Şimdi Ara

Almanya Vize iptal edip başka ülkeye başvurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. İlk amacım Fransa da master kazanmak iken üniversitelerden nisan ayı itibari ile red yedim. Durum böyle olunca Almanya da birkaç üniversiteye başvuru yapıp Tu Freiberg den kabul aldım ve vize işlemlerini acele ile yaptım. Şu an da Almanya ulusal vizem bulunmaktadır. Ancak aldığım yeni haber ile Fransa daki üniversiteye kabul aldığımı öğrendim. Almanya vizesini iptal edip Fransaya vizesi için başvurmak istiyorum. Pasaportuma iptal damgası vurulacak ve sonuçta iptal etmem red yeme olasılığımı artırıp artırmayacağı konusunda yorum yapmak oldukça zor. Bu sebepten dolayı korkum var her şeyi riske atmak üzerine. Tavsiyeniz var mı veyahut böyle birşey yaşayan oldu mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Almanya vizesini iptal etmene gerek yok.

Fransa'ya yeni bir başvuru yapabilirsin. Belki de mevcut Alman ulusal vizesi ile Fransa'da okuyabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 8 Temmuz 2022; 11:15:30 >
  • Ne yaptınız bilmem ama aklıma bir seçenek daha geldi.

Mevcut pasaportunuzu iptal etmeden ikinci bir pasaport alma hakkımız var. Yeni bir pasaport alıp onunla Fransa'ya başvurabilirsiniz.

Bu hak uzun yıllardır var ama çok bilinen bir şey değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.