Şimdi Ara

Almanya-Türkiye Otomobil Fiyatları Karşılaştırması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
55.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pek adil bir karşılaştırma değil, 2.0 motorlu araçları kıyaslamak biraz saçam olmuş, ötv farkından dolayı fark var sadece ve orası gelişmiş ülke olduğu için 2.0 motorlu araçlar lüks sayılmıyor ve o markalar o ülkenin malı. bizim gibi ülkeler için lüks ve ithalat yüzünden devlet tedbir koymuş. 1.6 araçları kıyaslamak daha adil.
    tr'nin sosyo-ekonomik durumu 1.6 ya kadar araçlar için uygun, 2.0 ve üstü araç alsak nolcak (ötv düşük olsada) ağız tadıyla mı bineceğiz benzin fiyatlarından ? o yüzden tr daha çok ekmek yemeli onların seviyesine ulaşması için.
  • Hocam 2 litre ve üzeri araçlar için yapılan kıyaslamalarda ortaya çıkan fiyat farkı ÖTV'den ve aracın ÖTV'li halinden alınan KDV'den kaynaklanıyor. Bir diğer etken de ithalatçı firmaların çakallıkları.

Yine de şunu görebiliyoruz, BMW 320d ile Passat 2,0Tdi arasındaki fiyat farkı Almanya'da o kadar uçuk ki, bu BMW'nin marka değerinin anavatanında hayli yüksek olduğunu gösteriyor.. Burada ise fiyatları yakın diye Passat'ı premium yapanlar var, iyi baksınlar listeye aradaki farkı görsünler.
  • kendi aracimi karsilastirayim, Fiyatlari nede olsa Güncel

Volkswagen Passat Variant HIGHLINE 2.0 TDI 103kW 140HP 6 Vites DSG (Tiptronik), Ekstralar:
    Bi-Xenon Farlar,
    Yan Aynalar Elektronik Kapanmali, isitmali, Ayarlamali ve etraf aydinlatmali
    PREMIUM Telefon Sistemi
    RNS310 Navigasyon Sistemi
    Bussines Paketi
    VW Sporsüspansiyon 15mm asagi indirilmis Kasa
    LeMans 17" Alu Jantlar
    Tekerbasinc Kontrolü
    Arka Camlar 65% Karartilmis
    Parklenkassistani "ParkAssist" (Kendi Park edene sistem) + Park Pilotu ön ve arka (Görsel Park Sistemi dahil)
    Multifonksiyon Deri Direksyon
    Renk: Islanda Grisi, Sedef Boya

Liste Fiyati : 42.000 €uro, aldigim Fiyat 37.000 €uro

Benim aracim 37.000 €uro KDV ve Teslimat Fiyati dahil, Türkiye´de ise sirf HIGHLINE ve icindeki Standard Highline donanimi 96.900 TL yani 45.446,33 Euro. Türkiye´de kisaca Liste fiyatina göre gidersek´ki daha bu Türkiye Liste fiyatinda Ekstra ve Boyanin Parasi yok 3.446 €uro daha fazla.

Saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Almanya fiyatları

BMW 3.20d 33,800 Euro

Türkiye fiyatları

BMW 3.20d 39,628 Euro
    Arada donanım farkı olmamasına dikkat etmeye çalıştım.

Almanya için yazdığın fiyatta otomatik vites yok, Türkiye için olanda var.

Almanya fiyatını 36 bin euro olarak yeniden düzenle istersen
  • hortlatalım güzel konu.
  • Ne güzel, ne de vatandaşını seven devletimiz var...

Bu arada Audi RS5 fiyatlarına da bakmak lazım:
    Almanya'da 77 000 Euro, Türkiye'de 150 000 Euro.

Olmadı; Doğuş Oto kazıkçı, bir de Mercedes E-Coupe 350 CGI fiyatlarına bakalım:
    Almanya'da 52 500 Euro, Türkiye'de 101 000 Euro.
  • Bu uçurum 2.elde kafayı yedirtecek cinsten.
    arkadaş 8000 euro'ya x5 olurmu ya.

İnanmayan arkadaşlar buyursun.

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=b3ewxtpfw2wi

Önemli not:Kalp rahatsızlığı olanlar tıklamasın.
  • arkadaşlar bizim ülkede otomobil disbitürüleri alıcı sınıflarını çok iyi biliyorlar istediği aracı istediği fiyata satabiliyor.

örneğin almanya bmw araç fiyatları
    bmw 3.20 d 184 hp :34.000 euro
    bmw 5.20 d 184 hp :40.000 euro

aynı araçlar bizde aynı vergi diliminde olduğu halde
    bmw 3.20 d 184 hp :45.000 euro
    bmw 5.20 d 184 hp :75.000 euro arada 30.000 euro sınıf farkı var almanyada ise aynı araçlarda 6.000 euro fark
    bizdeki görmemişlikten dolayı adamlar istediği gibi sınıf yaratıyorlar.

Biraz geçmişi hatırlarsanız bu farklar bu kadar değildi . bizdeki görmemişlikten dolayı adamlar istediği gibi sınıf yaratıyorlar.
  • Bıktın bu doğuş oto ve holding den her şirket kolunma ayrıu bir kazık bizi bekliyo...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

1-2 gündür ülkemizde otomobil fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu düşünüyordum.Otomobilde Almanları referans alarak ufak bir araştırma yaptım.

