Şimdi Ara

Almanya'ya Çin'den telefon sipariş edip TR'ye getirtmek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
3.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İptal ettim siparişi..
    Eleman geç göndereceği için.
  • Fiyatı kontrol ederken kaç tl yolladığını belgelemeni istiyorlar hatta aliexpressten aldıysan hesabına girmeni isteyip oradan bile ücreti kontrol ediyorlar gerekirse. Baya bi telefon aldım bu yolla, en son zte nubia z5s için 26 euro vergi ödedim+20$ kargo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben nisanda zopo aldım.Almanya'ya gönderttim.Satıcı kartonun üzerine telefonun markasını modelini fiyatını aynen yazmış.Hiçbir sorun olmadan geçti gümrükten.Dayım (Almanya'da yaşıyor) 400 euro ya kadar hiç problem olmaz,istediğin kadar alabilirsin dedi ama ne kadar doğru bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadobjk

Ben nisanda zopo aldım.Almanya'ya gönderttim.Satıcı kartonun üzerine telefonun markasını modelini fiyatını aynen yazmış.Hiçbir sorun olmadan geçti gümrükten.Dayım (Almanya'da yaşıyor) 400 euro ya kadar hiç problem olmaz,istediğin kadar alabilirsin dedi ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Şöyle birşey var, iki kardeş var, birinin adresine yollattığımda vergi çıkıyordu, diğerine yollatınca çıkmıyordu. Hep dhl ile aldım. Ya keyfilik var, yada bizde eskiden olduğu gibi gift yazdırırsak mı farklı oluyo bende tam çözemedim o noktayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit -- 23 Haziran 2014; 22:23:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit

quote:

Ben nisanda zopo aldım.Almanya'ya gönderttim.Satıcı kartonun üzerine telefonun markasını modelini fiyatını aynen yazmış.Hiçbir sorun olmadan geçti gümrükten.Dayım (Almanya'da yaşıyor) 400 euro ya kadar hiç problem olmaz,istediğin kadar alabilirsin dedi ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Şöyle birşey var, iki kardeş var, birinin adresine yollattığımda vergi çıkıyordu, diğerine yollatınca çıkmıyordu. Hep dhl ile aldım. Ya keyfilik var, yada bizde eskiden olduğu gibi gift yazdırırsak mı farklı oluyo bende tam çözemedim o noktayı

Ben aynı sekılde teyzeme yolladım. 1. cihaz sweeden postla gitti, gumruk falan cıkmadı.(xiaomi red rice)
    2.cihaz dhl express ile gaza gelip yolladım 40 euroya yakın vergi ıvır zıvır parası verdiler.(lenovo s650)
    3 ve 4. cihazımı chinapost ile yolladım bu aralar ulasması lazım bakalım durumu ne olacak(lenovo s960 ve s650)

• quote:

Orijinalden alıntı: razr58

quote:

Orijinalden alıntı: cavit

quote:

Ben aynı sekılde teyzeme yolladım. 1. cihaz sweeden postla gitti, gumruk falan cıkmadı.(xiaomi red rice)
    2.cihaz dhl express ile gaza gelip yolladım 40 euroya yakın vergi ıvır zıvır parası verdiler.(lenovo s650)
    3 ve 4. cihazımı chinapost ile yolladım bu aralar ulasması lazım bakalım durumu ne olacak(lenovo s960 ve s650)

Bende Singapur post ile xiaomi redrice note sipariş verdim. Sizin telefonlar normal kargo ile kaç günde almanya ya ulaştı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hanamichi

quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

CEvap için teşekkür ederim..

1-Gümrükte takılsın önemli değil %19 ödeyip aldırıcam zaten önemli olan geri göndermesinler Çine :)
    2-Telefonun fiyatı 300 Usd ise 200 USD yazdıracağım şanasa artık :)
    3-Güzel istediğim cevap :)

MTK işlemci telefonlarda kayıtta sorun yok diye biliyorum..
    Önceki Çinden aldığım zopo zp990 ve thl mtk6589T işlemcili ide imei atmıştım..
    Tabi mtk6592 işlemcilere atılıyormu net bilgim yok :)

22 euroya kadar vergi yok, 150 ye kadar da %19, 150 den fazla olalari kendileri belirliyor bilgin olsun
    evet mtklara mobiluncle ile imei atmak cok kolay
    ama önemli olan saglam imei bulmak
    mesela bende 1 tane var artik her attigim imei haftada 1 patliyor , imei generator ile artik her hafta 1 tane giriyorum

O her hafta girdiğin imei numaralarını rastgele kafandan atıyorsan ve bir haftaya patlıyorsa yasal olarak imei numarası kayıtlı kişilerin telefonlarını da patlatıyorsun demektir. Eğer bu şekilde yapıyorsan yasal olarak kayıtlı telefon kullanan insanları da mağdur durumda bırakıyorsun.

