Şimdi Ara

ALMANYA'DA 0 KM ARABA FİYATLARI (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
4
Favori
55.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında 1.6 ve altında fiyat farkı çok az. Fakat iş 1.8 2.0 lt motorlara gelince makas açılıyor.
  • Bari benzin ucuzlasada milletin gözü korkmasa

Hem araba pahalı hem benzin
  • 2.El fiyatları çok ucuz mesela
    2005 Vw Phaeton 5.0 V10 TDİ 11 bin euro
    2003 Passat 2.5 Tdi Highline 8-9 bin euro
    0 Mercedes E 220 Cdi (1-2 opsiyonla)
    50 bin Euro

• birde bu fiyatlarda o ülkenin de vergileri var
  • sokaga cıkın bakalım sıkayet eden var mı bu fıyatlardan?
  • Dikkatimi çeken nokta Golf'te benzinli ile dizel arasındaki fiyat farkı, 2.000 € bile yok; Türkiyede 11.000 TL farkla satılıyor
  • Müstehak!
  • Bir accord alabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza_88

devlet mantıgı şu şekilde işliyor.

Türkiyede alt yapı üst yapı belli
    herkesin arabası olsa trafik adım ilerlemez.

çözüm fahiş vergi;

5 liralık araca 15 lira ver. 50 krsluk benzine 4 lira ver.

resmen adam sögüşlüyor bu devlet.

Düşüncelerinize katılıyorum.

Malesef devlet eksik kaldığı noktaları kapatamadığı için fahiş vergi politikası izliyor.

Alt yapı çok kötü, yollar berbat durumda, büyük şehirlerde trafikde ilerlemek evliya sabrı istiyor,

fiyatlar Almanya fiyatı gibi olsa,

Ortalık arabadan geçilmez park için zaten şuan kaldırımlara çıkıyorlar, araç sayısı artarsa ne olur düşünemiyorum.

Ekonominin durumu ortada, ihracatımız ithalata göre çok kötü, devlet cari açığı frenlemek için bazı ürünlere fahiş vergi politikası uyguluyor

Fiyatlar Almanya gibi olsa

Cari açık % de kaç artar bilemiyorum, otomobil fabrikaları sanırım 3-5 yıl sadece bize çalışır.

Sonuç olarak devlet kendi iş görmezliği yüzünden eksik bıraktığı noktaları bizlerin sırtından tamamlamaya çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 24 Temmuz 2012; 9:03:21 >
  • hele 2. el arabalarda durum dahada vahim,

www.autoscout.de sitesini bir inceleyin, sinir krizi geçirebilirsiniz
    bizde 14-15 milyara satılan düşük model 2. el arabalar, vw polo,opel corsa vb... orada 500 euro

bizde 2. eli 100 bin tl olan bmw ler orda kaç euro bakın,
    http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=217912001&cd=634786914790000000
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic

honda fiyatları iyiymiş içim gitti 23.000€'ya CRV varken 20.000€'ya golfü kim alıyor merak ettim

CRV hangi açıdan Golf'ten üstün peki ?

Yol tutuş mu?

Yalıtım mı ?

Malzeme kalitesi mi ?

Daha mı ekonomik ?

Yüksek bir araç, SUV olması dışında artısı nedir ?
  • Golf diesel benzinliden 2000 euro daha pahali vay amk ( spor gazetesi) :)

• Honda'ların altında yazan 2. fiyatlar nedir? Vergi olabilir mi?
    9.900 avroya Jazz mı olur lan !!
  • jazz ile colt un fiyatı aynı,
    ülkemizde colt mu ucuz jazz mı pahalı?
  • Adamlar üretiyor ucuza biniyor.
  • Fransa yıllık 1 milyon euro üstünde geliri olan adama yüzde 75 e kadar gelir vergisi koyuyor. Yani bu ne demek, zenginden, kazanandan vergi alıyor.

İbrahimovic yıllık 14 milyon euro ya psg ge geliyor, adamın kulübe yıllık toplam maliyeti 96 milyon euro.

Peki türkiye de durum ne? Burda vergi sistemi tamamen değişik. Burda devletimiz gidip kuyumcuya, lokantacıya,avukata 'ne kadar kazanıyorsun' diye soruyor? Onlarda 'asgari ücret kadar' deyince, devlet 'tamsm' diyor.