Karşılaştırmalar adil olsun diye aynı motor hacmindeki modelleri seçiyorum.İki ülkede de satılan modelleri dikkate alıyorum (mesela 3.16d burada yok).Almanyada otomobil seçerken donanımları kafanıza göre değiştirebilme imkanı olduğundan,Konfigurator ekranında hiçbir opsiyonu seçmiyorum.

Almanya fiyatları

BMW 3.20d 33,800 Euro
    Volkswagen Passat 2.0 TDI DPF 81 kW 26,475 Euro
    Opel Insignia 2.0 CDTI 81 kW 24,700 Euro
    Audi A4 2.0 TDI 105 kW (143 HP) 37,100 Euro
    Ford Mondeo 2.0 ECOnetic TDCI 85 kW (115 HP) 27,650 Euro
    Renault Laguna Expression 1.5dCi 110 HP 23,450 Euro

Arada donanım farkı olmamasına dikkat etmeye çalıştım.

Burada bir yanlışlık var dostum laguna ile passat aynı değil motor hacimleri...
    Almanyada benzer donanımlardaki passat ile Laguna aynı fiyat veya çok az bir farkla passat pahalı olması lazım.Almanyada laguna sevilen bir araç

EDİT:Hatta geçen yıl bakmıştım çok iyi hatırlıyorum

Almanya Fiyatları

Passat 2.0 TDI Highline 30.000 euro
    Laguna 2.0 DCI Executıve 29.600 euro

Aynı iki aracın türkiye fiyatları ise

Passat 2.0 TDI highline 109 bin TL
    Laguna Executive 2.0 DCI 80 bin TL

yani almanyada benzer donanım araçlar arasında 500 euroluk bir fark var iken türkiyede bu fark tam olarak 29 bin tl idi.

Ülkemizi Almanya gibi düşünürsek bu durumda

Laguna Executive 2.0 dcı 80 bin
    passat tdı 2.0 hıghline 81 bin tl

araçların almanya ederleri buydu... kimse inanmamıştı sonra satış tablosunu felan koymuştum vs hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkubi -- 10 Mart 2011; 22:51:57 >

• Bir de Almanya ile Türkiye'deki işçi ve emekli maaşlarını da yazarsak, fiyat farklarından ziyade fiyatların genelinin ne kadar acımasızca olduğunıu daha net anlarız.
  • peki 2.el bizde neden düşmüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacimor

arkadaşlar bizim ülkede otomobil disbitürüleri alıcı sınıflarını çok iyi biliyorlar istediği aracı istediği fiyata satabiliyor.

bmw 5.20 d 184 hp :75.000 euro arada 30.000 euro sınıf farkı var almanyada ise aynı araçlarda 6.000 euro fark

Biraz geçmişi hatırlarsanız bu farklar bu kadar değildi . bizdeki görmemişlikten dolayı adamlar istediği gibi sınıf yaratıyorlar.

Bu sanal farkı oluşturan ve fahiş fiyat farkı koyan distribütörden başkası değil.

• quote:

arkadaşlar bizim ülkede otomobil disbitürüleri alıcı sınıflarını çok iyi biliyorlar istediği aracı istediği fiyata satabiliyor.

Donanım işi karışık ama.

0 34 bin euro tam anlamıyla boş bir araç için olması lazım.Yani jant kapakları,manuel klima vs.Türkiye'de 45 bin euroya hangi donanımları veriyor.

Almanya fiyatlarıyla karşılaştırırken bunlara bakmak gerek,ben de sonradan anladım.Gerçekten de oradaki araçlar tam anlamıyla boş.

• ARAÇLARIN DONANIM SEVİYELERİ KIYASLADIĞIM MODELLERLE TAMAMEN AYNI BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM
    3.20 İLE 5.20 ARASINDA BİR ARAÇ FİYATI KADAR FAZLA PARA ALIYORLAR VE HER GEÇEN SENE DAHADA FARKI ABARTIYORLAR.
    YANİ BİZİM RENAULT 1.6 MAGANE 40.000 TL 1.6 LAGUNANINDA 80.000 TL YE SATMALARI GİBİ BİŞEY OLMUŞ OLUYOR.
  • :(
  • quote:

Peki bu 520 farkında aradaki xenon far,otomatik vites,deri koltuk,sunroof,güneşlikler ve hatırlıyamadım donanımları ekliyince gerçek farkı görmüş oluruz.

• Borusan gercekten de bunu yapiyor, 3 serisi uzerinde gostere gostere kazik atiyor:

320d almanya orta-alt donanim ~35000€
    520d almanya orta-alt donanim ~40000€

Yani 5 serisi yakl. %14 primli

320d turkiye orta-alt donanim ~55000€
    520d turkiye orta-alt donanim ~85000€

Yani yakl. %54 primli (min %40)

Fiyatlari donanim seviyelerine gore ayarlama yaparak konfiguratorden almistim bir sure once.

Sedan 2 lt dizel siradan 'repmobile' arabalara bir haltmis gibi tapinirsak daha cok yeriz biz bu kaziklari. Tekrar soyluyorum, Borusandan bu sekilde 3 uzeri araba almam, digerleri de farkli degil.

Ust vergi dilimindeki 2.2 Jag XF orta donanimla 65000€, tum avrupada digerleri ile ayni fiyata...

İyi geceler Turkiye...
  • Şimdi baktımda,bi hayli helede 2. el piyasasında bu kadar farkın olması üzücü

http://www.autoscout24.de
    http://suchen.mobile.de/

X5 2000 model TR.de 55-60.000 TL arası
    orada 7.500 8.000 € başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lividum -- 4 Haziran 2012; 18:42:57 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.