olayi azaltilmis; uzun, yorum gucunu olcen paragraflara yer verilmis. “ceviri kitaplarin” buyuk sikintisi olan cumle dusuklukleri, anlatim bozukluklari da neredeyse yok kitapta. bircok kisi basitlestirildigi icin olumsuz yorumda bulunmustu bu deneme icin ama ben cok begendim ve kesinlikle cozulmesi gerektigini dusunuyorum.

345 2020: 2019’a gore yaklasik yarisi yenilenmis diyebiliriz. sorular standart 345 ayarinda, cok da bahsetmeye gerek yok bilen bilir yani.

Ari X-RAY Matematik: oncelikle belirteyim bendeki birkac ay once cikmis olan ve hatali sorularin da giderilmis oldugu, guncellenmis baski. sorular ne derece degisti bilmiyorum. bence oldukca zor bir deneme. Acil 2019’la rahat kapisir. TYT matematikteki her konudan konu denemeleri seklinde ilerleyip sonda da 9 adet 30 soruluk geometrisiz TYT matematik denemesi iceren bir kitap. sorular 345 kilikli sorular. zaten 345 Ari Yayincilik’a ait. beyin yakan sorular var, zor, kasinti, anlasilmasi guc (kanser) sorular var ve bolca sekilli sukullu soru var. bu aslinda benim hazzetmedigim bir sey ama sorular genel olarak cok kaliteli. yani sekilli sukullu soru cozeceksem bunu cozerim acikcasi. tam olarak OSYM tipini yakalayamamis olsa da ufuk acici sorular mevcut oldugu icin konu denemesi cozmek isteyenler ve yine ilk 10 bini hedefleyenler bu kitabi alabilirler. gerekli mi derseniz hayir, degil.

Sonuc Derece: cok kaliteli ve zor bir deneme. geometrisi ve problemleri mukemmel diyebilirim. icinde bazi YGS kilikli sorular var ama bence dert degil. cozulmesi gereken bir deneme oldugunu dusunuyorum.

Rhind: pek bilinmeyen, benim de gecen sene alip pek de cozmedigim bir deneme. baslangic icin cozulebilir. matematik sorulari oldukca kolay ama geometrisi beni zorladi yapamadigim cok soru oldu geometrisinde. matematik-geometri zorluk seviyesini tutturamamislar. tyt matematik brans denemelerine baslarken 15-20 net bandindaki arkadaslar cozebilirler ancak geometrisi zor demedi demeyin. ben bu sene sadece kalan denemelerdeki geometri sorularini cozdum.

Toprak: baslangic icin guzel bir deneme. seviyesi kolay-orta. geometrisi guzel, yeni nesil. baslangicta cozulebilecek guzel bir deneme.

Endemik: Toprak’tan sonra iyi gidiyor. seviyesi icin orta ve orta ust diyebilirim. geometrisi ve problemleri cok guzel. daha ust seviye denemelere gecilmeden once cozulmeli, cok guzel deneme.

Bilgi Sarmal Geometri Denemeleri: hos bir deneme olmus. orta ve orta ust bir seviyesi var genel olarak. TYT kismi iyi ancak AYT kismi biraz daha az yeni nesil olabilirmis. cozulebilir.

Orijinal 2019: bu seneki Orijinal Yayinlari’nin gecen sene Yayin Denizi’nden cikan denemeleri. bulasmayin, gerek yok. sacma. sevmiyorum Orijinal Yayinlari’ni.

TURKCE:

Ari X-RAY Turkce: X-RAY matematik’in turkce versiyonu ama kasinti olmayani. bence cok kaliteli, cozulesi bir kitap. turkceden konu denemesi cozmek cok yararli oldu benim adima. kesinlikle tavsiye ederim. 345 kalitesinde.

Fides eco Dil Bilgisi Denemeleri: bu kitap tek kelimeyle muazzam. artik Ari Yayincilik’tan Reset Dil Bilgisi adiyla cikiyor ama icerigi biraz daha degisik. bunda konu anlatimi ve o konuyla ilgili bazi cikmis sorularin ornek cozumu ve ardindan denemeler var. denemeler 13x20. oldukca okkali bir deneme, dil bilginiz iyi degilse bulasmayin ama bu kitabi mutlaka cozun. siddetle tavsiyemdir beyler!

Limit Turkce: arada bir sacmaliyor ama cozulmeli. seviyesi zor. cogu zaman OSYM seviyesine yakin ama OSYM paragraflari boyle sorar mi orasi tartisilir.

3D Paragraf Denemeleri: bununla ilgili bir baslikta denemeden fotograflar atmistim. link birakiyorum onun icin. kaliteli hazirlanmis, genel olarak OSYM tipinde ve seviyesinde diyebilirim. her denemede 20 soru var. boyut olarak OSYM boyutlarinda ama tek sikintisi kitapcik seklinde kopartamiyorsunuz. oneririm, sabahlari iyi gidiyor. link:https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=142678039

TYT SOSYAL:

Aydin: bunu gecenlerde inceleyip aldim. kaliteli bir deneme. uzun paragrafli tarih ve felsefe sorulari var. oneririm.

Limit: Limit’in eski basimlari hep mavi tonlu tek renkti cansizdi denemeler, sosyal denemesinde de hep bilgi sorulari vardi. bunun yeni basimi guzel olmus ben inceleyip aldim kendime. oneririm. cografyasi oldukca guzel.

TYT FEN:

Bilgi Sarmal: bence tam ayarinda harika bir deneme olmus. fizikte zaten tek tuk yorum sorularini cozuyorum ama kimyasi ve biyolojisi cok guzel. tam sinav ayari ama sadece basit degil, dengeli. ozellikle esit agirlikcilara ve herkese kesinlikle tavsiye ederim hocalarim. bu arada Sarmal’in fizik sorularini Turfoz’u yazan hocalar hazirliyor, bilginize.

Biyotik: ben esit agirlikci oldugum icin TYT fen brans denemesi olarak sadece biyoloji denemesi aldim. bu deneme oldukca guzel, zor degil. her denemede hangi soru hangi konudan onu soyluyor. ozellikle esit agirlikcilara ve herkese kesinlikle oneririm. zaten 60’li deneme, bu biterse Bilgi Sarmal alirim o da cok iyi ama bu konu dagilimi verdigi icin bunu tercih ettim ben.

sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petruccist -- 15 Nisan 2020; 11:45:17 >

• Teğmen
    214 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: petruccist

almanyalidoktor kalitesine yarasir bir baslik daha. cogu denemeden soz etmissiniz ama ben de su ana kadar cozmus oldugum ve halihazirda cozuyor oldugum birkac deneme hakkinda nacizane kelam etmek isterim:

TYT MATEMATIK:

TURKCE:

TYT SOSYAL:

TYT FEN:

sevgiler...
    Üstad çok iyi yazmışsın eline sağlık. Orjinal 2019 da 75 dk da 30 soru gördüm anca. Soru bankası gibi çözeyim mi sence?

• Teğmen
    105 Mesaj

programiniz dahilinde elinizdeki her sey biter de zaman kalirsa o zaman bakin bence. ben oyle yapacagim yani.

|
    |
    ModelX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    138 Mesaj
    Yanıtla paraf benzer değil mi hocam. Yanıt çözen biri paraf çözmeli mi sizce

Çözmeyin ikisini de hocam soru kalıpları benzer evet.
    |
    |
    Tweety1996 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
emek server
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,534
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.