Şimdi Ara

Almanyadaki Türklerin Türkiye’yi günlük güneşlik sanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Almanya’da yaşıyorum geldiğimden beri burada yaşayan Türkler Türkiye’yi çok güzel refah ve eğitimi üst seviyede sanıyorlar. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hepsi tiyatrocu çok gördüm böylelerini vatan hainliğini sadece kendi milletine olduğunu sanan asalak tipler çoğu , sen git adamların ülkesine adamların kültürünü bi hiçe say dilini dinini milletini bi hiçe say demediğini bırakma toplumda ayrık ayrık saçma hareketler yap sonra bana ırkçılık yapıyorlar , yaparlar tabi bende viyanada yaşıyorum o kadar çok var ki bu tipler aklın hayalin durur sen git adamın vatandaşlığına geç sonra bütün sosyal haklarından yararlan yeri gelir işsiz kal devletinin verdiği bütün sosyal haklardan yararlan sonrada avrupa kötü diyip bok at sözde hepsi müslüman hiç sevmezler gavuru, gider gavurun memleketinde asalak gibi yaşarlar ne sokakta yürümesini abartmıyorum çoğunun türkçesini anlamazsınız bile gider gavurun işsizlik maaşını alırsın gavurun pasaportuyla bütün dünyayı gezersin vizesiz, gavurun verdiği çocuk yardımı kira yardımı her bi haltı kullanırsın sonra gelir bide bok atarsın .... dicek çok kelime varda banlanırım burda bide açız açız diye tripleri yokmu arkadaşlar vallahi billahi sizin gelmenizi istemedikleri sizle uğraşmak istemediği için böyle hepsi çünkü sizi getirse bi dünya uğraşıcak bide siz bi nane yerseniz onun başı yanıcak onun yüzünden bu tatana , inanın bana hepsinin altında bmw mercedes la bu arabalar burda ucuz bedava değil ki anasını satıyım ? hepsinin altındaki araba min 20-30 bin € , oturuyorlar devletin evlerinde ucuz kiraya (çık desen çıkmaz ama sürekli şikayetçi bok atarlar ) hepsinin türkyiede 2şer 3 er tane dairesi vardır daha sayamadığım binlercesi aralarında düzgün olan insanlar varmı var vallahi pırlanta gibi insanlar ilede karşılaştım ama devede kulak kalıyor malesef ...
    Devletlerarası mal varlığı paylaşımı başlasada, şu Avrupa’da yaşayan Amelelere (%90 ı öyle her gittiğim yerde gördüm) verilen sosyal yardımlar kesilse..

Ah birde işi gücü olmayanları postalasalar tam güzellik olacak. Gelsinler burada oy verdikleri hükümetin Harika düzeninde geçinsinler.

Avrupada az bile yapıyor bunlara. Ben bile ayrım yapıyorum, hal hareket amelelik cahillik gırla
  • düşünrulerse dusunsünler . hem türkiyede yaşayan Türkler de aynı şekilde almanyayı günlük güneşli sanıyor asıl ona ne demeli ?

• hepsi tiyatrocu çok gördüm böylelerini vatan hainliğini sadece kendi milletine olduğunu sanan asalak tipler çoğu , sen git adamların ülkesine adamların kültürünü bi hiçe say dilini dinini milletini bi hiçe say demediğini bırakma toplumda ayrık ayrık saçma hareketler yap sonra bana ırkçılık yapıyorlar , yaparlar tabi bende viyanada yaşıyorum o kadar çok var ki bu tipler aklın hayalin durur sen git adamın vatandaşlığına geç sonra bütün sosyal haklarından yararlan yeri gelir işsiz kal devletinin verdiği bütün sosyal haklardan yararlan sonrada avrupa kötü diyip bok at sözde hepsi müslüman hiç sevmezler gavuru, gider gavurun memleketinde asalak gibi yaşarlar ne sokakta yürümesini abartmıyorum çoğunun türkçesini anlamazsınız bile gider gavurun işsizlik maaşını alırsın gavurun pasaportuyla bütün dünyayı gezersin vizesiz, gavurun verdiği çocuk yardımı kira yardımı her bi haltı kullanırsın sonra gelir bide bok atarsın .... dicek çok kelime varda banlanırım burda bide açız açız diye tripleri yokmu arkadaşlar vallahi billahi sizin gelmenizi istemedikleri sizle uğraşmak istemediği için böyle hepsi çünkü sizi getirse bi dünya uğraşıcak bide siz bi nane yerseniz onun başı yanıcak onun yüzünden bu tatana , inanın bana hepsinin altında bmw mercedes la bu arabalar burda ucuz bedava değil ki anasını satıyım ? hepsinin altındaki araba min 20-30 bin € , oturuyorlar devletin evlerinde ucuz kiraya (çık desen çıkmaz ama sürekli şikayetçi bok atarlar ) hepsinin türkyiede 2şer 3 er tane dairesi vardır daha sayamadığım binlercesi aralarında düzgün olan insanlar varmı var vallahi pırlanta gibi insanlar ilede karşılaştım ama devede kulak kalıyor malesef ...

