Şimdi Ara

Almanya Türkiyeyi Kıskanıyor Mu? Almanlara Sordular (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
5
Favori
14.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • görgüsüzlüğün bu kadarı yakında diyecekler dünyada ilk köprüyü bizim cumhurbaşkanımız yaptı ilk havaalanı nı yaptı.allahtan vahiy mi bekliyor bu millet şunlara oy vermeyin diye nasıl bir cahilliktir anlamadım ki.
  • aga bu nedir ya ciddi ciddi sormuşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

quote:

coğrafya olarak türkiyeyi kıskanmayan yok. ayrıca ülke olarak beslenme barınma giyinme bu 3ünü en iyi şekilde karşılandığı yer türkiye. kim ne derse desin. aynı paraya bu üçünü en çok şekilde alabileceğiniz ülke türkiye.

ya yürü git başka ülkeye gitmesek kandıracaksın

gittinde ne oldu ticaret mi yaptın? tekstil desen bizde ucuz ve kaliteli, gıda desen bizde ucuz ve kaliteli, ev desen inşaatta dünyada öndeyiz türkiyede evler ucuz ve büyük. bu italyada pizza kulesini gezmeye benzemez. italyada ingilterede bir köye git gör orada hayat nedir. dünyada bana bir ülke söyle türkiyeden daha iyi olup cebinde 100 dolar ile daha fazla neler alabilirsin? bir insanın yıllık gıda ve giyinme ihtiyacını karşılaştır görürsün türkiye ne kadar önde.

birader sen ne saçma konuşuyorsun ya 100 dolar kazanması türkyide kolay mı milleti kandırıp boş konuşma inşaatta dünya deviymişiz yok artık :D asgari ücretin 330 euro boş yapma senin ülkendeki mal euro kazanan adama ucuz vatandaşa degil hayat hakkında en ufak bilgin yok burda atıp tutma görende bişey biliyo sanar ben turizm firmasında çalışıyorum maaşımıda euro olarak alıyorum burda hayattan haberı olmayan anca çocukları kandırırsın

• Kıskanma ne ya, başlığın açan da hangi ülkeye hizmet için açtığı belli. Var buralarda bol bol bilmem hangi ülkenin trolleri. Sırf Türkmüş gibi görünüp olmadık yere beyinleri trolleyenler. Ak Partiyi bahane edip sabahtan akşama kadar Türklere hakaret ederken mal mal buna destek veren kafası ve beyni zayıf güruh da peşinden gidiyor bu bitlerin.

Bir kere ona kıskanma değil rahatsız olma denir. İkincisi Almanların derdi Türkler değil öncelik olarak dindir.Muhtemelen Merkel ile beraber bir sonraki seçimleri yine Hıristiyan Demokrat Partisi alacaktır ve Avrupa Birliğinin bütünlüğünü de Hıristiyan olmalarından dolayı korumayı düşündüklerinden 99'u müslüman olan ve AB ile sınır komşusu bir ülkenin gelişmesi veya kalkınması her zaman sorun olacaktır. Nokta.

Yani senin gelişip kalkınmadna değil bilakis varlığından rahatsızdır onlar. Onlara göre dinsiz takılıyor gözükmemiz büyük bir sempati kazandırır nazarlarında. Domates, otel ve tekstil dışında bir şey üretmememiz de işlerine gelir sonuçta biz üretiyoruz sen üretme ki pazarımız kaybolmasın der. Aklı olan da böyle der zaten.

Ha bu tezimin çürütülmesi için AB'ye çoğunluğu müslüman bir başka ülkenin katıldığını görmem gerekir. Ki benim bildiğim öyle bir şey yok.

Bu yüzden Alman kanlı Türk düşmanı trollerin "aa, kıskanmıyolarmış biz Türkler çok aptalız" laflarını da bir yerlerine tıkasınlar. Bir Türk önce kendisiyle gurur duyar, aşağılamaz. Atalarımın, Atamızın evlatları o topa girmez. Aşağılayan da Türk değildir. Bilakis Almandır. Oldu mu Hans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 10 Temmuz 2017; 15:20:39 >

• Türkiye kıskanılmasa olun Alman seviciler zaten böyle bir konu açmazdı, yabancı yalamaktan başka bir işe yaramıyorsunuz yemin ederim, he elin almanı biz Türkiye'yi çoh kıskanıyoruz çoh diye haykıracaktı bunu mu bekliyordunuz.

Bal gibi kıskanıyorlar işte, türlü türlü yaptırımlar, pkk örgütüne destek vermeler, daha ne bekliyordunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: junis

Türkiye kıskanılmasa olun Alman seviciler zaten böyle bir konu açmazdı, yabancı yalamaktan başka bir işe yaramıyorsunuz yemin ederim, he elin almanı biz Türkiye'yi çoh kıskanıyoruz çoh diye haykıracaktı bunu mu bekliyordunuz.

