Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Almanyadaki Türklerin Türkiye’yi günlük güneşlik sanması

13
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Almanyadaki Türklerin Türkiye’yi günlük güneşlik sanması
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      42 Mesaj
      01 Mayıs 2018 21:56:22 Konu Sahibi
      Merhabalar
      Almanya’da yaşıyorum geldiğimden beri burada yaşayan Türkler Türkiye’yi çok güzel refah ve eğitimi üst seviyede sanıyorlar. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |
    • Yüzbaşı
      825 Mesaj
      01 Mayıs 2018 22:56:24
      düşünrulerse dusunsünler . hem türkiyede yaşayan Türkler de aynı şekilde almanyayı günlük güneşli sanıyor asıl ona ne demeli ?

01 Mayıs 2018 23:12:34
      hepsi tiyatrocu çok gördüm böylelerini vatan hainliğini sadece kendi milletine olduğunu sanan asalak tipler çoğu , sen git adamların ülkesine adamların kültürünü bi hiçe say dilini dinini milletini bi hiçe say demediğini bırakma toplumda ayrık ayrık saçma hareketler yap sonra bana ırkçılık yapıyorlar , yaparlar tabi bende viyanada yaşıyorum o kadar çok var ki bu tipler aklın hayalin durur sen git adamın vatandaşlığına geç sonra bütün sosyal haklarından yararlan yeri gelir işsiz kal devletinin verdiği bütün sosyal haklardan yararlan sonrada avrupa kötü diyip bok at sözde hepsi müslüman hiç sevmezler gavuru, gider gavurun memleketinde asalak gibi yaşarlar ne sokakta yürümesini abartmıyorum çoğunun türkçesini anlamazsınız bile gider gavurun işsizlik maaşını alırsın gavurun pasaportuyla bütün dünyayı gezersin vizesiz, gavurun verdiği çocuk yardımı kira yardımı her bi haltı kullanırsın sonra gelir bide bok atarsın .... dicek çok kelime varda banlanırım burda bide açız açız diye tripleri yokmu arkadaşlar vallahi billahi sizin gelmenizi istemedikleri sizle uğraşmak istemediği için böyle hepsi çünkü sizi getirse bi dünya uğraşıcak bide siz bi nane yerseniz onun başı yanıcak onun yüzünden bu tatana , inanın bana hepsinin altında bmw mercedes la bu arabalar burda ucuz bedava değil ki anasını satıyım ? hepsinin altındaki araba min 20-30 bin € , oturuyorlar devletin evlerinde ucuz kiraya (çık desen çıkmaz ama sürekli şikayetçi bok atarlar ) hepsinin türkyiede 2şer 3 er tane dairesi vardır daha sayamadığım binlercesi aralarında düzgün olan insanlar varmı var vallahi pırlanta gibi insanlar ilede karşılaştım ama devede kulak kalıyor malesef ...

• Onbaşı
      32 Mesaj
      01 Mayıs 2018 23:21:07
      Devletlerarası mal varlığı paylaşımı başlasada, şu Avrupa’da yaşayan Amelelere (%90 ı öyle her gittiğim yerde gördüm) verilen sosyal yardımlar kesilse..

Ah birde işi gücü olmayanları postalasalar tam güzellik olacak. Gelsinler burada oy verdikleri hükümetin Harika düzeninde geçinsinler.

Avrupada az bile yapıyor bunlara. Ben bile ayrım yapıyorum, hal hareket amelelik cahillik gırla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      01 Mayıs 2018 23:32:20 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

