Şimdi Ara

Almanyada dönerci olan komşum BMW 7:60 la geldi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
3
Favori
35.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şunu artıladım ama ironidir diye artıladım. Öyledir dimi? Yok ya ironidir. Ciddi olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-Almanyada dükkan kiraları ev kiraları Tr gibi değil daha ucuz Hannover gibi 600.000 binlik şehirin merkezinde 3 katlı lokanta nın kirası 5.000 euro

2-Almanyada kırmızı et 6 euro ve ortalama 200gr etli döner 4 euro(alm da porsiyonlar çok büyük bizde ki gibi küçücük değil döner kebab vs farketmez ama et tadi olarak bizim etler daha lezzetli)

3-Almanyada ikinci el araba fiyatları çok uygun 2012 7 serisi sıfır 90.000 euro ya alınmışsa ikinci el 40.000 euro oluyor 3-4 sene kullanımda.

4-Almanya çocuk başı 250euro veriyor(zengin fakir faketmez)

5-Almanyada fabrika işcileri 3.000 euro civarı maaş alıyor

6-Almanyada filmlerde gördüğünüz havuzsuz tatlı villalar 150 büyük ve lüksler 200-250 bin euro.

7-Almanyada halk devlete e yöneticilere bakmıyor Devlet halka bakıyor

8-Türkiye nin sikleti mısır Irak falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

12 yıldır ticaret yapıyorum

Çalmadım çırpmadım

11.yılın sonunda passat boşline alabildim.

Boşuna uğraşmışsın 12 yıl...Halbuki ticarete başladığında malum yere kapılansan,azıcık yıkayıp yağlasan şimdi Bentley ile geziyor olurdun...
  • PresidentBerke kullanıcısına yanıt
    Diğer yazdıklarında sorun yokta almanya da kiralar ucuz villalar ucuz diyen adama gülerler gitmiş görmüşsün oraları belli de boş gidip görmüşsün burda ev kirası 1000 tl ise almanya da eş değeri 750-1000 euro arasıdır

• blacklotus01 B kullanıcısına yanıt
    Hannover tarzı 500-600 binlik şehirlerden bahsediyorum

berlin merkeze bakarsan 2+1 1500 euro.

hamburg almanyanın belki en güzel şehri ve orda bile 200-250 bin euro ya çok güzel villalar alabilirsin.

Herşeyi geçtim almanyanın en kötü mahalleleri türk arap mahalleleridir onlar bile tertemiz sessiz ve planlı yerleşime sahip.

Ayrıca almanyada 100.000 euro kredi 10 yıl 107.500 euro

20 yıl 115.000 euro geri ödemeli

Bahsettiğim kredi türü mortage.

Villa anlayışımız farklı sanırım:D benim genel olarak söylediğim türkiyeyle yakın ev ve kira fiyatları mevcut euro ile tl yi aynı kabul edersen çok merkezi yerlderde türkiyedekinden bile uçuk olabilir

• Kendi malı değil mi kardeşim, bmw Türk malı olsa sen binemeyip o binse sıkıntı olabilirdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde enişte geliyor şimdi yoldalar ablamlar çocuklar felan geçen sene mercedes ile geldi bu sene panamera ile geliyorlar
    3,4,5 ve 6. maddeler yanlış,abartılı yada eksik.

Mesela 150 bin euro Villa (hemde Villa) yı rüyada bile göremezsiniz.Belki 60-70 yaşında kenar bucaktaki döküntüler olabilir.200-250 binlik havuzlu lüks bir Villa da aynı; 500-600 binden başlar yerine göre. Çocuk parasıda 184 eurodan başlar,diyelimki 3 çocuk var,3. çocuk için ödenen194 eurodur. Vs vs...

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

Yanlis anlasilmasin arkadaslar restoran zinciri falan yok kebap lokantasi nusret falanda degil 60 m2 lik basit bi donerci 3 kisi calisiyormus toplam.

Yalniz bir de soyle bir sey var. Turkler Turkiyede araba almak ve luks araba cok pahali oldugu icin yurtdisinda yasadiklarinda oranin yerel halkinin normalde harcayacagindan daha cok para ayiriyor. Neden cunku turkiyede olsam bir arabaya 100 bin verecektim burada 50 bin veririm luks arabaya binerim gene iyi diyor. Ama orada dogmus buyumus adam o mantikla bakmiyor aa 50 bin cok ben 30 binlik arabay biderim diyor.

Bunu kendimde bir cok arkadasta da gordum. hatta foruma bakin millet diyo ulan Amerikaya gitsem direk 550 alriim vs. vs. cidden gitse alir ama orada ondan daha fazla para kazanan adam almiyor:)

Yani bu kebabci abimiz aslinda Alman yasam biciminde 760a binecek kadar cok kazanmiyor olsa bile kendini biraz kasip bmw almis olabilir. Bizi Almanyada bufe isleten herkes 760 i ye biniyor seklinde yaniltmasin. Ha belki de biniyorlardir sadece yorum.

• Arkadaşlar bunların hepsi islama ve devletimize karşı yapılan oyunlardır. Biraz sabırlı olun reis oyunu bozacak. Ne olmuş yani elin adamı 7.60 a biniyorsa. Hem çok yakar
  • Almanyada 7,60 170.000 euro. Yaklaşık 700,000 tl. Zenginler alıp ikinci elde ucuza veriyorlar. Bizim memlekette araba bir prestij göstergesi olduğu için ikinci elde değer kaybetmiyor. 20 yıl da geçse fiyatı düşmez. Sıfır araç alıp 3 ay sonra 4bin lira fazlasına satmışlığımız vardır. Başka bir aracı ikinci el alıp 3sene sonra yüzde 60 karla verdik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arif kullanıcısına yanıt
    Türkiyede çalışan tırcı değil Almanya'da çalışan tırcı

• Bi bitmediniz

• Bende Amerika'da olsam da keşke VW Atlas veya Dodge Durango alabilseydim
  • Döneri lezzetliymiş demek ki.

• Şöyle konuları saydırıp sövelim diye mi açıyorsunuz anlamıyorum ki

• Bu arada bahsedilen araç düz 760 değil M760li xDrive ve 170.000 euro olan model o. Baz 7 serisi 100.000 euro civarı yoksa. Bizim para 4 kat daha değersiz olunca ve üzerine vergiler de binince adamlar 7 serisi filosu kurarken biz aracın stepnesini jantı ile birlikte ancak alabiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Haziran 2017; 22:47:43 >
  • Düşünene cok ders var da düşünen mi var...!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesut1221 M kullanıcısına yanıt
    Bende Almanya da yasıyorum..Normal calısan kolay kolay 2000 euro alamaz dönercide,hayatta vermezler kaldıki kesintiler falan oluyo..22 yasındayım gecen ay 11 bin euro ya facelift 535d aldım 2007..full m paket..evet alması kolay ancak yürütmek zor..Sadece zorunlu sigortama 2600 euro senelik cıktı.. ( yaşım ve aracında etkisi var ancak olsun ) .. demem o ki oyle iste calısanlar kolay kolay 7 serisi alamaz..hee bizim millet gosterisi sever..adam izine gelmek icin alır dönüste geri satar,yürütemez cunku o arabayı..

Ayrıca ufal dönerci diyip gecmeyin..Almanya da cok ragbet görüyor döner ve getirisi ciddi manada iyi..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.