Madem illegal işlem yapıyorsun, bari diğer insanları mağdur etme, bul imeisi sağlam eski bir telefon, onun imesini at. o eski telefonu da imeisi ile birlikte yok et, o zaman imei falan patlamaz.

• kingzone k1 kullanan kimse yokmu? ioceon x8 arasında kaldım ama kingzone k1 f2.0 kamera daha iyi gibime geliyor
  • ioceon x8 al
  • neden x8? kingzone ye göre artıları neler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konuda satış yapan sitelere sordugum bir soru ve verdigi cevap aşağıda ,aydınlatıcı olur inşallah;

Hi ;
    i wanna buy a cellphone at the link below;
    http://www.cect-shop.com/de/jiayu-g4s-2-16-weiss.html#.U6gPAZR_vSt
    there are 20 euro shipment price via dhl express ok ,but i wonder is there tax or any customs duty to germany. if you know how much is it,can you explain please...
    best regards....

cevap ;

Hello,
    in Germany you have to pay 19 % tax + 11,90 € DHL fee. We declare phone with 89 USD, if you have luck, you have to pay 19 % of 89 USD,
    but sometimes the customs want to see the transfer of your money, then you have to pay 19 % of 155 €, it depents on the customs.

Best regards from China
    Ben
    Support
    CECT-SHOP.com

• arkadaşlar bende çinden avusturyanın tirol kentine cep telefonu siparişi verdim ama satıcıya gift işaretlemesini ve 30$ yazmasını söyledim başka birşey söylemedim sıkıntı olurmu yardımcı olurmusunuz
  • arkadaşlar hollanda ile ilgili durum nedir acaba? İçinizden sipariş veren, duyan varsa mesajımı lutfen alıntılayıp cevap yazarsa cok makbule gecer.
  • ben çinden iki adet telefon almıştım. tabiki almanyaya sipariş geçtim . ancak arkadaşa bir mail gelmiş ürün hakkında bilgi istiyorlarmış. ürünün toplamı 170 dolar . paypal faturasını göndersek vergi cıkardırlarmı. birde ürürün üzerinde gift ve değeri ise 80 dolar yazıyor .. form göndermişler gönderin diye acaba sorun cıkarmı hangi yolu izlememiz lazım yardım ediniz.
  • Aliexpressten xiaomi mi3
    http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-M3-Mi3-WCDMA-Qualcomm-Quad-Core-Mobile-Phone-2GB-RAM-64GB-ROM-5-1080p/1407808846.html
    Ya da

http://www.aliexpress.c...80-1920/1403059463.html

Alıcam dhl kargo ile Almanyaya gidecek orda halam türkiyeye gelirken getirecek
    Soru1:Almanyaya kargoyla telefon gittiğini duydum sizlerin tecrübesi veya bilen var mı ?
    Soru2:Halam telefonun kutusunu açmadan getirebilir mi türkiye gümrüğünden nasıl geçirir illa kutulu olmasına gerek yok açıp da getirebilir türkiyede kendi pasaportuma işletirim telefonu?
    Soru3:bunun satıcısının 700ün üstünde yorumu falan var adamlar kandırmak için bu sayıyı artırabilirler mi ?
    Soru4:
    http://www.aliexpress.c...subject/1403059463.html
    Burdaki descriptionda dhl seçersem extra para ödemem mi gerekiyor orasını anlayamadım yardımcı olabilir misiniz ?
    $300 a geliyor üzerine her şeyi yazıyorlar heralde
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redesus -- 24 Temmuz 2014; 11:41:31 >

• 3 telefonda elime ulaştı..
    Şuan inceliyorum..
    ilk bakışta ve elime aldığımda kalite olarak beklediğimden çok daha iyi..
  • hulusi kullanıcısına yanıt
    hocam selam güle güle kullanın bende kingzone k1 turbo'yu çok merak ediyorum biraz bilgi alabilirmiyiz mümkünse bir de bu vergi olayları falan neler yaşadınız bende italya'ya sipariş geçip buraya aktarma yaptırıcam.
  • Kingzone dusunuyorum ben de. Olumsuz yonleri var mi, kullanan arkadaslardan yorum bekliyorum. Mesela pil suresi.

• İsveçe gönderilip ordan getirilebiliyormu acaba bazı dostlarım var senede iki kez gelen İsveçten ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.