Şimdi Ara

Almanyadan elektronık alışveriş sonrası Tax free??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    onumuzdeki ay hollanda ya gitmeyi planlıyorum , almanya ya gecip xbox 360 alıcam , donuste tax free den faydalanmak ıcın nasıl bır ıslem yapmak gerekıyor , Donus ucak bıletını almanya danmı almam gerek. Hollanda dan cıkıs yaparkende bu ıslemı yaptırabılırmıyım. Odemeyi nakıt mı yapıyorlar??

• Ödemeyi nakit alıyorlar, alışverişin limiti var örneğin sigara alıcaksan bir kişiye 3 kartondan fazla vermiyorlar ne kadar paran olursa olsun sana sadece pasaportun olup olmadığını soruyorlar zaten yoksa içeri almıyorlar
  • yaw şimdi ben almanya dan xbox360 alacam , 300 euro. tax free havalimanındamı odenıyor
  • Arkadaşlar merhaba;

Şu an Almanya'dayım. Amazon.de üzerinden Galaxy S3 aldım. Öğrendiğim kadarıyla faturayı gümrükte Tax bürosuna onaylatıp bunu Amazon'a posta ile göndereceğim.

Peki benim aldığım telefonun kutusunun da illa ki gümrükte mi açılması gerekiyor? Ben telefonu açıp kontrol etmek istiyorum. Bu konuda acil bilgiye ihtiyacım var. Paketi açsam gümrük memurları gıcıklık yapar mı?
  • arkadaşlar önce mamülü satın alın. Aldığınız mağazada kasada ödeme yaparken Global Tax Free fişi isteyin. (mavi oluyor ve beraber dolduruyorsunuz)
    sonra havalimanına gittiniz, eşyalarınızı check-in'e vermeden önce ZOLL (Gümrük)'e gidin.

1. Aldığınız ürünü dikkat kutusuyla birlikte beyan edilecek.
    2. Global Tax Free fişini
    3. Uçak biletiniz ve pasaportunuzu beyan edin.

Polis size paranızı almanız için fiş verecek. Bundan sonra istediğiniz bir Tax free ofisinden parayı alırsınız.
    Ama polis sizden aldığınız mamülü alacak. Uçağa kendisi götürecek. Kural böyle sana geri vermiyor ürünü. Ancak inişte alabiliyorsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.