Bal gibi kıskanıyorlar işte, türlü türlü yaptırımlar, pkk örgütüne destek vermeler, daha ne bekliyordunuz.

Hehe kıskanıyorlar. :) Tek kıskanacakları nokta ucuz tatil yöresi olması. Başka bir özelliği de yok zaten bu kıytırık 3. dünya ülkesinin dünya gözünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abeed

quote:

Orijinalden alıntı: junis

Türkiye kıskanılmasa olun Alman seviciler zaten böyle bir konu açmazdı, yabancı yalamaktan başka bir işe yaramıyorsunuz yemin ederim, he elin almanı biz Türkiye'yi çoh kıskanıyoruz çoh diye haykıracaktı bunu mu bekliyordunuz.

Hehe kıskanıyorlar. :) Tek kıskanacakları nokta ucuz tatil yöresi olması. Başka bir özelliği de yok zaten bu kıytırık 3. dünya ülkesinin dünya gözünde.

He Almanya kıskanmıyorda ondan keko pkklara destek verip kamplarda eğitim verip besliyor dimi. Git google yaz bakalım Almanya'nın pkk ya desteği diye karşına bin tane haber çıkacak.

DHA hdpli chpli dolmuş haberimiz yok, kuduruyorlar resmen ya, hergün Türkiye aleyhine bir konu, bende bu kudurmuşları izlemekten büyük keyif alıyorum, çıldırın kudurun.

• Avusturya viyana da inşaat teknikeri olarak çalışan bir arkadaşım var geçenlerde sohbet muhabbet ediyoruz nasıl hayat yaşam dedim cevap; 4000 euro alıyorum aylık maaş kira giderim mutfak masrafı yol masrafı aylık 800 euro giderim oluyor fena değil diyelim diye cevap verdi sadece bu değil pek çok arkadaşım var Avusturya Almanya İngiltere de arkadaşlarım var kimisi garson kimisi satış temsilcisi kimisinin inşaat işçisi hepsi rahat ve mutlu bir şekilde yaşıyor bizim gibi ay sonu ödemeleri faturaları dert etmiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanlar Türkiye'yi kıskanıyorlar mı bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa DH forumunun çok büyük bir kısmı ezik bir ruh haline sahip.gün gelir belki dünyanın sayılı bir kaç ülkesinden biri olabiliriz ama bu eziklerle değil.demek ki bizim adam gibi güçlü bir ülke olabilmemiz için şu anki faydasız ve ezik neslin ardından yeni gelecek olan nesile atalarının kimler olduğunu hatırlatmamız gerek.

• saçma sapan bi repörtaj olmuş
  • Kıskanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayforFun -- 10 Temmuz 2017; 17:34:33 >
  • abeed A kullanıcısına yanıt
    yaş kaç.
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    ne anlatıyon sen... hangi zırlı aracı önerirsin bakarsın onuda kendimiz yaparız gandi karşı çıkmazsa..
  • Coğrafya olarak kıskanırlar başkada birşeyimiz pek yok kıskanılacak

• şuradaki hiç bir şey çevrilmesin haberleri olmasın bizden rezilliğinde bi sınırı var her gün daha dibi görüyoruz
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Kanalistanbulla beraber yaparsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Almanya'da belirli bir süre yaşamış ve gerçekten onların sosyal hayatlarına dahil olmuş, üniversitedeki hocaları ile birlikte epey vakit geçirmiş kısacası kültürlerine epey aşina olmuş biri olarak size şunu söylemeliyim.

Bir Alman'a özellikle Düsseldorf ve Königsallee'de takılan/yaşayan insanlara bu soruyu sormanızın Türkiye'de ki karşılığı %99 benzerlikle şöyle olur.

İstanbul'un nezih semtlerinde ikamet eden ve iyi eğitimli, iyi gelirli bir aileden gelen bir insana " Siz Şırnak'ta ki insanları kıskanıyor musunuz? Çünkü Şırnak'a havalimanı, köprüler ve üniversiteler yapılıyor." sorusunu sormanızdan pek bir farkı yoktur.

sağlam tespit

• i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    bak çok iddialı konuşuyorsun rezil olursun onu diyim. karşında 4 dil bilen kuzey ıraktan afrikaya arabistana gitmiş londrada çalışmış italyada günlük yövmiye işçi tutmuş çalıştırmış birisi var kısaca anla öyle turizimci fasa fiso havan bana sökmez.

avrupa öyle senin pizza kulesine gidip geldiğin gibi parlak değil. otoban kenarında metrelerce çocuk bezlerini görmemişsin italyada zannediyorsunki tüm italya roma sokakları gibi mis tertemiz. seni ukraynada asker kışın karın üstüne yatırıp arama yapmamış zannediyorsunki türk polisi askeri sert? yurtdışından döndükten bir hafta sonra havaalanına bomba atıldımı? diyarbakır bağlardan mardin kızltepeden geçtin şırnakta yattın mı? saat 11den sonra sokağa çıkma yasağı olan silah seslerini duyduğun kredi kartları çalışmayan şehirde tek marketin açık olduğu şehirde böyle bir ülkede 2016dan bahsediyorum, 3 hafta geçirdinmi? alışveriş merkezlerinin otoparkları sidik kokan londrada trafalgara gidip burada herkes medeni demekle olmaz bu işler.

