Şimdi Ara

Almanya'daki arac fiyatları haberleri sıkmadi mi artık?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya'da Mercedes su fiyat bmw bu fiyat bir suru video türedi. Videoyu çekenlerin arkasında trafiğe açık caddeye bakıyorsun 2008 model corsaya biniyor elin almani .

Maddi durumu yetmediği için mi almıyor oradaki A8'i? 720'yi ?

Tabiki hayır.Cunku "ihtiyacım yok neden alayım " prensibi var onlarda.Bizde durum ne ?

Bizim asansöre bakan cocuk gitmiş BMW 520d almış. 300.000 kmde araba .Amac ne ?Sağa sola dift yapmak trafigin anasini ağlatmak

Alamayın kardeşim araba falan

Ben cok takdir ediyorum otvyi ve artması gerektiğini düşünüyorum. Arabalar ucuz olsa apaci tayfadan trafikte dogru düzgün gidemeyiz .Geceleri uyuyamayiz vs

Bizim gibi bilinçsiz toplumlara arac fazla zaten .Bu yüzden bırakın bos bos elin almanina sulanmayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anlatamazsın kimseye bunu. Avrupa'da en çok satan araçlar arasında Clio, 208, Corsa, Polo gibi araçlar yer alıyor. Bizim alım gücümüz Avrupa'nın yarısı olsa ülkeden içeri sokmayız bu arabaları.

Araba bizim ülkede tanrı olmuş. Millet arabaya tapıyor. Hayatın anlamı araba, hayatın amacı...

Ronaldo niye o kadar para alıyor diyen ikinci lig topçusu gibiyiz.

Ciddi bir toplumsal kalite farkı var arada...

• Öffff esas bunlar baydı. O zaman çıkar kıyafetleri koy önüne arkana yaprak al eline mızrağını git mağaranda yaşa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 25 Ekim 2020; 23:1:23 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

Alakasini da yazarsan seni anlayabiliriz belki

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Bu tarz düşünceye sahip insana ben bir şey anlatamam.

• A8 miş, 720 ymiş, bunların ÖTV'sine çok takan olduğunu sanmıyorum, mesele bizim Egea, Dacia gibi araçları dahi alamayacak halde olmamız. En ucuz araba bile 50 asgari ücret ediyor ve ülkenin en aşağı %40 ı asgari ücretle geçiniyor.

• Sıktı. Artik Almanya da araba satilmasin

• quote:

Anlatamazsın kimseye bunu. Avrupa'da en çok satan araçlar arasında Clio, 208, Corsa, Polo gibi araçlar yer alıyor. Bizim alım gücümüz Avrupa'nın yarısı olsa ülkeden içeri sokmayız bu arabaları.

Araba bizim ülkede tanrı olmuş. Millet arabaya tapıyor. Hayatın anlamı araba, hayatın amacı...

Ronaldo niye o kadar para alıyor diyen ikinci lig topçusu gibiyiz.

Ciddi bir toplumsal kalite farkı var arada...

• milesbroke kullanıcısına yanıt

Sifir sart mi

Ikinci el alsin binsin

Herkes sıfır arabaya binmek zorunda değil ki

• turrkka T kullanıcısına yanıt

Ben de bunu anlamaya çalışıyorum.

Hukumeti vs yi savunduğum yok nerede bir araba haberi milletin ağzının suyu akıyor. Bu araba eger ihtiyac içinse 50 bin liraya da araba var .Yok sıfırı soyleynis böyleymiş

Mtvye yapılan zammı eleştiririm,

Tuvtürk saçmalığını eleştiririm ama herkesin Mercedes bmw hayaline de bir kendinize gelin demek lazım.

• Bir konu vardı buralarda "yaşıtlarım 18 yasinda audi biniyor ben sahin alamiyorum"falan diye seni de oraya ugurlayalim o zaman. Beraber ağlasirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 25 Ekim 2020; 23:54:20 >
  • quote:

Ben de bunu anlamaya çalışıyorum.

Hukumeti vs yi savunduğum yok nerede bir araba haberi milletin ağzının suyu akıyor. Bu araba eger ihtiyac içinse 50 bin liraya da araba var .Yok sıfırı soyleynis böyleymiş

Mtvye yapılan zammı eleştiririm,

Tuvtürk saçmalığını eleştiririm ama herkesin Mercedes bmw hayaline de bir kendinize gelin demek lazım.

50 bine ne alabilirisn bu piyasada soyler misin.

Mercedesi geçtim.

Egea ne kadar , megane ne kadar , c sinifi normal bir aracin sifiri ne kadar.

Neden sifiri alamiyoruz uygun fiyata. Paramizin degeri yok.

Bunu da dis guclere falan filan baglamayin.

Karsiliksiz para basarsan . Paranin değeri düşer.

Ayrica evet hukumeti savunuyorsun her konuda.

Seni yönetmen icin sectigin adamlar sıfır mercedeslere senin paranla bindigi halde sen millete 2.el arac al demen kadar sacma bir dusunce yok. Git o zaman koleligine devam et

• Ben olaya şoyle bakiyorum.
    Bizde insanlarin o guzel bmw , mercedesleri istemelerinin sebebi
    Arabanın fiyatı aslında. Araba değerli olduğu için istiyoruz. Alması zor olduğu için istiyoruz. Hava atmak için , toplumsal statümüzün artması için istiyoruz. Kizlar gorunce wow adamın mercedesi var falan desin diye istiyoruz. (Çoğumuz)

Ama Almanlar mercedes alinca bu üstte saydigim seylerin hicbiri gerceklesmiyor. Cunku orada bu arabayi almak kolay. O arabaya sahip olmak toplumda senin statunu yukseltmiyor. Millet agzinin suyu aka aka sana bakmiyor vs.
    Cünku herkes belli miktar calismayla o arabaya sahip olabilir zaten.

