Şimdi Ara

Almanyada okuyan acil?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanyadan kabul aldım ama gitmedim produsurü biliyorum sor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volvolord kullanıcısına yanıt
    Hocam süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? Belgeler, gereken nitelik ve sonuçlar vs.? Lise mezuniyet tarihinden belli bir süre içerisinde başvurmak gerekiyor mu gibi ince ayrıntılar varsa aklınıza gelen cok iyi olur. Bildiğimden değil böyle bir şey duyduğumdan yazdım bu son olanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emr3_

Hocam süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? Belgeler, gereken nitelik ve sonuçlar vs.? Lise mezuniyet tarihinden belli bir süre içerisinde başvurmak gerekiyor mu gibi ince ayrıntılar varsa aklınıza gelen cok iyi olur. Bildiğimden değil böyle bir şey duyduğumdan yazdım bu son olanı.

Orada okumak istediğin bölümü buradan kazanman yeterli. Bazı üniversitelerin bazı bölümlerinde nc puanı diye birşey olur, bu nc puanı kotaya bağlıdır mesela bölüm 200 kişi alır o yıl ama 250 kişi başvurmuştur böyle olunca nc puanı ortaya çıkıyor. Nc puanınıda hesaplamak için diploma puanın ve lys yerleştirme puanı lazım. Liseden mezun olur olmaz gitmek zor çünkü bizim yerleştirme sonuçları ağustosta açıklanıyor onların son başvurma tarihleride temmuzun ortaları gibi bitiyor. Evet ağustosta kabul veren üniversitelerde var ama araştırmak lazım ve birazda sıkışıyor zaman. Orada bir yıl dil eğitimi gördükten sonra testdaf sınavını veriyorsun eğer yeterli puanı alırsan bölüme başlıyorsun öteki sene. Böyle kabulun adı da şartlı kabul, şartlı kabul veren üniversiteler bazıları a2 vb. belge ister bazılarıda sıfır almanca ile kabul verir. Fakat vize günlüklerini son zamanlarda okuyunca görmemek imkansız olur, artık sıfır almanca ile kabul vermiyorlar verirlerse çok nadir. Bence liseden sonra bir yıl burada kalıp a2 veya b1 belgesi alıp önümüzdeki sene rahat rahat başvurmak daha iyi olacaktır, hem böylece sıkışmamış olur her üniversitenin başvuru tarihine yetişirsin.

He bazıları şartlı kabul verir, bazıları vermez. Vermeyen bir üniversiteye gitmek istersen, ilk yıl formaliteden bir üniveristeye şartlı kabule başvurursun, testdaf verirsin orada 1 yıl, ardından gider istediğin üniye başvurursun tekrar.

Vize almak için bankada 8900 euro göstermek gerekiyor, bunu haftada belli bir limiti ve ayda belli bir limit olacak şekilde seçebiliyorsun yani birinden borç alayım gösterip geri çekerim olayı işlemiyor. Başka bir yol daha var orada bir tanıdığın sana kefil olması gerekiyor, böyle olursa bu bankaya para yatırmaya gerek kalmıyor.

Bunun dışında 3-4 şehir hariç ortalama 720-750 euroya yaşarsın sanırım. Orada yurtlar tek kişilik oluyor, tek kişilik odan oluyor ama tuvalet, banyo ve mutfağı paylaşmak zorunda kalıyorsun 2-3 kişi ile. Ekstra para verirsen bunuda paylaşmazsın. Yurtlar kız, erkek karışık. Orada haftada 20 saat çalışma iznin var bu sırada part time iş yaparsın 450 euro kazanırsın aylık.

Ekstra sorun olursa sor bana cevaplarım, bende daha gitmedim. Sadece araştırdığım kadarını söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patrick Yıldız -- 25 Temmuz 2017; 13:4:42 >

• Patrick Yıldız kullanıcısına yanıt
    Liseden mezun olalı çok oldu zaten de bu sene tekrar benzer bölüm kazanabilmek için sınava hazırlanıp biraz Almanca çalışmayı düşünüyordum seneye için başvurmak adına. Şu anki bölümümden çok farklı bir bölüm okumak istiyorum. Birkaç okulun uluslararası ofisiyle de görüştüm mail üzerinden, ÖSYM sonuç belgesi ve lise mezuniyet belgesi istediler söylediğin gibi en azından benzer bölümleri seçme imkanı sunuyorlar, o problemi ortadan kaldırmak adına hem de kendi bölümümü bırakmayı artık iyice kafama koyduğumdan tekrar hazırlanacağım bu sene.

Teşekkürler yanıt için.
  • quote:

Liseden mezun olalı çok oldu zaten de bu sene tekrar benzer bölüm kazanabilmek için sınava hazırlanıp biraz Almanca çalışmayı düşünüyordum seneye için başvurmak adına. Şu anki bölümümden çok farklı bir bölüm okumak istiyorum. Birkaç okulun uluslararası ofisiyle de görüştüm mail üzerinden, ÖSYM sonuç belgesi ve lise mezuniyet belgesi istediler söylediğin gibi en azından benzer bölümleri seçme imkanı sunuyorlar, o problemi ortadan kaldırmak adına hem de kendi bölümümü bırakmayı artık iyice kafama koyduğumdan tekrar hazırlanacağım bu sene.

Teşekkürler yanıt için.

Hocam bu sene gelmedi mi iatediginiz bolum ? Acikcasi nc puani belli yerlerde var. Danismanliklarl fln hic konusmayin bile. Bizim yerlesme sonuclari ile son basvurma tarihleri uyusmuyor.

Eger gelmediyse aybi zamanda bence almanca kursunada gidin. Bende bu sene boyle yapmayi dusunuyorum, almanca kasicam belli bir seviyeye gelicem onumuzdeki sene temiz temiz baavurucam.

• Patrick Yıldız kullanıcısına yanıt
    En son 2013'te girdim sınava. Bir de bu yıl gireceğim, düşüncelerin oturması biraz fazla zaman aldı.
  • quote:

En son 2013'te girdim sınava. Bir de bu yıl gireceğim, düşüncelerin oturması biraz fazla zaman aldı.

Geç olayn güç olmasın bu arada o 2013deki belgeniz hala gecerli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.