Hiç 'nasıl olur bu' demiyor, vergiyi asgari ücretli gibi alıyor kuyumcudan. Ben 40 yaşındayım, ömrüm boyunca gazetelerde bu haberleri okudum. Allah rızası için bir hükümet de çıkıp düzeltmedi bu sistemi.

Böyle olunca ne oluyor peki? Kazanandan vergi almaya korkan devlet, bu sefer herkesin mecburen kullanmak zorunda olduğu şeylere anormal vergi koyuyor.

Araba, benzin, elektrik, su, doğalgaz, sigara, içki..

Hepsini kullanırken, bir kendimize bir devlete alıyoruz. Dolaylı vergi. Yani bir litre benzin alan benle, rahmi koç aynı vergiyi ödüyoruz. Dünyanın en kolay ama en adaletsiz vergi toplama biçimi.

Almanya ya, fransa ya japon araçları ithal edilerek gelmiyor mu? Ama bak adamlar ne fiyata satabiliyor bu araçları. Almanya enayi mi niye yüzde 150 vergi koymuyor. Niye? Çünkü adamlar alması gereken yerden vergi gelirini zaten topluyor. Zenginden çok fakirden az.

Bizimki gibi güçlüye dokunma, garibanı silkele değil. Sınırda kamp açıp 200 trilyon da akıtmıyorlar.

Ha sonuçta halkımız memnun ki bu sistem sürüyor. Öyle değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Fransa yıllık 1 milyon euro üstünde geliri olan adama yüzde 75 e kadar gelir vergisi koyuyor. Yani bu ne demek, zenginden, kazanandan vergi alıyor.

İbrahimovic yıllık 14 milyon euro ya psg ge geliyor, adamın kulübe yıllık toplam maliyeti 96 milyon euro.

Peki türkiye de durum ne? Burda vergi sistemi tamamen değişik. Burda devletimiz gidip kuyumcuya, lokantacıya,avukata 'ne kadar kazanıyorsun' diye soruyor? Onlarda 'asgari ücret kadar' deyince, devlet 'tamsm' diyor.

Hiç 'nasıl olur bu' demiyor, vergiyi asgari ücretli gibi alıyor kuyumcudan. Ben 40 yaşındayım, ömrüm boyunca gazetelerde bu haberleri okudum. Allah rızası için bir hükümet de çıkıp düzeltmedi bu sistemi.

Böyle olunca ne oluyor peki? Kazanandan vergi almaya korkan devlet, bu sefer herkesin mecburen kullanmak zorunda olduğu şeylere anormal vergi koyuyor.

Araba, benzin, elektrik, su, doğalgaz, sigara, içki..

Hepsini kullanırken, bir kendimize bir devlete alıyoruz. Dolaylı vergi. Yani bir litre benzin alan benle, rahmi koç aynı vergiyi ödüyoruz. Dünyanın en kolay ama en adaletsiz vergi toplama biçimi.

Almanya ya, fransa ya japon araçları ithal edilerek gelmiyor mu? Ama bak adamlar ne fiyata satabiliyor bu araçları. Almanya enayi mi niye yüzde 150 vergi koymuyor. Niye? Çünkü adamlar alması gereken yerden vergi gelirini zaten topluyor. Zenginden çok fakirden az.

Bizimki gibi güçlüye dokunma, garibanı silkele değil. Sınırda kamp açıp 200 trilyon da akıtmıyorlar.

Ha sonuçta halkımız memnun ki bu sistem sürüyor. Öyle değil mi?

Evet herkes memnun, haklısın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

quote:

honda fiyatları iyiymiş içim gitti 23.000€'ya CRV varken 20.000€'ya golfü kim alıyor merak ettim

Yol tutuş mu?

Yalıtım mı ?

Malzeme kalitesi mi ?

Daha mı ekonomik ?

malzeme kalitesi olmadığı kesin.. crv de ön göğüs tamamen sert plastik
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

quote:

Yol tutuş mu?

Yalıtım mı ?

Malzeme kalitesi mi ?

Daha mı ekonomik ?

Prömenyun değil , DSG değil , TDI değil , Kapı sesi tok değil ...

1.si Japon , 2.si dünyanın en sorunsuz markalarından birinin ürünü , 3.sü amerika ağırlıklı bir araç yani aracı bizim Ahmet Amca , Mehmet Dayılar için üretilmiyor . Türkiye'de kaçde 3500cc gücünde Honda var ? Ama Amerika'da var bunları göz önüne alarak yorum yapalım .
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.