hepsi tiyatrocu çok gördüm böylelerini vatan hainliğini sadece kendi milletine olduğunu sanan asalak tipler çoğu , sen git adamların ülkesine adamların kültürünü bi hiçe say dilini dinini milletini bi hiçe say demediğini bırakma toplumda ayrık ayrık saçma hareketler yap sonra bana ırkçılık yapıyorlar , yaparlar tabi bende viyanada yaşıyorum o kadar çok var ki bu tipler aklın hayalin durur sen git adamın vatandaşlığına geç sonra bütün sosyal haklarından yararlan yeri gelir işsiz kal devletinin verdiği bütün sosyal haklardan yararlan sonrada avrupa kötü diyip bok at sözde hepsi müslüman hiç sevmezler gavuru, gider gavurun memleketinde asalak gibi yaşarlar ne sokakta yürümesini abartmıyorum çoğunun türkçesini anlamazsınız bile gider gavurun işsizlik maaşını alırsın gavurun pasaportuyla bütün dünyayı gezersin vizesiz, gavurun verdiği çocuk yardımı kira yardımı her bi haltı kullanırsın sonra gelir bide bok atarsın .... dicek çok kelime varda banlanırım burda bide açız açız diye tripleri yokmu arkadaşlar vallahi billahi sizin gelmenizi istemedikleri sizle uğraşmak istemediği için böyle hepsi çünkü sizi getirse bi dünya uğraşıcak bide siz bi nane yerseniz onun başı yanıcak onun yüzünden bu tatana , inanın bana hepsinin altında bmw mercedes la bu arabalar burda ucuz bedava değil ki anasını satıyım ? hepsinin altındaki araba min 20-30 bin € , oturuyorlar devletin evlerinde ucuz kiraya (çık desen çıkmaz ama sürekli şikayetçi bok atarlar ) hepsinin türkyiede 2şer 3 er tane dairesi vardır daha sayamadığım binlercesi aralarında düzgün olan insanlar varmı var vallahi pırlanta gibi insanlar ilede karşılaştım ama devede kulak kalıyor malesef ...
      her kelimenize katılıyorum. Sürekli olarak iktidar partiyi destekliyor ve övünüyorlar fakat ülkede ne bittiğinden haberleri yok. Ülkemizde yaşamıyorlar ama oy atıyorlar fakat bilinçsizce. Bir de ben türkyede yaşasam asker olur vatanıma kanımla hizmet ederim demeleri yok mu deli ediyor adamı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      429 Mesaj
      01 Mayıs 2018 23:40:02
      En hafif tabirle yalan söylüyorlar.

|
      |
      01 Mayıs 2018 23:52:22
      Refah belki sanıyor olabilirler (ki sanmıyorum tam tersi yalan söyleme ihtimalleri çok yüksek) ancak eğitim konusunda üst seviyede olduğumuzu düşünen veya bunu dile getiren birine pek rastlamadım açıkçası.

Kural Disi Konu Destroyer
      I am not a robot. That wasn't flesh maybe. It's 3:36

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      02 Mayıs 2018 00:10:34
      quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Refah belki sanıyor olabilirler (ki sanmıyorum tam tersi yalan söyleme ihtimalleri çok yüksek) ancak eğitim konusunda üst seviyede olduğumuzu düşünen veya bunu dile getiren birine pek rastlamadım açıkçası.
      Doğrudur,eskiden eğitim sistemimiz kötüydü

Müfredat tamamen değiştirildi ve özellikle ihl okullarında çok kaliteli eğitim verilmeye başlandı.

Türkiye eğitimde çağ atladı

Dua ile

02 Mayıs 2018 00:24:11
      quote:

Orijinalden alıntı: TAnRının Gölgesi

düşünrulerse dusunsünler . hem türkiyede yaşayan Türkler de aynı şekilde almanyayı günlük güneşli sanıyor asıl ona ne demeli ?
      Hicbir ulke gunluk guneslik degil ama yasam kalitesi,hak ve ozgurlukler,alim gucu vb. gibi durumlara bakilinca Almanya elbette ki bize iyi gorunuyor.

|
      |

F-4E Phantom II
      1987-2014
      F-4E 2020 Terminator over Turkish Skies

1958-2018 Baba Phantom 60 yıldır göklerde
    • Binbaşı
      1326 Mesaj
      02 Mayıs 2018 01:02:57
      (Bunu kaçıncı defa yazıyorum bilmiyorum ama bu tabir gurbetçi tayfanın zihniyetini gözler önüne seriyor)

Uçağa binip hacca gidersin, uçağı yapana gâvur dersin.

|
      |
      02 Mayıs 2018 10:14:16
      bende almayayi iyi bilirdim herkes mutsuz maaslardan

|
      |
      Benim adım Cafer adana Yüreğir de yaşıyorum hobilerim adam dövmek,silahlar kalp kıranın ağacını kökünden söküp atmak istiyorum ❤️ &#128299;
    • Binbaşı
      1535 Mesaj
      02 Mayıs 2018 10:27:38
      Moruq almanyanin genleri fena bi arkadaşımın dayısı var almanyaya gitmis evlenmis falan, o adamin genlerinden bile model guzelliginde 3 kız yapmış Alman ablamiz hll olsun

|
      |
      02 Mayıs 2018 10:29:14
      Almanya'ya göre daha güneşli.
      |
      |

85 yaşındayım, herşeyin farkındayım.
    • Yüzbaşı
      643 Mesaj
      02 Mayıs 2018 11:50:20
      quote:

Orijinalden alıntı: basgan reyiz

Doğrudur,eskiden eğitim sistemimiz kötüydü

Müfredat tamamen değiştirildi ve özellikle ihl okullarında çok kaliteli eğitim verilmeye başlandı.

Türkiye eğitimde çağ atladı

Dua ile

Alıntıları Göster

Akıl ve fikir ile
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.