londrada ev fiyatları ne kadar bilgin varmı? evin var diyelim arabayı her park ettiğin yerden evininin önüde dahil para ödüyorsun. evden işe git gel yıllık 15,000tl türk parası otopark ödüyorsun. senin londrada 3000€ ile elde edemediğin hayatı istanbulda 1000€ ile daha iyisini elde edersin ben bunu konuşuyorum. bunlar limon domates tane tane alırlar senin gibi eve giderken parmakları poşetin ağırlığından ağrımaz. 2 kanatlı buzdolabı satışları avrupada yok denecek kadar az al buradan ölç aradaki farkı. adamlar içini dolduramıyorki dolabın.

• quote:

bak çok iddialı konuşuyorsun rezil olursun onu diyim. karşında 4 dil bilen kuzey ıraktan afrikaya arabistana gitmiş londrada çalışmış italyada günlük yövmiye işçi tutmuş çalıştırmış birisi var kısaca anla öyle turizimci fasa fiso havan bana sökmez.

avrupa öyle senin pizza kulesine gidip geldiğin gibi parlak değil. otoban kenarında metrelerce çocuk bezlerini görmemişsin italyada zannediyorsunki tüm italya roma sokakları gibi mis tertemiz. seni ukraynada asker kışın karın üstüne yatırıp arama yapmamış zannediyorsunki türk polisi askeri sert? yurtdışından döndükten bir hafta sonra havaalanına bomba atıldımı? diyarbakır bağlardan mardin kızltepeden geçtin şırnakta yattın mı? saat 11den sonra sokağa çıkma yasağı olan silah seslerini duyduğun kredi kartları çalışmayan şehirde tek marketin açık olduğu şehirde böyle bir ülkede 2016dan bahsediyorum, 3 hafta geçirdinmi? alışveriş merkezlerinin otoparkları sidik kokan londrada trafalgara gidip burada herkes medeni demekle olmaz bu işler.

londrada ev fiyatları ne kadar bilgin varmı? evin var diyelim arabayı her park ettiğin yerden evininin önüde dahil para ödüyorsun. evden işe git gel yıllık 15,000tl türk parası otopark ödüyorsun. senin londrada 3000€ ile elde edemediğin hayatı istanbulda 1000€ ile daha iyisini elde edersin ben bunu konuşuyorum. bunlar limon domates tane tane alırlar senin gibi eve giderken parmakları poşetin ağırlığından ağrımaz. 2 kanatlı buzdolabı satışları avrupada yok denecek kadar az al buradan ölç aradaki farkı. adamlar içini dolduramıyorki dolabın.

1. pizza kulesi diye bir yer yok ilk önce onu öğren

2. ukrayna avrupa ülkesi değil

3. babam çizrede operasyonda çalıştı 3 yıl kendisi emniyet mensubu şimdi senin gibi trole fazla detay vermiyim ama idare et

4. yok 35bin tl park ücreti :D iyi salla nasılsa millet gitmedi ya bilmiyodur yer zaten

5. şuan oturdugum ev 700bin lira falan hadi sıkıyosa asgari ücretli çalışan 2 aile bireyi paralarını birleştirip satın alsında göreyim gidip londra merkezdeki evle kıyaslarsa senin gibi troll bunun mantıgıda bu cevabı doğurur.

6. etin kilosu 6 euro saatlik avarage çalışma ücreti 10-15 euro burda saçma saçma konuşup milleti kandırma + senelik tatil parasi ve elektronik yardım parasıda var

7. troll olduğunu burda kanıtlamıssın ama şimdi bilmeyen arkadaşları yanıltma diye cevaplıyorum hadi işine bak hayal dünyasında yaşıyorsun

• quote:

Gülerek okudum. Son cümleni görünce yorum yazma ihtiyacı hissettim. Ne demek, "Adamlar içini dolduramıyorki dolabın." ? Dört dil bilen diyorsun, bildiğin diller kesin Türkçe, Kürtçe, Arapça, İngilizcedir. Komik olmayın bu kadar. Adamlar istese on tane dolap alır, onunu da doldurur. Neyin kafası bu ya? Alım gücü denen şeyin ne olduğunu bilmiyorsun sanırım. Yok orada ev kirası şu kadar, burada bu kadar... Eskişehir'de bile 1+0 evler, sırf yeni diye, lüks diye 1500 liradan veriliyor kiraya. Komik olmayın bu kadar, o kadar ülke gezmişsin madem git beynini güzel şeylerde kullan.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.