Şimdi Ara

Almanya Lisans Yatay Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize merhaba. Bir mentöre ihtiyacım var. Ben Türkiye'de bir sinema tv bölümünde okuyorum 1. Sınıftayım.

Bir süredir lisans eğitimimi Almanya'da tamamlamayı araştırıyorum ancak tam somut bilgiler bulamadım orada eğitim almış veya bilgi sahibi birine ihtiyacım var.

Aklımda Münih'teki Film ve Televizyon Üniversitesi var. Hff Munchen. Türkiye'de 2. Sınıftayken başvurup 3ten itibaren orada okuyup lisans mezunu olmak istiyorum. Bir yandan Almanca eğitimi alıyorum İsmek bünyesinde şu an A2 seviyesindeyim.

Bu süreç nasıl işler, bu okul beni kabul eder mi?

Herhangi bir ders için muafiyet alma ihtimalim var mıdır yoksa kesinlikle 3 sene lisansı bastan mi okuturlar?

Dil seviyesi olarak ne istiyorlar kendi dil sınavlarını mi uyguluyorlar? (TestDaf vs.)

Münihte bir öğrenci için yasam koşulları nasıldır? Yurt veya ev ortamı kurup oraya adapte olabilir miyim sizce.

Ve bana verebileceğiniz ekstra öneriler nelerdir? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum aksi taktirde danışman firmalara para dökmek zorunda kalacağım temel bilgi almadan. Umarım ilerde buna ihtiyaç duyan diğer arkadaşlar içinde güzel bir bilgilendirme olur bu başlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.