Şimdi Ara

Almanya fakir ailelerin çocuklarına ayda 630 euro ödeme yapacak !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almanya geliri düşük olan ailelerin çocukları başına 630 euro ödeme yapma kararı aldı !

www.merkur.de
    Abschied vom Kindergeld: Wer bald 630 Euro pro Kind erhält
    https://www.merkur.de/wirtschaft/euro-pro-kind-ab-2024-reform-kindergeld-630-92742297.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarafsiz Goz -- 28 Aralık 2023; 22:25:40 >

• Almanya batıyor yeğenim. Bizim Turko da 300 küsür Avro için götünü yırtsın, çalışsın, işsize bir boka yaramayan GSS borcu kitlesinler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

hacı o yardımı sanma ki almanlar alacak :D nerede işidçi, htş'ci pkklısı talibancısı var; onlar alacak. çünkü bu türde yardımlar zaten 100 euro fazlasından mülteci statüsündekiler alıyordu.

yani şöyle:

bize mevcut 250 euro.

ama mülteciye 350 euro ve kinderschuzlang yani 200 euro daha ek yardım var. toplamda tek çocukta abdü, traore, şani-raya gibileri 550 euro zaten alıyorlardı. 90 eurocuk daha zam yapacaklar. veya tüm bunları tek para olarak onlara yatıracaklar.

ben zaten anlamıyorum! bu almanlar hala nasıl çalışmaya bu kadar hevesliler   eşimin eğitimi bitsin belki 2.yi de yaparım. o zaman aldığım para 2050-2100 euro değil de otomatik 2400 euroya çıkacak. arap osaydım 2800 2900 alacaktım.

he gss borcu demişken; çalışan almana ayrıca 450 euroya kadar gss borcu her ay mecbur kitleniyor :) adına krankenkasse deniyor.

• Klasik dev Almanya.

Bakmayın Almanya bizi kıskanacak diyen eski bakana...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.