Bakin ben ekonomik durumu savunmuyorum.

Yukaridaki yazdiklarim psikolojik tespitler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jocker35 J kullanıcısına yanıt

Umarım trol değilsinizdir çünkü ciddiye alarak cevap yazıyorum. 50000 bandına günümüzde pek bir araç kalmadı, ya ağır hasarlı araç almalısınız ya da 20 yaş civarı araçlar almalısınız. Burada sıkıntı eski araçların güvenlik, çevrecilik ve konfor yönünden yetersizliği. Ayrıca ikinci el yaşlı araba demek çoğu zaman sorun demek. Almanya'da trafikteki araçların ortalama yaşı yaklaşık olarak 6 yken bu bizde 14. Bunun da anlamı şu: Biz preslenmeye gönderilmesi gereken araçlarla yola çıkıyoruz. Lüks araçların ulaşılabilirliği beni bağlamaz, açıkçası S serisi alacak birisi istediği kadar vergi ödesin bu gerçekten lükstür çünkü, ancak vatandaşın hiç değilse güvenlik testlerinde belli standartları yakalamış araçları 10-15 asgari ücrete alabilmesi lazım (Egea/Tipo) Günümüzde artık şunu kabul etmemiz gerekiyor ki araba lüks değil ihtiyaçtır ve tabi güvenlik de öyle. Türkiye trafiği ise koca bir hurdalığa dönecek bu gidişle.

• Türkiye, değerinizin tamamen sahip olduğunuz eşyaların değeriyle ölçüldüğü bir ülke olduğu için bu çok normal bence.

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt

Bak ne güzel söylüyorsun kendi ağzınla "ayağını yerden kesmek için 50 bine de araba var" diyorsun ben ayağımı yerden kesecek bir külüstüre nede 50 bin birim para vereyim? Avrupada golf 4 leri sokağa atıyor adamlar 500 euro ya bile kimse almıyor ama Türkiyede golf 4 ler 60 bin lira 60 bin birim para ben neden bir külüstüre bu kadar para vermek zorunda kalıyorum?

• shortmannn kullanıcısına yanıt

Benim de vurguladığım şey buydu

Ekonomisi ayrı. Dogru pahalı çok pahalı. Ama çıkın trafiğe kaç kişi bu makineleri olması gerektiği gibi kullanıyor?

Sinyal yol serit yok koca koca insanlar araba yapıştırıp video cekme derdinde

Ortadogu ülkesinden farki yok

B

• fortune1905 kullanıcısına yanıt

Asgari ücretli bu ülkede hiçbir zaman sıfır arac alamadi .Su anda da alamiyor ve asgari ücretli arac fiyatlarını sorun etmiyor.Çünkü adam zaten alamiyordu .Kus serisine biniyor Anadolu'da.

Zengin adam su anki arac fiyatlarını sorun eder mi ?

Tabiki etmez .O yine alir mersosunu devam eder.

Peki kim sorun ediyor bu fiyatlarını?

Önceden passata golfe binebilen ama su anda egeaya binecek olan memur ve orta direk kesim sorun ediyor .

Passattan egeaya geçmek tabi itibarda gerileyis olarak görüldüğü için zor geliyor .Bu arkadaslar da asgari ücretli arac alamıyor diye tepki gösteriyor güya. Asgari ücretlinin haberi bile yok git sor adama sıfır araba alamıyorsun de gülerler sana ne zaman aldık ki derler

Durum bu

• Çünkü haşmetli Almanya sen kimsin diyor. Biz daha iyiyiz, İskandinavya ülkeleri batıyor diyor. Sonra başlıyorsun araştırmaya. Sonuç ağır hezimete uğradığını görüyorsun.

Akp den önce kimse çıkıp eyy çekip kıyaslama yapmıyordu. Hatta dönemin başbakanları aradaki uçurumu bildiğinden arada ki uçurumu arttırmamak için vergi koyamuyorlardı ota samana.

Vicdanlı bir akp li isen çıkıp başkanına diyeceksin ki yapma reis bu kıyaslamayı. Eyy çekip gaza getirme.

Demek ki yapılan haberler ve kıyaslamalar boşuna değilmiş. Reis ne zaman bu kıyası bırakır bu tip haberleri daha az görürsün. Zoruna gidiyorsa hala bu tip kıyaslamalar milleti düşünmeyen bir ferd olarak ancak cebini düşünürsün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde ötv olmasa millet 13 yaşında çocuğuna araba alır okula ehliyetsiz yollar öyle bir milletiz işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanyada yıllık 3-4 milyon araba satılıyor. Kim alıyor pekii 2008 corsaya biniyorsa? Yılda yaklaşık 1 milyon premium araç satılıyor. Kim alıyor onları?

Apaçi takımı vs ne derseniz deyin. İllaki alacak. Parası az olan motor alacak, şahin alacak. Çok olan leon alacak, bmw alacak. Çözüm ötv falan değil, çözüm eğitim, denetim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.