Şimdi Ara

Almanya ile ilgili bilmek istediğiniz herşey👍🏻 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
20
Favori
19.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Misafir olarak hocam, halamlarda kalacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Brotha B kullanıcısına yanıt
    Tabiki çok iyi bir eğitimi var.Zaten Türkiye'deki Goethe kursları buradaki gibi eğitim vermek durumunda, burayla bağlantılı.Ve oradaki diplomanız burada heryerde geçerlidir.

• Mec1Mec3 kullanıcısına yanıt
    Misafir olarak kurs yapma hakkınız var mı onu bilmiyorum.Ama o hakkınız yoksa bile, burada hep stammtisch diye denilen toplantılar oluyor.Toplantı değilde bir cafede görüşülüp Almanca pratiği yapılıyor yabancı öğrenciler arasında.Gittiğinizde yerde bu yerleri araştırıp ücretsiz katılabilirsiniz.Ben çok faydasını görmüştüm.

• Hukuk fakultesinde okuyorum. Murat ozun diye birinin videolarina baktim. Hosuma gitti. Turkiye karisacak gibi duruyor. Nasil gelebilirim oraya?

• erzard kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz kişiyi tanımıyorum.Okulunuz ile gelme olasılığı dışında ya evlenerek yada ilticaya başvurarak gelebilirsiniz.Özellikle genç ve okumuş kişilere ihtiyaçları var.Buradaki yeni nesil baya kötü durumda.Temelleri çok sağlam olmasa Almanların şuanki nesilden sonra nalları dikerdi.Düşünün ki çalıştığım hastanede ki doktorların çoğu göç edip gelmiş ve sayıları Alman doktorlar ile neredeyse eşit.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

Dediğiniz kişiyi tanımıyorum.Okulunuz ile gelme olasılığı dışında ya evlenerek yada ilticaya başvurarak gelebilirsiniz.Özellikle genç ve okumuş kişilere ihtiyaçları var.Buradaki yeni nesil baya kötü durumda.Temelleri çok sağlam olmasa Almanların şuanki nesilden sonra nalları dikerdi.Düşünün ki çalıştığım hastanede ki doktorların çoğu göç edip gelmiş ve sayıları Alman doktorlar ile neredeyse eşit.

Sanirim sizin icisleri bakani iltica ile ilgili bir aciklama yapmisti. Turkiyedeki hukumet karsitlarini alabiliriz diye. İltica ile gelmeye calisacagim. Almancam yeteri seviyeye geldiginde alanimla ilgili calisacagim. Bizdeki ceza kanunu almanyadan alinmis. Oradan belki bir seyler yapabilirim. Biktim artik. En kotu araba 60 binden basliyor. Benzin fiyati, telefon fiyati ucmus... İnsallah insan gibi bir hayat surebiliriz

• erzard kullanıcısına yanıt
    Mesleğiniz ile çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Herşey dil de bitiyor aslında.Onu öğrendiğiniz an herşekilde okulunuzu tamamlayabilir, yada yeni bir meslek öğrenip onu icra edebilirsiniz.Avukat arkadaşım var, bahsettiği maaşlar baya bir yüksek.Aylık 5000-6000€ dan(Net maaş) bahsediyor, güzel de bir hayatı var.

• bende yavaş yavaş kafaya koydum gibi bu ülkeden gitmeye, acaba anlaşmalı evlilik falan oluyor mu almanlarda.
  • Hangi şehirdesin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maça gittiniz mi gitdiyseniz atmosfer nasıl

• rammstein ile tanışma fırsatın var mı

konser opera bale vs gidiyor musun

• Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    Eskiden çok duyuyordum öyle şeyleri ama çok azaldı öyle şeyler.Şuanki siyasi ortamdan kaynaklı olarak iltica ile gelmeniz çok daha mantıklı ve kabul edilme şansınız yüksek.Birde kadifiyeli iseniz, pişman olmazsınız.

• Amcam polonya ve türkiye vatandaşı.Polonyada yaşıyor.bende harita mühendisliğinden mezun olucam haziran ayında.yeşil pasaportum yok ama babamdan dolayı alabiliyorum.yaşım 22 şuan.Almanca hiç bilmiyorum.Bu şartlar altında alman bi hatunla evlilik yapmadan en kolay ve süresiz şekilde nasıl yaşayabilirim Almanyada?

• TormentedSoul kullanıcısına yanıt
    Kuzenim vasıtası ile konserine gitmiştim.Bana göre değil😏Onun dışında tiyatro ve müzikallere devamlı gitmeye çalışıyoruz..Zaten yaşadığımız şehir(Hamburg)tam bir müzikal cennet.

• PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    Okulunuz ile bir bağlantı kurmaya çalışın buradaki okullara.Gelin bir Almancayı öğrenin o sırada iş imkanı da yaratabilirsiniz belki ve öyle kalabilirsiniz.Onun dışında ya evleneceksiniz yada iltica olarak başvuracaksınız.Başka bir yol varsa onu da ben bilmiyorum .Ama size tavsiyem herşeyi kuralına göre yapın, size herzaman artısı olur burada 👍🏻

• Hocam genel olarak arabalar ucuz bunu biliyoruz. Ben özellikle bir model sormak istiyorum. Benim çocukluk hayalim olan Toyota Supra ne kadar? Sağdan veya soldan direksiyonlu kesinlikle manuel vitesli.

Almanya ile ilgili bilmek istediğiniz herşey👍🏻
  • Matthew Murdock kullanıcısına yanıt
    Kaç model?İkinci el mi?Tam olarak detaylı yazarsan bakabilirim fiyatlarına.

• quote:

Orijinalden alıntı: erzard

quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

Sanirim sizin icisleri bakani iltica ile ilgili bir aciklama yapmisti. Turkiyedeki hukumet karsitlarini alabiliriz diye. İltica ile gelmeye calisacagim. Almancam yeteri seviyeye geldiginde alanimla ilgili calisacagim. Bizdeki ceza kanunu almanyadan alinmis. Oradan belki bir seyler yapabilirim. Biktim artik. En kotu araba 60 binden basliyor. Benzin fiyati, telefon fiyati ucmus... İnsallah insan gibi bir hayat surebiliriz

Hukuk fakültesi kazanırsam bende iltica düşünüyorum

• sanal84 S kullanıcısına yanıt
    1993-1998 model arası hocam. İkinci el.
  • Oturma ve çalışma izni nasıl alabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.