• Devletlerarası mal varlığı paylaşımı başlasada, şu Avrupa’da yaşayan Amelelere (%90 ı öyle her gittiğim yerde gördüm) verilen sosyal yardımlar kesilse..

Ah birde işi gücü olmayanları postalasalar tam güzellik olacak. Gelsinler burada oy verdikleri hükümetin Harika düzeninde geçinsinler.

Avrupada az bile yapıyor bunlara. Ben bile ayrım yapıyorum, hal hareket amelelik cahillik gırla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

hepsi tiyatrocu çok gördüm böylelerini vatan hainliğini sadece kendi milletine olduğunu sanan asalak tipler çoğu , sen git adamların ülkesine adamların kültürünü bi hiçe say dilini dinini milletini bi hiçe say demediğini bırakma toplumda ayrık ayrık saçma hareketler yap sonra bana ırkçılık yapıyorlar , yaparlar tabi bende viyanada yaşıyorum o kadar çok var ki bu tipler aklın hayalin durur sen git adamın vatandaşlığına geç sonra bütün sosyal haklarından yararlan yeri gelir işsiz kal devletinin verdiği bütün sosyal haklardan yararlan sonrada avrupa kötü diyip bok at sözde hepsi müslüman hiç sevmezler gavuru, gider gavurun memleketinde asalak gibi yaşarlar ne sokakta yürümesini abartmıyorum çoğunun türkçesini anlamazsınız bile gider gavurun işsizlik maaşını alırsın gavurun pasaportuyla bütün dünyayı gezersin vizesiz, gavurun verdiği çocuk yardımı kira yardımı her bi haltı kullanırsın sonra gelir bide bok atarsın .... dicek çok kelime varda banlanırım burda bide açız açız diye tripleri yokmu arkadaşlar vallahi billahi sizin gelmenizi istemedikleri sizle uğraşmak istemediği için böyle hepsi çünkü sizi getirse bi dünya uğraşıcak bide siz bi nane yerseniz onun başı yanıcak onun yüzünden bu tatana , inanın bana hepsinin altında bmw mercedes la bu arabalar burda ucuz bedava değil ki anasını satıyım ? hepsinin altındaki araba min 20-30 bin € , oturuyorlar devletin evlerinde ucuz kiraya (çık desen çıkmaz ama sürekli şikayetçi bok atarlar ) hepsinin türkyiede 2şer 3 er tane dairesi vardır daha sayamadığım binlercesi aralarında düzgün olan insanlar varmı var vallahi pırlanta gibi insanlar ilede karşılaştım ama devede kulak kalıyor malesef ...
    her kelimenize katılıyorum. Sürekli olarak iktidar partiyi destekliyor ve övünüyorlar fakat ülkede ne bittiğinden haberleri yok. Ülkemizde yaşamıyorlar ama oy atıyorlar fakat bilinçsizce. Bir de ben türkyede yaşasam asker olur vatanıma kanımla hizmet ederim demeleri yok mu deli ediyor adamı.

• En hafif tabirle yalan söylüyorlar.

• Refah belki sanıyor olabilirler (ki sanmıyorum tam tersi yalan söyleme ihtimalleri çok yüksek) ancak eğitim konusunda üst seviyede olduğumuzu düşünen veya bunu dile getiren birine pek rastlamadım açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Refah belki sanıyor olabilirler (ki sanmıyorum tam tersi yalan söyleme ihtimalleri çok yüksek) ancak eğitim konusunda üst seviyede olduğumuzu düşünen veya bunu dile getiren birine pek rastlamadım açıkçası.
    Doğrudur,eskiden eğitim sistemimiz kötüydü

Müfredat tamamen değiştirildi ve özellikle ihl okullarında çok kaliteli eğitim verilmeye başlandı.

Türkiye eğitimde çağ atladı

Dua ile

• quote:

Orijinalden alıntı: TAnRının Gölgesi

düşünrulerse dusunsünler . hem türkiyede yaşayan Türkler de aynı şekilde almanyayı günlük güneşli sanıyor asıl ona ne demeli ?
    Hicbir ulke gunluk guneslik degil ama yasam kalitesi,hak ve ozgurlukler,alim gucu vb. gibi durumlara bakilinca Almanya elbette ki bize iyi gorunuyor.

• (Bunu kaçıncı defa yazıyorum bilmiyorum ama bu tabir gurbetçi tayfanın zihniyetini gözler önüne seriyor)

Uçağa binip hacca gidersin, uçağı yapana gâvur dersin.

• bende almayayi iyi bilirdim herkes mutsuz maaslardan

• Moruq almanyanin genleri fena bi arkadaşımın dayısı var almanyaya gitmis evlenmis falan, o adamin genlerinden bile model guzelliginde 3 kız yapmış Alman ablamiz hll olsun

• Almanya'ya göre daha güneşli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

Doğrudur,eskiden eğitim sistemimiz kötüydü

Müfredat tamamen değiştirildi ve özellikle ihl okullarında çok kaliteli eğitim verilmeye başlandı.

Türkiye eğitimde çağ atladı

Dua ile

Alıntıları Göster

Akıl ve fikir ile

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.